Skocz do zawartości

Playoffs 2018 - 1st round Cleveland Cartel (4) vs. Indiana Pacers (5)


Wyparlo

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że czasami mocno zadziwiają adv stats... 

LeBron (...) ma ind ORTG 125, a Cavs jako drużyna mają 102.8 ORTG,

Zakładam, że dane masz z b-r (https://www.basketball-reference.com/playoffs/2018-nba-eastern-conference-first-round-pacers-vs-cavaliers.html ) gdzie LBJ 126, Love 90, TT ma 28 (lol) CLE 102,8, a więc jeden to superstar drugi bust, trzeci.... DRTG obaj mają 105, TT 112 a Cavs 106,4

Niby wszystko pasuje, ale idźmy dalej tym razem za nba:

ORTG LBJ 101,2, Love 99,3, TT...106,3 a CLE 100,8 ;) DRTG LBJ 100,2, Love 99,6, TT... 75,9!!! CLE 101,9. Jak dodamy on/off to najlepszym graczem jest... TT!!! https://on.nba.com/2n7b7c6 i dane te są takie same jak w b-r. Co więcej w 4kw jest jednym z najgorszych graczy co trochę przeczy punktom i TS ;)

Ale to nie wszystko, zaglądamy do wowy! (niestety nie łapie mi 1 meczu, więc dane odbiegają od stanu całej serii) http://nbawowy.com/x6mqad611bl 

Lineup z LBJ miał ORTG 100,4 i DRTG 103,4 jak wyjmiemy tego niby mega słabego Lova ORTG spada do 96,4 a DRTG do 110,8!!!

 

BTW, zestarzały i zmęczony LeBron jest jednym z najlepszych scorerów w czwartych kwartach w tych playoffs:
RANK AGE MIN PTS TS% PLAYER

    3       33  10.7  8.8  66.3  LeBron James

 

Z jednej strony fajnie wyglądają cyferki, z drugiej... LBJ ma w 4kw najgorszy ORTG i on/off w swojej ekipie wśród graczy którzy zagrali choć 5 min w 4 kwartach. https://on.nba.com/2FdScn0

 

do tego po przerwie widać u niego większe zaangażowanie w defensywę (np. wszystkie 4 bloki zaliczył w drugich połowach).

I dlatego DRTG spada mu z 94,3 w pierwszej połowie do 105,8 w drugiej (10,5 w 4kw)? Poza tym broni głównie Bogdanovica (i Lance'a), który jak go widzi to ręce mu się trzęsą, więc dużej trudności po stronie defensywy nie ma na głowie ;) Niemniej nie piszę tego, żeby go jakoś dyskredytować - ot te staty z 4kw mega mylące są... ale jednocześnie pokazują, że chyba jednak tych 43 minut grac nie powinien. Co by nie mówić, mają cięzki orzech do zgryzienia Cavs

 

Cavs mają w tej serii 106.8 DRTG - w RS lepszy wynik miało tylko 5 ekip
Szukanie problemów Cavs w defensywie zamiast ofensywie w tej serii to już grubszy LOL

Poza tym, że nie wiem co ma wynik z RS do PO, to pełna zgoda - Cavs jak na siebie bronią zadziwiająco dobrze, kłopot w tym, że IND gra najlepszą defensywę drużynową w 1 rundzie jak na razie.

Sixers mogą odetchnąć że na nich nie wpadli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że czasami mocno zadziwiają adv stats... 

Zakładam, że dane masz z b-r (https://www.basketball-reference.com/playoffs/2018-nba-eastern-conference-first-round-pacers-vs-cavaliers.html ) gdzie LBJ 126, Love 90, TT ma 28 (lol) CLE 102,8, a więc jeden to superstar drugi bust, trzeci.... DRTG obaj mają 105, TT 112 a Cavs 106,4

Niby wszystko pasuje, ale idźmy dalej tym razem za nba:

ORTG LBJ 101,2, Love 99,3, TT...106,3 a CLE 100,8 ;) DRTG LBJ 100,2, Love 99,6, TT... 75,9!!! CLE 101,9. Jak dodamy on/off to najlepszym graczem jest... TT!!! https://on.nba.com/2n7b7c6 i dane te są takie same jak w b-r. Co więcej w 4kw jest jednym z najgorszych graczy co trochę przeczy punktom i TS ;)

Ale to nie wszystko, zaglądamy do wowy! (niestety nie łapie mi 1 meczu, więc dane odbiegają od stanu całej serii) http://nbawowy.com/x6mqad611bl

Lineup z LBJ miał ORTG 100,4 i DRTG 103,4 jak wyjmiemy tego niby mega słabego Lova ORTG spada do 96,4 a DRTG do 110,8!!!

