Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Camelus napisał:

w sumie ciągle mam wątpliwości czy robimy wystarczającą ilość testów.

na pewno, ale śmierci już się nie oszuka i polska wypada póki co całkiem nieźle (liczba deaths 5 dnia od pierwszego zgonu):

KRAJ NO
hiszpania 17
wlochy 12
iran 12
USA 12
korea 11
niemcy 9
UK 6
polska 5
francja 1
Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, w sumie ludzie masowo wykupujący krzesełka z IKEI nie są tacy źli patrząc na to ze niektórzy nadal latają samolotami i pływają rejsami ;) a Amerykanie głuptasy stoją w kolejkach jak sardynki bo wprowadzono na lotniskach kontrole mając pretensje do rzadu - jakby tak trudno było przewidzieć ze takie sytuacje będą miały miejsce. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DeltaCenter napisał:

Źródło? 

Źródło? 

A ile raz mam wrzucać tutaj link do strony włoskiej gdzie są podane wszystkie dane ?

Już tu wrzucałem dwa razy , ale spoko proszę skoro nie zanotowałeś to służe pomocą - tabelka z dzienną ilośćią testów

https://lab24.ilsole24ore.com/coronavirus/#box_6

@ Lorak

Ja nie liczę wzrostu od pierwszego zakażonego a od pierwszej setki zakażonych i tu jesteśmy na podobnej ścieżce. Po drugie my mamy mocno zaniżone dane skoro robimy tak mało testów

Czesi wczoraj kupili 40 tys filtrów do masek od krajowego producenta. Wysłali samolot wojskowy do Chin po 100tys testów. Ściągneli wcześniej podobne ilości z firmy hiszpańskiej. Mają kupione juz ponad milion masek i filtrów. Ich rząd zrobił w ostatni tydzień więcej zakupów sprzętu niż nasz

My mamy wg wypowiedzi Szumowskiego z wczoraj 45 tys testów na cały kraj. I zrobiliśmy dotychczas trochę poniżej 7 tys. Więc chyba nawet te 1,5 tys na dzień jest na wyrost. Austria która jest ok 5 razy mniej ludna zrobiła testów ok 9 tys

Ten szpital w Łomży twierdzi ,że na dzień dzisiejszy ma 3 maski i kilka za dużych kombinezonow więc trudno się dziwić ,że pracownicy spanikowali . Oczywiście można pisać ,że to wraża propaganda ale skoro Minister dopiero obiecuje wysyłkę tzn ,że chyba rzeczywiście na dzień dzisiejszy nic nie dostali

Dla mnie jedyna nadzieja w tym ,że Polacy jako naród zachowują się bardziej odpowiedzialnie od Włochów czy Hiszpanów choć np wczoraj słyszałem rozmowę na ławce w parku 2 dziadków i jednej babci ,że od 5 dni trzyma ich przeziębienie i cały czas nie opuszcza ich kaszel . Ale np jak widze kasjerki to mam wrażenie ,że większość z nich zaraz rzuci robotę bo sa na skraju wyczerpania

Z innej beczki to Belgowie ,którzy dotychczas mieli dość lużne podejście zaczynają panikować. Dziś miałem rozmowe z jednym dostawcą i on mi powiedział ,ze ma 33% absencji więc będzie realizował tylko to co musi ale dodatkowej dostawy już nie da rady bo nie ma kim. Z tego co mi mówił każdy kto kaszle od razu bierze L-4 . Plus niekórzy musza zostać w domu bo szkoły zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lorak napisał:

na pewno, ale śmierci już się nie oszuka i polska wypada póki co całkiem nieźle (liczba deaths 5 dnia od pierwszego zgonu):

KRAJ NO
hiszpania 17
wlochy 12
iran 12
USA 12
korea 11
niemcy 9
UK 6
polska 5
francja 1

Trochę za mało danych do wyciągania wniosków. Us czy Włochy zostały zaatakowane w słabsze ogniwa (dom starców i onkologia), wiec wiadomo, ze te organizmy nie wygrają. U nas na razie zgony 50+ i 60+, nawet jak osłabione organizmy, to i tak mimo wszystko mogą dłużej powalczyć.

1 minutę temu, ely3 napisał:

 

Z innej beczki to Belgowie ,którzy dotychczas mieli dość lużne podejście zaczynają panikować. Dziś miałem rozmowe z jednym dostawcą i on mi powiedział ,ze ma 33% absencji więc będzie realizował tylko to co musi ale dodatkowej dostawy już nie da rady bo nie ma kim. Z tego co mi mówił każdy kto kaszle od razu bierze L-4 . Plus niekórzy musza zostać w domu bo szkoły zamknięte

Ostatni dzień otwartych pubów i Belgowie tańczyli na stołach, by 2-3 dni później zaliczyć dzień z 5 trupami...kilka dni/tygodni za późno zaczęli panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, polskignom napisał:

Trochę za mało danych do wyciągania wniosków.

to racja, tu w sumie dobrym rozwiązaniem jest pomysł Ely, żeby liczyć od 100 przypadków - tyle że wtedy dochodzi problem z różną liczbą wykonywanych testów. trzeba by więc poczekać na powiedzmy 10 zgon w polsce, odczekać tydzień i byłyby już jakieś rzetelniejsze dane porównawcze.

