Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, tangiers napisał:


 

Twoim tokiem myslenia to powinienem wiecej grac Brunsonem niz Luka, bo ma wyzszy net rating?

 

 

Oczywiście, że nie. W przypadku Doncića, zresztą to nie statystyki boxscorowe sa problemem, bo net ratingi zaniża mu fakt, że jest słabym obrońcą, ale wciąż net ratingi, które notuje są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Oczywiście, że nie. W przypadku Doncića, zresztą to nie statystyki boxscorowe sa problemem, bo net ratingi zaniża mu fakt, że jest słabym obrońcą, ale wciąż net ratingi, które notuje są bardzo dobre.

Nie jestem zadnym stat geekiem, ale dla mnie ten stat nie jest taki prosty i wymaga lekkiego dłubania zeby go dobrze zinterpretowac. Nie jest to idealny, jednoznaczny indywidualny stat. Odkad pamietam to zawsze byla tendencja zeby ocene gracza wrzucic do jednego wora vide RPM czy RAPM, ale licze ze w naszej grze sa wytrawni fani i potrzeba troche wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ish Smith roznoszący jakichś botów z zachodu mając samych potężnych zawodników dookoła siebie, na to zawsze się czeka 32/3/8

Crowder piękne 28/8/7 6/11 zza łuku, będzie pomykał ładnie w Jazz

Hayward 25/5/3 na wyjebanym TS% i najlepszym +- 

PJ Washington 19 pkt z 12 rzutów i wygrana z bobami z Dallas

Bledsoe 21/3/6 też elegancko

 

Jak doskonale widzicie taka pierwsza piątka ograłaby dzisiaj Orlando rzucając im 125 dostając bardzo mały opór od kartonowego kontendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do bilansów, które poszczególne teamy uzyskały u nas w 1T. Różnice +/-1 W/L pominę, bo to różnica na poziomie symbolicznym. 

3 teamy miały u mnie 2W więcej - moje Orlando, Indiana i LA Clippers;

3 teamy miały u mnie 2W mniej - Atlanta, Washington i Houston. 

i właśnie krótkie uzasadnienie co do bilansów tych 6 teamów. 

 

Orlando Magic 20-8 (u mnie 22-6)

Nie chciałem dać sobie zbyt wysokiego bilansu, gdyż wiadomo przy swoich tamach jesteśmy nieobiektywni intuicyjnie sobie zawyżając/zaniżając w zależności od potrzeb. Zaproponowałem widełki od 20-8 do 22-6, czyli to 21-7 byłoby ok. Część GMów dawało mi nawet 19-9, a jeden 18-10. Delikatnie mówiąc jest to bardzo surowa ocena. Argumentem było spłaszczenie silnego Wschodu - tylko dlaczego moi Magic pomimo stabilizacji na tym tracą, a inne teamy pomimo często bardzo dużych zmian zyskują? Początek sezonu rządzi się często swoimi prawami i te pierwsze 10-15 meczy kończy się często niespodziankami. Straty, które mogły mnie zaboleć, to KAT - 5 meczy, Lowry -11 i Gordon - 3. Ze strata Gordona i Lowrego bym sobie jakoś poradził (choc strata to zawsze strata), a bez KATa w uśrednieniu niech będzie 2-3. Terminarz tez nie był dla moich jakoś szczególnie trudny, tym bardziej, że wiem jak w roto kończyły się te mecze, kto grał, kto nie grał. 22-6 było tu sprawiedliwe. 21-7 i 20-8 dodajemy margines na niepowodzenie. Niższe bilanse dla mnie wyglądają słabo. Oczywiście część GMów uśrednia nie patrząc na kalendarze - dany team ma pace na tyle i tyle - stąd taki bilans. Tylko jak niektórym wyszło, że moi są tylko o 2-3 mecze lepsi od Hardena w jego nowym otoczeniu.. pojęcia nie mam.

Indiana Pacers 15-13 (u mnie 17-11)

Oczywiście Pacers mieli swoje problemy - kontuzje, czy słaby trymestr Conleya. Tu wyższy bilans mogły dać osoby, które widziały kalendarz Pacers (banalny) oraz doceniają stabilizację. Nie oceniałem zbyt surowo tutaj Conleya, gdyż u nas gra w Indianie juz drugi sezon i jego zgranie jest na zupełnie innym poziomie niż w rl Jazz. Doceniam też w teamie Ronniego to, że nie tankuje, tylko gra do samego końca. Takie teamy u mnie zawsze będą miały bonusy. Pacers to bardzo równy głęboki team, w którym jest kilu graczy, którzy mogą ich pociągnąć w meczu - stąd też nie  mam tu nikogo jako kandydata do Meczu Gwiazd u nas - najbliżej był Barton, ale jakoś nie widzi mi się w BeGM ASG. 

