Skocz do zawartości

Ustalmy to raz na zawsze...  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest tak na serio lepszy?

    • Joel Embiid
      66
    • Nikola Jokić
      18
    • Pytanie jest tendencyjne - w NBA liczy się tylko jeden Nikola, a jego nazwisko brzmi "Vučević" (a w Embiida nie wierzę, bo jest kontuzjogenny)
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Btw. Jokic ma na nba.com na post upach ma 54%ts, a Embiid - 60%ts.

pierwszy trymestr był często fatalny jeśli chodzi o pasywność w ataku Serba, więc o ile rozumiem, że zasadnym jest posługiwanie się całosezonowymi statsami, to ja bym jednak proponował porównywać okres od czasu gdy Jok gra w s5 do dzisiaj, bo jednak takie mecze jak 0/1 z Grizzlies mocno te statystyki zniekształcaja

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nawet jak Jokić jest od kogoś o 5.5%TS gorszy, to u Jokiciowców i tak jest lepszy, można zamknąć temat

 

pierwszy trymestr był często fatalny jeśli chodzi o pasywność w ataku Serba, więc o ile rozumiem, że zasadnym jest posługiwanie się całosezonowymi statsami, to ja bym jednak proponował porównywać okres od czasu gdy Jok gra w s5 do dzisiaj, bo jednak takie mecze jak 0/1 z Grizzlies mocno te statystyki zniekształcaja

Od grudnia wg nba.com ma 56%TS, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nawet jak Jokić jest od kogoś o 5.5%TS gorszy, to u Jokiciowców i tak jest lepszy, można zamknąć temat

 

Kiedy ten TS jest pochodną jakiejś dziwnej akcji (żaden center nawet nie zbliża się do liczby gwizdków jaką Joel otrzymuje w post) to powinno się nad tym chwilkę zastanowić.

 

No ale rozumiem, że Embiidowcy nie będą tego robić :smile: (tak samo jak nie zalinkują statów do których piją nawet z tak dostępnego źródła jak nba.com)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nawet jak Jokić jest od kogoś o 5.5%TS gorszy, to u Jokiciowców i tak jest lepszy, można zamknąć temat

 

a kto mówi, że nie masz racji? to, że Julek coś tam sobie uargumentuje, to nie znaczy od razu, że będzie sobie włosy z klaty wyrywał jak się w ostateczności okaże, że Jok jest w czymś tam gorszy

 

nie chodziło o to, że Biid jest we wszystkim słabszy, tylko, że jeśli chodzi o atak jako całokształt Jokić w niczym mu nie ustępuje (a róznice w FGA i FTA są kolosalne przecież), a to próbował sugerować Julius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jok jest w ataku Bogiem w każdym rejonie boiska i nie ma absolutnie żadnej większej przewagi w którymś z elementów po stronie Embiida, to raczej gracz Sixers ma sporo do nadrobienia

Embiid jak to ładnie BMF nazwał jest lepszym scorerem i może sobie julek dużo pieprzyć na temat star bonusu - jakoś w serii z C's nie było tego widać... poza tym musisz byc kumaty, zeby umieć FT wymuszać i Biid umie to robić, a star bonusu standardowo ludzie tak szybko jak Joel jednak nie dostają... 

 

Przewagę Jokicia możnaby 'zdefiniować' tą jedną ręką, w której ma 100% kontroli nad piłką, wydaje się, że więcej niż Joel w dwóch. Wyglada to jakby robił plays od niechcenia, a robi to z dużym opanowaniem ,czuciem i precyzją - to są te lata świetlne wypolerowania jakie są po stornie Joka.... mimo podobnego wieku wygląda jakby był od Embiida koszykarsko 10-15 lat starszy. Ale tak jak Biid nie przeskoczy tej bariery, tak Jok nie przeskoczy atletyzmu , dominacji fizycznej i nie trzeba mi cyferek i tabelek , żeby to argumentować, parę razy w życiu obu panów widziałem i to mi wystarczy...

 

.... a niech i sobie Jokić do poziomu Embiida dobija - nie mam z ty, absolutnie problemu...

Jo ma DUŻO do szlifu, nie wiem, czy przy jego zdrowiu i stażu zdąży nauczyć się tego wszystkiego co moglby umieć, dla mnie niesamowite jest to jak blisko topu jest już dziś - pomimo tych braków , niedociągnięć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten TS jest pochodną jakiejś dziwnej akcji (żaden center nawet nie zbliża się do liczby gwizdków jaką Joel otrzymuje w post) to powinno się nad tym chwilkę zastanowić.

 

No ale rozumiem, że Embiidowcy nie będą tego robić :smile: (tak samo jak nie zalinkują statów do których piją nawet z tak dostępnego źródła jak nba.com)

No ale proszę nie rób z Embiida Hardena. Gwizdki dla Joela nie wynikają z jakiegoś parasola ochronnego czy statusu untouchable jaki ma Harden. Biid po prostu jest na tyle agresywny i skuteczny w tym co robi, ze inaczej niż faulem go nie zatrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embiid jak to ładnie BMF nazwał jest lepszym scorerem i może sobie julek dużo pieprzyć na temat star bonusu - jakoś w serii z C's nie było tego widać... poza tym musisz byc kumaty, zeby umieć FT wymuszać i Biid umie to robić, a star bonusu standardowo ludzie tak szybko jak Joel jednak nie dostają... 

 

O to to - właśnie dlatego to się tak rzuca w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten TS jest pochodną jakiejś dziwnej akcji (żaden center nawet nie zbliża się do liczby gwizdków jaką Joel otrzymuje w post) to powinno się nad tym chwilkę zastanowić.

Czym jest wg Ciebie star bonus?

