Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem czy zacząć od pozytywów sportowych, czy od sędziowania. No ale najpierw to co złe. Dawno tak nie emocjonowalem się meczem Denver, a to wszystko dzieki pasiaków. Trzecia kwarta to już było przegięcie. Dwa razy musiałem pauzować, żeby wyjść na cmika na balkon. Boje się myśleć co przeżywał LBS.

Niektóre gwizdki po prostu skandaliczne. Nie dziwie się, ze Mike się tak wkurwil w pewnym momencie, jak dobrze pamietam po czwartym faulu Jokera. Z góry przepraszam za wulgaryzmy, ale to momentami wyglądało jak wałek. Graczy Denver można napierdalac po łapach, wpieprzac się w nich pod koszem, a o trzymaniu rak na plecach to nawet nie warto wspominać. Za to zawodnicy Dallas momentami jak święte krowy, których dotknąć nie można. Naprawdę uwielbiam Doncicia, ale to za duży talent, żeby go gwizdkami z dupy ratować. Do tego choćby absurdalny technik dla Jamala zaraz po starcie. Co to k**** było?

Podziwiam ten zespół za to, ze wygrał w takich okolicznościach. Mnóstwo kontuzji, poważny przeciwnik i nie wiem czy nie najgorsze sędziowanie w tym sezonie z meczów Denver, a jest kolejne W, jest umocnienie się na fotelu lidera. Wow.

Najbardziej zaskoczył chyba Lyles, który wszedł w mecz 5/5 w tym trzy trójki. Miła odmiana od tych cegieł wiecznych.

Wysoka i agresywna obrona była mądrze wykorzystywana przez Doncicia i te jego przerzuty. Sporo czystych pozycji to tworzyło. Luka tymi podaniami tylko potwierdzał jak unikalnym jest graczem.

Jeszcze niedawno martwiliśmy się w tym temacie pasywnością Jokera. Chyba z Memphis miał mecz z jednym rzutem z gry i to oddanym w ostatnich sekundach. Przyszły problemy zdrowotne i Nikola pokazuje jakim jest liderem. Na parkiet wchodzi Pan Koszykarz Nikola Jokic i zjada kolejny rywali z taka łatwością, jakby przypomniał sobie czasy gimnazjum i wyścigi z braćmi kto pierwszy wsunie największy kubełek z KFC i jeszcze zagryzie to kartonem paczkow. Wielki Nikola. W D tez dużo dobrych momentów, a to zawsze warte podkreślenia.

Czwarta kwarta przejęta przez Jamala i Monte. Obaj fantastyczni. Murray chyba najbardziej zaimponował tym blokiem na Matthewsie. Do tego znakomity dziś także w kreowaniu kolegów. Nie jestem jego wielkim fanem, ale ciężko odmówić postępów po obu stronach parkietu. No i ten kapitalny dagger na 124:114. Monte gra z niesamowita dojrzałością, wyglada jak weteran tej ligi.

No i te wszystkie hustle, brak straconych piłek od tercetu Craig, Juancho i Plumlee. Dobrze mieć takich ludzi w zespole. Team chemistry i walka o każdy milimetr parkietu.

Beasy tez bardzo udany występ.

Dziś prawdziwa strzelanina w Denver. Jakaś odmiana od „brudnych” meczów, które wyglądały aż dziwnie na tle całej ligi. Chociaż dziś po prostu ciężko było o twarda obronę + sposób na bronienie Denver umiejętnie wykorzystywał Luka.

E: co do powyższej dyskusji. Monte jest złotem na tym kontrakcie po prostu. Craig to solidny roles, przy pełnym zdrowiu może się nie łapać do rotacji, ale warto mieć kogoś takiego w składzie.

Gwiazdę Denver już ma, pan w moim i Julka avatarze. To ze nie zdobył tytuły w rookie kontrakcie nie jest niczym dziwnym. Dirk na misia tez swoje czekał.

Młody core jest bardzo fajny i tu nie trzeba closera dodatkowego. Przecież Jokic, Murray i Harris potrafią przejąć końcówki i to już pokazywali. Nie wiadomo co z tym Porterem i jego potencjałem. Jest sporo znaków zapytani, ale salary cap nie jest z gumy i ma swoje ograniczenia.