 

 

Z jednej strony fajnie wyglądają cyferki, z drugiej... LBJ ma w 4kw najgorszy ORTG i on/off w swojej ekipie wśród graczy którzy zagrali choć 5 min w 4 kwartach. https://on.nba.com/2FdScn0

 

I dlatego DRTG spada mu z 94,3 w pierwszej połowie do 105,8 w drugiej (10,5 w 4kw)?

danny, bardzo cenię sobie wszelkie o/drtingi oraz inne on/offy, ale wyciąganie z nich wniosków na podstawie pojedynczych kwart trochę mija się z celem. na przykład tutaj na taki wynik LeBrona może mieć wpływ nie jego słabsza gra (szczególnie że z indywidualnych statów wynika raczej, iż radzi sobie znakomicie) spowodowana starością (sorry blackmagic, ale będę to wyśmiewał dopóty, dopóki LeBron naprawdę się nie zestarzeje, czyli pewnie jak będzie starszy od najstarszego obecnie forumowicza ;]), lecz to, że w przeciwieństwie do pozostałych cavs więcej czasu w 4q spędza przeciw Oladipo oraz pozostałym starterom indiany. nie chce mi się sprawdzać wszystkich lineupów, ale takie wytłumaczenie wydaje się dość sensowne, skoro rozegrał 43 z 48 możliwych minut.

 

Poza tym, że nie wiem co ma wynik z RS do PO, to pełna zgoda - Cavs jak na siebie bronią zadziwiająco dobrze, kłopot w tym, że IND gra najlepszą defensywę drużynową w 1 rundzie jak na razie.

 

Sixers mogą odetchnąć że na nich nie wpadli ;)

tu się zgadzam w prawie 100%, ale jeśli ja cię nie skorcę, to i tak zaraz zrobi to Ely: w kontekście najlepszej D zapominasz bowiem o jazz ;)

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs są obok Heat najgorszym zespołem w 4Q na razie w tych playoffach, a LeBron gra najwięcej minut, więc siłą rzeczy musi wyglądać najsłabiej w takich statystykach. Tyle że ciężko mieć do niego o to pretensje, skoro on robi 8.8ppg na 66%ts, a pozostali zawodnicy Cavs - 12.7ppg na 46%ts, heh.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

danny, bardzo cenię sobie wszelkie o/drtingi oraz inne on/offy, ale wyciąganie z nich wniosków na podstawie pojedynczych kwart trochę mija się z celem. na przykład tutaj na taki wynik LeBrona może mieć wpływ nie jego słabsza gra (szczególnie że z indywidualnych statów wynika raczej, iż radzi sobie znakomicie) spowodowana starością (sorry blackmagic, ale będę to wyśmiewał dopóty, dopóki LeBron naprawdę się nie zestarzeje, czyli pewnie jak będzie starszy od najstarszego obecnie forumowicza ;]), lecz to, że w przeciwieństwie do pozostałych cavs więcej czasu w 4q spędza przeciw Oladipo oraz pozostałym starterom indiany. nie chce mi się sprawdzać wszystkich lineupów, ale takie wytłumaczenie wydaje się dość sensowne, skoro rozegrał 43 z 48 możliwych minut.

Ja nie podnosiłem argumentu o starości, ale o złym rozkładzie sił LBJ i minut. Tak samo pisałem że ocenianie adv stats na próbkach w stylu 2-3 posiadania na mecz to idiotyzm, ale Wy dalej brnęliście w to więc pokazałem znów jak kuriozalne jest wyciąganie wniosków na podstawie on/off najlepszego gracza który gra 43/48 min i praktycznie o każdym posiadaniu decyduje...

