Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

No i ładnie.

Mecz w Denver przegrany bez walki, ale dziś faktycznie całkiem, całkiem. No i Vuk... Normalnie szok, co chłopak gra w tym sezonie. Można psioczyć na jego defensywę, ale sorki, jak tak będzie grał dalej, to ja z powodu defensywy przeżywać nie będę. Mam wrażenie, co pisałem wcześniej, że po prostu dla niego taka gra, która stała się w tej lidze, jest super. Jak miałby kilka lat mniej, to byłaby dla niego w ogóle rewelacja.

Mówicie, że Bamba itd. Nie wiem. Ja cały czas twierdzę, że Vuka bym nie odpuszczał ot tak. Trójki pod koszem Gordon-Bamba-Vuk naprawdę mogłoby zazdrościć wiele drużyn, oczywiście pod warunkiem, że pierwszy i trzeci będą czynić postępy. Jeśli nie, nie ma o czym mówić. Jeżeli już szukać problemów, to spójrzcie na grę Francuza. No i gdyby DJ był zmiennikiem, uważam, że Magic mogliby zamieszać. Francuz jest po prostu bezproduktywny, DJ jest fajny na zmiany.Niestety, ale nie ma co odkrywać Ameryki, problem Magic to pozycje obrońców. Aczkolwiek na taką grę DJ jak dziś na dłuższą metę bym się nie pogniewał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic mają niezły bilans, ale w statystykach wyglądają słabo, Augustin gra bardzo dobrze no i przede wszystkim ciekawe jak długo Vucevic jest w stanie robić 20-10-3 na 62%TS przez 30 minut, bo to główna przyczyna tego, że Orlando wygląda chwilowo jak organizacja NBA. Widziałem z 5 razy Orlando, wszystkie mecze wygrali, i za każdym razem Vuc grał zajebiście.

 

Może się okazać, że Vucevic w CY zanotuje najlepszy sezon w karierze a'la George Hill, Orlando braknie do playoffów, ale i dobrego miejsca w loterii, a po sezonie trzeba będzie rzucić duży kontrakt allstarowi Vuceviciowi, albo go odpuścić. :] Vucevic jest naprawdę kapitalny w te 20 meczów, nie można mu kompletnie nic zarzucić w ataku, a Orlando raczej nie ma więcej niż dwóch dobrych grajków w ataku na raz na parkiecie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że na Vucevica wpływ ma też to, że wreszcie gra pod rozgarniętym coachem, który potrafi wykorzystać jego zalety. Clifford wyciska z tego rosteru co się da. Boję się tylko co będzie jak mu 1-2 zawodników wypadnie, bo nie ma ich kim zastąpić. Iwundu był w meczu z Lakers tragiczny po obu stronach. To że w ataku koszmar, to wiadomo, ale Kuzma punktował na nim jak chciał. Co to za 3&D bez 3 i bez D? Frazier w Gleague też wygląda słabiutko. Wychodzi więc na to, że mamy 9 zawodników w rotacji na poziomie NBA, a reszta na dzień dzisiejszy się nie nadaje.

 

Aha. Obrona Vucevica jest niedoceniania. Owszem nie jest to rim protector i nigdy nie będzie, ale nie jest w tej obronie dziurą. Zauważcie, że zwykle jak drużyna obniża skład, to center ma problemy w obronie. W obydwu meczach Lakers czegoś takiego nie widzieliśmy (widzieliśmy za to co się działo w ataku). Dodatkowy plusik za obronę pick'n'rolla i przejęcie LeBrona przy akcji gdzie było 106-104. Nie dał się ograć 1 na 1.

 

PS. Bamba w tym meczu był totalnie zagubiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówicie, że Bamba itd. Nie wiem. Ja cały czas twierdzę, że Vuka bym nie odpuszczał ot tak. Trójki pod koszem Gordon-Bamba-Vuk naprawdę mogłoby zazdrościć wiele drużyn, oczywiście pod warunkiem, że pierwszy i trzeci będą czynić postępy. Jeśli nie, nie ma o czym mówić.

Problem w tym ze mamy jeszcze Isaaca... Juz samo granie bamba isaaciem i gordonem bedzie robilo problem z minutami na 4/5 gdzie tu miejsce dla Vuca? Nikola nie bedzie mial juz raczej wiekszej wartosci niz teraz grajac taki basket. Ja wiem ze wyglada super ale daje nam to i tak krecenie sie w okolicach 50% zwyciestw na slabym wschodzie... Powaznie chcielibysny sie ladowac w jego konrtakt na kolejne kilka lat gdzie w wielu sezonach widzielismy tez jak vuc dawaj niezle statsy ale nie pomogal druzynie w zaden spoaob. Pozatym czy ny docelowo nie chcemy wiecej biegac i grac szybciej majac takich graczy? Dj i vuc ktorzy najlepsi sa w half court nie powinni byc czescia tego co magic powinni grac majac bambe gordona isaaca simonnsa rossa. Bardzo sie ciesze ze clifford wyciga maxa z tego co ma ale moze dac mu inne klocki do zabawy to ulozy cos jeszcze ciekawszego co bedzie pasowalo namszym atletycznym grajkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz podobno na wylocie z Philly...chca za niego wyciagnac korvera (nie wiem po co skoro moga podpisac wolnego meeksa...)z cavs... Jak tu sie reszta zapartuje na to gdyby magic probowali go pozyskac? Bo ja jestem najbardziej na tak magic sa w niewielkiej grupie druzyn ktore sobie moga na ten eksperyment pozwolic nawet jezeli nie wyjdzie to jezeli rzeczywiscie korver jest cena za niego to dac im rossa i zaryzykowac jezeli chlop sie wyleczy i nabierze pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy Vuc nie rzucał trójek. Teraz przy tym że jest naprawdę kozacki na spot up to jest prawie że full package w ofensywie

 

w sumie ciężki temat dla Magic w tym aspekcie. Niby masz fajne prospekty które dublują pozycje a z drugiej strony jak ktos gra na poziomie all-stara w Orlando Magic to musi oznaczać to że jest naprawdę dobry  :playful:

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze mamy jeszcze Isaaca...

