Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw do tych PO trzeba się doczłapać.

Wiesz co, z lebronem w składzie naprawdę nie sadze żebyś się o to musiał obawiać. Nie wiem po co ten komentarz był, bo nie wierze ze naprawdę się o to

Martwisz.

 

Ja kompletnie nie rozumiem krytyków pozyskania Rondo oraz lance . Beasleya oczywiście pominę bo to inna bajka ale co do tych dwóch to january hold ur horses.

TymbardZiej ze zamiast nich wolelibyście jednowymiarowego shootera pokroju Korver albo

Kogos młodego kto daje radę w obronie.

 

Rozumiem kwestie braku fitu, wątpliwego fitu ale ojej, jak wam się ci wszyscy młodzi patyczkowaci ingramy i kuzmy zesraja w pieluchy w II rundzie to właśnie po to oni są. Kropka. Charakter, doswiadczenie, ambicje przerastające możliwości boiskowe - czasem tego trzeba żeby wywalczyć mistrzostwo. Przypomnij sobie lance z najlepszych lat. Lebron powiedział wyraźnie ze tego hustle, tego irytującego przeciwnikow Stephensona oczekuje w Lakers. I śmiem twierdzić ze zmotywowany przez króla lance jest w stanie te małe, lecz ważne rzeczy robić.

 

I nie pierdolic mi tu o jakimś micie rondobo rondo zawsze wchodzi w PO na wyżyny umiejętności, zawsze. Bylo tak w celtics, było i w bulls i było tak rok temu w pels. Deprecjonujemy go przez nieudany epizod w Mavs, ale to już było kurde z 5 lat temu, dajcie spokój.

 

Nie ma mysle drużyny z tych playoffowych, która mając możliwość wzięcia go za te pieniądze powiedziałaby w tej chwili - nie chcemy go, to cancer ! - a taka narracje co niektórzy fani lakers próbują tu wprowadzić.

Kiepski fit kiepskim fitem ale charakter i serce tez się liczy w playoffs. Korver i 30tu innych shooterow miało już swoje szanse przy lebronem, może król uznał ze trzeba coś zmienić i czwarty tytuł postanowił wyszarpać ?

 

Dla drużyny z tak młoda druga, trzecia, czwarta opcja taki Rondo jest imo niezbędny do sukcesu - ryknie, ustawi taktycznie, poda i solidnie obroni. Odpuszczać go totalnie na trójce tez się nie da, wiec 4vs5 nie będą grali ;)

 

Ja się jaram tymi ruchami bo to takie typowe powiedzenie światu, pierdolcie się eksperci, my wam pokażemy ze się da inaczej to rozegrać. I tak jak mowie, lakersi nic nie tracą, wbijcie sobie do łba, ze żaden inny roles w lidze nie da gwarancji pokonania Warriors, a na ściągnięcie drugiego superstara było widocznie za wcześnie wiec nic nie STRACILIŚCIE( pech ze widocznie PG nie chciał być pupilkiem lebrona).

 

Rondo, Beasley, lance, McGee no i sam LBJ to jest nie meme team a redemption team. Mogli tego denga jeszcze zostawić ;]]]]] ( to już pół żartem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z lebronem w składzie naprawdę nie sadze żebyś się o to musiał obawiać. Nie wiem po co ten komentarz był, bo nie wierze ze naprawdę się o to

Martwisz.

 

Przeciez brak PO dla LBJa i memow nie bedzie zadnym zaskoczeniem. Tak samo jak to, ze skoncza na 3cim miejscu w konfie.

 

Zachod jest chory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lance Stephenson to w zeszłym sezonie grał mniej więcej na poziomie 400-500 gracza w lidze i swym kasztanieniem był jedną z głównych przyczyn porażki Pacers.

 

Korver grał na poziomie do którego Rondo i Lance się nie zbliżyli.

 

 

 

Jeszcze co do RR w PO :

 

W ostatnich 6 sezonach to on zagrał 3 razy w PO.

 

-Dallas : ssał

-Bulls : de facto w 1 spotkaniu to gdy Bulls rozstrzygali mecz nie było go na boisku, w całej 4Q niemal go nie było.

Czyli rozegrał 1 zajebisty mecz (g2), a mit wziął się z poprawy gry Cs i z tego kto go finalnie zastąpił (banda cieci obwodowych).

