Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie walut nie ma co przewidywać. Powinno walnąć wszystko, ale większosc banków centralnych (nawet nasz) ogłosiły ze oferuja każdą potrzebną ilośc kasy, do tego giełdami rzadzi obecnie sztuczna inteligencja, więc równie dobrze może wszystko rosnąc w momencie gdy dosłownie wszyscy będa umierać.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kucio napisał:

Teraz tak pomyślałem, że jak zaczyna się robić gorąco w USA, to jak oni nie chcą kompletnego krachu gospodarczego, to rozwiązanie jest jedno. Przeniesienie części produkcji na południe stanów - Teksas, Nowy Meksyk, Nevada - w suche i ciepłe stany, gdzie zachorowań powinno być mniej. No, ale biznesowe centra USA jak NYC dostanie strasznie po dupie, przez niekompetencje rządzących.

W Houston juz panuja mocne obostrzenia...nie ma jak za bardzo tego przeniesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kucio napisał:

Teraz tak pomyślałem, że jak zaczyna się robić gorąco w USA, to jak oni nie chcą kompletnego krachu gospodarczego, to rozwiązanie jest jedno. Przeniesienie części produkcji na południe stanów - Teksas, Nowy Meksyk, Nevada - w suche i ciepłe stany, gdzie zachorowań powinno być mniej. No, ale biznesowe centra USA jak NYC dostanie strasznie po dupie, przez niekompetencje rządzących.

Chiny "uporają" się i zgarną pozycję lidera wcale nie bombami atomowymi, lotniskowcami czy wojskiem, a jedną zarazą i największą gospodarką świata - prawie miliard ludzi w wieku produkcyjnym. Sprytne...

Ciekawe czy politycy nie zaczynają srać pod siebie, bo widać, że choroba nie wybiera i nawet bogaci padają, więc bycie prezydentem czy prezesem gówno daje w obliczy tej choroby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już skorzystam z "Tarczy", zapomnialem PIT rozliczyc. 

3 minuty temu, fluber napisał:

Właśnie dostałem maila z zakładu pracy, że niestety do odwołania nie będzie dostaw środków czystości, bo firmy nie realizują zamówień. Dobrze, że mam home office, ale z tego co wiem, nie wszyscy mogą pracować zdalnie:)

W Fedexie warszawskim ponoć przed pracownikami roztaczana jest wizja przylotu specjalnego samolotu z centrali w Memphis ze środkami czystości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgijski lekarz, który zajmuje się pacjentami zainfekowanymi koronawirusem, powiedział, że młodzi ludzie również poważnie chorują. Doktor Ignace Demeyer, który pracuje w szpitalu w Aalst, powiedział, że skany płuc u młodych przyjętych na oddział ratunkowy są przerażające. - Wszyscy mają takie same dolegliwości, przez tydzień chorowali, więc zostali w domu z grypą - powiedział Demeyer w wywiadzie telewizyjnym. - A potem zgłaszają się do lekarzy informują, że mają suchy kaszel i duszność”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka w Austrii: On 17 March, the death of a fourth person suspected to be infected by COVID-19 was announced.[20]. The woman died in home quarantine and was only 48 years old. An autopsy has been ordered to determine the cause of death.

Chyba ta koronka przekona tych, ktorzy przezyja do regularnych przegladow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

Ciekawostka w Austrii: On 17 March, the death of a fourth person suspected to be infected by COVID-19 was announced.[20]. The woman died in home quarantine and was only 48 years old. An autopsy has been ordered to determine the cause of death.

Chyba ta koronka przekona tych, ktorzy przezyja do regularnych przegladow...

 

To akurat prawda ale w większosci krajów to jednak rzadko kto umiera w wieku produkcyjnym

Bardziej mnie ciekawi jaki jest rozklad wieku dla cieżkich przypadków ale tu ciężko o dane. Chyba tylko widziałem coś na temat Francji gdzie 60% to ludzie ponad 65 Ale jednak trochę ponizej 30 byly a nawet 3 przypadki poniżej 18 wymagały respiracji. Ale to były dane z 10 marca. Potem już nic nie widziałem

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
49 minut temu, Zdzich napisał:

Chiny "uporają" się i zgarną pozycję lidera wcale nie bombami atomowymi, lotniskowcami czy wojskiem, a jedną zarazą i największą gospodarką świata - prawie miliard ludzi w wieku produkcyjnym. Sprytne...

Co do wybuchu epidemii, to raczej nie ma na tym globie szaleńca, który byłby skłonny ryzykować wirusem RNA (niestabilność) w jakimkolwiek celu.

 

Logika podpowiada 2 scenariusze. Pierwszy, to przekroczenie bariery gatunkowej. Człowiek zajmuje tereny naturalne nietoperzy itd. Kilka gatunków zaczyna bytować na tym samym skrawku ziemi. Wirus szuka żywiciela i przystosowuje się (nie posądzajmy o go o świadomość, tak działa ewolucja). Zlekceważono SARS i MERS, można było opracować szczepionki, WHO dało po całości.

Alternatywa, na Świecie jest cała masa naukowców zachwycających się ile nowych mikrobów można znaleźć w kolejnej "kałuży". W Chinach w rdzeniach lodowych znaleziono wszystkie dziadostwa z przeszłości i jeszcze trochę nowych.

Jest też kwestia wykorzystywania wirusów w genetyce i jako substytut antybiotyków (wirusy atakują również bakterie, roztocza, w zasadzie wszystko).

