Skocz do zawartości

Ustalmy to raz na zawsze...  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest tak na serio lepszy?

    • Joel Embiid
      66
    • Nikola Jokić
      18
    • Pytanie jest tendencyjne - w NBA liczy się tylko jeden Nikola, a jego nazwisko brzmi "Vučević" (a w Embiida nie wierzę, bo jest kontuzjogenny)
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądam przede wszystkim grę wysokich w nba bo mnie tsk tata Robinson nauczył i ta dysproporcja na korzyść Embeeda jest znacząca

 

Liczba brutto FT nie jest tak porażająca jak jakość gwizdków

Do gracza 76 ers nie jestem uprzedzony do gracza Denver za te głupie dyskusje tracę cierpliwość ( wiec o moim zaślepieniu nie ma mowy) ale zjawisko stsrbonusa istnieje i ma się dobrze.

 

Jest jakiś może odsetek szans ze wyjątkowo trafiłem akurat na „ te” mecze ale wybierając te ciekawsze ( czyli raczej istotne) zauważyłem brzydka tendencje gwizdania pod JE.

 

Nie opieram tych spostrzeżeń na meczach vs spurs aby nie było stronniczości quasizespolowej tylko na regularnych spotkaniach bardziej o stawkę.

 

Dysproporcje są spore a postawa marudzenia na to ( Jok dobry przykład ) jeszcze to tylko zwiększy i zaszkodzi temu co marudzi.

 

Tsk jak wielu z nas nie zmieni zdania w danej kwestii tak samo liga i sędziowie idą w zaparte i bledy poprawiaja błędami częściej niż korektami in plus.

 

Przykład wielu fauli pod koszem dla Beeda to doskonały przykład jak wbrew duchowi gry nie gwizdać

Nie byłoby problemu gdyby równocześnie przy drugim końcu parkietu szły takie same gwizdki ale nie idą.

 

Wtedy liga by przywróciła może balans podkoszowy vs trojkowicz ale i tsk wzięła pod ochronkę tylko te koszmarne rzuty za trzy „ and sran”

Plus z jakiś powodów beeda pod koszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna nazwa. czym się różni od netto FT? 

 

 

biorąc tylko w dyskusji o złych gwizdkach liczbę FT bo brak innych danych porównujemy wartości brutto

 

gdyby ktoś miał dostęp do każdego faulu odgwizdanego i by przeanalizował jego zasadność wyszło by to pure FT czyli to o czym rozmawiamy

 

pisząc o niesprawiedliwym traktowaniu i gwizdaniu pod Beeda branie danych FT jest mylnym sposobem ale z braku innych danych to przytaczacie

 

wartość netto to dla mnie FT żle odgwizdane lub brak gwizdka i tu mój eye test podpowiada że Joka w te lata krzywdzili Beeda nagradzali

 

ale danych brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna nazwa. czym się różni od netto FT? 

 

biorąc tylko w dyskusji o złych gwizdkach liczbę FT bo brak innych danych porównujemy wartości brutto

 

gdyby ktoś miał dostęp do każdego faulu odgwizdanego i by przeanalizował jego zasadność wyszło by to pure FT czyli to o czym rozmawiamy

 

538.jpg

 

Warto byłoby wprowadzić przelicznik netto / brutto wśród użytkownik forum. Netto = post warty przeczytania, brutto = góvvno. Na ich bazie można by ustalać rangę na forum. Obawiam się, że większość hall of famerów spadłaby wtedy do poziomu przeciętnego rolesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

538.jpg

 

Warto byłoby wprowadzić przelicznik netto / brutto wśród użytkownik forum. Netto = post warty przeczytania, brutto = góvvno. Na ich bazie można by ustalać rangę na forum. Obawiam się, że większość hall of famerów spadłaby wtedy do poziomu przeciętnego rolesa...

Części postów gdyby nie grafiki lub memy byłyby zupełnie niezjadliwymi i nie łapały by się do ani netto ani brutto.

