Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

sezon niestety idzie na straty i im szybciej zaczna tankowac tym lepiej.

 

czy warto bylo isc w lebrona?

 

poki co warto. odkad bron podpisal a klub poszedl tylko w 1 roczne kontrakty bylo wiadomo, ze to bedzie sezon przejsciowy. owszem, moglo byc zabawnie (brak kontuzji/lakers w playoffs/ AD) ale skonczylo sie dramatem i moze to i dobrze, bo:

1. lebron odpocznie

2. wstrzas dostanie gora

3. zmiana trenera

 

z ostateczna ocena czy warto bylo isc w brona, poczekamy jednak 2/3 lata.

kluczowe bedzie  lato 2020.

 

sytuacja wcale nie jest tragiczna. w przyszlym sezonie skonczymy z

1. 2 all starem, bronem, o rok starszym mlodym core'm, top10-15 draftu

2. big 3, nowym coachem i nowym supporting castem

 

modlic sie tylko o brak kontuzji.

problem sie zacznie jesli faktycznie wszyscy topowi FA oleja lebrona/lakers.

wtedy wrocimy do dyskusji.

 

niemniej lato 2020 jest kluczowe. wiele powinien ulatwic fakt, ze lakers nie beda juz mysleli o niezapychaniu salary i rolesom beda mogli zaproponowac wieloletnie kontrakty a nie 1roczne, to powinno tez ulatwic lepsze obudowanie liderow....

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym Ty mowisz, to jest dokladnie ten sam Lebron co w Cavs w poprzednich latach - az nie chcialo mi sie wierzyc jak ogladalem spotkanie z Suns. Teraz ma przynajmniej druga opcje w postaci Ingrama (kilka spotkan od powrotu), ale cala reszta jest tak c***OWA, ze mnie zeby bola, a ogladalem na codzien Hooda z Burksem i Clarksonem z lawki przez dobre 40 spotkan.

McGee wyczerpal zapas dobrych spotkan na sezon a Chandler jest martwy, w zasadzie poza liga pod koniec tego kontraktu. Tu nie jest problem braku Lopeza bo ten ma range - TT nie potrafi nawet kozlowac, ale elitarnie zbiera i nie jest kompletna pala lasa na bloki jak McGee. Na Kuzme tez spadlo prawo serii dla typowych dzbanow (nie mozna miec pretensji, jak mu kaza grac 3-cia opcje, wtf?). Rondo jest mentalnie out. Pope gral tak caly sezon i nikt poza LAL nie myslal, ze bedzie inaczej (+okup dla ziomka). Bullock moze odpali za jakis czas, jak mu sie akurat kontrakt skonczy. Muscala, Hart  ? 13-15 zawodnik rotacji w przecietnej druzynie NBA, tj lepiej zeby sie nie podnosil.

to nie mial byc support dla Lebrona, tylko zlepek odrzutow na 1 rocznych kontraktach, tylko fani LAL mysleli, ze Lebron to pociagnie.

Memento, to nie jest Lebron z przed kontuzji.

Oglądam w tym sezonie praktycznie wszystkie spotkania i widzę różnicę.

Ostatni mecz na swoim wysokim poziomie Lebron zagrał w grudniu.

 

Przyznaje że w kwestii playoffs liczyłem wyłącznie na Lebrona.

I do czasu kontuzji wszystko szło zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich grach LJ gra nawet w defensywie.

Błędy Waltona + konstrukcja rosteru.

 

Rondo w ostatnim czasie to największe gówno jakie grało w Lakers w ostatnich latach włączając w to absolutnie wszystkie Caruso, Ennisy, Sacre etc.

 

A gra prawie 30mpg.

Yyy nie.

 

Większym gównem był Marcelo Huertas czy jak mu tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wstrząs dostanie góra, o czym Ty piszesz bb2?

 

ciężko się już teraz nie oprzeć wrażeniu, że dla LBJa przede wszystkim liczył się aspekt biznesowy, sportowo pewnie myślał, że na jednej nodze nawet tych smarków do PO wprowadzi i jak zwykle wszyscy wkoło będą cmokać i klaskać

 

wrong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto bylo isc w lebrona?

