Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kubbas napisał:

nikt sobie nie ryje beretow, sa choroby na ktore mozna zachorowac raz.

Są, ale są i takie, które można wielokrotnie.

Mnie osobiście już męczy to ciągłe nawijanie w mediach o koronawirusie, nikomu się od tego lepiej nie zrobi, nikogo to nie wyleczy a tylko sieje strach i niepotrzebną panikę w momencie gdy zdrowy rozsądek jest najbardziej porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kucio napisał:

Mitem to jest produkcja witaminy d poprzez przebywanie na słońcu. W klimacie w którym znajduje się Polska, nawet latem nasłonecznienie nie ma wielkiego wpływu na Ciebie i nie zmienia to faktu, że trzeba nadal prowadzić suplementacje. Wpływ na to ma nie tylko klimat, ale również urbanizacja miast, smog i wiele innych czynników. Mówi się, że naturalnie uzuyskać normy witaminy D w organizmie możesz tylko żyjąc w okolicach zwrotników. W Polsce musiałbyś spędzić ponad godzinę nago w pełnym słońcu- latem, każdego dnia, aby uzyskać odpowiednie efekty.

No to teraz mamy dysonans poznawczy.

A - Z jednej strony 10 minut na słońcu (latem) w kąpielówkach to podobno 10 000jednostek. Z drugiej godzina a wiec około 60 000 jednostek to za mało.

B - Oficjalne dawki dzienne zalecane w suplementacji to 1000 - 2000.

A i B zupełnie do siebie nie pasują

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepis21 napisał:

Są, ale są i takie, które można wielokrotnie.

Mnie osobiście już męczy to ciągłe nawijanie w mediach o koronawirusie, nikomu się od tego lepiej nie zrobi, nikogo to nie wyleczy a tylko sieje strach i niepotrzebną panikę w momencie gdy zdrowy rozsądek jest najbardziej porządny.

aha, no tak w sumie pewnie jest duzo wazniejszych tematow do rozmowy w czasie globalnej pandemii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

Czyli chińczycy nam pomagaja, a amerykanie kombinują jak zajumać szczepionkę i mieć ją tylko dla siebie. No ale chińczyki sa czerwone wiec dalej bedziemy kochac USA a drwić z chinoli

Akurat to jaki neokolonializm robią Chińczycy, to akurat ostatni raz Belgia zafundowała.

Mówiąc, że idą z pomocą, to jak mówić, że Niemcy w Auschwitz starali się ogrzać Żydów podczas zimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław, godz. 22.20
Wśród nowych chorych z Dolnego Śląska jest chirurg ze szpitala w Zgorzelcu. Wirusa przywiózł z Indii. Wrócił stamtąd 7 marca. Dwa dni później wrócił do pracy. W sobotę miał podwyższoną temperaturę, kaszel, czuł ogólne rozbicie i osłabienie. Dziś potwierdziło się, że ma koronawirusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shieeet, aż po przerwie się zalogowałem. Dobrą robotę tutaj Panowie robicie jeśli chodzi o newsy w sprawie wirusa 👍

 

Ja mam tylko nadzieję, że w czerwcu pozwolą mi zorganizować ślub, bo wszystko już mamy zaplanowane i trochę się martwię, no ale jest jeszcze czas.

Oby tylko Polska zaczęła w końcu robić więcej testów, Szumowski mówił o 3tys dziennie, ale jakoś tego nie widać póki co. Wczoraj widziałem grafikę, że było zrobionych prawie 8tys tylko.

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zrobiła mniej testów niż palowana że wszystkich stron Holandia.

Jak na razie dziwne pomysły są na wsparcie firm. NBP zaproponował obniżenie pensji na okres epidemii. Rząd proponuje tańszy kredyt. Czekam na info ale jak na razie to wygląda by ludzie i firmy same finansowały kryzys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

 

Jak na razie dziwne pomysły są na wsparcie firm. NBP zaproponował obniżenie pensji na okres epidemii. Rząd proponuje tańszy kredyt. Czekam na info ale jak na razie to wygląda by ludzie i firmy same finansowały kryzys 

Rząd nie ma własnych pieniędzy, więc koniec końców i tak ludzie i firmy same sfinansują kryzys:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Rząd nie ma własnych pieniędzy, więc koniec końców i tak ludzie i firmy same sfinansują kryzys:/

Może  ogłosić ,że nie będą płacone podatki przez okres kryzysu, nie jest płacony ZUS . Nie jest płacona stała opłata za prąd jak nie możesz pracować. Dotacja dla firm by mogły opłacić czynsz na przykład

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lot jest dobrze wspomagany , ten caly program "lot do domu" to ukryta pomoc dla lotu , ceny po europie 400-800 gdy maxymalna cena powinna byc ok 400zl , ja mosialbym zaplacic 2400 i jeszcze dodatkowo panstwo polskie ma doplacic do mojego biletu , a w tym samym czasie sa bilety komercyjnych przewoznikow za 1500-1600 zl do berlina ,  na razie poki berlin otwarty duzo ludzi wraca przez niemcy ,    problemy sie zacznie gdy niemcy tez zamkna lotniska , wtedy tylko czarter z lotem