Tu jest potrzebny solidny starter z obrona, doświadczeniem, atletyzmem i hustle na 3/4. Coś jak Sap po podpisaniu, który jednak młodszy już nie będzie i nie widomo w jakiej formie wróci po urazie. No ale na 30 mln w kolejnym roku chyba Denver nie stać. Może jaka zniżka i dłuższa umowa? Jak nie to powrót do dyskusji toczonej już tu i ktoś typu Aminu z FA / może jakaś wymiana.

 

Zresztą szanujmy się. Mowa o zespole, który ma jeden z najmłodszych core w lidze, zespole który rozbity kontuzjami lideruje na tym przejebanemy Zachodzie i nagle w grudniu pojawia się tekst, ze brakuje gwiazdy, bo nie ma tytułu? WTF? 

 

Mało spałem to może zbyt agresywny dziś jestem, ale naprawdę to nie jest dobry timing na tego typu posty.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje wam Gwiazdy choć młodzi grają na takim czasem poziomie

 

http://www.nba.com/mvp-ladder

 

Ranking sprzed 5ciu dni. Jokic na 8mym miejscu. Od tego czasu zagrał 3 świetne mecze, więc pewnie podskoczy.

 

Nuggets mają gwiazdę.

 

DDR ma za sobą fatalne statystyki ale piszemy tu jednak o przechodzonych rundach PO i zatrzymaniu się ZAWSZE na LBJ.

 

Przeciwko innym teamom też grał słabiutko w PO.

 

Patrząc na szybko to na 9 serii w PO zagrał jedną dobrą i może dwie "przyzwoite". 

Mając do wyboru takiego "pewniaka" a kota w worku jakim jest młodzież Nuggets bez wahania biorę to drugie :)

 

tylko tytułów brak ;-)

 

Bo nie mamy jeszcze Duncana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolę poczekać na all-star bonus (choć Doncić już je dostaje) u Jokicia niż pakować się w tego wymienianego wcześniej DDR i tego typu graczy.

 

No i to trochę stawianie sprawy na głowie. Sportowo core i Jokić w roli gwiazdy się bronią, ale przez sędziowską patologię nagle Denver ma ściągać kogoś o uznanym nazwisku za 30 mln rocznie i liczyć na parę ft więcej? Średnio mi się to opłacalne wydaje względem poniesionych kosztów. Zwłaszcza, że wtedy trzeba sporo oddać, bo SC trochę zawalone.

 

PS. warto poprawić sygnaturę ze składem beGM, Jamal Murray ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho Jok sam sobie szkodzi jeśli chodzi o gwizdki tym marudzeniem prawie jak CP3 :)

z drugiej strony jak ma się uspokoić skoro praktycznie każdy mecz zaczyna się od gwizdka z dupy by potem po drugiej stronie cała nasz piątka + ławka łapała się co chwilę za głowy

 

ja już mu się przestaje dziwić, bo ile w tamtym sezonie takie traktowanie go miało pewne racjonalne podłoże, to teraz już wygląda to na zwyczajny "pokaz siły" który zamienia się w totalną żenadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tez odrzuca. Taki welcome call spotyka nielicznych.

Dla pocieszenia dodam ze ostatnio LMA z Embidem

Embiid chyba ma już lepsza ochronkę niż Harden

Choć te zza łuku gwizdki są nadal epickie

DDR choć trochę mógłby się poprawić.

