Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Sebastian napisał:

W sumie masz rację. UE nie może podjąć żadnej decyzji bez pozwolnia Niemiec a Niemcy mogą podjąć jakąkolwiek chcą decyzję bez pozwolenia UE. Tak więc to rzeczywiście nie jest to samo :)

https://www.google.pl/amp/s/www.money.pl/gospodarka/komisja-europejska-przygotowuje-postepowanie-przeciwko-niemcom-6648514974538624a.html%3famp=1

Teraz, Deltuś napisał:

Oddasz wtedy grzecznie na komendzie? 

z psami nie gadam jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Ja pi****le nie dość że Janusz biznesu to jeszcze dodatkowo Janusz z definicji 

Cicho tam w kącie. 

32 minuty temu, Koelner napisał:

Od czerwca przygotowuje a mamy Listopad, szybko im idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uniknąć przekłamań, celowych lub nie, w jaki sposób są liczone zgony jako covidowe ze szczepieniami i bez szczepień zrobiłem takie porównanie ogólnej liczby zgonów w Polsce miesiąc do miesiąca. 

Początek oficjalnej pandemii w Polsce początek marca 2020, początek szczepień w Polsce styczeń 2021, więc pierwszym miesiącem porównawczym marzec.

Rok 2020 (bez szczepień)         Rok 2021 (ze szczepieniami)

marzec        36775                      51203

kwiecień      34028                      54673

maj               33605                      40957

czerwiec     32549                       35182

lipiec            33428                       33965

sierpień       34647                        32972

wrzesień      34094                       33968

październik  49256                       38806

suma:            288 409                   321 726

 

Jak ktoś ma dane za listopad tego roku to można dopisać bo nie znalazłem a jestem bardzo ciekaw jak to wyglądało.

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kepler napisał:

Chcąc uniknąć przekłamań, celowych lub nie, w jaki sposób są liczone zgony jako covidowe ze szczepieniami i bez szczepień zrobiłem takie porównanie ogólnej liczby zgonów w Polsce miesiąc do miesiąca. 

Początek oficjalnej pandemii w Polsce początek marca 2020, początek szczepień w Polsce styczeń 2021, więc pierwszym miesiącem porównawczym marzec.

Rok 2020 (bez szczepień)         Rok 2021 (ze szczepieniami)

marzec        36775                      51203

kwiecień      34028                      54673

maj               33605                      40957

czerwiec     32549                       35182

lipiec            33428                       33965

sierpień       34647                        32972

wrzesień      34094                       33968

październik  49256                       38806

suma:            288 409                   321 726

 

Jak ktoś ma dane za listopad tego roku to można dopisać bo nie znalazłem a jestem bardzo ciekaw jak to wyglądało.

To tak serio czy trolling? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Deltuś napisał:

Wiesz, bardzo wiele przypadków takiego padania młodych sportowców już odnotowano. Efekt szprycy? Lockdownow? Strachu? Stresu? 

Covida? 

31 minut temu, matek napisał:

O k****, a co lub kogo by obwiniali, gdyby padł bez szczepienia? 

Przed pandemia według badan tylko w USA młody sportowiec umierał nagle średnio co 3 dni, w skali świata to kilka zgonów dziennie. Teraz wystarczy nagłaśniać deltusiom tego świata takie przypadki kiedy tylko się da i efekt gotowy jak na rysunku powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Deltuś napisał:

Przecież szczepiony był - to nie miał prawa mieć covida i umrzeć. Przecież gdyby miał covida podaliby od razu. Tak jak w tym przypadku z dolnoslaskiego, gdzie po przyjeździe karetki zrobili martwemu młodemu mężczyźnie test. 

Mógłbyś podać źródło informacji która podałeś wcześniej? 

7 godzin temu, Deltuś napisał:

Znacznie więcej jest zasłabnięć i zgonów wśród sportowców od czasu rozpoczęcie szczepień. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kepler napisał:

Chcąc uniknąć przekłamań, celowych lub nie, w jaki sposób są liczone zgony jako covidowe ze szczepieniami i bez szczepień zrobiłem takie porównanie ogólnej liczby zgonów w Polsce miesiąc do miesiąca. 

Początek oficjalnej pandemii w Polsce początek marca 2020, początek szczepień w Polsce styczeń 2021, więc pierwszym miesiącem porównawczym marzec.

Rok 2020 (bez szczepień)         Rok 2021 (ze szczepieniami)

marzec        36775                      51203

kwiecień      34028                      54673

maj               33605                      40957

czerwiec     32549                       35182

lipiec            33428                       33965

sierpień       34647                        32972

wrzesień      34094                       33968

październik  49256                       38806

suma:            288 409                   321 726

 

Jak ktoś ma dane za listopad tego roku to można dopisać bo nie znalazłem a jestem bardzo ciekaw jak to wyglądało.

Bez uwzględnienia locdownów itp to możesz sobie porównywać jak jabłka do gruszek. Stopień wyszczepienia to kolejna zmienna, którą pomijasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem taka listę zmarlych młodych ludzi, typu piłkarze itd. Ta lista miała sugerować, że to wina szczepionek. Ktoś sprawdził te nazwiska i okazało się, że jeden zmarł w wypadku samochodym, inny w ogole nie istnieje, trzeci dostal kosę. Wszyscy byli zaszczepieni.