 

poki co warto.

Póki co warto??? A jakiś argument poza tym, ze lakers znowu mają gracza, którego koszulki sie super sprzedają?

 

niemniej lato 2020 jest kluczowe.

Latem 2020 to juz może nie być co zbierać, lakers moga wtedy byc na etapie jak w ostatnich latach z KB czyli zarabiająca gigantyczne pieniądze gasnaca gwiazda borykajaca sie z kontuzjami.

 

Piszą tutaj niektórzy o Lebronie sprzed kontuzji i o Lebronie po kontuzji, ale czy w pierwszej fazie sezonu nie narzekalismy tez dosc często na to, ze brakuje w koncowkach Lebrona zamykajacego mecze? Statystyki niby fajne, ale czegos brakowało, a teraz pare tygodni gra i niby jest ok, ale znowu czegos jakby brak, ale teraz tłumaczymy to kontuzja tylko tez jak długo? Ja sam wielokrotnie wiele rzeczy tłumaczyłem kontuzjami, ale fuck po porazkach z Pels, Grizzlies czy Suns w must win games nie jestem po prostu w stanie dalej tłumaczyć i chociazby z powodu tych meczów bede przeciwko kazdemu kto brak PO w tym sezonie będzie tłumaczył kontuzja Lebrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tutaj jest bardzo wiele przyczyn, od polityki transferowej poczynając, przez sztab trenerski przechodząc, na kontuzjach rolesów i źle ułożonym rosterze kończąc.

Wiem, że wyrwane z kontekstu i nie odzwierciedla do końca Twojej opinii, ale cała tę dyskusję zaburzają fani LBJ którzy na każdy możliwi sposób zwalają winę za niepowodzenia na każdego tylko nie na LBJa.

A przecież trzeba pamiętać, że wszystkie działania w Lakers były podporządkowane LJowi:

- najpierw żeby była kasa dla niego

- potem, żeby była dla potencjalnie 2 gwiazdy, bo inaczej mógłby punkt wyżej się nie wydarzyć

- potem branie graczy co to niby mieli go w ballhandlingu odciążyć

- potem takich co to mieli bronić i jego zmieniać

- ostatnio takich co potrafią z dystansu rzucać

- łącznie z próbą oddania wszystkich asetow poza Popem za AD...

Abstrahując jak każdy zakup będziemy oceniać, wszystkie te ruchy to nie wierzę aby każdy z tych ruchów nie był z LJem omawiany i negocjowany.

 

Największym jednak problemem Lakers jest to, że LJ nawet nie próbuje z tej ekipy coś wykrzesać. Próbuje grać ciągle siłowy basket (na który go już nie stać), spowalnia grę przetrzymując piłkę i od czasu do czasu (z przeciętnym skutkiem) robi za Stefka. W obronie noga (nie żartujemy z tym spięciem w ost. meczu) i olewactwo, w ataku brak chemii z ekipą, do tego szatnia rozwalona. No ale to Magic jest wszystkiemu winny - bo w końcu to on zgodził się podpisać LJa z wszelkimi tego typu konsekwencjami....

 

W mojej ocenie Magic popełnił 3 błędy:

- long term podpisał LBJa który nie pasował do Balla i Ingrama, no ale to było być albo nie być dla niego, więc można tego tak nie traktować

- niepotrzebnie czekał na drugą gwiazdę, przez co odpuścił Lopeza

- podpisał Lance'a (z Chandlerem) zamiast Lopeza, przez co brakuje rozciągania gry pod koszem z McGee i Tysonem. Jak patrzę na Hawks to aż nie mogę przeboleć że o Dedmona nie starali się... Idealny gracz dla Lakers i LBJa.

Reszta to nieistotne elementy, bo choć chciałbym żeby został Bryant czy nawet Zubac, to obaj są non-factorami.

