Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Powiaty z wyszczepieniem od 60% włącznie - średnia 63,7% - 19,8 zgonów na 100 tys. mieszk.

Powiaty z wyszczepieniem od 50% włącznie do 60% - średnia 53,7% - 23,2 zgonów na 100 tys. mieszk.

Powiaty z wyszczepieniem poniżej 50% - średnia 44,5% - 43,1 zgonów na 100 tys. mieszk.

comment_1638957076JsosVtMpXRbCXpp4pTfRcJ,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Reikai napisał:

Powiaty z wyszczepieniem od 60% włącznie - średnia 63,7% - 19,8 zgonów na 100 tys. mieszk.

Powiaty z wyszczepieniem od 50% włącznie do 60% - średnia 53,7% - 23,2 zgonów na 100 tys. mieszk.

Powiaty z wyszczepieniem poniżej 50% - średnia 44,5% - 43,1 zgonów na 100 tys. mieszk.

comment_1638957076JsosVtMpXRbCXpp4pTfRcJ,w400.jpg

@polskignom Czy pamiętasz naszą dyskusję o różnicy między Poznaniem a Lublinem ? Widać Polske B i Polske A w odpowiedzialności za życie swoich bliskich. Bo tak właśnie wygląda podejście do szczepionek .Zależy ci na zdrowiu bliskich to sie szczepisz. Nie zalezy to się nie szczepisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deltuś napisał:

Wzruszające, ale...... Jest pełno osób które nie chorują i robią to bez szczepionek przeciw grypie i covid. 

Przeczytałem to chłopakom z lubelskiego w mojej pracy. Wybuchnęli smiechem. 

Mogą sobie wybuchać Smiechem ale jakoś w Poznaniu umarło mniej ludzi niż rok temu czego sie nie da powiedzieć o Lublinie i lubelskim. Więc możesz nadal praktykować swój brak szacunku dla własnej rodziny. To jest Twój wybór . Ale pozostałym też pozostaw prawo do szanowania swoich bliskich i dbania o nich. Ty naprawdę o swoich nie musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Wzruszające, ale...... Jest pełno osób które nie chorują i robią to bez szczepionek przeciw grypie i covid. 

Jeszcze bardziej wzruszające jest to, że kolejny raz są woj w których śmiertelność wzrasta +100%, a głowy w dalszym ciągu myslą jedynie o własnej du....e.

Ile Polak potrzebuje podejść, aby się czegoś nauczyć?

 

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Przeczytałem to chłopakom z lubelskiego w mojej pracy. Wybuchnęli smiechem. 

To samo zrobił gówniarz w sklepie, któremu zwróciłem uwagę, żeby bez maski nie siedział ludziom na plecach.

Potem zrobił to samo, co większość jak im brakuje argumentów.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Deltuś napisał:

W mojej rodzinie nikt nie zmarł na covid. W bardzo dalekiej rodzinie były dwa przypadki z pozytywnym testem. Przez kilkanaście miesięcy odwiedzałem ich często bez cyrków z ddm. Zeszła wigilia obchodzona normalnie, w tym roku też tak zamierzam. Jadę do wujka, nie wypytuje go czy się szczepił czy nie. Nie. Interesuje mnie to zbytnio. 

Tak więc nie wiem o czym piszesz. 

W mojej pracy nikt nie chorował, nikogo karetka nie odwoziła do szpitala. W twojej wręcz przeciwnie.

Jak zawsze na pojedynczym przypadku budujesz wnioski. Ja w odróżnieniu od Ciebie nie patrzy na pojedyncze rodziny ale na całosć danych. U Ciebie nikt nie umarł ale w lubelskim umarło 80% osób więcej niż zazwcyzaj i więcej niż w 2020. Tak samo było w podlaskim a w podkarpackim tylko dlatego nie ,ze w 2020 bili rekordy i cięzko było to przebić

Więc nadal jest znak równości pomiędzy brak szczepień = więcej zgonów

W Wielkopolsce ludzie sie szczepią i trzymają się zasad a zgonów jest mniej niż w 2020 i w ogóle procentowo najmniejsze wzrosty w kraju choć zagęszczenie ludzi większe

Możesz sobie zaklinać rzeczywistość ale fakty są takie ,że na Wschodzie Polski umiera procentowo więcej ludzi niż w Polsce zaszczepionej. Co tu dla Ciebie jest niezrozumiałe? Czego nie pojąłeś z tej mapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał:

Możesz sobie zaklinać rzeczywistość ale fakty są takie ,że na Wschodzie Polski umiera procentowo więcej ludzi niż w Polsce zaszczepionej. Co tu dla Ciebie jest niezrozumiałe? Czego nie pojąłeś z tej mapki?