-Pels : nie wszedł na żaden jakiś wyższy poziom.

Co do lance - january jak cie lubię tak będę jednak bardziej się liczył z opinia lebrona na jego temat, niż twoją. Przyczyna porażki Indiany był nie kto

Inny jak sam król, gdyby nie zagrał swojej najlepszej serii w historii Play offs, i chyba top3 serii w historii ludzkości to pacers by przeszli. Zwalanie winy na lance stephensona to kiepski żart.

 

Co do rondo, w skali 1-10 jak oceniasz jego ostatnie PO, i kto kolejno w zespole miał wg ciebie największy impact na bądź co bądź, powtórzenie największego sukcesu w historii Franczyzny?

 

 

Co do Korvera - obudził się na kilka meczy a tak poza tym to był członkiem najgorszego najbardziej wyśmiewanego supportu lebrona ever.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym fragmentem o Moore i walce o 4 miejsce zabrałeś mi cała ochotę na dyskusje. Baaardzo jesteś uprzedzony do Rondo, a jak ktoś jest uprzedzony to się go nie przekona do niczego. Jak uważasz ze prowadzenie całej gry w ataku i siedzenie w obronie na najlepszych zawodnikach przeciwnika jest mniej ważne od rzucania z czystych pozycji, to tak masz racje, Moore i Mirotic byli ważniejsi. Tylko tak jakbyś spytał o to samo całej drużyny pelikans, zawodników oraz trenerów kto był ważniejszy Moore czy Rondo to zapewniam odpowiedz by była jedna : Rondo. Poczytaj trochę komentarzy i wywiadów po serii z ptb, czy nawet po porażce z Warriors.

 

 

A ze jesteś uprzedzony świadczy o tym np fakt ze wolałbyś elfrida freakin paytona w składzie przed nim mieć. Z czym my będziemy wiec dyskutować ...

 

Ale ocZywiscie twoja opinia jest ważniejsza i lepsza niż opinia zawodników cZy tez ludzi z bliskiego środowiska NBA ;). Bo zdarzają im się kwiatki, czyli znaczy ze nie mogą mieć nigdy racji. Natomiast Tobie jak się zdarzy kwiatek typu Brandon Ingram w top40 NBA to jest dobrze wszystko.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korver jest fajny i lepszy od Stephensona ze dwa razy, ale nie ma co przesadzać, bo jak trafi na bardzo dobrą obronę co dobrze switc***e, to trochę nie istnieje, na 20 meczów z Bostonem i Warriors przez ostatnia dwa lata w playoffach zagrał ze trzy świetne, a przez resztę był bezużyteczny. Wiadomo, że i tak bardziej skupia na sobie uwagę niż jakiś JR Smith, no i nie ma co się czepiać, że sobie nie radzi z Klayem, ale aż tak dobry to on nie jest, bez sprawdzania to zdobył jakieś 21 punktów w ostatnich dwóch finałach. ;]

 

Rondo z Blazers zagrał świetną serię, tylko z Warriors czar prysł, więc trochę fluke.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie siedzenie na najlepszym graczu rywala :grin: ? To Holiday zamknął Lillarda.

 

Mirotić na pewno był i lepszy i ważniejszy.

O asystach Rondo pisać mi się nie chce ;>

 

Pewnie, że wolałbym mieć Paytona w swojej sytuacji (lepsze trade value imo za 3 miesiące).

 

Pisz wyraźniej - BI w top40 to moje przewidywania, nie ocena aktualna, bo takimi niedopowiedzeniami to ładne legendy potrafią powstać potem.

 

Akurat taka, a nie inna opinia o Rondo/Stephensonie to jest opinia consensus od wszelakich analityków, ludziach piszących o koszu.

Tak ogólnie rzecz biorąc : opinia ludzi zajmujących się opisywaniem NBA (nie mówię o typach jak SAS, tylko jak np Z.Lowe) >>> opinia ludzi w NBA. Było to już wiele razy przytaczane, bo owszem gracze w NBA pier*olą w większości straszliwe bzdury. Grubszy offtop, ale tak jest.