 

 

tu się zgadzam w prawie 100%, ale jeśli ja cię nie skorcę, to i tak zaraz zrobi to Ely: w kontekście najlepszej D zapominasz bowiem o jazz ;)

Nic nie zapomniałem i byście sobie darowali teksty w stylu "skorcę" bo za stary jestem na takie zabawy, po prostu IND gra lepiej, niewiele ale lepiej co zresztą adv stats drużyn potwierdzają. Seria Pacers Cavs przypomina trochę PO lat 90/00

Za to Jazz poza defensywą gra świetnie w ofensywie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podnosiłem argumentu o starości, ale o złym rozkładzie sił LBJ i minut.

na jedno wychodzi, bo ta "starość" oczywiście oznacza brak sił w drugich połowach. ja się z tym nie zgadzam i nie zgodzę, dopóki nie zobaczę spójnego wytłumaczenia tak dobrej jego gry w 4q oraz (co w sumie ważniejsze) jakiegoś porównania z poprzednimi latami i podobnymi (minutowo oraz jeśli się da wiekowo) zawodnikami.

 

 

Tak samo pisałem że ocenianie adv stats na próbkach w stylu 2-3 posiadania na mecz to idiotyzm, ale Wy dalej brnęliście w to więc pokazałem znów jak kuriozalne jest wyciąganie wniosków na podstawie on/off najlepszego gracza który gra 43/48 min i praktycznie o każdym posiadaniu decyduje...

 

nie jestem pewien do czego się konkretnie odnosisz, ale wątpię aby ktoś nas opierał się na 2-3 posiadaniach. (no chyba że o czymś zapomniałem, to wtedy będzie mi głupio ;]).

 

Nic nie zapomniałem i byście sobie darowali teksty w stylu "skorcę" bo za stary jestem na takie zabawy, po prostu IND gra lepiej, niewiele ale lepiej co zresztą adv stats drużyn potwierdzają. Seria Pacers Cavs przypomina trochę PO lat 90/00

Za to Jazz poza defensywą gra świetnie w ofensywie :smile:

wiesz co, w sumie Ely to by cię zbeształ ; P, bo "skorcić" znaczy coś innego, niż te kilka minut temu myślałem ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że Pacers i Cavaliers bronili odpowiednio nieźle i słabo w RS, a LeBron notuje lepsze statystyki niż w RS - to jednak ta świetna obrona w tej serii jest chyba mocno warunkowana poziomem gry Oladipo i supportu LBJ. Pewnie można przekonywać, że to właśnie powodowane jest tą obroną, tyle że akurat rolesi Pacers grają w tej serii świetnie, a Oladipo byłby podwajany pewnie w każdej serii w playoffach.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol nie wychodzi na jedno i nie łap mnie za literówkę. Dla mnie to nie ma nic wspólnego z wiekiem, w końcu nie ma jeszcze 36-38 lat.

 

Problem moim zdaniem tkwi w czymś innym - te ekipę tak zdominował LBJ (nawet na ławce trenerskiej), że oni bez niego nie istnieją. Brakuje gracza który wziąłby grę na siebie - pytanie bo nie potrafi czy LBJ "nie pozwala". Korver może robić za koło ratunkowe, ale widać że brakuje w tej ekipie przeciwwagi jaka dawali Wade w MIA czy Irving w CLE.

 

Co to próbek jak ktoś wyciąga on/off LBJ dla pokazania jego wpływu na lineups, to mając na uwadze powyższe jest kuriozalne. Na ten off składają się lineups gdzie poza 1, poszczególni zawodnicy grali ze sobą całe kilka posiadań w serii http://nbawowy.com/gppatfbwbcn jak można taką próbkę oceniać i przytaczać jako dowód dobrego czy złego supportu? To tak jak byś wyszedł na parkiet, dobrze bronił i ustawiał się w ofensywie, nie dotknalbys piłki, bo partner Ci nie podał i sam spudłował, a oceniłby Twój net rtg na -2. Nie róbmy sobie jaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol nie wychodzi na jedno i nie łap mnie za literówkę. Dla mnie to nie ma nic wspólnego z wiekiem, w końcu nie ma jeszcze 36-38 lat.

jeśli złapałem za literówkę, to nieumyślnie! blackmagic mówiący o wieku tym tłumaczył słabszą grę (bo brak sił w 2ndH). ty piszesz (a przynajmniej ja to tak odbieram) o tym samym (brak sił), tylko podajesz inny powód (rozkład minut+może za duże obciążenie w 1stH?).

