Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wierze w Mayersa ze to wszystko dobrze pouklada. Juz zrobil wiecej niz Vogel przez 5 lat 2 lata bodaj - jak sie myle to mnie popraw.

 

Proszę.

 

Ofc merytoryka pewnie też do poprawki, bo tacy Ross i Vuc to przede wszystkim są w CY (dolary tworzą taką chemię jak żaden najlepszy coach) + w Magic jest w końcu trochę sensownej młodzieży.

 

Widzę, że Vuc to recydywa tak btw :) - w ostatnim CY też kręcił świetne cyfry :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trenejro to nieco poukładał, ale czy u Vuka i Rossa to na dłuższą metę, czy tylko efekt zielonych przed oczyma, to zobaczymy. Trudno powiedzieć, aczkolwiek niewątpliwie Vucević ciągnie grę, a Ross w większości meczów daje duży impact z ławki. W ogóle twierdzę, że w wypadku Vuka dużo dała zmiana systemu gry w całej lidze, gdy nie widać aż tak bardzo jego ułomności w defensywie (aczkolwiek cały czas twierdzę, że jest sporo gorszych defensorów od niego). A przecież ofensywnie był zawsze dobry. Dlatego w tym pokładam nadzieję, że nie jest to tylko efekt CY. I Bamby byśmy pewnie nie zobaczyli - na marginesie, ten nadal nie przekonuje.

 

Natomiast mi chodziło o coś innego. Ross i Fournier to zawodnicy dobrzy na ławkę, potrafiący zagrać świetne zawody, ale i beznadzieje. Dobrych zawodników cec***e to, że słabe zawody to wypadek przy pracy. W wypadku szczególnie Francuza, który jest przecież naszym pierwszym sg. Gdyby był za 8 mln z ławki, to ok, jak jest za bodaj 17 mln w S5, to jednak nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze ze Vuc i Ross wezma w lato pod uwage to ze jest tu fajna ekipa, coach ktory im nie przeszkadza i zejda delikatnie z ceny. Po co im bedzie zmieniac klub skoro tu w koncu zatrybilo.

Ale to jeszcze troche czasu. Narazie trza grac

 

 

No Ross wchodzi z lawki i daje nam punkty wiec nie ma na co narzekac

Co do Fourniera to obecnie nic lepszego nie mamy. Dobry ofensywny zawodnik ze srednia obrona

 

Bamba oszczedny w ruchach wyglada. Nie chce mu sie czy jak.

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli przed deadline dalej bedziemy w podobnym miejscu to ci co nie chca trejdowac vucevica dalej beda obstawiac przy swoim?


*Edit: Zapomniałem o ważniejszej sprawie:

Czy Tomaszan może dodać do tematu ankietę ile osób jest za tym żeby Fournier ogolił łeb na łyso i pozbył się tych kłębków kurzu co mu na nim zostały.

Edytowane przez PH#1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, z tą ankietą to żart :rapture: .

 

Naprawdę nie wiem, co powinni zrobić Magic. Nie wierzę, że ten sezon da się uratować. Nowe rozdanie nie wyszło jakoś super, chociaż Magic trzymali się dłużej niż w poprzednich sezonach (jak mnie pamięć nie myli). Powstaje pytanie, czy trejdować Rossa i Vucevica i zostać tak naprawdę z Gordonem, Bambą i Isaac'iem. Widać wyraźnie, że żaden z nich wielkim graczem nie będzie, ba, chyba żaden nie otrze się nawet o poziom All Stara. Żaden z nich nie pokazuje nic, co predystynowałoby do wniosku, że któryś jest w stanie kiedykolwiek grać naprawdę na wysokim poziomie i być liderem drużyny. Wiem, są młodzi itd, ale albo ktoś ma talent i umiejętności, albo wypracuje umiejętności na jakiś tam poziom. Oczywistym jest, że z Vukiem do niczego nie dojdziemy, bo on sam nie jest w stanie pociągnąć tej drużyny. Może wygrać kilka meczów i tyle. Reszta jest po prostu słaba, nawet nie ma na kim oka zawiesić. Oczywistym jest, że czeka nas kolejny tank, bo wygranie nieco ponad 30 meczów nie ma sensu. I oddawać niemal jedynego zawodnika, który potrafi grać w kosza i modlić się, że Bamba ma jednak umiejętności, chociaż ich nie widać? Nie wiem.