Nie rozumiesz nadal jednego aspektu. Gracze wola grać z rondo, który ich zmotywuje, nakrzyczy, ustawi taktycznie, podpowie, pokaże pazur, niż z cichutkim Kawhi Leonardem który robi najlepsze adv staty. Mistrzostwa nie zdobędziesz samymi adv statami kolego, atmosfera tez się liczy, pozaboiskowa sfera tez w pewnym stopniu.

 

Weź to proszę pod uwagę. Nie jest przypadkiem, ze każdy z kolegow z byłych drużyn rondo wypowiada się o nim w samych superlatywach. Ze jest świetnym kolega, kapitanem, liderem na boisku, spoiwem a nawet coachem go naZywaja. Nie możesz patrzeć na ten ruch tylko z perspektywy statystyk, jego impact na boisku jest niewidzialny, ale to on scala wszystkich na boisku, nie Nikola Mirotic. Nawet wade i Butler go chwalili mega za to, nie powiedzieli o nim złego słowa, a wszyscy wiemy jak duże ego maja ci zawodnicy, i potrafię sobie wyobrazić ze tak silny charakter jak rondo łatwo mógł im na odcisk nadepnąć. Taki lebron otacza się wśród tych wszystkich graczy i widzi to, docierają do niego opinie na temat rondo czy lance i właśnie dlatego chce mieć u siebie takiego kogos. Mysle ze lebron czy management lakers również analizują advanced stats, nie tylko my forumowicze to robimy. Wiec skoro postawili na niego nad takim Tyreke ( czytałem cały ten artykuł w google doc co wrzuciłeś wcześniej) wniosek jeden się tu nasuwa - może te adv stats naprawdę nie są najważniejszym aspektem w budowie zespolu? Mnie te ruchy absolutnie nie dziwią - intrygują ale nie dziwią. Bo już widzę oczami wyobraźni jak ci gracze będą na siebie wzajemnie oddzialowywac, motywować się. jak widziałem dziś na yt kompilacje i te Snapchaty czy Instagramy z żartami kuzmy i Harta to zauważyłem jedno oprócz tego

Ze trzymają się razem blisko wraz z ingramem i ballem - ci chlopacy mentalnie to jesZcze dzieciaczki, gówniarze co sie troszkę zachlysneli sukcesem swoim. Nie mam nic do tego absolutnie, niech się bawią, są młodzi piękni i bogaci itp. - ale sam lebron z cichym korverem czy Tyreke evansem ich nie chwyci za mordę jak bedzie trzeba. A rondo to wzor do naśladowania jesli chodzi o profesjonalne podejście do kosza. Nie mowie ze Korver nim nie jest, ale rondo ma charyzmę zdecydowanie większa i kiedy będzie trzeba powie głośno i wyraźnie co szcZeniaczki robia zle i ze mu się to nie podoba.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ze do mlodych mozna miec zastrzezenia o glupie zarty, dostali nawet zrypke od magica, wiec cos moze byc na rzeczy

niemniej

nie wiem jak to wyglada w innych klubach ale oni zapieprzaja w tym offseason. nie sledze wszystkich instagramow ekip nba, nie wiem tez na ile te druzyny pozwalaja sobie na wrzucanie czegos takiego ale na moim timelinie caly czas sa jakies foty/filmiki z treningow/gierek naszych mlodych.

 

mamy chyba miesiac do obozu przygotowawczego a oni wszyscy juz wspolnie trenuja. troche glupio, ze nie widze 1roczniakow ale mi to sie podoba. randle'a trzeba bylo mocno zmotywowac, zeby sie za siebie wzial i w zasadzie w CY przycisnal srube, natomiast ingram, kuzma, ball, hart... wydaje sie, ze oni nie potrzebuja dodatkowej motywacji a zabawa juz zupelniue sie dla nich skonczyla, gdy bron do nich doszedl. swoja droga sa po pierwszych wspolnych treningach i tu jest ciekawa anegdota

ktorys mlodziak nie zlapal podania od brona, w przerwie bron zapytal sie mlodego, czy nie chce mic zlamanego nosa. na pytanie czmeu, bron odpowiedzial, ze nastepnym razem poda tak mocno, ze jesli nie zxlapie pilki, zlamie mu nos:D obstawiam, ze chodzi o wagnera:p

 

zarowno jeannie jak i magic wspominali o tym jak bardzo poprzeczke na treningach podnosi bron dla nich wszystkich. podobna role ma pelnic rajon. zreszta lance tez chyba wzial na powaznie to, ze sam lebron chcial miec go u siebie. widze, ze tez zasuwa, jest w dobrej formie fizycznej, bez nadwagi.

