Skocz do zawartości

Ustalmy to raz na zawsze...  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto jest tak na serio lepszy?

    • Joel Embiid
      66
    • Nikola Jokić
      18
    • Pytanie jest tendencyjne - w NBA liczy się tylko jeden Nikola, a jego nazwisko brzmi "Vučević" (a w Embiida nie wierzę, bo jest kontuzjogenny)
      10


Rekomendowane odpowiedzi

w wyborach typu "kto jest lepszy"? często trudno oddzielić ludziom od "kogo bardziej lubię" ? Stąd też wyniki staja się niezbyt wiarygodne. W związku z powyższym dla mnie Embiid;)

 

Uważam Twoją opinię za krzywdzącą. Na forum działają naprawdę poważni ludzie i najprawdopodobniej najlepsi eksperci od koszykówki w kraju. Wiele można powiedzieć na temat formy w jakiej prezentują swoją gigantyczną wiedzę, ale jedno jest pewne - jeśli chodzi o kwestie ocen, to jest to zawsze krystalicznie czysty profesjonalizm, obiektywizm i bezstronność. Ikonicznym przykładem są koledzy z działu Denver Nuggets, których opinie są wyraziste - bywa że płomienne, ale zawsze ekstremalnie rzeczowe i trafiające w przysłowiowy punkt.

 

Czasem jak mam chwilę czasu, myślę i dumam nad tym, jak bardzo świat koszykówki traci na tym, że wybrani użytkownicy forum - dla których wydziela się nawet specjalne wątki!, nie zdecydowali się udzielać jako analitycy w największych stacjach sportowych świata. Szkoda, wielka szkoda. Lecz równocześnie szacunek, że nie pędzą za blichtrem i poklaskiem, tylko piszą krótko jak jest tam gdzie mają na to ochotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zwracam honor wszystkim stulejarzom tego forum. Poniosło mnie, za dużo alkoholu itd. Ogólnie chce chyba powiedzieć, że choć to forum ma wady jak każde inne, to też sporo się uczę, inaczej patrzę na pewne aspekty w koszykówce dzięki użytkownikom, którzy sporo tu wnoszą. Za to szacuneczek, ale i tak będę się kłócił, jeśli zajdzie taka potrzeba. To nie tak, że będzie kolorowo, nie. Czarny charakter mom. A jak już jestem w tym temacie, to muszę napisać jedno - Denver druga runda max, Sixers - ECF. Rozliczym się na wiosnę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam Twoją opinię za krzywdzącą. Na forum działają naprawdę poważni ludzie i najprawdopodobniej najlepsi eksperci od koszykówki w kraju. Wiele można powiedzieć na temat formy w jakiej prezentują swoją gigantyczną wiedzę, ale jedno jest pewne - jeśli chodzi o kwestie ocen, to jest to zawsze krystalicznie czysty profesjonalizm, obiektywizm i bezstronność. Ikonicznym przykładem są koledzy z działu Denver Nuggets, których opinie są wyraziste - bywa że płomienne, ale zawsze ekstremalnie rzeczowe i trafiające w przysłowiowy punkt.

 

Czasem jak mam chwilę czasu, myślę i dumam nad tym, jak bardzo świat koszykówki traci na tym, że wybrani użytkownicy forum - dla których wydziela się nawet specjalne wątki!, nie zdecydowali się udzielać jako analitycy w największych stacjach sportowych świata. Szkoda, wielka szkoda. Lecz równocześnie szacunek, że nie pędzą za blichtrem i poklaskiem, tylko piszą krótko jak jest tam gdzie mają na to ochotę...

Jeszcze trochę i specjaliści lecą do USA na PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że autor specjalnie nie podał Vucevicia, który ma 13%, ale chyba nie pasowało pod tezę.

