Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, fluber napisał:

Problem w tym że w tej chwili większość województw jest po szczycie zachorowań a do 20 grudnia będziemy po szczycie hospitalizacji. 

A te szczepienia w marcu to może być już musztarda po omikronie. 

W Tym problem, czas na ewentualne obostrzenia był wcześniej, teraz jesteśmy już po szczycie i jest to bezsensowne.W dodatku tak jak pisałem sto razy, jest wiele państw gdzie mamy 80+ dorosłych zaszczepionych, pojedyncze przypadki śmierci, luz w szpitalach i obostrzenia są wprowadzane. Po co?

 

A ten tweet ministerstwa to już Bareja level hard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej boli to o czym mówi tutaj Dana

Wytyczne na temat covida są takie jak złapiesz

Izoluj się i odpoczywaj, jak zaczniesz czuć że jesteś umierający dzwon po karetkę 

Zamiast podać 5 kroków tak jak wyżej Dana mówi "throw the kitchen sink at it"

W 1 dzień gość to zwalczył.

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

HAHAHAHA miała być ostatnia prosta a tam na końcu postej mamy rondo xd i znowu zamykanie i otwieranie

Mówiłem rok temu, że ten cyrk się szybko nie skończy xd

czekam na zamknięcie lasów - KARAN nie zawiedz mnie.

Jak niewiele trzeba, by uszczęśliwić człowieka.

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Jak czytam o kontrolowaniu społeczeństwa i o tym jak im się to podoba i jak ich to bawi to parsklem śmiechem nie powiem

I akurat ta kontrola im się podoba w zimie? A nie w inne miesiące ?

Itak długo pociągnęła Polska bez prawie żadnych ostrych obostrzeń w porównaniu z innymi krajami także nie wiem na c*** to płakanie i narzekanie

Zasada jest prosta zapytajcie się Rappara szpitale będą zaczynać być obciążone to będa dorzucać obostrzeń 

To jest bardzo proste

Najlepiej jest pajacowac na forum wymadrzac się samemu nie podając lepszych rozwiązań

Takie proste, ze aż, nie do wymyślenia :) 

3 godziny temu, fluber napisał:

Problem w tym że w tej chwili większość województw jest po szczycie zachorowań a do 20 grudnia będziemy po szczycie hospitalizacji. 

A te szczepienia w marcu to może być już musztarda po omikronie. 

Parę, nie większość.

3 godziny temu, Deltuś napisał:

Piszę to od dawna. 

1. Skończyć z testami 

2. Nie informować o żadnych liczbach covidowych 

3. Zacząć leczyć ludzi

4. Zlikwidować dodatki covidowe 

5. Szczególną opieką objąć grupy ryzyka

 

Po pandemii.

PS. RappaR to zwykła doktorzyna z kompleksem Josepha. Żaden autorytet. 

Każdy kraj 3 Świata, ale to każdy, przyjmie takiego ministra z pocałowaniem ręki. Nie marnuj swojego i naszego czasu.

2 godziny temu, Reikai napisał:

W Tym problem, czas na ewentualne obostrzenia był wcześniej, teraz jesteśmy już po szczycie i jest to bezsensowne.W dodatku tak jak pisałem sto razy, jest wiele państw gdzie mamy 80+ dorosłych zaszczepionych, pojedyncze przypadki śmierci, luz w szpitalach i obostrzenia są wprowadzane. Po co?

 

A ten tweet ministerstwa to już Bareja level hard.

Ale masz przecież lepsze życie na wyspie, nie doświadczasz tam tweetów lvl hard od najlepiej uczesanego premiera na kontynecie/wyspie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Z tego co patrzyłem dziś to tydzień do tygodnia jest 8 w górę i 8 w dół. 

https://public.tableau.com/app/profile/piotrekt/viz/covid19_powiaty/ZmianadziennychwskanikwCOVID-19wPolsce

Zmiana wskaźnika R dla woj. 