LA Clippers 5-23 (u mnie 7-21)

 Początkowo chciałem dać jeszcze 1W więcej, ale jednak młodzi liderzy mogliby aż tyle nie osiągnąć. Nasuwa się porównanie do rl Cavs. Cavs grają na słabym Wschodzie i mają jednak nieco lepszy team niż nasi Clippers, a nasi Clippers grają na tragicznie słabym u nas Zachodzie i te łiny by tu jakieś jednak wpadły. Nawet bez problemu tu można znaleźć porównanie graczy rl Cavs do naszych Clippers - jedynie nie ma tu odpowiednika Lovea, ale wiemy, że Love jest na wylocie z Cavs i męczy się tam (bidula.. podpisał co dopiero gigantyczny kontrakt.. ). Clippers mają po cichu 12 graczy, którzy mogą być u nich w rotacji. Duet Sexton/Garland całkiem fajnie wygląda, są młodzi - Porter, Bitadze, czy Simmons, są weterani - Biyombo, czy Hill, a do połowy trymestru był fajny roles - Jake Layman. To dla mnie team na jakieś 20-25W w sezonie. Czemu młodzi mieliby tankować? Albo Biyombo, czy Hill walczący o nowe kontrakty? 

Atlanta Hawks 15-13 (u mnie 13-15)

Atlanta ma jedną z największych głębi składu w naszych BeGM 12-13 graczy. Tylko, że ich pierwsza opcja - Jamal Murray (17,5pkt.).. jest słabsza od mojej trzeciej opcji Kyle Lowry (19,5pkt.) i.. maśr. pkt. na poziomie mojej czwartek opcji Kelly Oubre (17,5pkt.). A u nas wyszło tylko 5 meczy różnicy - albo moje Orlando za nisko, albo Atlanta trochę za wysoko.. Siłą naszych Hawks jest z pewnością ich duet podkoszowy Millsap/Carter, z pewnością mieliby też bardzo dobrą obronę. Melo Anthony dał im wsparcie od połowy trymestru. Z perspektywy czasu może mogłem im dać 14-14..  

Washington Wizards 15-13 (u mnie 13-15)

Nie spodziewałem się, że już w 1T Harden Team skończy z dodatnim bilansem. Nie będę ukrywał, że widząc bilans 17-11 dla Wizards nie mogłem wyjść ze zdumienia. Może GMowie, którzy tak zagłosowali zapomnieli, ze Harden trafił do Wizards dopiero latem w offseason? A może grają w roto? Tu z kolei bardzo dużo musiałoby pójść po myśli Sylvinho, żeby Wizards mieli taki bilans. Co ciekawe - magia Hardena spowodowała, że krzywdy Wizards nie zrobiła też 4-meczowa absencja Capeli (mi 5-meczowa KATa jak najbardziej ;) ) oraz wyraźny kryzys Hardena na początku sezonu. Nie ma tu Mikea D, nie trzeba było budować systemu, Wizards też nie zaszkodził brak większej ilości graczy dających spaceing dla Hardena oraz to, że wszyscy z wyjątkiem GMa byli tu zupełnie nowi ;) Ehhh.. ta nasza magia nazwisk :) U mnie w kolejnych trymestrach Wizards będą silniejsi - bo już bardziej zgrani, ale nie wiem, czy niczym samotny jeździec nie będę musiał wyhamowywać Waszego entuzjazmu, bo mnie jeszcze Wizards Harden skończą u nas w top4. :) 

Houston Rockets 19-9 (u mnie 17-11)

Nieco podobna sytuacja do Wizards. Stracili właśnie Hardena - nie potrafię sobie wyobrazić Houston sprzedających Hardena w samym środku jego prime, ale BeGM - tu wszystko jest możliwe ;) Regis - co mu trzeba uczciwie oddać - zbudował momentalnie bardzo ciekawy i bardzo silny team. Tu spoojnie 4 graczy mogłoby grać u nas w ASG - Beal, Brown, Adebayo i Porzingis. Do tego solidny Dragic i ilku dobrych role playerów. Na słabym Zachodzie to mógłby być bardzo silny team. Jednak tu tez sa prawie wszyscy nowi - stąd odjąłem kilka W za te zmiany, co byłoby nieuniknione, gdyż gracze potrzebowaliby trochę czasu na podział ról w drużynie. Oczekiwania wypełnienia pustki po Hardenie tez by były z pewnością olbrzymie. Tu również po namyśle mógłbym dać 18-10, czyli o 1W więcej. 