W każdym razie kiepścizna i tyle.

Ps. Zwracam honor DJ'owi. Jak na zawodnika, który powinien być rezerwowym, gra rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Gordon to może być nadal niezła opcja z ławki w przyszłości, a Bamba bardzo dobry rim protectorem na pełen etat (choć też bardziej wierzę w to, że będzie co najwyżej po prostu przeciętny), tak Isaac to od początku śmierdział bustem i idzie w tym kierunku zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ratowaniu jakiego sezonu my tutaj rozmawiamy? O okolicach PO w drużynie opartej na Vucu? Ostatnie dwa wybory w drafcie dla mnie były znakiem że wchodzimy w kolejny rebuild, że era Vucevica w Orlando dochodzi końca i stawiamy na frontcourt bamba/isaac/gordon. Tak jak pisałem wcześniej wiem że Bamba nie jest jeszcze gotowy, ofensywnie Isaac jeszcze też nie. Do tego Gordon to nie pierwsza badź druga opcja... nawet w słabym zespole, to zawodnik który może byc 3/4 opcją i wyśmienitym obrońcą. Ale to też jeszcze nie teraz, dlatego nie dziwie się Cliffordowi że ustawia grę pod najlepszego gracza ataku Vuca. Tego chcemy od coacha żeby spośród graczy których mu się daje wybrał najlepszych i starać się z nich wycisnąć najwięcej.
 

Teraz pora na Hammonda żeby mu odpowiednich graczy dostarczyć. Wybraliśmy centra i pf w dratcie to trzeba im dać szanse na pokazanie sie a tego miejsca za Nikola nie bedzie przez kolejne kilka lat zwłaszcza gdyby sie okazało że Vucevic podtrzyma taki poziom dłużej. Nie wiem jak wy ale ja już mam dość tego że od wielu lat nie mamy zajebistych graczy na obwodzie. Ostatnim dobrym był oladipo ale i victor nie byl u nas na tym poziomie co jest teraz... wiecie kiedy ostatni raz mieliśmy gracza z pozycji 1/2 ( jak sie uprzec nawet 3 chociaz turek raz cisnal 19,5) który zdobywałby powyzej 20 punktów na mecz?  W sezonie 04/05 i byl nim Steve Francis... mvp ligi byl nNash... a Lebron ani razu nie zagrał w PO.

Ja wiem że gra Vuca cieszy i bycie na pograniczu PO kusi aby o te PO zapukać ale jak dla mnie żeby wykorzystać nasza przyszlosc najlepiej trzeba dać szanse młodym wysokim i trzeba wzmocnić obwód sciagnać / wybrać / podpisać gracza który będzie w stanie straszyć rzutem z dystansu, atakować pomalowane, zdobywać tam punkty albo rozrzucać na obwód  i tu vuc nie pasuje. Nikola jest skuteczny bo gramy przez niego jest tak naprawdę naszym drugim rozgrywajkiem kolo DJ... jeżeli udałoby się nam pozyskać kogoś na obwód kto potrafi przedostać się w pomalowanie to trzeba będzie mu zrobić miejsce i wtedy vuca stamtąd zabierzemy i będzie wyglądał tak jak przez ostatnie lata kolo Paytona. wole w takiej roli isaaca bambe i gordona bo z nimi można tez biegać robić coś na wzór Kings... i dać im się czas rozwinąć tak jak to powinniśmy zrobić jak biegała u nas banda oladipo/fournier/harris/payton... wtedy trzeba bylo juz wyslac gdzies vuca za jakiegos moblinego centra albo wybrac w drafcie zamiast hezonji...