 

PS

ktoś wie jak z tej strony przejść do danego kraju, jak np. polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda nam się opracować skuteczną szczepionkę do walki z koronawirusem, to powinna ona dotrzeć, chronić i pomagać jak największej liczbie ludzi. Nie tylko regionalnie, ale na całym świecie, jako dowód solidarności. Nie może być tak, że niemiecka firma opracowuje szczepionkę i jest ona stosowana wyłącznie w USA. To nie była dla mnie opcja. (...) Kiedy jest się tak bogatym jak ja, ma się pewne zobowiązania, by zwrócić coś społeczeństwu. Wsparcie ludzi potrzebne jest bardzo wielu miejscach.

- cytuje Dietmara Hoppa "Independent".

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25796001,niemiecki-miliarder-odrzuca-propozycje-trumpa-zapowiada-szczepionke.html#a=15&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, polskignom napisał:

 

Ostatni dzień otwartych pubów i Belgowie tańczyli na stołach, by 2-3 dni później zaliczyć dzień z 5 trupami...kilka dni/tygodni za późno zaczęli panikować.

To pikuś. JAk im zamknęli puby w Belgii to część ludzi od razu pojechała do Holandii bo tam były otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

NAd mapą masz trzy ikonki. Naduś tę którą wygląda jak proporzec skierowany w dół ( skrajna lewa) tam wybierasz Europe a potem klikasz na Polskę na mniejszej już mapie

 

 

10 minut temu, ai3 napisał:

@lorak

najedz myszka i kliknij albo paluszkiem ; taki interactive site u know

 

tylko to daje mi jedynie przybliżenie, a nie to, co druga linkowana strona, np. rozkład deaths i przypadków  w prawym dolnym rogu. możecie podać linka do czegoś jak poniżej, tylko dla włoch?

3vAN5VH.jpg

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lorak

Wejdź na ten link co wrzuciłem na tej stronie 31 minut temu. Tam masz codziennie aktualizowane przez Włochów z mapą przypadków. Wykresami ile w danym rejonie jest na kwarantannie ilu wyzdrowiało ilu umarło

ORaz procentowe skoki. Widać ,ze choć liczby rosną to procentowo widać wyhamowanie procesu zwłaszcza w Lombardii

Ostatnie 2 dni zaczyna martwić Piemont, który sobie świetnie radził a teraz ma dzień w dzień skoki po 30-40%.

 

A tu masz jakbyś był zainteresowany rozkład w Niemczech

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/2020-03-16-en.pdf?__blob=publicationFile

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy szczepionki:

 

 

anyway czy mi się wydaje czy gość po zastrzyku DEZYNFEKUJE rękawice? jeśli tak a jednocześnie mówią że w Polsce jak gdzieś mieli 1 przypadek i zużyli DZIENNIE około 100 kompletów strojów to coś tu też jest nie tak (nie mam źródła, z pamięci rzucam)

 

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Wejdź na ten link co wrzuciłem na tej stronie 31 minut temu. Tam masz codziennie aktualizowane przez Włochów z mapą przypadków. Wykresami ile w danym rejonie jest na kwarantannie ilu wyzdrowiało ilu umarło

wiem, ale tamta strona ma dla całego świata i najwyraźniej można wejść jakoś w szczegółowe dane dla danego kraju, a ja nie wiem jak i nie daje mi to spokoju ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ely3 napisał:

@lorak

Wejdź na ten link co wrzuciłem na tej stronie 31 minut temu. Tam masz codziennie aktualizowane przez Włochów z mapą przypadków. Wykresami ile w danym rejonie jest na kwarantannie ilu wyzdrowiało ilu umarło

ORaz procentowe skoki. Widać ,ze choć liczby rosną to procentowo widać wyhamowanie procesu zwłaszcza w Lombardii

Ostatnie 2 dni zaczyna martwić Piemont, który sobie świetnie radził a teraz ma dzień w dzień skoki po 30-40%.

 

A tu masz jakbyś był zainteresowany rozkład w Niemczech

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/2020-03-16-en.pdf?__blob=publicationFile

 

Czyli stad niska śmiertelność u Niemców jak narazie, bo na te 6000 tylko 600-700 przypadkow 60+ jak narazie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z "drugiej ręki"

Na granicy wygląda to tak, ze kontrolowana jest temperatura osób wjeżdzających, w razie stwierdzenia temperatury ponad 38C telefon do GIS. Niestety w nocy wygląda to tak ze po wielokrotnych tego typu zgłoszeniach osób które pracują w niemczech i jeżdżą w tą i z powrotem nie zostały zabrane do szpitala na badania tylko Pani z Sanepidu po rozmowie o objawach ustaliła ze będzie te osoby kontrolować telefonicznie, czyli dzwonić jak się czują, a teraz mogą jechać sobie dalej gdzie chcą i robić co chcą

Ludzie pracujący na granicy są wykończeni, bo spisuje sie dużo danych i przeprowadza mase kontroli, a jednocześnie sfrustrowani, bo to nie ma zadnego sensu w obecnej postaci. To zamknięcie granic jest totalnie nieszczelne i jednoczesnie kosztuje mase zdrowia ludzi którzy tam pracują i ludzi którzy sie przez granice przedostaja czekajac w kolejkach,  pewnie wszystko razem wychodzi na minus. Obecnie to jest tylko polityka - "robimy dużo i bardzo sie staramy".

Gdyby te osoby na granicy mogły być tam testowane, miałaby to ciezka praca sens, ale ze nie są to sensu nie ma. No i służby na granicy przy obecnych stanach osobowych też sie mogą wykruszyć jak lekarze niekoniecznie chorując, po prostu ze zmęczenia.

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.