 

szykuje sie fajny sezon, a bedzie tylko lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ze do mlodych mozna miec zastrzezenia o glupie zarty, dostali nawet zrypke od magica, wiec cos moze byc na rzeczy

niemniej

nie wiem jak to wyglada w innych klubach ale oni zapieprzaja w tym offseason. nie sledze wszystkich instagramow ekip nba, nie wiem tez na ile te druzyny pozwalaja sobie na wrzucanie czegos takiego ale na moim timelinie caly czas sa jakies foty/filmiki z treningow/gierek naszych mlodych.

 

mamy chyba miesiac do obozu przygotowawczego a oni wszyscy juz wspolnie trenuja. troche glupio, ze nie widze 1roczniakow ale mi to sie podoba. randle'a trzeba bylo mocno zmotywowac, zeby sie za siebie wzial i w zasadzie w CY przycisnal srube, natomiast ingram, kuzma, ball, hart... wydaje sie, ze oni nie potrzebuja dodatkowej motywacji a zabawa juz zupelniue sie dla nich skonczyla, gdy bron do nich doszedl. swoja droga sa po pierwszych wspolnych treningach i tu jest ciekawa anegdota

ktorys mlodziak nie zlapal podania od brona, w przerwie bron zapytal sie mlodego, czy nie chce mic zlamanego nosa. na pytanie czmeu, bron odpowiedzial, ze nastepnym razem poda tak mocno, ze jesli nie zxlapie pilki, zlamie mu nos:D obstawiam, ze chodzi o wagnera:p

 

zarowno jeannie jak i magic wspominali o tym jak bardzo poprzeczke na treningach podnosi bron dla nich wszystkich. podobna role ma pelnic rajon. zreszta lance tez chyba wzial na powaznie to, ze sam lebron chcial miec go u siebie. widze, ze tez zasuwa, jest w dobrej formie fizycznej, bez nadwagi.

 

szykuje sie fajny sezon, a bedzie tylko lepiej!

 

Dlatego ja mowie, ze dla mnie osobiście sam rondo to był najlepszy z możliwych wyborów. Przez wybór tych dwóch panów będę wam po cichu kibicował, bo uwielbiam takie historie.

 

 

I przede wszystkim tak jak powtarzam: NIE BYŁO w tym roku możliwości zdobycia drugiego superstara z FA, a żaden, żaden inny w świecie roles nie daje wam gwarancji pokonania Warriors, dlatego co wy straciliście takimi a nie innymi ruchami? Nic. Kompletnie. A zyskać coś możecie, nawet jakbyście mieli odpaść w I rundzie, to rok treningów z Rondo to cenne i przydatne doświadczenie.

 

A co do złamanego nosa, no to, nic specjalnego, jak byłem kadetem i trenowałem ochotniczo ze starszymi o rok-dwa juniorami tez mnie takimi tekstami i podaniami torturowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wolałbym mieć Paytona w swojej sytuacji (lepsze trade value imo za 3 miesiące).

Stary, trade value Paytona w tej lidze wszyscy zobaczyliśmy dwukrotnie w ciągu kilku ostatnich miesięcy - przy oddaniu do Suns (za drugorundowy pick) i przy podpisywaniu umowy z Pels (niewiele ponad minimum). Chyba dobra próbka, jak widzi go obecna liga. W dodatku w Lakers byłby rezerwowym, powodzenia w nabijaniu wartości. 

 

Nie wiem, jak widzisz podpisywanie go w celu dalszego handlu, ale w prawdziwej NBA raczej rzadko występują takie sytuacje, a już na bank nie w przypadku takiego kasztana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I przyszedł Rondo... który jest po prostu słaby. O Beasleyu i Stephensonie szkoda pisać.

Wyniki na poziomie 40 percentyli to nie jest słabo, tylko średnio :)

 

A jak już podpierasz się Cranjisem to jego opinia o Beasleyu:

 

Michael Beasley was a sneaky good signing for LA.

