Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jeszcze podstawiony autobus do i z lotniska, darmowe cukierki na pokładzie i osobiste przeprosiny premiera za to, że lot trwał tak długo. 

LOT - u miało nie być, nagle jest potrzebny. 

podalem informacje , o nic sie nie dopominam , z lotu nie korzystam , wie nie wiem po co ten glupkowaty komentarz, nudzisz sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten bilet kosztuje? Podobno na trasie europejskiej 400-800 zł. Jest kryzys, problem pewnie ze skompletowaniem załogi, bo jedni na L-4 inni na zasiłkach z powodu zamknięcia Szkół i przedszkoli. Chcesz kupić bilet na najbliższe kilka dni I pretensje że kosztuje około 200 euro. Próbował ktoś w czasach przed pandemiąsl kupić bilet na np. Ten piątek? Pamiętam jak raz musiałem kupić taki z Irlandii Ryanairem, w jedną stronę płaciłem 320 euro. Bądźmy poważni, a ten jeszcze domaga się dopłaty od rządu zapominając ze LOT już dopłaca lecąc pustym samolotem w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DeltaCenter napisał:

Ile ten bilet kosztuje? Podobno na trasie europejskiej 400-800 zł. Jest kryzys, problem pewnie ze skompletowaniem załogi, bo jedni na L-4 inni na zasiłkach z powodu zamknięcia Szkół i przedszkoli. Chcesz kupić bilet na najbliższe kilka dni I pretensje że kosztuje około 200 euro. Próbował ktoś w czasach przed pandemiąsl kupić bilet na np. Ten piątek? Pamiętam jak raz musiałem kupić taki z Irlandii Ryanairem, w jedną stronę płaciłem 320 euro. Bądźmy poważni, a ten jeszcze domaga się dopłaty od rządu zapominając ze LOT już dopłaca lecąc pustym samolotem w jedną stronę. 

znowu czegos nie rozumiesz , to nie sa komercyjne loty o ktorych piszesz tylko czartery majace pomoc wrocici polakom do kraju , to dwie zuelnie inne rzeczy.  Lot dostaje ukryta pomoc od panstwa . doplaty juz sa, przestan klamac ja sie niczego nie domagam. 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eld napisał:

Zawieszenie składek jak pisze Ely z koniecznością ich oddania później ( płacenia podwójnie ) odciągnie tylko kilkanaście tysięcy bankructw na okres po tym jak przywileje znikną.

ano właśnie. zawieszenie niewiele da, bo jeśli rząd nie anuluje składek ZUS na kilka miesięcy, to będzie tragedia.

51 minut temu, mistrzBeatka napisał:

zadna linia lotnicza teraz nie lata na full., lot zarabia grube pieniadze,  gdyby mieli to zrobic po kosztach bilet powinien kosztowac max 1300-1400  plus rzadowa doplata.

LOT nie zarabia teraz, koszty tych lotów pewnie wzrosły ze względu na większe środki bezpieczeństwa, masz też masę odwołanych lotów (stracony zysk), a do tego niezadowoloną załogę (pasażerowie poddawani kwarantannie, a oni nie...). moim zdaniem i tak dobrze, że latają i ściągają obywateli. ile krajów tak jeszcze robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Eld napisał:

Zawieszenie składek jak pisze Ely z koniecznością ich oddania później ( płacenia podwójnie ) odciągnie tylko kilkanaście tysięcy bankructw na okres po tym jak przywileje znikną. Oczywiście jeśli to wszystko dłużej potrwa. Sam jestem ulubioną dojną krową Państwa gdyż jestem przedsiębiorcą i póki co ja jestem spokojny i zabezpieczony na jakieś 3-4 msc do przodu aby nie musieć do interesu dopłacać. Wszystko to dzięki temu, że generalnie zawsze mam płacone z miesięcznym, czasami z dwumiesięcznym opóźnieniem a 85% kontrahentów to banki i ubezpieczyciele więc o ich płynność się nie mam co martwić. Ale co będzie później? Nie wiem. Nikt tego nie wie. Co innego jest ciekawe. Aktualnie nie wiem w co mam ręce włożyć, tyle roboty, bo ludzie się normalnie rzucili teraz na załatwianie wszystkiego zupełnie jak by ich mieli na pół roku zamknąć. Mnie to pasuje, ale ilu jest takich jak ja w skali kraju? Promil? Procent? Mało. 

Pytanie jak długo to potrwa, jak szybko się skończy, to będzie tylko odroczenie. Jak potrwa dłużej to anulowanie...zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cloud napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że w czerwcu pozwolą mi zorganizować ślub, bo wszystko już mamy zaplanowane i trochę się martwię, no ale jest jeszcze czas.

 

Para młoda, ksiądz, rodzice, świadkowie, żaden problem.