 

Od strony samej gry, to uważam, że za mało minut dają Moe, Pope powinien grać non stop S5 z LBJem, a Rondo wręcz nie powinien z LJem przebywać na boisku, za to więcej grać z Ingramem, Hartem/Bullockiem i Kuźma. Niemniej bez Balla to oni nie mają defensywy i nie widzę opcji aby przy jego kontuzji weszli do PO. Nawet jak Walton poprawi rotację, a LJ choć trochę wróci do formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym jednak problemem Lakers jest to, że LJ nawet nie próbuje z tej ekipy coś wykrzesać. Próbuje grać ciągle siłowy basket (na który go już nie stać), spowalnia grę przetrzymując piłkę i od czasu do czasu (z przeciętnym skutkiem) robi za Stefka. W obronie noga (nie żartujemy z tym spięciem w ost. meczu) i olewactwo, w ataku brak chemii z ekipą, do tego szatnia rozwalona. No ale to Magic jest wszystkiemu winny - bo w końcu to on zgodził się podpisać LJa z wszelkimi tego typu konsekwencjami....

 

Lebron gra sezon zasadniczy na poziomie 2015/16, a Ty mowisz, ze go na to nie stac. Lebron gra w chodzonego (szczegolnie pierwsze kwarty) i tak to juz "smiesznie" wyglada od 3 lat - zamienil otoczenie, ktore maxymalizowalo jego potencjal na Kuzmy i Lance Stephensony czy zawodzace go kacapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van oczywiscie chodzilo mi o nadchodzace lato 2019, nie 2020... my bad.

 

tak, uwazam, ze warto bylo w to pojsc, choc na te chwile sie to nie broni, ale mamy przed soba wazne lato. jesli tu nie wyjdzie wtedy bedzie mozna z czystym sumieniem napisac, ze trzeba bylo w to nie isc i czekac na rozwoj russella, randle'a, ingrama, zamiast balla wziac jacksona albo tatuma

 

ale przypomnij sobie jakie bylo cisnienie 2 lata temu i rok temu na to, by sciagnac do tej ekipy all stara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co warto??? A jakiś argument poza tym, ze lakers znowu mają gracza, którego koszulki sie super sprzedają?

Latem 2020 to juz może nie być co zbierać, lakers moga wtedy byc na etapie jak w ostatnich latach z KB czyli zarabiająca gigantyczne pieniądze gasnaca gwiazda borykajaca sie z kontuzjami.

Piszą tutaj niektórzy o Lebronie sprzed kontuzji i o Lebronie po kontuzji, ale czy w pierwszej fazie sezonu nie narzekalismy tez dosc często na to, ze brakuje w koncowkach Lebrona zamykajacego mecze? Statystyki niby fajne, ale czegos brakowało, a teraz pare tygodni gra i niby jest ok, ale znowu czegos jakby brak, ale teraz tłumaczymy to kontuzja tylko tez jak długo? Ja sam wielokrotnie wiele rzeczy tłumaczyłem kontuzjami, ale fuck po porazkach z Pels, Grizzlies czy Suns w must win games nie jestem po prostu w stanie dalej tłumaczyć i chociazby z powodu tych meczów bede przeciwko kazdemu kto brak PO w tym sezonie będzie tłumaczył kontuzja Lebrona.

Lakersi wypadli z ósemki jak grał Lebron czy jak przestał grać?

Jak tego nie tłumaczyć kontuzją Jamesa skoro bez Niego wszystko się posypało.

 

Teraz już nawet nadgonić się tego nie da bo wszyscy (oprócz Lebrona i Ingrama) jak na hasło przestali grać.

 

A sam Lebron w wyniku kontuzji też ma problemy po powrocie.

 

Ostatnio nie śledziłem Jego wypowiedzi na temat własnej formy (nawet nie wiem czy takowe były) ale wcześniej sam twierdził że nie gra na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Lebron gra sezon zasadniczy na poziomie 2015/16, a Ty mowisz, ze go na to nie stac. Lebron gra w chodzonego (szczegolnie pierwsze kwarty) i tak to juz "smiesznie" wyglada od 3 lat

Nie wiem co do końca masz na myśli pisząc "na poziomie", ale gra inaczej - więcej z dystansu, w akcjach pod koszem brak dynamiki (brakuje mocy w nogach), co oczywiście było nieuniknione. I nie gra tak od 4 lat, tylko mocno widoczne zaczęło to być w zeszłym sezonie, a w tym się jeszcze bardziej uwypukliło. Tylko po co chciał ballhandlerów skoro wcale nie chce grać bez piłki?