Ogólnie uważam, że (choć części GMów sie nie chce) warto rzucić okiem na kalendarz. Nawet pobieżne przejrzenie daje pewien pogląd - te 1-2h raz na kwartał można na to poświęcić. Możliwe, że część naszych różnic właśnie z tego się bierze.

Natomiast zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest olewanie zgrania i stabilizacji drużyn. I tu już nawet nie o to chodzi, czy ktoś się zgadza, czy też nie z wizją tego czy innego GMa, ale ma się po prostu w głębokim poszanowaniu czyjś czas. Nie róbcie z BeGM roto z advanced stats - warto docenić budowanie przez kogoś drużyny - a nie  - mam Gwiazdę, to wiadomo, że każdy kasztan wokół niego będzie lepszy. Orlando ma jakoś 2-3 Gwiazdy (licząc z Lowrym) i nic a nic mi sie to nie przekłada, żeby ktoś był lepszy.. wręcz wszyscy są gorsi :) 

 

32 minuty temu, polishllama69 napisał:

Ish Smith roznoszący jakichś botów z zachodu mając samych potężnych zawodników dookoła siebie, na to zawsze się czeka 32/3/8

Crowder piękne 28/8/7 6/11 zza łuku, będzie pomykał ładnie w Jazz

Hayward 25/5/3 na wyjebanym TS% i najlepszym +- 

PJ Washington 19 pkt z 12 rzutów i wygrana z bobami z Dallas

Bledsoe 21/3/6 też elegancko

 

Jak doskonale widzicie taka pierwsza piątka ograłaby dzisiaj Orlando rzucając im 125 dostając bardzo mały opór od kartonowego kontendera

 

nie trzeba było daleko szukać przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Alonzo napisał:

nie trzeba było daleko szukać przykładu.

nie mogłem się powstrzymać jak dokładnie sprawdziłem box-scory swoich graczy i widząc mecz Magic - Jazz :D jeszcze bez KATa to już w ogóle crazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polishllama69 napisał:

nie mogłem się powstrzymać jak dokładnie sprawdziłem box-scory swoich graczy i widząc mecz Magic - Jazz :D jeszcze bez KATa to już w ogóle crazy

Ale wiesz, że "Utah" do zwycięstwa poprowadził Donovan Mitchell z 32pkt.? ;) 

Trzeba by sprawdzić statsy graczy z g35, a nie wszystkie teamy rozegrały już tyle gier. 

U mnie dziś poza Mitchellem zwłaszcza Lowry nieźle - 26pkt. Wczoraj (bo dziś nie grał) też 26pkt. miał Oubre. Gordon dzis 11, Prince 10, Zeller 10, Joseph 8. - ale trzeba by sprawdzić które mecze grały dziś ich teamy. 

Ogólnie z całym szacunkiem, ale nie bardzo masz z moimi szansę w tym sezonie :) Oczywiście pojedynczy mecz możesz jak najbardziej wygrać - jak to w NBA ;) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Ogólnie z całym szacunkiem, ale nie bardzo masz z moimi szansę w tym sezonie :) Oczywiście pojedynczy mecz możesz jak najbardziej wygrać - jak to w NBA ;) 

patrząc na ilość niespodzianek i obronę Zellera mam spore wątpliwości co do twojej tezy :) no chyba, że wielki Haslem będzie biegał za potężnym PJem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Codym czytałem na początku sezonu, że ma nie być w tym sezonie za bardzo exploatowany. Ogólnie KAT jeszcze ma szanse w tym meczu zagrać, bo Minnesota dopiero dziś gra g35 z Cavs. ;) 

Ogólnie śmianie się z Udonisa uważam za słabe :) to domena C_M zatem nie idź tą drogą. :) 

Washingtona by zapewne wyjaśnił Aaron Gordon. ;) a Isha, czy Bledsoe Cory Joseph/Lowry. 