 

Z ciekawości sprawdziłem jak to wyglądało w sezonie 16/17:

Towns - 19.4%

Embiid - 71.7% (rookie)

Jokic - 22.8%

 

 

Czym większą gwiazdą jest Embiid, tym mniej gwizdków dostaje, nie o taki star bonus walczyłem. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Jokic wygląda really bad na tle innych wysokich-gwiazd, więc powinien dostawać więcej gwizdków (dalsze komentarze). A tu w sumie ma takie same proporcje FTA-FGA jak np. AD rok temu, który był superstarem, a taki Vucevic będący w tym roku allstarem dostaje tyle samo gwizdków co w przeszłości gdy był randomem. Ale to już kwestie których starbonusowcy nigdy nie umieją wyjaśnić, zresztą tak samo z Embiidem który jako rookie dostawał więcej gwizdków niż jako superstar, a w międzyczasie w drugim sezonie dostawał ich wyraźnie mniej (rok temu miał 48% w tej statystyce). A przyczyny są oczywiste dla każdego, kto ogląda Sixers... 

Ziew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego kto ogląda Sixers każdy gwizdek jest oczywisty, dla kibiców Nuggets każdy gwizdek jest świętem, nie tylko jeśli chodzi o Jokicia. Serb po części sam sobie pracuje na taki a nie inny szacunek u sędziów, ale to nie powinno mieć znaczenia i różnica Joel vs cała liga nie powinna być tak olbrzymia, jest to pokłosie fatalnego sędziowania, momentami wręcz skandalicznego, chyba najgorszego od lat.

 

Dlatego Ty sobie ziewaj, ja raczej nie będę mieć ku temu okazji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest źle z tym star bonusem i sędziowaniem, skoro PO teamy (mające 80% gwiazd i dużo lepszych zawodników) dostają całe ~0.4FT na mecz więcej od nie-PO teamów. No, wiadomo, czasem George walnie Nurkowi łokciem w kluczowej akcji końcówki i sędzia tego nie zauważy, OKC wygra dzięki temu mecz, a fani Blazers się powkurzają na skandaliczne sędziowanie, gwizdki w Oracle swego czasu to też był niezły żart, ale w skali sezonu zwłaszcza te FT (a do tego się odnosi w/w) to mocno garbage problem, jeżeli w ogóle 'problem'. 

 

Vucević jako NBA random miał 11% FTs względem FGs, a jako NBA All-Star ma 13% FTs względem FGs, co przełożyło się na całe 7 osobistych w skali sezonu wywalczonych na post upie czyli jakieś 4 gwizdki w 70 meczach. Damn, star bonus at its finest. Drugim graczem dla top15 ligi w postupach we w/w statystyce jest uznany superstar Julius Randle, tak btw., który ma >50%. Oczywiście autor porównał Jokicia do Adamsa i Aytona, ale nie spojrzał jedną pozycję w dół tego rankingu, ordynarny cherry-picking. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towns jako multiple allstar rzuca ogólnie per100 ~1FTA więcej niż w drugim sezonie jako nie-allstar, jeżeli ten star bonus to fakt, że rozwijająca się młoda gwiazda dostaje jednego osobistego na mecz więcej w toku rozwoju kariery, to jak wyżej, trochę garbage tendencja, bo to pewnie równie dobrze można tłumaczyć, że coś tam lepiej zaczął robić. U AD tak samo, obecnie ma ~1FTA więcej niż w drugim sezonie, a z 20ppg allstara stał się 28ppg superstarem. 

 

Jokić w porównaniu do drugiego sezonu rzuca ~1,5FTA więcej. ;] 

 

Ta tabelka to w ogóle tylko mały wycinek całości, bo niby Towns ma te 9% więcej (czy ileś tam) niż dwa lata temu jeżeli chodzi o tą relację FT-FG na postupie, ale bezwzględnie to daje 1FT więcej na ~2,5 spotkania, nawet u Embiida to tylko 28% całości FTA. Gdyby Jokić miał 30% w tej statystyce, to dałoby mu to całe 0.2 PPG na mecz więcej zakładając utrzymanie skuteczności na linii, tak istotna jest ta statystyka ;] 

