Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

Mówisz o normalnych testach, czy uwzględniają w tych 150 tysiącach te szybkie z Chin, które dają wynik w 20 minut?

W artykule nie było opisane ale fakt 100 tys mają z Chin resztę z Hiszpanii więc może być tak że te 100 tys to szybkie. Ale Chińczycy też takie używali w większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

I wezmą, bo wiedzą, że nie skompletują całego samolotu z pierwszej klasy. Ale uwierz mi - to pierwsza klasa fundowała zyski firmie i Twój przelot, Ty leciałeś poniżej kosztów opłacalności. 

norwegian to jest taki miedzykontynentalny lowcost , i maja ceny mocno splaszczone . biznes klasy nie maja wogole.sytuacja o ktorej piszesz nie ma tu kompletnie zastosowania norvegian to nie american airlinas czy british airways.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

norwegian to jest taki miedzykontynentalny lowcost , i maja ceny mocno splaszczone . biznes klasy nie maja wogole.sytuacja o ktorej piszesz nie ma tu kompletnie zastosowania norvegian to nie american airlinas czy british airways.

Czyli możliwe, że im Norwegia po kosztach sprzedaje paliwo. 

Inaczej muszą mieć zastosowanie, bo kurdę - samoloty, załoga i paliwo kosztuje wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mistrzBeatka napisał:

norwegian to jest taki miedzykontynentalny lowcost , i maja ceny mocno splaszczone . biznes klasy nie maja wogole.sytuacja o ktorej piszesz nie ma tu kompletnie zastosowania norvegian to nie american airlinas czy british airways.

Teraz juz chyba wiesz dlaczego im grozilo bankructwo przez dluzszy czas ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MA23 napisał:

Słyszałem że osoby z grupą krwi 0 są mniej podatni na wirusa niż ci z grupą A, B i AB. Czy to prawda?

Niestety rada wirusologów  z forum e-NBA nie ma dostępów do takich danych, trzeba by było znaleźć jakieś statystyki. A gdzie słyszałeś, bo mam 0?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Niestety rada wirusologów  z forum e-NBA nie ma dostępów do takich danych, trzeba by było znaleźć jakieś statystyki. A gdzie słyszałeś, bo mam 0?? 

To są statystyki z Chin. Osoby z grupą krwi zero chorowali znacznie rzadziej niż pozostałe grupy i mieli lżejszy przebieg niż przeciętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kucio napisał:

Pytanie jaka ich skuteczność, bo Polacy robią testy sugerowane przez WHO. Teraz kwestia, czy te 20min zawyżają, czy zaniżają statystyki, a może są tak samo dobre jak te rekomendowane przez WHO.

WHO ich nie rekomenduje, bo często się mylą, ale nie wiem, co to znaczy "często" w ich rozumieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą to niesamowite, ze każdy z nas ma w sobie laboratorium z "sprzetem" i "naukowcami" lepszymi niz cała ludzkosc razem wzięta. Ludzkość będzie sie teraz biedzić nad szczepionką, a nasze wewnętrzne laboratoria rozgryza problem w kilka dni, wyprodukują odpowiednia broń i zniszczą wirusa, a projekt superbroni zachowają w archiwum.

Ludzkośc nawet mając na tacy te rozwiazania i mogąc zbadac te produkowane bronie nie jest w stanie ich skopiować "jak chińczycy" i musi kombinowac po swojemu. Taka to wspaniała okazuje sie ta nasza "inteligencja" którą sie tak szczycimy

9 minut temu, fluber napisał:

WHO ich nie rekomenduje, bo często się mylą, ale nie wiem, co to znaczy "często" w ich rozumieniu

Na granicach będą na pewno lepsze niż pani z Sanepidu wypytująca przez telefon o samopoczucie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Portugalii zmarl: Antonio Vieira Monteiro, 73,  was the chairman of the Portuguese unit of Spain’s largest bank, Santander...oj umrze sporo menago wyzszego i nizszego szczebla, nie tylko slabi emeryci i rencisci...w Hiszpanii na OIOM-ie Lorenzo Sanz (byly prezes Realu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polskignom napisał:

Tymczasem w Portugalii zmarl: Antonio Vieira Monteiro, 73,  was the chairman of the Portuguese unit of Spain’s largest bank, Santander...oj umrze sporo menago wyzszego i nizszego szczebla, nie tylko slabi emeryci i rencisci...w Hiszpanii na OIOM-ie Lorenzo Sanz (byly prezes Realu)...

Ten koleś, co zmarł w Wałbrzychu był dyrektorem finansowym w jakimś banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kucio napisał:

Pytanie gospodarcze- czy możliwe jest ostre tąpnięcie Funta, Euro i Dolara? Póki co słabnie złoty z wiadomych względów. Ciekawi mnie jednak opcja wywrócenia się walut jak ta zaraza uderzy mocniej w UK np.

Moim zdaniem tak, ale raczej jestem w mniejszosci. ;) To jest jedna z tych projekcji, ktora jest niepopularna w glownym nurcie, bo mozesz stracic nazwisko na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kucio

Specjalnie nie porównuje nas do bogatego zachodu tylko do Czech. Oni umowę na kupno miliona masek podpisali w zeszłym tygodniu. Wysłali w weekend wojskowy samolot by odebrać pierwsze partie. U siebie kupili 40tys masek z filtrami i w poniedziałek mieli dostawy. A my się dopiero teraz porozumiewamy? W temacie sprzętu i testów polski rząd spał do tej pory. W zeszłym tygodniu Czesi kupili testy w Hiszpanii i maski w USA. To nie jest tak że nie można nigdzie kupić tylko u nas uparli się że testy sami zrobimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
12 minut temu, ely3 napisał:

@kucio

Specjalnie nie porównuje nas do bogatego zachodu tylko do Czech. Oni umowę na kupno miliona masek podpisali w zeszłym tygodniu. Wysłali w weekend wojskowy samolot by odebrać pierwsze partie. U siebie kupili 40tys masek z filtrami i w poniedziałek mieli dostawy. A my się dopiero teraz porozumiewamy? W temacie sprzętu i testów polski rząd spał do tej pory. W zeszłym tygodniu Czesi kupili testy w Hiszpanii i maski w USA. To nie jest tak że nie można nigdzie kupić tylko u nas uparli się że testy sami zrobimy. 

To akurat fakt.

 

Swoją drogą, retoryka przy zamknięciu granic UE, absolutnie nie przystaje do rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kucio napisał:

Pytanie gospodarcze- czy możliwe jest ostre tąpnięcie Funta, Euro i Dolara? Póki co słabnie złoty z wiadomych względów. Ciekawi mnie jednak opcja wywrócenia się walut jak ta zaraza uderzy mocniej w UK np.

 

zgodnie z zasado safe heavens, frank & dolar powinien pójść w górę (frank chyba już poszedł w górę zresztą), reszta teoretycznie w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rw30 napisał:

 

zgodnie z zasado safe heavens, frank & dolar powinien pójść w górę (frank chyba już poszedł w górę zresztą), reszta teoretycznie w dół

Dolar jebnie, do końca miesiąca USA liderem zachorowań, jak się mylę to mnie możecie cytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.