 

Problem moim zdaniem tkwi w czymś innym - te ekipę tak zdominował LBJ (nawet na ławce trenerskiej), że oni bez niego nie istnieją. Brakuje gracza który wziąłby grę na siebie - pytanie bo nie potrafi czy LBJ "nie pozwala". Korver może robić za koło ratunkowe, ale widać że brakuje w tej ekipie przeciwwagi jaka dawali Wade w MIA czy Irving w CLE.

zgoda, tylko za konstrukcję rosteru to jednak LJ nie odpowiada. no, przynajmniej nie w 100%. ważne jest jednak w tym kontekście to, że granie z Irvingiem oraz Wadem pokazało, iż nie ma problemu z zawodnikiem tego kalibru u jego boku. tak więc o ile taki skład cavs nie jest jego winą, to uważam, że ten zarzut ma malą wagę.

 

Co to próbek jak ktoś wyciąga on/off LBJ dla pokazania jego wpływu na lineups, to mając na uwadze powyższe jest kuriozalne. Na ten off składają się lineups gdzie poza 1, poszczególni zawodnicy grali ze sobą całe kilka posiadań w serii http://nbawowy.com/gppatfbwbcn jak można taką próbkę oceniać i przytaczać jako dowód dobrego czy złego supportu?

to chyba akurat nie do mnie i co do zasady masz rację, ale nawet takie małopróbkowe dane mogą mieć wartość, o ile są koherentne (mam nadzieję, że tego słowa dobrze użyłem ; ]) z liczbami z poprzednich sezonów - regularów, bo plusyminusy z playoffs, nawet jeśli ktoś rozegrał, ponad 20 meczów, są często bardzo noisy z roku do roku w przypadku superstarów (rolesów pewnie też, ale tego nigdy nie sprawdzałem). poza tym w tym konkretnym przypadku raczej nie ma wątpliwości (patrząc na podstawowe dane czy nawet oglądając pół kwarty meczu cavs), że ten support jest faktycznie słaby i playoffowe on/offy ogólny obraz prawidłowo malują.

 

To tak jak byś wyszedł na parkiet, dobrze bronił i ustawiał się w ofensywie, nie dotknalbys piłki, bo partner Ci nie podał i sam spudłował, a oceniłby Twój net rtg na -2. Nie róbmy sobie jaj...

generalnie - owszem, ale - patrz wyżej : )

Masz fart, już chciałem łapu-capu Cię łapać, za te zaloty ;D

w sumie ciekawa sprawa, że zawsze byłem przekonany, iż to słowo znaczy coś innego (było dla mnie tożsame ze "skarceniem", tyle że jakaś regionalna odmiana), ale że nigdy go nie sprawdzałem w słowniku, to akurat dziś postanowiłem to zrobić  i taka niespodzianka. człowiek naprawdę uczy się całe życie ; ]

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd, z całą sympatią, ale to Twój kolejny przykład przeinaczania wypowiedzi. Wprost napisałem, że LeBron musi grać takie minuty powołując się nie tylko na on/off po 3 meczach, ale też na statystyki z dwóch poprzednich lat (czy z ostatnich playoffów, już nie pamiętam), gdzie mamy już wystarczającą dawkę żeby wiedzieć, że gra Cavs bez LeBrona w playoffach po prostu nie funkcjonuje. Wprawdzie roster bardzo się zmienił, ale system gry nie.

 

Ba, nawet Lue próbował grać ''lżejsze minuty'' LeBronem w g2 (39 minut) po świetnym początku i nie dość, że wyglądało to żałośnie w ataku, to Cavs byli przez te 8 minut -4 czy -5, a w serii gdzie trzy mecze to close games każdy punkt jest ważny.