 

2 godziny temu, Cloud napisał:

Oby tylko Polska zaczęła w końcu robić więcej testów, Szumowski mówił o 3tys dziennie, ale jakoś tego nie widać póki co. Wczoraj widziałem grafikę, że było zrobionych prawie 8tys tylko.

Czyli 6 tysięcy jakoś od soboty

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

lot jest dobrze wspomagany , ten caly program "lot do domu" to ukryta pomoc dla lotu , ceny po europie 400-800 gdy maxymalna cena powinna byc ok 400zl , ja mosialbym zaplacic 2400 i jeszcze dodatkowo panstwo polskie ma doplacic do mojego biletu , a w tym samym czasie sa bilety komercyjnych przewoznikow za 1500-1600 zl do berlina ,  na razie poki berlin otwarty duzo ludzi wraca przez niemcy ,    problemy sie zacznie gdy niemcy tez zamkna lotniska , wtedy tylko czarter z lotem

Loty komercyjne nie latają w jedną stronę za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polskignom napisał:

Pytanie jak długo to potrwa, jak szybko się skończy, to będzie tylko odroczenie. Jak potrwa dłużej to anulowanie...zobaczymy.

Należy wierzyć, że to będzie anulowanie w przypadku dłuższego shutdown a nie odroczenie. Nie mniej póki nie zobaczę projektu, póty nie zamierzam się w jakikolwiek sposób cieszyć z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

Pęka właśnie 8k deaths i dochodzimy po mału do 1k per day. Nastepne 12 dni przyniesie raczej na pewno kolejne 10-12k, wiec bedzie 18-20, a tu niektórzy się spierali ze w życiu nie bedzie 100k deaths. 

Jak spadnie jakiś ozdrowieńczy deszcz, to nie będzie. A jak nie spadnie to będzie Oficjalnie sporo więcej niż 100k, mimo, ze oficjalne będą sporo zaniżone. Same uk wg najlepszych prognoz szacuje u siebie 20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polskignom napisał:

Pytanie jak długo to potrwa, jak szybko się skończy, to będzie tylko odroczenie. Jak potrwa dłużej to anulowanie...zobaczymy.

Ale inne państwa już wprowadziły częściową anulacje i zapomogi . A u nas jak na razie propozycja to by całe koszty pokryli pracownicy i pracodawcy. A przecież to rząd zamknął firmom możliwość prowadzenia biznesu. Więc powinien wziąć za to odpowiedzialność.

Taki miesiac  bez handlu dla sieciówek ( 100% sklepów mają w galeriach) może je skłonic do przejścia na model e-obuwie czyli 1 sklep na miasto , sprzedaż głównie online

Dużo usług typu kluby, restauracje, fitness też tego nie przetrzyma. Nie wiem ile hoteli to przetrzyma. Pewnie większość co jest na śmieciówkach za chwile zostanie zwolniona bo koszty zwolnienia są żadne w takim przypadku

Znowu tylko samorządy stają na wysokosci zadania i niektórym anulują czynsze od lokali samorządowych za okres braku działalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Ale inne państwa już wprowadziły częściową anulacje i zapomogi . A u nas jak na razie propozycja to by całe koszty pokryli pracownicy i pracodawcy. A przecież to rząd zamknął firmom możliwość prowadzenia biznesu. Więc powinien wziąć za to odpowiedzialność.

Taki miesiac  bez handlu dla sieciówek ( 100% sklepów mają w galeriach) może je skłonic do przejścia na model e-obuwie czyli 1 sklep na miasto , sprzedaż głównie online

Dużo usług typu kluby, restauracje, fitness też tego nie przetrzyma. Nie wiem ile hoteli to przetrzyma. Pewnie większość co jest na śmieciówkach za chwile zostanie zwolniona bo koszty zwolnienia są żadne w takim przypadku

Znowu tylko samorządy stają na wysokosci zadania i niektórym anulują czynsze od lokali samorządowych za okres braku działalności

Była już konferencja Morawieckiego, na której ma ogłosić plan? Bo mam wrazenie, ze Ty już na niej byłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RappaR napisał:

Para młoda, ksiądz, rodzice, świadkowie, żaden problem.

 

Czyli 6 tysięcy jakoś od soboty

Tak to raczej pozwolą, więc jeszcze pół biedy, ale z weselem może być już różnie i to by było trochę przykre. No ale jeśli sytuacja się nie zmieni, to taka będzie konieczność.

 

6 tys od soboty to też nie wydaje mi się jakoś dużo, oby to jeszcze przyspieszyło - jest na to szansa? Masz jakieś informacje na ten temat? Póki co to wygląda tak, że MZ dało ciała jeśli chodzi o załatwienie odpowiedniej ilości testów na czas.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.