 

 

zamienil otoczenie, ktore maxymalizowalo jego potencjal na Kuzmy i Lance Stephensony czy zawodzace go kacapy.

Kacapy to miał i wcześniej jak choćby JRa, Lance to głównie jego zmiennik, a Kuźma w ataku to może nawet nie jest jakiś gorszy od Love z ost sezonu.

 

Głównym problemem jest przeniesienie się do WC i kolejny rok na boiskach, więc to co starczało na ECF dziś nie starcza na PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze sie wypowiedziec, tylko nie pomyslcie sobie ze mi to jest na reke, zle to wyglada, bardzo zle, na poczatku sezonu mowilem sobie, wiadomo jaki jest moj stosunek do Lebrona od dawna, mimo ze ostatnio bylem po jego stronie, na poczatku mowie fajnie to wyglada, jednak ten Lebron nie jest taki jak myslalem, ze rozpierdala to wiadomo, ale chodzilo mi glownie o to, kurde gosc jednak przyszedl grac z mlodymi chlopakami ktorzy chca grac z pilka i fajnie to dziala, daje pograc kazdemu z pilka, bez, nie alienuje nikogo potrafi odsunac sie na bok itd, ale cos sie jednak zmienilo, ogolnie deja vu, zawsze z Lebronem podobnie to wyglada jak zaczyna sie zle dziac, po kolei

 

Miami, Spo nie ustawia zadnych setow, stagnacja w ataku, co sie dzieje, Riley mysli zeby wrocic? ale ten spoelstra c***owy oni nic nie graja w ataku, takze zazwyczaj polowy sezonu

 

Blatt zajebisty trener z europy, swietne sety, geniusz, polowa sezonu, Lebron nie chce grac tego co ustawiane, nie ma setow stagnacja w ataku, wyjebac Blatta od zaraz

 

 

zrobilem sobie research, w sumie odswiezylem sobie temat, i na przyklad ten filmik uwaga pod tytulem dlaczego wyjebalismy blatta to one man show lebrona w obronie, obczajcie sobie

 

 

ogolnie zarzut zawsze byl taki, mozecie odpuscic sobie wyskakiwanie z numerkami 9ppg jamisona, ale na przyklad taki jamison uwaga idzie bomba zaraz sie rozpeta burza, wygladal 7 razy lepiej w lakers z kobe niz pare lat wczesniej w cavs z lebronem, przypadek? nie sadze

 

nie rozumiem jednego, jak twoja druzyna ma problemy, to trzeba szukac rozwiazan, a lebron troche wali glowa w sciane, nie rozumiem dlaczego nie wola pilki na post, na to nie potrzeba przeciez zagrywki, wymusic podwojenie rozbic defensywe zwolnic tempo?

 

krytyka CP3 z czasow clippers, wypowiedzi big baby davisa jaki to straszny gosc do grania i tak dalej, moze do tego troche durant pije ciagle? cytujac davisa, 

 

 

"Dribble, dribble, dribble, dribble." - @iambigbaby11 wasn't a huge fan of playing with Chris Paul. #TheHerd https://t.co/sgk2j4DmsF

nie mam teraz zbyt czasu zeby szukac ale byl filmik u cowherda w studiu jak mowil, bede kozlowal kozlowal a jak ci podam pilke to tylko zebys juz rzucal, kogos to przypomina?

 

tylko jedno ale, CP3 pokazal w tym sezonie ze potrafi sie przestawic i grac inaczej

 

problem tez jest taki ze Lebron nigdy nie potrafil grac z wysokimi a ze Lakers sa z nim all in bo juz innego wyjscia nie ma to tak na prawde na c*** ten zubac? to sie go pozbyli

teraz znowu jezeli sie odnosic do tego ze nie potrafi zmodyfikowac swojej gry, jego agent mowi 4 mecze przed jego powrotem ze jakby to byly po to juz by gral, no to dzieki temu moze nie byc po. 

