Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie paczki i paczki, a trójki i trójki.

Ps. nie widziałem, wystarczy mi boxscore. :tongue:

 

Fakt, do trójek tak się już niestety przyzwyczaiłem, oglądając normalne mecze, że w ogóle nie zwróciłem na nie większej uwagi :playful: .

 

Ps. Kurczę, chyba jestem za stary. Ta gra coraz mniej mi się podoba. Ile można oglądać, gdy drużyna połowę rzutów oddaje za 3 pkt. Ani to fajne, ani ciekawe. Jedyny pozytyw to to, że się Vucević w tym jakoś odnalazł :peaceful: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądając Magic po raz któryś w sezonie, nieodparcie nachodzi pytanie: gdzie byliby Magic, gdyby Gordon grał na poziomie, na którym zarabia, a więc był gtg? Na razie wygląda na mocno przepłaconego i bez większych widocznych postępów. Wybitnie brakuje zawodnika, który potrafiłby wziąć na siebie ciężar gry w odpowiednich momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon nigdy gtg nie bedzie. W jego obronie trzeba pamietac ze gramy nim jako glownie jako sf a powienien byc bardziej pf... chociaz wyglada to o niebo lepiej niz 2  lata temu... mniej u niego pchania się na siłę i rzucania z pol dystansu... on nie ma i raczej nie bedzie mial takiej kontroli nad piłką żeby rzucać po 20 pare punktów z obwodu... rzut wyglada ok podaje wiecej ogolnie bardzo mi sie podoba jak gra e tym sezonie.  Obrona tez bardzo fajna spokojnie mozna nim bronic 3/4 pozycje gosc jest mlody wiec bedzie robil bledy tak jak ten faul w meczu z chicago, ale jest lepiej niz bylo. 80 baniek na 4 lata to kontrakt na ktory z pewnoscia moga sobie magic pozwolic zwlaszcza ze kwoty za sezon leca w dol i za 3 lata bedzie on zarabial 16 a biorac pod uwagę jak sztab trenerski rozwija graczy obstawiamy ze bedzie tylko lepiej.


Clifford robi dobra robote... jedyne co mu mozna zarzucic to nie granie birchem i briscoe wczesniej... zwlaszcza tym drugim bo ogladanie granta i eksperyment z simonnsem jako back up pg to jakas tragedia to była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy Magic nie powinni mieć najtrudniejszego terminarza, a nie najłatwiejszego :rapture: .

Gdyby nie porażki na własne życzenie z takimi "mocarzami" jak Bulls i Knicks (czyli po prostu z leszczami), Orlando miałoby bodaj 9-0 run i wynik na pograniczu 50%, z naprawdę sporymi szansami na awans. A po tym, co grają Magic, nie bardzo wiadomo czego się spodziewać. Mogą wygrać i przegrać z każdym. Typowanie jakiegokolwiek wyniku Magic mija się z celem. Wiem, że Toronto zagrało bez Leonarda, a GSW bez Duranta, ale szczególnie mecz w Toronto to pokaz możliwości Magic i nie podejrzewam, aby obecność Kawdhiego faktycznie by coś pomogła Toronto. Dlatego nawet nie śmiem prorokować, ale oby nie zabrakło Orlando tych dwóch zwycięstw z patałachami.

 

Jednak podstawowa uwaga: zakładając, że Fultz zacznie grać, a więc pozycja jedynki jest zapewniona (takie jest w końcu założenie), to zdecydowanie do odstrzału Francuz. Jeżeli Magic chcą coś osiągnąć, powinni w drafcie polować na dwójkę. I to porządną. Z Fournierem daleko Orlando nie zajdzie. Zdecydowanie brakuje solidnego i pewnego strzelca na tej pozycji. Francuz byłby dobry z ławki za jakieś maksymalnie 8-10 mln. To, co zarabia teraz, jest zdecydowanie nieadekwatne do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Francuz grał w każdym meczu na takim poziomie, jak dzisiaj, czyli z właściwą selekcją rzutów, właściwie dzieląc się piłką, nigdy nie napisałbym tego, co powyżej. Niestety, ale takie mecze zdarzają mu się stosunkowo rzadko. I to jest problem. Bo opieranie gry na takim zawodniku do niczego nie prowadzi, jeżeli nie ustabilizuje formy.