 

U mnie jest jednak stabilniejsza rotacja, u Ciebie kilku graczy wraca/wróciło po kontuzjach + nowy w drużynie Bledsoe. Czy Ish przy Bledsoe dostałby tak duże minuty z ławki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Ogólnie śmianie się z Udonisa uważam za słabe :) to domena C_M zatem nie idź tą drogą. :) 

Ja się nie śmieje z Haslema, tylko z twoich farmazonów. 

Z jakiegoś powodu ściągnąłem Chandlera. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Ogólnie śmianie się z Udonisa uważam za słabe :) to domena C_M zatem nie idź tą drogą. :) 

podważanie zdania to podstawa dyskusji, tymbardziej, jeżeli jest ono mało racjonalne i mowa o garbage time grajku co nie ma szans w normalnej rotacji

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Washingtona by zapewne wyjaśnił Aaron Gordon. ;) 

PJ na C to broń do podkręcania tempa, zakładam wtedy Gordona na C, czyli Oubre vs Hayward ? czy może fantastyczny Prince

3 minuty temu, Alonzo napisał:

 a Isha, czy Bledsoe Cory Joseph/Lowry. 

z pewnością spece od perimeter D wyjaśniliby grajków, których specjalnością są drives i to jeszcze bez rim protectora za plecami

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Czy Ish przy Bledsoe dostałby tak duże minuty z ławki? 

luźno mogą grać razem, ale wyżej trzeba dać spacing i sceenera :) 

o stabilnej rotacji i urazie gwiazdy, trudnym do załatania nie mówiłbym lepiej za dużo, bo to nie wypada, 

zresztą Ayton w slumpie rzuca at rim zaledwie 59% at rim ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

Ja się nie śmieje z Haslema, tylko z twoich farmazonów. 

Z jakiegoś powodu ściągnąłem Chandlera. 

Ale jakich znowu farmazonów? Przecież UD nie jest u mnie graczem rotacji, a dostaje jakieś tam pojedyncze minuty, jak mogę go wpuścić. 

W rotacji na kilka minut będzie z pewnością w serii z Miami jakbym na nich trafił w playoffs. :) 

Za Chandlera naturalnie szacun. :) 

2 minuty temu, polishllama69 napisał:

podważanie zdania to podstawa dyskusji, tymbardziej, jeżeli jest ono mało racjonalne i mowa o garbage time grajku co nie ma szans w normalnej rotacji

PJ na C to broń do podkręcania tempa, zakładam wtedy Gordona na C, czyli Oubre vs Hayward ? czy może fantastyczny Prince

z pewnością spece od perimeter D wyjaśniliby grajków, których specjalnością są drives i to jeszcze bez rim protectora za plecami

luźno mogą grać razem, ale wyżej trzeba dać spacing i sceenera :) 

o stabilnej rotacji i urazie gwiazdy, trudnym do załatania nie mówiłbym lepiej za dużo, bo to nie wypada, 

zresztą Ayton w slumpie rzuca at rim zaledwie 59% at rim ;) 

O Udonisie pisałem wyżej C_M, zatem nie ma co 2x pisać tego samego.

Co do Gordona to zapewne broniłby groźniejszego z dwójki PJ/Hay, a Prince i Oubre tego drugiego. Tu wszystko by zależało od od dyspozycji itp. Jak nonamey mogą rzucać u nas nie 3-4pkt. a 10 przy Gwiazdach, tak samo Oubre moze byc lepszy w obronie, niż jego forumowa reputacja. po 3 przechwyty w 3 ostatnich meczach jednak z czegoś się biorą. Kelly ma cholernie długie łapska i grając w Orlando już 3 sezon,możemy założyć że w systemie Orlando gdzie gra przeważnie z tymi samymi kolegami byłby jednak przynajmniej przyzwoity. Zresztą ogólnie w statsach w tym sezonie w Suns wygląda ok. 