 

jak wielu graczy mowilo zeby grac 82 mecze na wysokim poziomie trzeba umiec soba dysponowac, jak Pierce, Bird, Magic, grasz b2b z Suns? wpierdol swoje dupsko na post gosciu odsapnij troche zwolnij tempo

 

tak samo z ta kontuzja nie musial wracac i odrazu dawac swoich 16 asyst z kickoutow, tez jako all time great powinien wiedziec jak to obejsc, toc magic jak sobie wrocil pohasac jako staruszek po chorobie potrafil dawac cos dla druzyny

 

tak bardzo chcialbym sie mylic, ale wychodzi na ten moment na to ze van mial racje, moze byc nie wesolo z tym lebronem

 

zwlaszcza jak patrze na jego wejscia na kosz, wiem ze moze nadal nie jest zdrowy w pelni? ale z trudnoscia mija kogos off the dribble a gdyby nie star bonus jaki dostaje to przy kazdym takim wejsciu na kosz moznaby gwizdac push off foul lewa reka

Rondo tez sie zaczal w tym wszystkim gubic bo co on ma byc spot up shooterem?

 

fajnie tez wszystko wyglada jak sie wyzywasz na rosterach typu raps z zeszlego sezonu, ogolnie lebron trochejak floyd jest jebanym mastermindem, jak tylko mu zaczely simmonsy embiidy giannisy dyszec nad karkiem to czmychnal na zachod gdzie wiekszosc topowych graczy jest troche starsza (a golden state i tak czy inaczej musi pokonac) widac ze uczyl sie od jay z jak byc biznesmenem (dobrze ze nie jest tylko tak c***owym koszykarzem jak jay z raperem)

 

nie mowie ze nie gra ze srednim personelem, ale patrzac na to jak graja indywidualnie to talentu nie brakuje i to juz bylo wiadome przed sezonem, nie wierze ze nie mozna jako lider wymyslic jak efektywnie poprowadzic ta druzyne, walton kopie sie po glowie jak dac roster pod lebrona ktory by sie zgadzal, dajac lineupy bez wysokich chocby

 

no cóż

 

ale staty sie nadal zgadzaja

 

out

 

a i jeszcze to nie jest legia warszawa zeby grac przeciwko trenerowi, tak jak nie byla jak gral przeciw blattowi na filmiku wyzej (chyba ze tak na prawde c***owo broni?)

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LeBrona, to on nie tylko opuścił te 18 meczów, ale fizycznie wyglądał do meczu z Memphis jak pet (potem nie oglądałem poza kilkoma minutami), więc te ''24-21 z LeBronem'' to trochę słaby argument, gdy przed przerwą mieli 20-14 i właśnie klepnęli Warriors. Lakers nie mieli przez kiepskie offseason żadnego marginesu błędu, a tutaj doszła kombinacja kontuzji LeBron i chaosu w okolicach trade deadline. 

Za rok LeBron wróci w dobrej formie (w sensie, z początku sezonu) i zobaczymy czy jest w stanie zdrowy rozegrać pełny sezon. W drugą gwiazdę ani jakiekolwiek dobre ruchy nie wierzę.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście szans na PO...

https://twitter.com/JacobEGoldstein/status/1102667574209323009?s=19

 

 

 

Za rok LeBron wróci w dobrej formie (w sensie, z początku sezonu)

 

On. tam ciągle w dobrej formie, rzekłbym śpiewająco-tanecznej, to już chyba przygotowania do Dance with the stars i odcinania kuponów. Jakoś w poświęcanie się na boisku niczym Kobas przed kontuzja achillesa nie wierzę.

https://twitter.com/FarbodNBA/status/1102410944867639296?s=19

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ta żółto-fioletowa patola nie zasługuje na Carmelo. I to jest punchline sam w sobie :] 

 

Jaki kumpel LBJ jest bez pracy i może być z marszu coachem za rok? Channing Frye ostatnio ogłosił koniec kariery :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Ingrama na Clippers. Czas wywiesić białą flagę i brać się za tank.

 

A z jakiego powodu ingram nie zagra?

 

Dzisiaj straciłem nadzieję że to jeszcze odwrócą. Trzeba sie pogodzic z kolejnym sezonem poza playoffs.

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.