 

Dzisiejszy mecz to przedsmak PO :peaceful: , tzn. obym był dobrym prorokiem, a nie np. dzisiaj wtopa z nędznymi Cavs, na co stać Magic bez dwóch zdań (tfu, tu). Cały czas wracam do tych dwóch porażek z Bulls i Knicks, o które Magic sami się prosili, zamiast spokojnie wygrać te mecze. A to może odbić się porządnie czkawką (nie chcę zapeszać). No chyba że Orlando nadal będzie grała tak, jak dzisiaj. Uważam, że to był jeden z lepszych meczów Magic w sezonie. Widać było, że obydwu drużynom zależało na zwycięstwie i naprawdę fajnie to wyglądało. I po raz kolejny para Vucevic - Ross!!! To jest naprawdę ciekawe, ile w tym jest efektu last year contract :rapture: . W sumie będzie wiadomo jeszcze w tym roku. Ross to w ogóle idzie chyba na tytuł 6th man. Nota bene zapowiada się z ciekawe lato z nimi w roli głównej, bo po takim sezonie nie powinni mieć problemu z propozycjami. Może być problem, aby ich zatrzymać. Ale mimo wszystko bym ich zatrzymał. Może Vucević już prochu nie wymyśli, ma problemy z silnymi centrami (patrz Cousins, który niemal za każdym razem robi z Vukiem, co chce), ale takich już prawie nie ma, a poza tym jest Bamba. Wydaje się, że trójka Gordon-Vuk-Bamba pod koszem to nie jest zbyt dużo bogactwa. A zanim z Mo będzie coś sensownego (bo chyba będzie), to tak bite 2-3 lata.

 

Zaczynam nabierać przekonania, że wybór Isaac'a był naprawdę trafiony. Jeżeli poprawi rzut za 3 pkt, który w sumie jakiś najgorszy nie jest, to wyrośnie z tego niezła trójka. Chłopak jest szybki, skoczny, naprawdę dobry w defensywie, a i w ataku coś pokazuje. Oby tak dalej. Natomiast zgadzam się, że Gordon nie będzie gtg, dlatego trzeba byłoby szukać opcji na innych pozycjach, w szczególności właśnie na dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wykrakał...

Nie rozumiem tej drużyny. To jest kurcze niemożliwe: 0-17 run z Cavs. Bez komentarza.

 

Nota bene, wygląda na to, że jak Ross nie trafia, to wygląda to jak wygląda. Strasznie Orlando jest od niego uzależnione. I co z tego, że Vucević robi swoje... Takimi meczami (Bulls, Knicks, Cavs itp.) przegrywa się PO.

Edytowane przez tomaszan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten moment, gdzie trzeba zacząć wysyłać Vuceviciowi sms-y o treści pomagam, dzisiaj Magic przez 12 minut bez niego zrobili -17 (z nim +3). ;]

 

Vucević w contract year gra sezon na poziomie ~top15 ligi*, jak Magic miną się z playoffami na Wschodzie to będzie mocne 7,5/10 zmarnowanego kozackiego sezonu w Orlando w skali T-Maca, więc zero żartów over there, kibicuję mu bardziej niż LeBronowi w tym momencie. ;] 

 

* możliwe, że jest jednak 19 graczy którzy grają lepsze sezony, uprzedzam, pls

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się po cichu przyglądam temu co robi Vuc, głównie ze względu na to, że to jeden z nie tak znowu wielu wysokich dysponujących pełną paletą zagrań w ofensywie i tak w kontekście offseason, mam pytanie do osób, które go regularnie oglądają w całych spotkaniach - on rzeczywiście zanotował aż taki progres w defensywie jak teoretycznie wskazują na to cyferki? Sądzicie, że to jednorazowy wyskok spowodowany m.in. grą o kontrakt, czy też już stała tendencja u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się po cichu przyglądam temu co robi Vuc, głównie ze względu na to, że to jeden z nie tak znowu wielu wysokich dysponujących pełną paletą zagrań w ofensywie i tak w kontekście offseason, mam pytanie do osób, które go regularnie oglądają w całych spotkaniach - on rzeczywiście zanotował aż taki progres w defensywie jak teoretycznie wskazują na to cyferki? Sądzicie, że to jednorazowy wyskok spowodowany m.in. grą o kontrakt, czy też już stała tendencja u niego?

Moim zdaniem zostały mu stworzone odpowiednie warunki do tego, żeby wyglądał jak wygląda. Przed sezonem Clifford powiedział, że Vucevic to jest TOP10 centrów w lidze. Kto się z tym zgadzał? Chyba nikt. A wygląda na to, że ta ocena była i tak zaniżona. Po prostu Clifford fantastycznie wyeksponował jego zalety i ukrył wady. Contract year na pewno też robi swoje. Tyle, że jak zostanie, to w tym systemie jest w stanie powtórzyć taki sam sezon. W innym systemie nie wiem - zależy od systemu.