 

nie chodziło o to, że Biid jest we wszystkim słabszy, tylko, że jeśli chodzi o atak jako całokształt Jokić w niczym mu nie ustępuje (a róznice w FGA i FTA są kolosalne przecież), a to próbował sugerować Julius

Ustępuje, jest słabszym scorerem. Co nie znaczy, że zgadzam się, że nie jest w ataku od Embiida lepszy, ale ta różnica nie jest tak duża jak sugerujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i to świadczy wyłącznie o star bonusie, a nie o tym, że tak trudno go powstrzymać, że trzeba go faulowac? :onthego:

 

Jest też agresywny (o czym pisałem), ale procentowo nawet (faulował do faulowany) wypada to strasznie mocno na jego korzyść a w post jednak jest dużo sytuacji 50/50 - to + eyetest (BMF i lorak w tym momencie dostajo spazmów!) sugeruje mi że większość tych 50/50 idzie dla niego (tzw star bonus).

Czym jest wg Ciebie star bonus?

 

o masz powyżej akurat.

 

DOBRA EDIT - może w sumie procentowo aż tak nie wypada na jego korzyść. Kij z tym - odliczcie se procent strat w post od TSa% i Jok wygrywa :tongue: (jak mawiał Iverson nie rzucić to jak nie trafić!)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale pytanie jest wciąż aktualne, bo to i tak się pojawia na forum. Embiid od pierwszego dnia w lidze dostaje tyle samo FTs, także na post upie, co mocno ośmiesza koncept 'star bonusu', właściwie jako rookie rzucał więcej FT procentowo niż teraz. 


FTA/per100

 

16/17: 15.1

17/18: 11.7

18/19: 14.2

 

Czyli Embiid od pierwszego dnia w lidze zaczął dostawać star bonus, potem mu się zmniejszył, jak zaczął być gwiazdą, a teraz znowu mu powrócił do poziomu z rookie season. Sounds legit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też agresywny (o czym pisałem), ale procentowo nawet (faulował do faulowany) wypada to strasznie mocno na jego korzyść a w post jednak jest dużo sytuacji 50/50 -

Krva no wlasnie na tym polega jego fenomen jako 2way playera. 

W ofensywie jako scorer jest dominujący - im bliżej paint tym bardziej...

... a w defensywie ma świetny footwork, feel do bloków, długość i chęć bronienia... i jeszcze IQ...  już w Kansas było widać elitarny potencjał + nie jest głębem ani blok chaserem w stylu DAJ czy Cambyego więc łapie się relatywnie rzadko na lamerskie pump fake, mało fauluje 'dla zasady' (zazwyczaj contestuje rzut, który może wybronić pod obręczą) 

To co mają mu gwizdać dla zasady faule, żeby było po równo? 

Harden ma nieporównywalnie większy star bonus, ale nikt mu nie odbierze faktu, że jest cholernym nakurwiaczem w O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale pytanie jest wciąż aktualne, bo to i tak się pojawia na forum. Embiid od pierwszego dnia w lidze dostaje tyle samo FTs, także na post upie, co mocno ośmiesza koncept 'star bonusu', właściwie jako rookie rzucał więcej FT procentowo niż teraz. 

FTA/per100

 

16/17: 15.1

17/18: 11.7

18/19: 14.2

 

Czyli Embiid od pierwszego dnia w lidze zaczął dostawać star bonus, potem mu się zmniejszył, jak zaczął być gwiazdą, a teraz znowu mu powrócił do poziomu z rookie season. Sounds legit.

 

Na szybko sprawdziłem Hardena i ma podobne wahania (w mniejszym stopniu):

 

14.3

14.0 (MVP sezon!)

15.3

 

Myślę że to kwestia rozkazów ze sztabu :smile:

 

rsz_hi-res-463075059-deputy-commissioner

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale pytanie jest wciąż aktualne, bo to i tak się pojawia na forum. Embiid od pierwszego dnia w lidze dostaje tyle samo FTs, także na post upie, co mocno ośmiesza koncept 'star bonusu', właściwie jako rookie rzucał więcej FT procentowo niż teraz.

 

FTA/per100

 

16/17: 15.1

17/18: 11.7

18/19: 14.2

 

Czyli Embiid od pierwszego dnia w lidze zaczął dostawać star bonus, potem mu się zmniejszył, jak zaczął być gwiazdą, a teraz znowu mu powrócił do poziomu z rookie season. Sounds legit.

oczywiście, w końcu od pierwszego sezonu jest w tej lidze największą postacią od czasów Lebrona, nawet gdy nie grał przez rok po drafcie, to i tak wszędzie było go pełno

 

z drugiej strony mamy otłuszczonego, nieatrakcyjnego grubaska, który ma normalną dziewczynę, a nie wysyła tweety matrymonialne do gwiazd estrady, i ten Jokić co widać nawet u nas mało kogo obchodzi, a do tego zaczyna być drzazgą w dupie władz ligi, bo o ile top3 seed w rs jakoś przełkno, to ew. wpierdziel od Nuggets takich Thunder czy Rox będzie dla Silvera marmetingową a dla telewizji ratingową katastrofą

 

więc tak, Embiid ma starbonus since day one

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS, jak dla mnie styl gry Joka jest taki, że spokojnie mogą jebać OKC, czy Roxów bez podburzania widowni.

Niejaki Dirk też swego czasu ligę wygrał, a wcale ładniejszej buźki ani ruchów bardziej murzyńskich też nie miał. 

 

Nikt też Biida na gwiazdę nie kreował od 1 dnia, to że był znany z tweetera było głównie kwestią tego, że 2 lata siedział i nie grał. Nikt nie miał w interesie dawania mu star bonusa, kiedy nie wiadomo było czy gość zagra w karierze 30 czy 80 spotkań. 

 

Idźta spac.

 

Ja chyba czekam na Boston dzielnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.