Ale przy poprzednich falach umierało najmniej. Niski poziom wyszczepienia, też jest pokłosiem, dość przeciętnych statystyk wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Ale przy poprzednich falach umierało najmniej

Gdzie? PRzecież w 3 fali w podkarpackiem zmarło 100% więcej niz średnio w latach 16-19 i to były najgorsze statystyki w całej Polsce

Tu masz dane za zeszły listopad.. W nadmiarowych zgonach króluje ściana Wschodnia więc nie wiem skąd masz info ,że dotychczas ściana wschodnia miała niską ilość zgonów

https://ptgeo.org.pl/2021/07/przestrzenne-zmiany-demograficzno-osadnicze-w-polsce-a-pandemia-covid-19/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

Gdzie? PRzecież w 3 fali w podkarpackiem zmarło 100% więcej niz średnio w latach 16-19 i to były najgorsze statystyki w całej Polsce

Tu masz dane za zeszły listopad.. W nadmiarowych zgonach króluje ściana Wschodnia więc nie wiem skąd masz info ,że dotychczas ściana wschodnia miała niską ilość zgonów

https://ptgeo.org.pl/2021/07/przestrzenne-zmiany-demograficzno-osadnicze-w-polsce-a-pandemia-covid-19/

Odnosiłem się do całości od początku pandemii.

https://public.tableau.com/app/profile/piotrekt/viz/covid19_powiaty/ZmianadziennychwskanikwCOVID-19wPolsce

edyta: zakładka liczba potwierdzonych przypadków od początku pandemii - nie linkują się zakładki.

Ilość zakażeń, przynajmniej teoretycznie wcale nie odstaje na tle średniej krajowej i to po atrmagedonie w tym roku.

Pomijając to miesięczne liczby nie oddają wiele, bo klimat i uwarunkowania są inne. A wschód dodatkowo dostaje ciągłe zastrzyk oszołomów w ilościach hurtowych z nową porcją wirusa.

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starYfaN

Ale ja ci pokazuje Gusowskie dane co do całej ilości zgonów a Ty mi pokazujesz dane nt oficjalnych zgonów na Covid. To są dwie rózne rzeczywistości bo w Rzeszowie był taki okres w zeszłym roku ,że mieli dzień w dzień 100% pozytywnych testów... Więc oficjalnie tak  mieli nisko ale jak GUS podał dane za 4 kwartał2020 to już wyglądało inaczej

Takie podkarpackie już w październiku 20 miało 77% wiecej zgonów niż średnio za poprzednie 5 lat. W listopadzie ponad 120 %

Lubelskie miało ponad 100% zgonów więcej niż zazwcyzaj w listopadzie 2020 .

Jak popatrzysz na 4 kwartał 2020 to najgorzej było wg GUS ( mówie o całkowitej liczbie zgonów a nie danych nt Covid) to najgorzej wyglądało 

Podkarpackie, Małopolskie opolskie , świętokrzyskie a najlepiej Zachodniopomorskie , kujawskie i pomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ely3 napisał:

@starYfaN

Ale ja ci pokazuje Gusowskie dane co do całej ilości zgonów a Ty mi pokazujesz dane nt oficjalnych zgonów na Covid. To są dwie rózne rzeczywistości bo w Rzeszowie był taki okres w zeszłym roku ,że mieli dzień w dzień 100% pozytywnych testów... Więc oficjalnie tak  mieli nisko ale jak GUS podał dane za 4 kwartał2020 to już wyglądało inaczej

Takie podkarpackie już w październiku 20 miało 77% wiecej zgonów niż średnio za poprzednie 5 lat. W listopadzie ponad 120 %

Lubelskie miało ponad 100% zgonów więcej niż zazwcyzaj w listopadzie 2020 .

Jak popatrzysz na 4 kwartał 2020 to najgorzej było wg GUS ( mówie o całkowitej liczbie zgonów a nie danych nt Covid) to najgorzej wyglądało 

Podkarpackie, Małopolskie opolskie , świętokrzyskie a najlepiej Zachodniopomorskie , kujawskie i pomorskie

Ale ja się zgadzam co do Podkarpackiego

m26687681,WTEKS.png

Natomiast Ty generalizujesz ze wschodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

@polskignom Czy pamiętasz naszą dyskusję o różnicy między Poznaniem a Lublinem ? Widać Polske B i Polske A w odpowiedzialności za życie swoich bliskich. Bo tak właśnie wygląda podejście do szczepionek .Zależy ci na zdrowiu bliskich to sie szczepisz. Nie zalezy to się nie szczepisz

A no to wyjątkowo nie dziwi. Po prostu najzwyczajniej w świecie za mało zmarło i tyle. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, najgorsze, ze im dłużej to będzie trwało, tym wyższy poziom śmiertelności będzie w następnych latach. Ale ja tam nie walczę z wiatrakami, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z RPA wyglądają rewelacyjnie. Ledwo 3-krotny wzrost hospitalizacji przy 36-krotnym wzroście pozytywnych wyników. 99procent hospitalizowanych to niezaszczepieni, ale aktualnie na intensywnej terapii jest ledwo ponad 100 osób przy 19 tysiącach zakażeń dziennie. W ciągu miesiąca z 0.9 procent omikron osiągnął ponad 96 procent przypadków covid. Na ten moment wszystko wskazuje na to że mamy nawet nie grypę a zwykle przeziębienie które wyprze delte, nareszcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Dane z RPA wyglądają rewelacyjnie. Ledwo 3-krotny wzrost hospitalizacji przy 36-krotnym wzroście pozytywnych wyników. 99procent hospitalizowanych to niezaszczepieni, ale aktualnie na intensywnej terapii jest ledwo ponad 100 osób przy 19 tysiącach zakażeń dziennie. W ciągu miesiąca z 0.9 procent omikron osiągnął ponad 96 procent przypadków covid. Na ten moment wszystko wskazuje na to że mamy nawet nie grypę a zwykle przeziębienie które wyprze delte, nareszcie. 

A jak cofniesz wzrost wyników o 18 dni, dalej będzie pozytywnie ? jeżeli tak, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.