Lubelskie 0,77

Podlaskie  0,78

Mazowieckie 0,94

Podkarpacie ~ 1

reszta >1

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, starYfaN napisał:

https://public.tableau.com/app/profile/piotrekt/viz/covid19_powiaty/ZmianadziennychwskanikwCOVID-19wPolsce

Zmiana wskaźnika R dla woj. 

Lubelskie 0,77

Podlaskie  0,78

Mazowieckie 0,94

Podkarpacie ~ 1

reszta >1

Ok, tylko to bardziej wygląda na efekt większej liczby testów ( przy mniejszym procencie pozytywnych wyników) 

Plus pozytywne wyniki są opóźnione wzgledem rzeczywistych zachorowan

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bbc.co.uk/news/world-59573037

 

Wstępne badania mówią, że szczepionki działają vs Omikron, WHO zaleca nie panikować, więc niemal w pełni zaszczepione kraje wprowadzają lockdowny i obowiązkowe szczepienia już po peaku przy pojedynczych przypadkach śmierci.  Seems legit. Austria planuje, że za pobyt w więzieniu osoby nieszczepione będą musiały płacić XD.

@starYfaN jeżeli pytasz, czy w UK uczesany wyjdzie na konferencję i powie, że restrykcje nie działają, by za 2 tyg je wprowadzić, zrobi wałek na respiratorach od koleżki, co handlował bronią i nikt za to nie odpowie,sprowadzi niedziałające maseczki z Chin, zamknie lasy i otworzy kasyna, każe ludziom rok czasu nosić przylbice, by z dnia na dzień powiedzieć ludziom że nie działają i "z przylbica to idzccie sobie na Grunwald hehe(Horban)),  zakaze jedzenia popcornu w kinie, to nie ma żadnej szansy zeby coś takiego się wydarzyło. A NHS przy naszej służbie zdrowia jest żałosne.

Btw. W którym miejscu lewica z tego antysystemowego nurtu, pójścia pod prąd itd. Stala się zamordystyczna sekta wymagająca kodów QR jak idziesz po bułki do sklepu?

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To musi być fake, przecież covid zabija tylko starych

Tylko nie, ale w zdecydowanej większości już tak. 

 

Btw.Wiem, że szczepionki okazały się tak mocno meh, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenie transmisji wirusa, które jest na poziomie 8% mniejszym, ale znalazłem coś, czym można zamykać usta tym, którzy mówią że brak szczepionek jest zdrowszy.

comment_1638593083nuoqMuQgC3ya2N0R4ENNQ8,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał:

Tylko nie, ale w zdecydowanej większości już tak. 

 

Btw.Wiem, że szczepionki okazały się tak mocno meh, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenie transmisji wirusa, które jest na poziomie 8% mniejszym, ale znalazłem coś, czym można zamykać usta tym, którzy mówią że brak szczepionek jest zdrowszy.

comment_1638593083nuoqMuQgC3ya2N0R4ENNQ8,w400.jpg

No przecież można polemizować. Szczepionki częściej powodują wysypke. 

2 minuty temu, Pan A. napisał:

O to to - "niewydolność krążeniowo-oddechowa" u młodych/zaszczepionych = dopalacze!

Ładniejsze określenie na "udusił się". Przynajmniej respirator go nie zabił

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Czyli umierasz na wylew lub zawał. Robią ci test po stwierdzeniu zgonu i w karcie wpisywana jest przyczyna zgonu - covid. Swego czasu w Kalifornii ofiarom wypadków drogowych wpisywano w akcie zgonu covid. 

Siedzisz w temacie - były już jakieś ofiary smiertelne nowego wariantu?

Jak po szczepionce ktoś dostaje zakrzepicy, wylewu czy zawału to szybko laczysz kropki i a w przypadku covid coś nie bardzo mimo że @Reikai podał dane dość jednoznaczne. Wyparcie? :)

nie mam pojęcia jaka jest proporcja zgonów według wariantów w RPA aktualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

No przecież można polemizować. Szczepionki częściej powodują wysypke. 

