Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Pan A. napisał:

Jest gdzieś może podana statystyka ogólnej (nie tylko koronka) śmiertelności we Włoszech w ostatnim okresie? 

Jedyne co znalazłem w tym temacie to śmiertelność w samym bergamo w pierwszej połowie marca 2019 vs 2020. W 2019 W tym okresie zmarło tam 56 osób, w 2020 164...z czego tylko 30% z tego przyrostu na koronę...

malutka próbka co prawda, ale pokazuje mniej więcej jaki rozpierdol robi ze służba zdrowia ten wirus. 
 

w 2019 we Włoszech zmarło ~650k osób, myśle, ze spokojnie można szacować liczbę zgonów na 2020 na ponad milion..

Ignazz jeśli chodzi o teksas, to chyba w takim razie zależy od firmy. Moje szefostwo już zesrane, praca z domu, izolacja itd, ale może to kwestia tego, ze mamy już w firmie przypadki w NL i DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba najlepiej sobie z wirusem radzą sobie kraje skandynawskie. Raz że testują mnóstwo ludzi a dwa że to była czołówka świata jeśli chodzi o pracę zdalną. Już przed epidemia tam 25-30% to była praca online a teraz to jest tego jeszcze więcej. Austria też nieźle sobie radzi jak na ilość turystów która mieli w marcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze niedawno zmienili strategie, bo tamta wg nich okazała się nieskuteczna :) czyli ta German-like, która wykrywa ogniska, nie zapobiega nowym a swoje ofiary poniesie i w dłuższym okresie zawali służbę zdrowia.

Wiec może inaczej, strategia testowania była taka sobie, ale strategia walki z ta zaraza już słaba...

https://www.google.pl/amp/s/www.thelocal.se/20200320/fact-check-has-sweden-stopped-testing-people-for-the-coronavirus/amp

Wiec jeśli chodzi o sama Skandynawię to tam raczej grają większe odległości, less social society i być może (nieudowodnione) przyzwyczajenie organizmów do gryp i tego typu chorób. A może być tez tak, ze to ostatnie będzie na koniec dla nich przekleństwem, bo wcale nie zapobiegnie śmierci, a spowoduje olanie początkowych symptomów i zakwalifikowanie je domowe do typowej grypy. Po pandemii można będzie wrócić do ostatniej tezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polskignom

Dystanse wiadomo ale też to ,że u nich praca zdalna to jest norma. Finlandia to chyba nr 1 na świecie . Dania też wysoko.

O tym ,że Szwedzi zmienili strategię to nie wiedziałem . Jedyne czego nie rozumiem z tego artykułu to tam testowali każdego podejrzanego ale zanim poznali wynik to on mógł normalnie funckjonować ? To trochę dziwna rzeczywiście strategia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Zdrowia czy tam opieki medycznej w Holandii z wycieńczenia stracił przytomność ( albo się przewrócił jednak tylko) i zrezygnował z funkcji wczoraj. 

 

https://nltimes.nl/2020/03/20/politicians-wish-medical-care-minister-well-resignation

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, StaryFan napisał:

Pomijasz kontekst.

Celowo?

Dobra. Wyjaśnij mi jak laikowi, jak przy znacznie wyższym wskaźniku wykryć mogą mieć lepiej przesianą populację, bo ja po prostu nie wiem. 

2 godziny temu, fluber napisał:

@ignazz

Takiego przyrostu jak w usa to nie bylo chyba nigdzie. Z okolo 2k zarazonych 13 marca w ciagu tygodnia do wczoraj liczba przypadkow wzrosla 10-krotnie do 20k.

Oni 100 mieli jeszcze jakoś chyba 7-8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
28 minut temu, RappaR napisał:

Dobra. Wyjaśnij mi jak laikowi, jak przy znacznie wyższym wskaźniku wykryć mogą mieć lepiej przesianą populację, bo ja po prostu nie wiem. 

image.png.bd91f43560a2c8b875d23cd02ee02371.png

Mają największy odsetek chorych na Świecie, lub najlepiej wyłapują skażonych. Wybierz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
3 minuty temu, RappaR napisał:

Dałeś dane dla 9 krajów i mówisz o świecie?

Zawsze możesz sobie wpisać resztę .

3 minuty temu, RappaR napisał:

Pierwsza teoria dla tej próbki mi pasuje. 

Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, StaryFan napisał:

Wątpię.

Okey. To tą kwestię mamy wyjaśnioną.

Teraz wyjaśnij mi to co napisałem:

Dobra. Wyjaśnij mi jak laikowi, jak przy znacznie wyższym wskaźniku wykryć mogą mieć lepiej przesianą populację, bo ja po prostu nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
6 minut temu, RappaR napisał:

Dobra. Wyjaśnij mi jak laikowi, jak przy znacznie wyższym wskaźniku wykryć mogą mieć lepiej przesianą populację, bo ja po prostu nie wiem. 

Wyjaśniłem, wybrałeś swoją teorię, masz prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.