 

Nie chcę pisać o Embiidzie, bo znowu ktoś wyjedzie, że ło, fan Embiida, a ja generalnie uważam star bonus za bardzo przereklamowaną kwestię i fakty to potwierdzają (Clippers znowu z największą liczbę oddawanych osobistych czy wspomniana statystyka PO i nie-PO teamów, niekiedy się zdarzało, że ekipy spoza PO oddawały w całym sezonie więcej osobistych, chyba w sezonie 14/15 to była różnica 0.6FTA na korzyść nie-PO teamów, przecież tego nie da się zakwestionować;]), ale on świetnie pokazuje jak styl gry determinuje liczbę osobistych.

 

Embiid w drugim sezonie zaczął więcej jumperkować, i po prostu mu spadła liczba osobistych, przed tym sezonem sam mówił, że chce grać więcej ''bully ball'', przygotowywał się w tym kierunku w offseason, i faktycznie pod względem stylu gry przypomina tego Embiida z rookie sezonu, nawet w takich bezwzględnych procentowych statsach rzuca te 5-6% mniej z midrange, a wizualnie wygląda to jeszcze bardziej wyraźnie, pod względem FTs ma znowu statsy podobne do rookie season, co tylko to potwierdza. W tej statystyce którą wrzuciłeś to jest jakoś 71% -> 48% -> 63%, a w liczbie FTs per100 jakoś 15.1 -> 11.7 -> 14.3. Nie star bonus, tylko kwestia stylu gry i skilla, bo nie dość, że Embiid jest najbardziej fizycznie grającym graczem w lidze prawdopodobnie, to jest zajebisty w znajdywaniu kontaktu. 

 

Gdyby Embiid grał tak jak rok temu, to miałby tyle osobistych co rok temu, i znacznie mniej niż jako rookie. Dlatego wyciąganie wniosków z samej liczby osobistych wniosków o jakichś star bonusach jest mocno wątpliwe.

 

Ale jak ktoś dalej twierdzi, że c***, Embiid dostaje mega star bonus, no to spoko, ciężko odnieść się do czegoś, co jest nieweryfikowalne/bardzo trudne do zweryfikowania (i osoby to twierdzące tego nie robią, bo tu trzeba byłoby zrobić jakiś sensowny breakdown z co najmniej 10 meczów wszystkich potencjalnych gwizdków), po prostu rzucanie samej liczby osobistych jako argumentu to argumentacyjna bieda. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus, właśnie chodzi o to, że ani Towns ani inna młoda gwiazda nie dostaje tyle gwizdków, i nawet nie mówimy tutaj o różnicy akceptowalnej tylko wręcz kolosalnej. Nie ma znaczenia czy mówimy o rookie sezonie. Prawda jest taka, że od początku kariery dostaje tych gwizdków na tyle więcej niż reszta, że naprawdę możesz sobie pisać o niezwykłej umiejętności wymuszenia kontaktu, ale skoro nie jesteś w stanie tego zdania zweryfikować na tle innych wysokich i samemu potwierdzić tego "sensownym breakdownem" jak sam to określasz, to to jest dopiero bieda, bo niby dlaczego mam ufać Twojemu zdaniu skoro liczba obejrzanych spotkań w całości Sixers vs reszta to pewnie spokojnie proporcje 5:1?

 

i nie wiem dalej dlaczego liczba fta całych drużyn ma mieć jakiś wpływ na tą dyskusje, mówimy o konkretnych przypadkach w konkretnych sytuacjach, wyciągając takie statystyki sam szyjesz pod swoją tezę

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i?! bo latwo zauwazyc pewna tendencje w tym zestawieniu [chyba,ze jestes fanboyem 'paczka' alias 'coca-cola',to wtedy masz bielmo na oczach,i 'wylacza sie' tobie funkcja p.t. spostrzeganie oczywistych korelacji]...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.