Fakt że jesteśmy 6 lat po transferze Howarda i naszym najlepszym graczem jest Center którego za niego dostaliśmy mnie przeraża.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie - czy Isaac, Gordon czy Bamba kiedykolwiek osiągną poziom Vucevicia? Ja mam poważne wątpliwości. A samo pozbywanie się doświadczonego i dobrego gracza na młodzież, która zapewne mu nie dorówna, to mija się z celem. Pozbywanie się Vucevicia ma sens, gdy jest następcy zdradzają potencjał, by być lepszymi od niego - póki co nie zdradzają. Albo ma sens, gdyby za niego można było dostać naprawdę jakiś asset, który przybliżałby Magic do franchise playera. Sądzę, że żaden z tych warunków póki co nie zachodzi. Więc samo pozbycie Vucevicia osłabi drużynę, ale nie sądzę, by ta młodzież kiedyś wskoczyła na taki poziom jaki prezentuje Vucević - all star*, który nieźle broni, wygrywa deski, rozciąga grę i nie ma wielkiego ego, ale też ciągnie drużynę jako lider i idzie mu to nieźle.

 

* - potencjalny all-star, bo póki co to zasługuje na występ w ASG

Edytowane przez Zdzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze vucevic jako lider dociagnal druzyne poki co do 6 sezonow bez PO do trgo jest w ostatnim roku kontraktu i moze odejsc po sezonie gdziekolwiek tylko chce a biorac pod uwage ze to jego ostatnia szansa na wieksze pieniadze to pojdzie zapewne gdzie dadza najwiecej. W obronie nie jest kanterem ale rotacja Bamba Isaaciem i gordonem ma potencjal na bycie w czolowce jezeli chodzi o obrone pomalowanego. Bamba to rookie ktory wiadomo bylo ze jest surowy do tego gra na tej samej pozycji co najlepszy center... Wiadomo ze za duzo nie pokaze. Isaac w obronie juz wyglada dobrze w ataku dalej surowy ale rzut daje nadzieje(tak samo u bamby). Dlatego tez pisze ze trzeba kogos skolosac na obwod jezeli mamy grac ekipa aaron johnatan i mo pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, para Gordon-Vucevic naprawdę potrafi grać pod koszami. Gdyby Gordon ustabilizował formę, to naprawdę tu byłoby bardzo dobrze. Dzisiaj Gordon do obrony (nie dał pograć Blake'owi) dołożył atak i wyglądało to naprawdę nieźle. I w ogóle jestem zaskoczony, że to niemal pół sezonu, a Vucević nadal daje radę :rapture: . Gdyby było wsparcie na obwodzie...

Bo pozycje 2-3 to niemal tragedia. Najgorsze jest to, że Isaac nie robi żadnych praktycznie postępów, nędzne mecze przeplata słabymi, trochę coś próbuje w obronie, ale pod koszem rywali nie istnieje. Powiem nawet, że coraz gorzej to wygląda. Jeśli dodać do tego, że u Bamby też wygląda wszystko słabiutko, to boję się o przyszłość. Nadal twierdzę, że młody grajek młodym grajkiem, ale powinno być na czym oko zawiesić. A tu totalnie nic. No może w obronie coś tam idzie.

Jeśli DJ nabawił się dziś czegoś poważniejszego, to nędza. Przecież ten Grant to jakaś porażka. Po kiego grzyba go ściągnięto do Orlando???

Nie wiem, ale należałoby szukać wymian Francuza, Rossa, Granta i niestety Simmonsa (jakaś tragedia, a nie widać, aby miał się ogarnąć). Może ktoś by się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja już mam dość tego że od wielu lat nie mamy zajebistych graczy na obwodzie. Ostatnim dobrym był oladipo ale i victor nie byl u nas na tym poziomie co jest teraz... wiecie kiedy ostatni raz mieliśmy gracza z pozycji 1/2 ( jak sie uprzec nawet 3 chociaz turek raz cisnal 19,5) który zdobywałby powyzej 20 punktów na mecz? 