Moi kochani rl Heat ostatnio lubują się w strefie, zatem nie wykluczone, ze przy słabszej trójce Twoich i tego bym spróbował. Joseph, Nunn i Lowry to bardzo dobrzy obrońcy, a Mitchell tez w defens jest ok. Joseph ograniczyłby Twojego czołowego guarda, na piłce też fajnie broni McGruder. Tych guardów byśmy jaos wybronili. Plusowy na boisku jest też przeważnie mój rookie Grant Williams. Cody też krzesełkiem nie jest i jedna akcję przepuści, ale druga wybroni. Przypuszczam też, że na boisku będzie się pojawiał moj 2way Norvel Pelle, który pomimo, ze jest debiutantem, akurat rim protectorem jest fajnym na te 10-15 minut. Zawsze coś zablokuje, a poza tym mam do dyspozycji jego 6 fauli, gdyby Twoi namietnie mi sie pod kosz pchali. :P  Pamiętaj też, że ja mam graczy na 48 minut, Ty jednak masz węższą rotację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słabsza trójka

> PJ 3.4 próby na mecz 43%

Hayward 4 próby przy 37% poparte bardzo dobrymi drives i cholernie mocnym półdystansem -> spacing na trzech poziomach

Bledsoe 3.6 próby 36% + elite drives -> spacing na dwóch najważniejszych poziomach

Hill 3 próby 51%

Ish 2.7 próby przy 37%

zawsze gra przynajmniej dwóch z nich, więc sorry, ale ja tu problemu nie widzę ze spacingiem -> reputacja =/= rzeczywistość

ponadto naliczyłem u siebie zdrowych graczy w liczbie 11 będących ważnymi punktami rotacji różnych zespołów, więc nie wiem co ma znaczyć wstawka o węższej rotacji, zwłaszcza w kontekście posiadania Randle'a, Haslema i Martina :) 

Joseph już nie jest tak dobry w D jak był i z racji warunków umie bronić tylko na obwodzie i potrzebuje dobrego rim protectora do pomocy w obronie a w ataku to może lepiej go nie komentować

co do Oubre, jest długi i agresywny, ale korzysta na tym, że gra na SF i stąd się biorą jego stls, zwłaszcza podczas chowania Booka, zepchnięty bardziej w środek gubi się jak dziecko, zresztą stls jako wyznacznik obrony to dobry kek

 

a zapomniałem Diop 2.8 próby 39%, jest kim straszyć 

zresztą skoro Cody taki fajny to dlaczego zespół z nim zbiera zaledwie 75% piłek na własnej desce, zwłaszcza jak obok jest tylu całkiem dobrze zbierających wingmanów (OKC z krytykowanym Adamsem ma 79%) a Ty chcesz przecież grać na topowego zbierającego w ataku tym zestawem

67% puszczanych rzutów at rim to też słabo jak na centra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Tylko, że ich pierwsza opcja - Jamal Murray (17,5pkt.).. jest słabsza od mojej trzeciej opcji Kyle Lowry (19,5pkt.) i.. maśr. pkt. na poziomie mojej czwartek opcji Kelly Oubre (17,5pkt.).

I to chyba pokazuje Twój problem z ocena graczy w BeGM. Murray w Hawks pewnie robiłby trochę lepsze staty, a Lowry czy Oubre przy KAT i Mitchell mniejsze :P 

2 godziny temu, Alonzo napisał:

Może GMowie, którzy tak zagłosowali zapomnieli, ze Harden trafił do Wizards dopiero latem w offseason? A może grają w roto?

A moze doceniaja drugiego najlepszego zawodnika tego sezonu? Który dodatkowo dostał swojego Clinta z Rockets, wpływu trenerów u nas nie ma, więc słaba stawka o D'Antonim. No i ładnie przemilczałeś znakomitego Fourniera, który dostawał u nas nominacje do ASG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, january napisał:

My tu gadu-gadu, a przy tym co grają powoli moi ławkowicze (Brown, Huerterrrrrrrrrr, Korv3333333r, Rolo) po wzmocnieniu rotacji Meyersem to się szykujcie na wstawianie bilansu 30: -3 dla Lakers (w ramach zadośćuczynienia za 1T).

:) 

Z butlerem robiacym 41%fg i 16% za 3 w 2t to raczej tego nie widze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sylvinho. napisał:

@Alonzo Miało być mini podsumowanie Twojego głosowania, a wyszło znowu użalanie się nad bilansem Magic, którzy notabene dostali 4 bilans w całej lidze (za Bucks, Lakers oraz niedaleko za Wolves), co de facto jest bardzo dobrym wynikiem.

zwłaszcza wobec urazów KATa i Lowry'ego

2 godziny temu, Alonzo napisał:

A może grają w roto

akurat najwięcej roto stats to podajesz Ty tutaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.