 

Mamy jeszcze pojęcie tara w zapasie ;)

 

Choć orzeł torebkę już gdzieś wstawiał w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** Panowie, ależ biadolicie z tym star bonusem...

 

Zastanawiacie się dlaczego Jokić nie dostaje tyle gwizdków co Embiid? 

Bo kiedy Jokić (za co wszyscy go tak kochają) rozgrywa sobie na 8-9 metrze, czy leniwie rozgląda się z jakimś flashy passem Embiid albo zajmuje pozycję w post, albo atakuje kosz przodem różnymi eurostepami, biega do kontr i nieustannie poddaje obronę rywali presji. 

 

Biid: 

1) ma lepsze warunki fizyczne od 99% obrońców - długość, size, waga

2) jest szybki, ma spory repertuar zagrywek i potrafi szukać kontaktu jak mało który guard (chocby łapie rywali na źle trzymane łapy)

3) ma wysoki usage  ( jak tylko nic mu nie dokucza zdrowotnie to jest kurewsko agresywny w ataku) 

4) w c*** czasu spędza w post/atakując obręcz

 

No to powiedzcie mi CO JESZCZE trzeba robić, żeby dostawać wolne? 

 

Zawsze było i będzie tak, że najwięcej FT będzie dostawał gość, który żyje z atakowania pomalowanego i gry blisko kosza bo kiedy pokonuje tam obrońcę to jedyną opcją jest faulowanie go. Sędziowie zawsze nagradzali wolnymi graczy agresywnych.

 

Embiid ma 10.2 FTA

Giannis 9.3

Harden 11

To że raz na ruski rok dostanie gwizdek ekstra to efekt całosezonowej pracy, ale taki gwizdek to czasami dostanie i Lou Williams i każdy inny grajek w lidze. 

Polecam sobie pooglądać ubiegłe PO z C's jak tam starbonusowali Embiida - łącznie z decydującą akcją w elimination game, gdzie mu Baynes przywalił tak po przedramionach, że słychać było to pewnie w LA... a pasiaki milczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** Panowie, ależ biadolicie z tym star bonusem...

 

Zastanawiacie się dlaczego Jokić nie dostaje tyle gwizdków co Embiid? 

Bo kiedy Jokić (za co wszyscy go tak kochają) rozgrywa sobie na 8-9 metrze, czy leniwie rozgląda się z jakimś flashy passem Embiid albo zajmuje pozycję w post, albo atakuje kosz przodem różnymi eurostepami, biega do kontr i nieustannie poddaje obronę rywali presji. 

 

Przecież Jokic ma prawie tyle samo akcji w post* co Embiid (i dostaje prawie 3 razy rzadziej FT per FGA w post). O ile można na różne sposoby kontrargumentować tezę z twitta zapodanego przez LBSa o tyle argument z 'ilości' jest po prostu nieprawdziwy. 

 

* a to, że poza tym co robi Embiid dodatkowo zajebiście rozgrywa to jest właśnie powód dla którego jest lepszym graczem (ofensywnie) :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Jokic ma prawie tyle samo akcji w post* co Embiid (i dostaje prawie 3 razy rzadziej FT per FGA w post). O ile można na różne sposoby kontrargumentować tezę z twitta zapodanego przez LBSa o tyle argument z 'ilości' jest po prostu nieprawdziwy.

 

* a to, że poza tym co robi Embiid dodatkowo zajebiście rozgrywa to jest właśnie powód dla którego jest lepszym graczem (ofensywnie) :P

Tylko ze embiid z mojego eye testu akurat najwiecej gwizdków dostaje po penetracjach przodem do kosza, gdzie ciężko go zatrzymać inaczej niz faulem, a takich akcji Jokic robi pewnie o wiele mniej. Nie negujcie proszę ze Jokic ma zupełnie inny styl gry od Embiida, bo nie ma watpliwosci ze embiid gra dużo bardziej agresywnie i dynamicznie gdy zdobywa pkty. Jokic nie gra siłowo, tylko finezyjnie, na bazie fundamentals, coś jak Duncan kiedys. Naprawdę trzeba akurat wam, największym fanom grubego tłumaczyć różnice w stylach gry tych dwóch zawodników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co Jokić ma dostawać te FT skoro on tego kontaktu szukać po prostu nie potrafi?