 

Tak, wcześniej mlodzi piłkarze tez umierali na boisku i to przed szczepionkami. Co nie zmienia faktu że ilość nopow typu zakrzepica jest zdecydowanie zbyt duza, sam znam dwie osoby w wieku ~~22 lat które po Johnsonie wylądowaly w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Deltuś napisał:

Tymczasem historia zatacza koło. W RFN rozważają pomysł noszenia specjalnych opasek dla niezaszczepionych. 

  To jest ta tzw. nowa normalność.

237.bild.jpg

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Portugalia-niechetnie-patrzy-na-szczepienia-przeciw-COVID-19-dzieci-ponizej-12-roku-zycia-8240373.html

Widać w Portugali mają wątpliwości dot. szczepień dzieciaków, u nas bezrefleksyjnie - lecimy z tematem i tyle.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Zapytaj na forum ile osób jest chętnych zaakceptować taką "normalność". 

Rozumiem, że pierdolnąłeś tezą  o znacznie zwiększonym wzroście zgonów wśród sportowców, ponieważ wyssałeś ją z brudnego palca na podstawie szurowskiego nagłaśniania każdej takiej sytuacji. I Ty śmiesz tutaj pisać, że my panikujemy i mamy wyłączyć media. Ty to jesteś jednak większy łeb niż myślałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fluber napisał:

Rozumiem, że pierdolnąłeś tezą  o znacznie zwiększonym wzroście zgonów wśród sportowców, ponieważ wyssałeś ją z brudnego palca na podstawie szurowskiego nagłaśniania każdej takiej sytuacji. I Ty śmiesz tutaj pisać, że my panikujemy i mamy wyłączyć media. Ty to jesteś jednak większy łeb niż myślałem:)

Nom, to mnie akurat zawsze bawiło ze ludzie krzyczący o wyłączeniu TV najczęściej sami korzystaja z szurskich grup na Facebooku, gdzie w swoim sosie niezależności wrzucają te same, niezweryfikowane fake newsy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał:

Nom, to mnie akurat zawsze bawiło ze ludzie krzyczący o wyłączeniu TV najczęściej sami korzystaja z szurskich grup na Facebooku, gdzie w swoim sosie niezależności wrzucają te same, niezweryfikowane fake newsy :).

ogólnie nie rozumiałem nigdy tego chwalenia się brakiem tv :) to jak coming outy vegan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Deltuś napisał:

Przeczytałem komentarze:

" Wysłuchajcie – tylko 2min30s – zaszprycowani ludzie są NIEBEZPIECZNI! ważne! PODAJ DALEJ! (kanał: Konrad Wichert – Niezależny Dziennikarz)
tytuł: „Bardzo ważna informacja”

Poszukałem i jest, co prawda nie są "niebezpieczni" tak jak myślałem ale tak ogólnie "są problemy"

Niedługo moze będziemy jak Hutu i Tutsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Ja ostatnio widziałem taka listę zmarlych młodych ludzi, typu piłkarze itd. Ta lista miała sugerować, że to wina szczepionek. Ktoś sprawdził te nazwiska i okazało się, że jeden zmarł w wypadku samochodym, inny w ogole nie istnieje, trzeci dostal kosę. Wszyscy byli zaszczepieni.

 

Tak, wcześniej mlodzi piłkarze tez umierali na boisku i to przed szczepionkami. Co nie zmienia faktu że ilość nopow typu zakrzepica jest zdecydowanie zbyt duza, sam znam dwie osoby w wieku ~~22 lat które po Johnsonie wylądowaly w szpitalu.

Dlatego wrzuciłem wcześniej tę kompilację z twittera. I to tylko na polskim rynku zebrało prawie 500 podań dalej, co tylko pokazuje w jakim tempie się ta dezinformacja rozszerza. Na filmiku 3 sportowców i 1 sędzia, wszyscy padają na serce w trakcie imprez sportowych. Tytuł sugerujący, że to z winy szczepień i że teraz jest tego szokująco dużo. Dla Deltusiów taki filmik i sugestia to woda na młyn i wystarczy, żeby biegać po necie i dalej powtarzać bzdury. 

W rzeczywistości mamy tam filmik koszykarza, który padł w grudniu 2020, nie był szczepiony i przeszedł Covid kilka miesięcy wcześniej, sędziego, który przeszedł Covid kilka miesięcy wcześniej, tenisistę, który przeszedł Covid dwa miesiące wcześniej, też nie był szczepiony i piłkarza, który przeszedł Covid miesiąc wcześniej i też nie był zaszczepiony.

Podsumowując, szury zmontowały filmik, w którym wszystkie osoby padają na serce, wszystkie miały Covid i co najmniej 3 z nich były nieszczepione (tzn. w przypadku sędziego nie było żadnego info, czy się szczepił czy nie). 

I ja nie twierdzę, że z powodu tego filmiku Covid zabija na serce więcej ludzi. To wynika z badań linkowanych już tutaj przez @memento1984 Filmiki są tylko od wzbudzania strachu przed szczepionką.

4 minuty temu, darkonza napisał:

 

Poszukałem i jest, co prawda nie są "niebezpieczni" tak jak myślałem ale tak ogólnie "są problemy"

 

Obejrzałem. 95% w Izraelu jest zaszczepionych, a 85% w szpitalach to zaszczepieni. Szczepionki nie działają. I weź tu z tym dyskutuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.