Ładniejsze określenie na "udusił się". Przynajmniej respirator go nie zabił

Jak po szczepionce ktoś dostaje zakrzepicy, wylewu czy zawału to szybko laczysz kropki i a w przypadku covid coś nie bardzo mimo że @Reikai podał dane dość jednoznaczne. Wyparcie? :)

nie mam pojęcia jaka jest proporcja zgonów według wariantów w RPA aktualnie. 

https://amp.ft.com/content/d315be08-cda0-462b-85ec-811290ad488e

 

Na ten moment wygląda to dobrze. Mała próbka oczywiście póki co. 

 

Early data from the Steve Biko and Tshwane District Hospital Complex in South Africa’s capital Pretoria, which is at the centre of the outbreak, showed that on December 2 only nine of the 42 patients on the Covid-19 ward, all of whom were unvaccinated, were being treated for the virus and were in need of oxygen.

The remainder of the patients had tested positive but were asymptomatic and being treated for other conditions.Eight per cent of Covid-positive hospital patients are being treated in intensive care units, down from 23 per cent throughout the Delta wave. And just 2 per cent are on ventilators, down from 11 per cent.Although the total number of Covid-positive patients in Gauteng’s hospitals is approaching the level it reached at the same stage of the Delta wave, researchers said a large proportion received treatment for other conditions. And the number of Covid patients in intensive care is one quarter of what it was three weeks into the Delta outbreak.

https___d6c748xw2pzm8.cloudfront.net_prod_e38dbe40-5745-11ec-940e-5fd645f6ace1-standard.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciał oddac krew a został zaszczepiony czymkolwiek to musiał odczekać 2 tygodnie, a ze szczepionkami na COVID jest tak:

"szczepionka Pfizer/BioNTech oraz Moderna – można zgłosić się do oddania krwi lub jej składników najwcześniej po 48 godzinach od szczepienia niezależnie od tego, którą dawkę przyjeliśmy

szczepionka Astra Zeneca, oraz Johnson and Johnson - po 14 dniach od szczepienia

w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu dyskwalifikacja ulega wydłużeniu na okres 7 dni od ustąpienia objawów tej reakcji"

https://www.rckik.poznan.pl/szczepionka-na-covid-a-oddawanie-krwi

 

Moim zdaniem to potwierdza fakt ze te szczepionki mRNA to witaminy w porównaniu z wszystkimi wcześniejszymi

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darkonza napisał:

Jak ktoś chciał oddac krew a został zaszczepiony czymkolwiek to musiał odczekać 2 tygodnie, a ze szczepionkami na COVID jest tak:

"szczepionka Pfizer/BioNTech oraz Moderna – można zgłosić się do oddania krwi lub jej składników najwcześniej po 48 godzinach od szczepienia niezależnie od tego, którą dawkę przyjeliśmy

szczepionka Astra Zeneca, oraz Johnson and Johnson - po 14 dniach od szczepienia

w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów po szczepieniu dyskwalifikacja ulega wydłużeniu na okres 7 dni od ustąpienia objawów tej reakcji"

https://www.rckik.poznan.pl/szczepionka-na-covid-a-oddawanie-krwi

 

Moim zdaniem to potwierdza fakt ze te szczepionki mRNA to witaminy w porównaniu z wszystkimi wcześniejszymi

Po prostu matrycowe RNA (mRNA) ulega błyskawicznej degradacji. Technologia znana jest od kilku dekad. Wyzwaniem był sposób zabezpieczenia mRNA, aby się nie rozpadł przed dostarczeniem instrukcji patogenu który ma atakować układ immunologiczny. Może to być wirus, komórki nowotworowe, lub jedynie część wirusa (covid).

Nie wiem, z czym niektórzy mają problem. Na grypę szczepię się jak zwykle, w tym roku pierwszy raz za darmo.

Przeszedłem pełen cykl szczepień i to wszystko zajęło mi mniej czasu, niż niektórym dzienna dawka postów w tym temacie. Do chwili obecnej nie zachorowałem.

Nopów nie uświadczyłem, bo nie uznaje za powyższe dwóch dni dyskomfortu w ramieniu i zmęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.