W spurs to Belli ma trochę oleju i nogę wystawia przy rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zaskakują a zarazem śmieszą (potem) sytuacje, gdy w pierwszej połowie sędziowie robią wszystko by nie dać nam wejść w rytm, by wkurwić każdego kogo się da jakimś magic faulem czy technikiem z dupy... a gdy po przerwie okazuje się, że pomimo usilnych starań "oficjeli" Nuggets robią szybki run (tak jak dziś 14-0 w 3 minuty 3q czy 4q) i to zazwyczaj 2nd unitem, to nagle ni stąd ni zowąd zaczynają gwizdać sprawiedliwie jakby już przeczuwali, że dalsze wały po prostu będą się odbijały już tylko na ich wizerunku, a nie na wyniku ;]

 

nie chcę jednoznacznie tutaj sprzedawać teorii spiskowych, ale kto ogląda całe mecze ten widzi co się dzieje, a nie trzeba być absolwentem astronomii by stwierdzić, że szczyle z Nuggets na #1 są lidze tak bardzo nie na rękę

 

co jeszcze do tematu Craiga - tak jak pisał Julek - on nie ma być gwiazdą adv stats, on ma za zadanie zmęczyć głównego ballhendlera/strzelca przeciwnika, tak jak to już robił z Durantem, Conleyem, Leonardem czy Westbrookiem, ponadto jemu naprawdę już niewiele brakuje by dobić do statystyk Tony'go Allena, choć rzeczywiście ciężko mu wróżyć spore minuty po powrocie Bartona i Thomasa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj przesadzasz - z tego co pamiętam to w Toronto np sędziowie gwizdali pod Nuggets raczej ;)

 

ale raczej, czy gwizdali pod Nuggets? pamiętasz więcej takich spotkań? ja nie mówię, że tak jest co mecz,  ale taka sytuacja powtórzyła się już kilkakrotnie

 

a, że pewnie hiperbolizuje? pewnie tak, bo finalnie poziom sędziowania jest po prostu tak słaby, że nie ma co wyciągać takich wniosków zbyt dosadnie, niemniej jednak te dwie różne połowy są dość ciekawym zródłem do analizy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwizdkami jest ogółem tak że każdy myśli że ich nie dostaje

 

Ja może oglądam Nuggets w inny sposób co LBS i jakoś nie drażnią 'błędy sędziowskie'' na ich niekorzyść tak bardzo

 

wczoraj Malone dostał technika jak się wqrwił po offensie Jokica a to był najoczywisty faul jaki może być

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no w Denver Kawhi dostal pare gwizdkow od tak + jakies niegwizdane lokcie Ibaki :)

 

Po prostu combo slabego poziomu sedziowania w calej lidze i emocjonalnego podejscia LBSa skutkuje powstawaniem teorii spiskowych :)

 

Chociaz Jok ofc zasluguje na star bonus (chocby taki jak ten slabiak Embiid!)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no w Denver Kawhi dostal pare gwizdkow od tak + jakies niegwizdane lokcie Ibaki :smile:

 

Po prostu combo slabego poziomu sedziowania w calej lidze i emocjonalnego podejscia LBSa skutkuje powstawaniem teorii spiskowych :smile:

 

Chociaz Jok ofc zasluguje na star bonus (chocby taki jak ten slabiak Embiid!)

 

nie moja wina, że Ty julek przy tych gwizdkach popijasz jerbe ze słomki a ciśnienie skacze Ci tylko gdy kamera najedzie na Majka lub Bartona w garniaku :P

 

Lucas dobrze wywnioskował co dziś w nocy czułem, fajnie, że mam jeden wielki budynek tylko dla siebie, więc soczystym "kuuuurwaaa coooooo" nie było końca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie trzeba przyznać, że terminarz przy tych kontuzjach bardzo Denver służy. Spokojne granie, dodatkowo cztery ostatnie mecze były u siebie, a po LAC będzie 5 dni przerwy. Początek roku to trzy razy b2b się trafi do 9 stycznia, ale do tego czasu już spokojnie powinien być Barton, może wróci Harris (ale niech nie wpuszczają go na siłę za wcześnie) i powinno to wyglądać lepiej. 

 

http://tradevalue.theringer.com/ tu też Jokić doceniony (#7), chociaż jeśli Embiid i będący w rookie season Doncić mają wpisane "MVP potencjał" to nie wiem czemu Jok "tylko" First Team :tongue:

 

https://twitter.com/mpjr/status/1075565022158323712?s=21 a tu filmik od MPJ

 

https://www.instagram.com/p/Brl-XIVFsqh/ oraz coś podobnego od Bartona

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.