 

Nie do końca. Isaac centrem nigdy nie będzie, być może czwórką, ale musiałby jednak przybrać na masie. Gra na pozycjach 3-4 i to chyba jest dla niego optymalne. Pod kosz zostaje trójka Vuk-Gordon-Bamba. Nie jest to chyba nadmiar bogactwa. Skąd przy tym pewność, że za 2 lata Bamba wskoczy na nie wiadomo jaki poziom. Przykład Gordona powinien tu dać do myślenia. Jak to mówią, może wskoczy, może nie wskoczy. Nauki przed nim mnóstwo, nie jest to Shaq, który wchodzi i w pierwszych meczach niszczy. Nie ta bajka. Gdyby to był Ayton, to tak. Przy Bambie jest sporo znaków zapytania. Ta trójka ma swoje wady i zalety, ale pozostawienie samego Bamby to byłoby nie lada ryzyko. Pamiętajmy też, że jest coś takiego jak kontuzje.

Podobnie jak spabloo uważam, że obrona Vucevica nie jest najgorsza w tej lidze. Podejrzewam, że nie będzie w stanie grać na tym poziomie przez cały sezon, a nie czarujmy się, jest to poziom zbliżony do All-Stara. Zacznie się pewnie hejt na niego, szczególnie w kontekście obrony, co uważam akurat za nieuprawnione. Wydaje się, że aż takiego bogactwa to Orlando nie ma, żeby lekką ręką pozbywać się Vucevica, który jako jeden z nielicznych ma talent ofensywny, co szczególnie przy tym systemie gry w tej lidze się jednak przydaje. Oczywiście, wszystko jest kwestią ceny. Obawiam się, że gdyby cały sezon utrzymał ten poziom, to zaśpiewa po nim nie wiadomo ile. Ale jeśli miałby to być kontrakt typu Gordona, to dlaczego nie? Bamba może przy nim ze 2-3 lata dużo się nauczyć. Na pewno w Orlando będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

 

Jeśli chodzi o Fultza, to jak najbardziej tak, szczególnie jeżeli cena to faktycznie ktoś typu Korver. Ryzyk fizyk, chociaż ryzyko w sumie niewielkie, a potencjalny zysk spory. I może by w Orlando wyzdrowiał :rapture:. Mam nadzieję, że władze Magic coś tu wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety (albo stety :rapture: ) takie mecze pokazują w regular season, co kto jest wart. Z tak osłabionymi GSW Magic, jeśli naprawdę myślą o PO, powinni wygrać, tym bardziej, że Vuk znów szalał. Ale cóż, jeżeli nie potrafi się w miarę przykryć jednego zawodnika, a potencjalny lider drużyny gra, jak gra, to nie ma o czym mówić. Jeśli się takich meczów nie wygrywa, to cóż... A Gordon? To był wypadek z takim "wyskokiem", ale czas sobie chyba jasno powiedzieć, że żadnego lidera z niego po prostu nie będzie. W miarę solidny grajek tak. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobno D'Angelo Russellem.

Widać jednak Magic rozglądają się za młodym, perspektywicznym rozgrywającym. Tego Franka widziałem ze dwa razy i jakoś mnie nie przekonuje, aczkolwiek to młodzieniaszek. Russell jest zdecydowanie lepszy, ale gdzieś czytałem, że z głową coś u niego nie teges. Nie wiem, nie znam się :rapture: .

 

Swoją drogą, jak szkoda tych meczów z GSW i PTB. Dwie wygrane, które były na wyciągnięcie ręki i sytuacja Magic wyglądałaby zupełnie inaczej.

I dwie uwagi: graj nam taki Nikola dalej :peaceful:  i jak się pozbyć Francuza??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taka gra Rossa jaka prezentuje teraz chetnie bym go zostawil na kilka nastepnych sezonow. Tak rowno grajacego przez tak dlugi okres go nie widzialem. Fajnie to wyglada jak wybiega zza zaslony, wysoki jump i bum. Poldystans, dystans nie robi to na nim roznicy. Nasz kandydat do 6th man award.

Fournier pokazal dzis z Denver ze moze byc przydatny. Trojka i penetracje to jego bron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierze w Mayersa ze to wszystko dobrze pouklada. Juz zrobil wiecej niz Vogel przez 5 lat bodaj - jak sie myle to mnie popraw. To sie da ogladac. W koncu.

Nawet jesli dostajemy w plecy i rosnie strata to nie widac po nich zeby panikowali. Gramy swoje i czesto odrabiamy. Mamy swoj styl.

Wierze ze to nie tylko kwestia contract year dla Vuca i Rossa ale tez wplyw Mayersa i chemii jaka stworzyl w zespole.

Przed sezonem pobieznie przeczytalem artykul o naszym coachu no i Marvin Williams mowil o nim ze daje pograc swoim zawodnikom, nie zamyka ich w jakichs schematach. Vuc nie gral tak pewnie pod Vogelem, Ross to samo. No goscie wymiataja moim zdaniem. Augustin tez potrafi wyjsc zza Vuca i walnac z dystansu. Ja takich akcji nie widzialem pod Vogelem.

 

Nurtuje mnie jedna rzecz teraz gdyby nasz gm wiedzial kogo ma na C to czy bralby Bambe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.