Już dzisiaj są opracowane technologie walki z bakteriami za pomocą (z pamięci, może ktoś poprawi) nanobiotechnologii, czyli nic innego jak zarażenie chorego szczepem wirusa.

Chińczycy, zaczęli bawić się w Boga. Genetyka ludzka, klonowanie. Ich zderzacze hadronów teoretycznie mogą wyprodukować meta-stabilną mieszankę kwarków dziwnych (większy poziom swobody kwarków, niż przy tradycyjnej materii). Oczywiście prawdopodobieństwo czysto teoretyczne, ale nie byłoby nawet czasu na BUM.

 

Tak więc nie można wykluczyć zabawy w celach naukowych z której wyszło to co wyszło. Kwestia mutacji w jednej komórce jest prawdopodobna, ale naukowych celów poznawczych, biorąc pod uwagę okolicę, wykluczyć nie można.

Celowość działania? Raczej nie sądzę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma danych na ten temat. Z reszta już przy okazji innego wątku rozmawialiśmy, ze co kraj to obyczaj, jeśli chodzi o rekordowanie ciężkich przypadków. Do tego dochodzi kwestia, ze na razie oficjalnych zgonów spowodowanych wirusem ludzi w wieku 50- jest tak mało, ze raczej założenie, ze mieli oni jakieś niewykryte schorzenia jest prawidłowe. Co chyba niekoniecznie odnosi się do medyków, tamci padają chyba ze zmęczenia...dlatego w sumie tak ważne jest rozłożenie w czasie tego gowna, nawet kosztem zapaści gospodarki, żeby ten collateral damage był jak najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pracy zaczynamy zmiany o godzinie 6 rano. Badanie temperatury odbywa się o godzinie... 15. Na hali ok 50 osób. Temperatury powyżej 37 są ignorowane. Niecałe 38 miał chlopak, który dorabia na taksówkach w Warszawie. Przepracował do końca zmiany. Jeżeli ktoś z forum ma zachorować to chyba jestem na pole position.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gamejros napisał:

U nas w pracy zaczynamy zmiany o godzinie 6 rano. Badanie temperatury odbywa się o godzinie... 15. Na hali ok 50 osób. Temperatury powyżej 37 są ignorowane. Niecałe 38 miał chlopak, który dorabia na taksówkach w Warszawie. Przepracował do końca zmiany. Jeżeli ktoś z forum ma zachorować to chyba jestem na pole position.

@RappaR jest lekarzem i już miał na oddziale zarażonego, więc nie masz podjazdu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gamejros napisał:

U nas w pracy zaczynamy zmiany o godzinie 6 rano. Badanie temperatury odbywa się o godzinie... 15. Na hali ok 50 osób. Temperatury powyżej 37 są ignorowane. Niecałe 38 miał chlopak, który dorabia na taksówkach w Warszawie. Przepracował do końca zmiany. Jeżeli ktoś z forum ma zachorować to chyba jestem na pole position.

juz mamy forumowego pacjenta zero (most likely) ale jak na razie sie nie wychyla z tego co widze 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Władze Chińskiej Republiki Ludowej przekażą stronie polskiej nieodpłatnie 10 tys. testów wykrywających COVID-19, 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami UE, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys jednorazowych rękawiczek medycznych oraz 10 tys okryć na buty. "

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-18/chiny-przekaza-polsce-10-tys-testow-na-koronawirusa-okrycia-maseczki/

Myślę ze nie powinniśmy przyjmowac bo testy i maseczki są lewackie/czerwone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Biorąc pod uwagę że i tak mało próbek badamy, to może nas kosztować spore niedoszacowanie zakażeń (plus braki w kadrach laborantów). Miejmy nadzieję, że to z przemęczenia jednak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a  Ja tylko nie moge pojac jak w Chinach prawie z dnia na dzien epidemia wygasla? rozumiem, ze scisla kwarantanna, ale oni wznowili normalna praca, jak jeszcze dziennie bylo po 30-40 przypadkow i co niby na luzie stwierdzili, ze juz bedzie ok? przeciez oni maja male miasta wieksze od Warszawy i  niby to sie nigdzie nie rozlazlo?

wczesniej bylo, ze od 1 osoby szybko wszystko sie rozprzestrzenia, a teraz juz luz bluz i pracujemy na pelne obroty, a w tle jakies minimalne, zarazenia i zgony, ktorymi nagle nikt sie nie przejmuje?

tego nie moge pojac i smierdzi mi to na kilometr, ktos madrzejszy wytlumacz logicznie? tylko mnie to zastanawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Borys napisał:

a  Ja tylko nie moge pojac jak w Chinach prawie z dnia na dzien epidemia wygasla? rozumiem, ze scisla kwarantanna, ale oni wznowili normalna praca, jak jeszcze dziennie bylo po 30-40 przypadkow i co niby na luzie stwierdzili, ze juz bedzie ok? przeciez oni maja male miasta wieksze od Warszawy i  niby to sie nigdzie nie rozlazlo?

wczesniej bylo, ze od 1 osoby szybko wszystkk ske rozprzestrzenia, a teraz juz luz bluz i pracujemy na pelne obroty, a w tle jakies minimalne, zara,enia i zgony, ktorymi nagle nikt sie nie przejmuje?

tego nie moge pojac i smierdzj mi to na kilometr, mtos madrzejszy wytlumacz logicznie? tylko mnie to zastanawia?

falszuja statystyki

moge ci polecic dobry dziennik chinski na yt jak obnazaja jaka tam sciema idzie

https://www.youtube.com/channel/UCBOqkAGTtzZVmKvY4SwdZ2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.