Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryFan
1 godzinę temu, ely3 napisał:

MAm tylko nadzieję że tych co ewakuuja przebadali na obecność coronavirusa. 27 w jednym miejscu a to pewnie nie koniec

Powinni. 

image.png.c3bab5933abfe3c36d2b355d315a4981.png

Tutaj masz odpowiedź. Oczywiście, że nie.

Za to stewardessy twierdzą, że nie zbluzgano ich tak przez całe życie, jak podczas jednego lotu.

Teraz się zacznie grillowanie, zakupy, remonty.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

W Europie zanim cokolwiek rząd zrobi to musi uwzględnić czy nikogo nie dyskryminuje, czy nikogo nie urazi, czy nie za ostro, czy nie za brutalnie, czy nie urąga to godności... I tym sposobem Europa będzie przez najbliższe miesiące zdychać.

Zapomniałeś o fanach Konfederacji płaczących za 'gospodarką' :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blackmagic napisał:

W ciągu 4 dni wróciło 60tys ludzi? Skąd?  Z urlopu?

Oprócz urlopów. Ludzie spierdalają do Polski masowo. Nie wiem po co w sumie, tez bedzie bezrobocie zaraz ale w sumie rozumiem, ze ludzie w czasie kryzysu chcą być blisko rodziny i miejsca urodzenia. Bo tylko na rodzine i na siebie będziesz mógł liczyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Roberta Flisiaka epidemia koronawirusa w Polsce nie skończy się do końca kwietnia.

....

Zdaniem Flisiaka niepokoi niedostateczny dostęp do diagnostyki. "Owszem, to jest już ponad 20 laboratoriów, które pracują, to jest te kilka tysięcy testów, ale to jest mało" – powiedział Flisiak. Dodał, że gdy WHO powtarza, aby przeprowadzać jak najwięcej testów, to – jak podkreślił – w kraju powinny być podejmowane bardziej intensywne działania.

....

Odnosząc się raz jeszcze do liczby wykonywanych testów, powiedział, że laboratoria badają metodami zaawansowanymi technologicznie, na wyniki trzeba czekać kilkanaście godzin, a czasem dłużej, bo wyniki wymagają potwierdzeń. Dlatego – jak ocenił – powinny być szeroko stosowane tzw. testy szybkie.

"One nie są idealne, ale są lepsze i czulsze w wykrywaniu niż kryteria kliniczne, czyli pytanie o kontakt (z osobą zarażoną – PAP), które, gdy cała Europa zalana jest zakażeniami, nie mają zupełnie sensu" – mówił.

"Te testy powinny być jak najszybciej masowo wprowadzane" – dodał. W jego ocenie, powinno być też więcej punktów diagnostycznych. To – jak mówił – powinno pomóc w zwalczaniu epidemii, alternatywą – według niego – jest całkowita kwarantanna dla wszystkich.

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1462554,prof-flisiak-w-kraju-epidemia-koronawirusa-nie-ustapi-do-konca-kwietnia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ely3 napisał:

Ludzie wrócili wcześniej na Wielkanoc. Z Belgii Anglii i Niemiec. Prostą kalkulacja. Jak się skończy kwarantanna to będą się mogli spotkać z rodziną

Ok ale jakim cudem - nie pracuja, ktos im dal miesiac wolnego?

 

6 minut temu, polskignom napisał:

Bo wykonują więcej testów, to było spodziewane...

Mnie bardziej dziwi ze non stop rosnie liczba ofiar śmiertelnych i nie wiem dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:
2 minuty temu, polskignom napisał:

 

Mnie bardziej dziwi ze non stop rosnie liczba ofiar śmiertelnych i nie wiem dlaczego

Bo spóźnione zamknięcie może nie mieć praktycznie żadnej skuteczności. Teraz wirus będzie szalał póki nie zrobi tego co zrobi i przy zamknięciu i bez niego. Albo po prostu system opieki zdrowotnej całkowicie upadł i nawet osoby możliwe do uleczenia nie dadzą rady przeżyć, bo nie ma kto i czym ich leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Przeciez to oznacza ze liczba zgonow bedzie na tym poziomie lub wiekszym przez jakis tydzien jak nie dluzej mimo kompletnego lockdownu

Niestety...a dodstkowo już podsylalem cytaty o tym, ze domy spokojnej starości są w ogole niebadane...w 1 pod Mediolanem na 150 osób, ponad 40 z gorączka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się bać czy śmiać z rosnacej popularności ustroju totalitarnego. Mamy zanegować zdobycze demokracji i prawa człowieka, bo Chiny poradziły sobie (jakoby, oby) z wirusem lepiej niż stara i leniwa Europa? I to dlatego, że ma swobody obywatelskie? Jak ktoś lubi być brany z buta, to niech sobie wyjedzie na Wschód i się napawa. A Europie trzeba tylko i aż otrzeźwienia i lepszych procedur na przyszłość. A może i w głębszej integracji w ramach UE, żeby działać spójnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blackmagic napisał:

Mnie bardziej dziwi ze non stop rosnie liczba ofiar śmiertelnych i nie wiem dlaczego

Pewnie kombinacja kilku składników:

- wirus wybija teraz te silniejsze organizmy, ale zbyt słabe, żeby wygrać - 3-4 tygodnie (jeszcze do niedawna te osoby siedziały w domu) - ci ludzie tez tydzień czy dwa temu nie byli pewnie testowani
- wciąż trafiają się starsi, których się nie ratuje (Pewnie tez początki ofiar „ucieczki z mediolanu”)
- osłabiona służba zdrowia, która już ponosi swoje ofiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szak napisał:

 A Europie trzeba tylko i aż otrzeźwienia i lepszych procedur na przyszłość. A może i w głębszej integracji w ramach UE, żeby działać spójnie. 

A jak powinny wyglądać procedury nie łamiące praw człowieka? Np. kwarantanna - jak rozumiem każdy powinien decydować kiedy ją na siebie nałożyć i jak długo powinna potrwac?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szak napisał:

A może i w głębszej integracji w ramach UE, żeby działać spójnie. 

Piszesz to w tyg, w którym Niemcy zajumali transport pilnie potrzebnych rzeczy dla Włochów. Przy okazji opierdzielili tez Szwajcarów (ale wiem to nie UE, wiec można olać) a Francja dziś zajebala maseczki dla uk (a tyle było śmiechów, ze głosowali za brexitem, ale wiem uk to tez już nie UE, wiec można olać). 
Krajom europejskim potrzeba UE, która dba o swoich członków, a nie każdy sobie rzepkę skrobie a w tym czasie banda tłustych kotów debatuje tygodniami czy marchewka to owoc czy może jednak wibrator.

podsumowujac tak, kraje wyciągną wnioski z tej lekcji -> wrócą granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.