PS. W postępie statystycznym Vuca w obronie nie lekceważyłbym faktu, że nie musi już bronić picków we współpracy z Paytonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, jak system - Magic mają 2,5 rozsądnego zawodnika w ataku, z czego to 1,5 to DJ Augustin i Terrence Ross, gdy akurat ma swój dzień. DJ Augustin gra serio dobrze, ale, hm, to tylko DJ Augustin, below average starter PG. Słabe otoczenie dla wysokiego, który musi w ataku robić wszystko żeby jako-tako to wyglądało.

 

Dlatego Vucević jest w tym roku tak dobry, bo znaleźć wysokiego który daje bardzo dobry passing, rzuca za 3 na ~40%, może kreować ofensywę, a do tego wrzuci te 21ppg na ~58%TS przez 30 minut, świetnie zbiera i rozsądnie broni - to nie tylko w skali obecnej ligi ciężka sprawa.

 

Chociaż wiadomo, passing i shooting się nie liczy, hehe, sorry, zapomniałem.

 

Ja jednak mam wątpliwości, bo on zaczął rzucać ~8% lepiej za 3 i serio gra zajebiście, a mówimy o 28-latku w CY. Ale regres po CY dotyczy raczej grajków pokroju George'a Hilla, a nie typków którzy weszli na poziom legit allstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się po cichu przyglądam temu co robi Vuc, głównie ze względu na to, że to jeden z nie tak znowu wielu wysokich dysponujących pełną paletą zagrań w ofensywie i tak w kontekście offseason, mam pytanie do osób, które go regularnie oglądają w całych spotkaniach - on rzeczywiście zanotował aż taki progres w defensywie jak teoretycznie wskazują na to cyferki? Sądzicie, że to jednorazowy wyskok spowodowany m.in. grą o kontrakt, czy też już stała tendencja u niego?

 

To jest pytanie za 100 pkt, na które będą musieli sobie w Orlando odpowiedzieć. Pewnie wszystkiego po trochu. Zgadzam się też, że duża w tym rola Cliffforda, ale wydaje mi się (jak już wcześniej mówiłem), że zmiana, jaka nastąpiła w ostatnich latach w systemie gry w NBA, po prostu mu pasuje. Jest mniej defensywy, w której Vuk nigdy nie był mistrzem, a większy nacisk jest położony na atak. Ja nie kojarzę, aby Orlando zdobywało średnio ponad 106 pkt/mecz, a ma przecież jedną ze słabszych ofensyw w lidze. Takie czasy, w których Vuk może pokazać swoje umiejętności w ofensywie. A jest pewnie jednym z najlepiej wyszkolonych wysokich w NBA. Pewnie ostatni rok kontraktu swoje robi, ale wydaje się, że po prostu Vuk trafił w swój czas i styl gry.

 

 

Zanim ten mecz sie odbyl pomyslalem.sobie zeby dogadac Rossa i Vucevica jednoczesnie tzn niech obaj wezna lekka znizke ale zeby wiedzieli ze obaj beda grac w przyszlym sezonie. Jak odejdzie Ross to nie mamy lawki. Gra mega sezon

 

Ross gra mega sezon, fakt, ale jest niestety nierówny i trafiają mu się mecze, jak wczoraj, a jak on nic nie daje z ławki, to skutki są opłakane, bo reszta rezerwowych to rzemieślnicy, ponad pewien poziom nie wyskoczą i szału z ławki nie dadzą. W szczególności to dotyczy niskich pozycji, bo na 4-5 Birch z Bambą wystarczą, z założeniem rozwoju Bamby. Wzmocnienie pozycji nr 2 i ławki to będzie wyzwanie dla Orlando. Sporo meczów Magic przegrali przez słabą ławkę. Sam Ross to zdecydowanie za mało. Natomiast na shootera przydałby się ktoś znacznie pewniejszy niż Francuz.

 

W ogóle ten sezon pokazuje, że Orlando wcale nie brakuje jakoś dużo, aby wejść do czołówki Wschodu. Pytanie, czy władze będą w stanie utrzymać Vucevica i Rossa i do tego wzmocnić skład ze dwoma sensownymi zawodnikami na pozycje 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Vooch to jeden z lepszych rim protectorów ale nie jakoś szczególnie uciążliwy match-up w D, na obwód wyciągniety używa tego co dostał jako europejczyk i z tego korzysta a o jego skillku w ataku sporo powiedziano, największa zaleta to chyba C&S z każdego miejsca na placu i naprawdę dobre podania, kiedyś liczyłem konwersję off-rebs na FGA i miał chyba najwyższą w lidze dla tych co zbierają minium jedną piłkę w ataku (~43%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głupie forumowe zabawy:

Tak wygląda s5 wydraftowanych graczy Magic plus Vucevic z ostatnich 6 lat:

Oladipo-Gordon-Saric-Sabonis-Vucevic

 

Trochę może za duży big ball w obecnych czasach, ale chyba widać, że Magic nie z draftowaniem mają problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.