 

 

Gdyby było wsparcie na obwodzie...

Bo pozycje 2-3 to niemal tragedia.

Ne brakuje wam teraz Tobiasa Harrisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zawodników brakuje Magic. Ross to nie ta półka. Francuz tak samo. Gdyby byli rezerwowymi, to ok. Oczywiście, że tacy Oladipo i Harris teraz to byłoby coś, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wiele drużyn może sobie pluć w brodę, dokonując niewłaściwych ruchów. Magic nie byli pierwszymi i nie będą ostatnimi. Ważne, co dalej. Pewnie, pomni casusu Victora, nie puszczą żadnego z młodych (Isaac, Bamba, Gordon), tym bardziej, że za żadnego nie dostaną nie wiadomo czego. Jeżeli Vuk nadal tak będzie grał, to zapewne będą próby jego przedłużenia, bo nie podejrzewam, aby w aktualnej sytuacji został puszczony w lutym. Po sezonie pewnie przyjdzie też czas polowania na Walkera i jakiegoś w miarę ogarniętego rozgrywającego, bo chociażby z Walkerem w składzie ta drużyna wskoczyłaby o poziom wyżej.

Mnie w tym momencie najbardziej martwi Isaac. Gra nędznie, a powinien coś już pokazywać. A to ma być trójka na lata. Bo Gordon ma przebłyski, widać że talent ma. U Isaac'a na razie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nienawidzę tego jak dobrze gra w tym roku Nikola...

Przed sezonem było dla mnie jasne Nikola swoje zrobi i będzie go można bez żalu wytransferować za coś młodszego, być może za coś na obwód i gitara... Coach ładnie to koło niego poustawiał wiadomo że braki są i ławka marna ale podstawowa piatka badz wariacja z rossem zamiast Isaaca naprawdę dobrze wygląda.  Tankować tego sezonu nie ma co bo i tak bedzie cieżko dogonic czołówke do draftu bo jasne jest ze poddawać meczy bezczelnie nie bedziemy. Dlatego też coraz bardziej oswajam się z myślą że jednak vucevic nie pójdzie przed deadline i bedą się go starali podpisać... do tej pory z kontraktami oprócz macka raczej sobie ladnie radza wiec może i tu uda się coś niegłupiego przygotować... jakby się np udało ściągnąć conleya za spadajace kontrakty mozgova simonnsa granta (gdzies to na twitterze podpatrzylem) czy nawet mozgova i rossa to może i warto jeśli już mamy się w tego nikole pakować... Nie wiem samo to że się do tego próbuje przekonać mnie przeraża... z drugiej strony isaac i bamba są jeszcze bardzo surowi minie kilka sezonów zanim bedzie z nich jakis pozytek w ataku... gordon wygląda ładnie kolo vuca mniej jego durnowatych decyzji czego było wiecej chociażby w zeszłym sezonie... wiem że tak naprawde słaba konferencja maskuje troche fakt ze jestesmy obecnie 24 najgorsza druzyna nba kilka gier za srodkiem tabeli ale jakoś to w końcu wygląda z kilkoma wzmocnieniami mogliby naprawde byc w PO na wschodzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wcześniej niż Conley i kwota jego kontraktu jest prawie polowe nizsza wiec biorac pod uwage kogo z nim bysmy mieli transferowac ross albo simmons/grant to te kontraktu spadaja juz po tym sezonie... wiec zostaje memphis tylko 17 mln mozgova w przyszlym sezonie... conley ma po tym seoznie jeszcze dwa lata po ponad 30 baniek za sezon... nie wiem czego oni chcieliby w zamian ale to bedzie ciezki kontrakt do wymiany orlando jest jedna z niewielu druzyn ktora moglaby sobie pozwolic na cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.