 

His @The_BBall_Index grades:

 

Perimeter Shooting: B

Off Ball Movement: A

One on One: A

Finishing: A-

Roll Gravity: A

Playmaking: B

Post Play: A

O Rebounding: A-

 

Perimeter D: C

Interior D: B-

D Rebounding: B+

 

Yeah. I’m all in.

 

https://twitter.com/T1m_NBA/status/1038270844118683648?s=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem jak to wyglada w innych klubach ale oni zapieprzaja w tym offseason. nie sledze wszystkich instagramow ekip nba, nie wiem tez na ile te druzyny pozwalaja sobie na wrzucanie czegos takiego ale na moim timelinie caly czas sa jakies foty/filmiki z treningow/gierek naszych mlodych.

 

 

Sądze,  że każdy klub NBA trenuje w tym okresie porównywalnie mocno

Nie każdy klub wstawia tyle materiałów na swoje social media

A jak już coś wstawią to kibice najczęściej nie robią sprawy z minutowego filmu

 

Przy Lakers jest zupełnie inaczej, co nie jest zarzutem. Materiałów jest duzo, a każdy z nich jest przyczynkiem do dyskusji o zajebistej atmosferze, rzucie Lonzo i postępie młodych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale to Ronnie przytoczył przykład z gry. Nie ma co się nad tym za bardzo rozwodzić - ale w skrócie : ani Rondo ani Payton nie pasowali mi do koncepcji, byli opcjami rezerwowymi (więc nie są u mnie) i pod handel wolałbym Paytona, bo będzie pewnie grał 30+mpg na starcie sezonu w mocnych Pels, którzy pod Gentrym i jego szybkim atakiem będą mu pasować i tyle. W RL Lakers za minimum, zakładając scenariusz z pozostaniem Randle'a i brakiem Rondo widziałbym go chętnie jako backup akurat.

Payton w ostatnim sezonie grał niecałe 30 minut na mecz i jakoś nie przełożyło się to na jego wartość. W sumie to całą karierę gra właśnie ok pół godziny w meczu i nic z tego nie ma.

 

Wychodzisz z jakiegoś błędnego założenia "pod handel". Chyba nikt nie podpisuje FA z takim celem od początku. Poza tym byłby to kontrakt jednoroczny, g warty. A na boisku i poza nim wolę Rondo. Paytona lepiej nie mieć, niż mieć. 

 

Do czego doszło, że muszę stawać po stronie RR, ja pierdzielę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moja opinia na temat Rondo jest powszechnie znana, ale nawet ja nie zejdę do Payton>Rondo.

Inna sprawa, to jakieś chwalenie, że Lakers postanowili olać adv stats i iść własnym kursem, patrząc na morale zespołu i ducha zawodników.

Cóż, poszli już raz własną drogą biorąc Denga i Mozgova. Co może pójść nie tak tym razem? Byli i wtedy tacy, co bronili tych ruchów. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moja opinia na temat Rondo jest powszechnie znana, ale nawet ja nie zejdę do Payton>Rondo.

Inna sprawa, to jakieś chwalenie, że Lakers postanowili olać adv stats i iść własnym kursem, patrząc na morale zespołu i ducha zawodników.

Cóż, poszli już raz własną drogą biorąc Denga i Mozgova. Co może pójść nie tak tym razem? Byli i wtedy tacy, co bronili tych ruchów. 

 

bo Denga mozna bylo sensownie wybronic (i da sie nadal chyba)

Mozgova natomiast sie nie da, bardzo ciezko w ogole zrozumiec pomysl czemu on i czemu tak szybko + za taka kase... 

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lopez w ewentualnym starciu z gsw czy rox siedzialby na lawce, bylby zbedny. duzo bardziej przyda sie przeciwko nim wsparcie na obwodzie.

 

 

 

 

 

za to McGee oraz Stephenson oraz Beaslyey będą w ewentualnym starciu z gsw czy rox dominować  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcgee w eventualnym starciu dostanie wiecej minut od lopeza, bo po 1 zna ich z treningow a 2 duzo lepiej sie matchupuje, pasuje do ich gry, proby ich bronienia

 

stephenson powinien powachac parkiet, beasley pewnie tez

 

wiec nie wiem do czego bijesz

 

lopez na papierze moze byc lepszym graczem niz cala ta 3 razem wzieta. na papierze. problem w tym, ze przeciwko gsw/rox jest bezuzyteczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.