 

Innymi słowy, po g2 Lue raczej nie myślał sobie ''mamy niewystarczającą dawkę minut żeby stwierdzić że mój zespół bez LeBrona nie funkcjonuje'' a raczej ''fukc, muszę grać LeBronem ile wlezie w pierwszej w rundzie, bo możemy przejebać''. Co nie jest dziwne, bo Love jest słaby i nie ma Irvinga, więc skoro rok temu w playoffach byli -17.8 bez LeBrona, to co dopiero teraz?

 

W tych 20 minutach bez LeBrona, Cavaliers są - 28.4 tak btw.

 

Polemizowanie z tezami których nikt nie wypowiedział staje się Twoją specjalnością.


ps

 

Tak mi się przypomniało. Rok temu Cavs przegrali G3 w finałach pomimo tego, że przez 45,5 minuty LeBron był +7. :]]]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd, z całą sympatią, ale to Twój kolejny przykład przeinaczania wypowiedzi.

Polemizowanie z tezami których nikt nie wypowiedział staje się Twoją specjalnością.

A co ja Twojego przeinaczam? Przecież wklejam Twoje cytaty... Piszę tylko, że wklejanie takich tekstów:

W tych 20 minutach bez LeBrona, Cavaliers są - 28.4 tak btw.

nie ma sensu dla pokazywania słabości supportu, bo po pierwsze to jest mała próbka poszczególnych lineups a po drugie dominujący styl gry LBJ w ost. sezonach pokaże mniej więcej zawsze to samo, powoływanie się na te statystyki nic nie wnosi.

 

Tak mi się przypomniało. Rok temu Cavs przegrali G3 w finałach pomimo tego, że przez 45,5 minuty LeBron był +7. :]]]

A mi, że w 5 meczu LBJ miał -13 w 46.13 a CLE bez LBJ +4 w 1.47 i coś z tego wynika? ;)

Niepotrzebnie się spinasz.

 

Innymi słowy, po g2 Lue raczej nie myślał sobie

Chcesz nam tu wmawiać, że Lue cokolwiek myślał i realnie kierował tą drużyną? Zdjęcia z meczu pokazywały coś innego ;)

 

tzn ? Cavs byli plusowym zespolem z Irvingiem na boisku bez Jamesa?

A napisałem coś takiego?

 

zgoda, tylko za konstrukcję rosteru to jednak LJ nie odpowiada. no, przynajmniej nie w 100%.

Hahaha no tak, tylko w 90% ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem moim zdaniem tkwi w czymś innym - te ekipę tak zdominował LBJ (nawet na ławce trenerskiej), że oni bez niego nie istnieją. Brakuje gracza który wziąłby grę na siebie - pytanie bo nie potrafi czy LBJ "nie pozwala". Korver może robić za koło ratunkowe, ale widać że brakuje w tej ekipie przeciwwagi jaka dawali Wade w MIA czy Irving w CLE.

 

 

Dwa razy im o tym pisałem na forum, ale zostałem zjechany - jak śmiem krytykować LeBrona.

 

Fajnie, że ktoś jeszcze to dostrzega. :)

 

Pisanie, że nie jestem hejterem LeBrona nic nie daje, bo piszą mi zawsze, że tylko hejter LeBona tak może napisać :)

 

LeBron wysysa energię z drużyny i odchodzi do następnej. Cavs->Heat->Cavs->? 

Uświadomiłem to sobie w przegranych Finałach ze Spurs, gdzie bez niego nie potrafili grać w ofensywie zupełnie nic niczym paralitycy.

 

O dziwo też -  jakoś zawsze trafiał na słabych trenerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron wysysa energię z drużyny i odchodzi do następnej. Cavs->Heat->Cavs->? 

Uświadomiłem to sobie w przegranych Finałach ze Spurs, gdzie bez niego nie potrafili grać w ofensywie zupełnie nic niczym paralitycy.

To jak Wade. 3 lata gry Shaqa przed grą z Wadem:25/11/3

3 lata gry Shaqa po epizodzie z Wadem: 14/7/1

Strasznie go zniszczył, podobnie jak na przykład Mourninga: 3 lata gry przed grą z Wade 18/9, grając z Wade w 3 lata miał zaś już tylko 8/5.

Widać jak ten cancer z Miami marnuje wysokich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.