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

lot jest dobrze wspomagany , ten caly program "lot do domu" to ukryta pomoc dla lotu , ceny po europie 400-800 gdy maxymalna cena powinna byc ok 400zl , ja mosialbym zaplacic 2400 , a w tym samym czasie sa bilety komercyjnych przewoznikow za 1500-1600 zl do berlina ,  na razie poki berlin otwarty duzo ludzi wraca przez niemcy ,    problemy sie zacznie gdy niemcy tez szamkan lotniska , wtedy tylko czarter z lotem

LOT lata w jedną stronę na pusto, więc to podnosi cenę biletu i to pewnie o 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mistrzBeatka napisał:

zadna linia lotnicza teraz nie lata na full., lot zarabia grube pieniadze,  gdyby mieli to zrobic po kosztach bilet powinien kosztowac max 1300-1400  plus rzadowa doplata.

Jaki byłby spokój gdyby nie latali.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

LOT lata w jedną stronę na pusto, więc to podnosi cenę biletu i to pewnie o 100%...

Tak ale jednocześnie LOT anulował sporo połączeń i z mojego doświadczenia wiem ,że zwraca tylko za bilety bez opłat lotniskowych , bez np opłat za wybranie miejsca itp.

 

20 minut temu, polskignom napisał:

Ogłoszą. No worries.

No właśnie z tego co widzę to nie ogłoszą. Tylko powiedza ,że można zawiesić ale potem i tak trzeba będzie zapłacić. Czyli wszystko kosztem firm. To już lepiej Francja działa bo tam anulowali. Za chwilę przedłużą przerwę szkolną  i wszystkie inne zakazy do Wielkanocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mistrzBeatka napisał:

zadna linia lotnicza teraz nie lata na full., lot zarabia grube pieniadze,  gdyby mieli to zrobic po kosztach bilet powinien kosztowac max 1300-1400  plus rzadowa doplata.

Jeszcze podstawiony autobus do i z lotniska, darmowe cukierki na pokładzie i osobiste przeprosiny premiera za to, że lot trwał tak długo. 

LOT - u miało nie być, nagle jest potrzebny. 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

 

No właśnie z tego co widzę to nie ogłoszą. Tylko powiedza ,że można zawiesić ale potem i tak trzeba będzie zapłacić. Czyli wszystko kosztem firm. To już lepiej Francja działa bo tam anulowali. Za chwilę przedłużą przerwę szkolną  i wszystkie inne zakazy do Wielkanocy

Proszę Cię. W sobotę były protesty kamizelek, w niedziele wybory. A dopiero potem Macron wyszedł cały w bieli, ze jednak maja problem i jak dobry wujek rzucił na stół miliardy. 

W Polsce ogłoszą jak nie dziś, to za 2 tyg.

Nie porównuj działań Pl do Fr w zakresie całej pandemii, bo Ci zacytuje Rydzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie składek jak pisze Ely z koniecznością ich oddania później ( płacenia podwójnie ) odciągnie tylko kilkanaście tysięcy bankructw na okres po tym jak przywileje znikną. Oczywiście jeśli to wszystko dłużej potrwa. Sam jestem ulubioną dojną krową Państwa gdyż jestem przedsiębiorcą i póki co ja jestem spokojny i zabezpieczony na jakieś 3-4 msc do przodu aby nie musieć do interesu dopłacać. Wszystko to dzięki temu, że generalnie zawsze mam płacone z miesięcznym, czasami z dwumiesięcznym opóźnieniem a 85% kontrahentów to banki i ubezpieczyciele więc o ich płynność się nie mam co martwić. Ale co będzie później? Nie wiem. Nikt tego nie wie. Co innego jest ciekawe. Aktualnie nie wiem w co mam ręce włożyć, tyle roboty, bo ludzie się normalnie rzucili teraz na załatwianie wszystkiego zupełnie jak by ich mieli na pół roku zamknąć. Mnie to pasuje, ale ilu jest takich jak ja w skali kraju? Promil? Procent? Mało. 

Tutaj zmierzam do tego, że aby utrzymać miejsca pracy to skoro chcą zwiększać deficyt budżetowy to muszą wyskoczyć właśnie z anulowaniem składek, lub jakieś dofinansowanie pracowników z branż które ucierpiały najbardziej. I co lepsze, oni te pieniądze wydadzą na przedsiębiorców tak czy siak, bo jak nie zrobią czegoś zdecydowanego, to za 2-3 miesiące będą mieli hordę ludzi atakujących urząd pracy po zasiłek, mops i co tam jeszcze socjalnego Państwo dać może. Gwarancje, tanie kredyty, przesunięcia terminów płatności ZUS czy nawet US tylko i wyłącznie odwlecze wyrok dla wielu firm. Tu, powtórzę się, jeśli to potrwa dłużej to generalnie takie zawieszenie to mogą sobie darować bo to i tak mało co da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.