 

Zdobywanie FT to skill taki jak i inne, jedni to potrafią a drudzy nie. No chyba że Embiid je dostaje tylko dlatego że jako rookie już leciał na star bonusie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze embiid z mojego eye testu akurat najwiecej gwizdków dostaje po penetracjach przodem do kosza, gdzie ciężko go zatrzymać inaczej niz faulem, a takich akcji Jokic robi pewnie o wiele mniej. Nie negujcie proszę ze Jokic ma zupełnie inny styl gry od Embiida, bo nie ma watpliwosci ze embiid gra dużo bardziej agresywnie i dynamicznie gdy zdobywa pkty. Jokic nie gra siłowo, tylko finezyjnie, na bazie fundamentals, coś jak Duncan kiedys. Naprawdę trzeba akurat wam, największym fanom grubego tłumaczyć różnice w stylach gry tych dwóch zawodników ?

 

Ja neguję tylko błędne argumenty.

 

U Juliusa był to argument z 'ilości'.

 

U Ciebie takim jest negowanie siłowej gry Joka (on w post gra wybitnie siłowo - szczególnie jeśli chodzi o samo dojście do pozycji) - choć i tak progres jest w doszukiwaniu się przyczyn w 'stylu gry'

 

Ale za co Jokić ma dostawać te FT skoro on tego kontaktu szukać po prostu nie potrafi?

 

Zdobywanie FT to skill taki jak i inne, jedni to potrafią a drudzy nie. No chyba że Embiid je dostaje tylko dlatego że jako rookie już leciał na star bonusie

 

W rookie year przecież był meeeeega hype na Embiida

 

Jok dość często szuka kontaktu - jestem biased (wiadomo), ale w wielu przypadkach 'walenia sobą o obrońcę'* nie dostaje gwizdka, kiedy w podobnych akcjach Hardeny i Embiidy tego świata na takowy prawie zawsze mogą liczyć (a wizualnie u Joka to nie wygląda jakoś gorzej).

 

* ja generalnie mam nadzieję, że NBA ogarnie ten temat i nic takiego nie będzie gwizdane, ale to już inna kwestia.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Jokic ma prawie tyle samo akcji w post* co Embiid (i dostaje prawie 3 razy rzadziej FT per FGA w post). O ile można na różne sposoby kontrargumentować tezę z twitta zapodanego przez LBSa o tyle argument z 'ilości' jest po prostu nieprawdziwy. 

 

* a to, że poza tym co robi Embiid dodatkowo zajebiście rozgrywa to jest właśnie powód dla którego jest lepszym graczem (ofensywnie) :tongue:

Wiesz... myślę że gdyby Jokić miał atletyzm i ciało Embiida to tych FT też pewnie dostawałby więcej bo nie byłoby innej opcji powstrzymania go w pomalowanym po prostu Joel jest w paint trudniejszy do powstrzymania bo ma więcej argumentów... Nicola z post więcej zapewne asystuje i kreuje - tj oddaje piłkę, a Biiid raczej idzie już do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie chodzi mi o boxscora. to, co zarzuca się Jokicowi w temacie obok, było też poruszane wcześniej tutaj. teraz to tylko wychodzi (na przestrzeni całej serii), a Embiid tak samo agresywnie (ale przy gorszej efektywności) grałby vs SAS. no i ta defensywa - to jest przepaść, nawet dziś trochę żal było patrzeć na to, jak Nikola porusza się w D (co mnie nieco zaskoczyło, bo wcześniej w jednym spotkaniu nawet bardzo dobre bronił). nie ma po tej stronie żadnego startu do Joela, bez względu na przeciwników.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.