Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, blackmagic napisał:

Ok ale jakim cudem - nie pracuja, ktos im dal miesiac wolnego?

 

Mnie bardziej dziwi ze non stop rosnie liczba ofiar śmiertelnych i nie wiem dlaczego

To zależy w czym pracujesz. Teraz w Polsce masz sporo branż usługowych zamkniętych. Firmy sprzątające , budowlane handel. Podobnie masz w tamtych krajach. . Myślisz że pracownicy galerii są teraz na urlopach czy po prostu siedzą w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

A jak powinny wyglądać procedury nie łamiące praw człowieka? Np. kwarantanna - jak rozumiem każdy powinien decydować kiedy ją na siebie nałożyć i jak długo powinna potrwac?

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/tv/news/evangeline-lilly-coronavirus-self-isolate-instagram-avengers-lost-a9411686.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co się dzieje we Włoszech i to jak zignorowali wirusa i to, że dopiero od dziś:

 

Cytat

Tymczasem brytyjski rząd zdecydowanie zmienił swoją, bardzo pobłażliwą wcześniej, politykę wobec pandemii koronawirusa. Wczoraj premier Boris Johnosn wydał nakaz zamknięcia pubów, restauracji, sal treningowych, kin i wielu innych rodzajów obiektów użyteczności publicznej. W Wielkiej Brytanii w ciągu dwóch tygodni od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa stwierdzono 177 zgonów wywołanych nową chorobą - dla porównania we Włoszech w takim samym okresie było ich "tylko" 35.

Może świadczyć o tym, że za 2 miesiące w Anglii będzie istny armagedon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Czy to co się dzieje we Włoszech i to jak zignorowali wirusa i to, że dopiero od dziś:

 

Może świadczyć o tym, że za 2 miesiące w Anglii będzie istny armagedon?

Wybrali durnia i cynika na premiera to teraz będą zbierać efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zdzich napisał:

Bo spóźnione zamknięcie może nie mieć praktycznie żadnej skuteczności. Teraz wirus będzie szalał póki nie zrobi tego co zrobi i przy zamknięciu i bez niego. Albo po prostu system opieki zdrowotnej całkowicie upadł i nawet osoby możliwe do uleczenia nie dadzą rady przeżyć, bo nie ma kto i czym ich leczyć.

Tego sie obawiam i zastanawiam czy w Polsce był lockdown w odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Może świadczyć o tym, że za 2 miesiące w Anglii będzie istny armagedon?

Raczej nie ma wątpliwości, że tak. To samo z USA.

 

19 minut temu, Szak napisał:

A może i w głębszej integracji w ramach UE, żeby działać spójnie. 

Tej Unii już de facto nie ma. Nikt nie będzie brał na poważnie sojuszu, który pozwolił na śmierć setki tysięcy czy milionów obywateli. I dodatkowo zamiast współpracować to podkładali sobie świnie. Wiele rodzin ucierpi i będą mieli pretensje do innych krajów. Współpraca w takiej formie jak dotychczas się skończyła.

Ogólnie sytuacja... Wywraca do góry nogami sojusze, pozycje niektórych państw, gospodarki i trendy.. Tak - ten wirus będzie miał wpływ na historię na równi z wojnami światowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, polskignom napisał:

Pewnie kombinacja kilku składników:

- wirus wybija teraz te silniejsze organizmy, ale zbyt słabe, żeby wygrać - 3-4 tygodnie (jeszcze do niedawna te osoby siedziały w domu) - ci ludzie tez tydzień czy dwa temu nie byli pewnie testowani
- wciąż trafiają się starsi, których się nie ratuje (Pewnie tez początki ofiar „ucieczki z mediolanu”)
- osłabiona służba zdrowia, która już ponosi swoje ofiary

 

Ok ale jednak dziwi mne tak duzy przyrost z dnia na dzien

15 minut temu, ely3 napisał:

To zależy w czym pracujesz. Teraz w Polsce masz sporo branż usługowych zamkniętych. Firmy sprzątające , budowlane handel. Podobnie masz w tamtych krajach. . Myślisz że pracownicy galerii są teraz na urlopach czy po prostu siedzą w domu?

Niby tak ale 60 tys ludzi zwolniono z pracy i oni z dnia na dzień wracają?  To sie nie skonczy dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Tego sie obawiam i zastanawiam czy w Polsce był lockdown w odpowiednim momencie.

Za późno...ale i tak jest jakaś szansa. Jakby był wcześniej, to by hieny wyły, ze ograniczają swobodę ludziom i ze komuna wróciła. I ze gospodarka padnie i w ogole.

francja czy uk są w czarnej dupie.

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Ok ale jednak dziwi mne tak duzy przyrost z dnia na dzien

Niby tak ale 60 tys ludzi zwolniono z pracy i oni z dnia na dzień wracają?  To sie nie skonczy dobrze

Spoko, Ukraińców tez masa od nas wyjechała...wszystko się w przyrodzie wyrowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

Nie, kucio nie wrzucał linku a Ty nawet nie sprawdzisz ciekawego newsa tylko jątrzysz dalej i na podstawie niesprawdzonej informacji jedziesz po UE. 

@kucio Mogę poprosić o link? Bo wychodzi na to, że Ty jesteś źródłem 😀

 

www.thelocal.ch/20200312/mask-hysteria/amp

 

"jedziesz po UE" - złamanie jedenastego przykazania?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tecu napisał:

Nie, kucio nie wrzucał linku a Ty nawet nie sprawdzisz ciekawego newsa tylko jątrzysz dalej i na podstawie niesprawdzonej informacji jedziesz po UE. 

@kucio Mogę poprosić o link? Bo wychodzi na to, że Ty jesteś źródłem 😀

 

Na podstawie sprawdzonej :), po prostu nie chce mi się szukać (jest już 129 stron). Nie zapamiętuje wszystkich linków z tego tematu, przykro mi.

Ja nie jade na UE, bo mi przeszkadza sam fakt jej istnienia, ja jade, bo jest kurewsko nieefektywna organizacja, która ma niewiele wspólnego z tym po co powstawała. A wtedy idea była słuszna i potrzebna. I jak wróci do tamtego kształtu, to będę pierwszym, który będzie jej zwolennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Głogowie pierwsza ofiara śmiertelna przebywająca na kwarantannie w domu.

Najsmutniejsze jest to, że ta osoba czekała na testy. Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa. Osoby w kwarantannach mają problem z wykonaniem testów - powiedział starosta głogowski. - To apel to władz: nie oszukujcie ludzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DeltaCenter napisał:

www.thelocal.ch/20200312/mask-hysteria/amp

Prosiłem o link do zajumania towaru Włochom a dostałem Szwajcarów. 

Oczywiście możesz mnie zgłosić, jeżeli to słowo Cię w jakimkolwiek stopniu obraziło. 

Stwierdziłem tylko fakt, który to polskignom potwierdził tym samym słowem. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.