Skocz do zawartości

Karuzela transferowa 2017/18


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, tylko dla mnie pozyskanie Evansa przez jakiś playoffowy team to NAPRAWDĘ poważny ruch? Tyreke z tą łatką niespełnionego talentu stal się mocno niedoceniany, a on w Pels był najlepszym po Davisie graczem jak robili PO, a teraz gra chyba najlepszy sezon w życiu (contract year, mocno poprawiony rzut), i w statystykach wygląda rewelacyjnie, zresztą, 20-5-5 w 31 minut się samo nie robi.

 

Celtics z Evansem to dla mnie główny kandydat do finałów na Wschodzie, Oklahoma w końcu znajduje potrzebną głębię, Rockets nie wiem jak go pomieszczą, a Sixers mają naprawdę konkretną rotację, dla Raptors w kontekście PO to też zbawienie.

 

Inna sprawa, że za rok niemal na pewno z jego historią kontuzji weźmie zamiast kontraktu w contenderze, dłuższą umowę w słabszym teamie, więc zobaczymy, kto da ten pick. A szkoda, bo inaczej lekko dałbym Baylessa, Korkmaza i pierwszorundowy pick za Evansa i Wrighta - wtedy albo przychodzi LBJ, albo na rok przedłużyć można za te 36 milionów Redicka i Evansa, trzymając cap space na 2019 rok, bo JJ pewnie się to znowu by opłacało.

 

Simmons-Redick-Covington-Saric-Embiid i Evans-Luwawu-Booker-Holmes, a do tego w perspektywie ten Fultz

 

Tyreke nie gra dzisiaj z Pacers, więc wiadomo, że trade na 100%.

 

I jak wyżej, gdyby była szansa, że Tyreke weźmie 18/1 zamiast 48/4 (bo pewnie coś takiego dostanie), to zdecydowanie bym go teraz brał nawet za ten pick. Tak, i tak mogą to wziąć w offseason na takiej umowie, po prostu opcja Tyreke'a obecnie jest sportowo szalenie kusząca.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak dlatego nie rozumiem czemu zamiast Sixers 1st+Bayless oferujesz śmieci ;)

Pisałem już - Sixers nie staną się dzięki Evansowi contenderem, więc oddawanie 15-20. picku za pół roku Evansa mija się z celem. Jeżeli planem B na lato miałoby być jednak przedłużenie za te 36-40 mln (tam podobno Embiidowi skoczy kontrakt dzięki ASG, ale to i tak trzeba Baylessa zrzucić) duetu Redick-Evans, i byłaby na to szansa, to zupełnie zmienia postać rzeczy.

 

No bo ciekawe ile Tyreke może dostać w lecie - z jednej strony jest świetny, z drugiej - mało zespołów ma cap space (a jak mają, jak Atlanta, Chicago czy Dallas, to raczej nie dla Evansa) + prawie dwa sezony stracone przez kontuzje.

 

ps

 

W sumie to nie widzę zespołu, który może mu dać dłuższą umowę.  No bo kto? Suns? Mavs? Hawks?

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers?

Być może, ale to zakładając pozbycie się Lou, Bradleya i Beverleya (bo wtedy to ma sens), ale jak tankować to po co im na dłuższym kontrakcie Evans, a jak nie chcą tankować, to ... po co się ich wszystkich (i jeszcze Blake'a) pozbywać? Zwłaszcza, że szkoda dłuższej umowy skoro na sezon 19/20 mają tylko Gallo chyba. Zresztą oni będą mieli jakieś 20 mln w salary max tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że nawet pomijając kwestie finansowe, biorę Kuzmę przed Juliusem.

A ja bym go oddał, jeśli trafiłaby się jakaś serio świetna opcja, bo teraz wydaje się mieć lux wartość, która mocno nie wzrośnie. 

 

Inna sprawa, że bardzo chciałbym Tyreke w Lakers za Nance'a, ale na to nikt nie wpadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby ta sama dyskusja nie toczy się w temacie Lakers? Ostatnie dwie strony znów sponsorem jest literka "L"....

 

Z innej beczki - Evans już na pewno nie zagra w Memphis więcej. Ma siedzieć na ławce póty, póki go nie wytransferują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że nawet pomijając kwestie finansowe, biorę Kuzmę przed Juliusem.

Dlaczego? Randle jest najlepszym graczem Lakers w tym sezonie, Kuzma jedyne w czym jest lepszy to scoring, a jest tylko o rok młodszy od Juliusa (wiadomo, że doświadczenie w NBA robi swoje, ale nie wiem czy Kuzma jakoś dużo bardziej się rozwinie). Mi to wygląda na taką sytuację, że Randle będzie solidnym all-around grajkiem z fajnym impactem po obu stronach, a Kuzma to będzie dobry scorer, którego box-score będzie lepszy niż rzeczywisty impact.

 

Chyba, że poprawa Randle w tym sezonie wynika tylko z CY, jeśli tak będzie to nie ma tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - Evans już na pewno nie zagra w Memphis więcej. Ma siedzieć na ławce póty, póki go nie wytransferują...

Rozsądnie z jego historą kontuzji.

 

Nie to, żebym za wiele Lakers oglądał, ale mimo tego że Kuzma wygląda nieźle, to jednak Randle wydaje się gościem, ktory może się rozwinąć na kogoś na pograniczu AS playera, a Kuzma mimo wszystko bliżej do fajnego rolesa z ławki z dobrą 3, niezłą zbiórką i słabą obroną.

Wybierając między Millsapem (rzut?) a Rynoticem biorę tego pierwszego.

Niemniej, z uwagi na ich kontrakty, Kuzma jest zdecydowanie bardziej wartościowy od Randle'a. Magic chyba naprawdę wierzy w te dwa maksy, gwiazdy mogą odkładać decyzję a w tym czasie Randle może gdzieś podpisać umowę i tyle będą z niego mieli.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że to kibicowskie gadanie, bo to raczej nie jest kalkulacja jaką mogą przeprowadzić w LA - IMHO Lakers nie podpiszą dwóch maxów (a przynajmniej muszą to mocno brać pod uwagę po deklaracji George'a), więc tracą na własne życzenie Randle'a, przyjmując mój scenariusz utrzymują całą młodzież w takim wypadku.

 
Zakładając optymistycznie, że mają 30% na dwa maxy, to na 70% utrzymują całą młodzież, a na 30% mają Balla, Ingrama, Randle'a i dwa maxy. W tym scenariuszu z Randlem na 100% go tracą, a z tymi maxami - jak wyżej. No ale jak wyżej, to mogę pisać na e-nba. :smile:
 
A jak plan 2018 się nie uda, to oddanie Russella i rezygnacja z Randle'a... Hm.

 

A nie prościej po prostu poczekać, aż okaże się, czy plan pozyskania dwóch gwiazd się powiedzie, a w razie niepowodzenia zatrzymać Randle'a? Nie trzeba przecież decydować teraz i wyprzedawać młodzieży.

 

Dlaczego? Randle jest najlepszym graczem Lakers w tym sezonie, Kuzma jedyne w czym jest lepszy to scoring, a jest tylko o rok młodszy od Juliusa (wiadomo, że doświadczenie w NBA robi swoje, ale nie wiem czy Kuzma jakoś dużo bardziej się rozwinie). Mi to wygląda na taką sytuację, że Randle będzie solidnym all-around grajkiem z fajnym impactem po obu stronach, a Kuzma to będzie dobry scorer, którego box-score będzie lepszy niż rzeczywisty impact.

 

Chyba, że poprawa Randle w tym sezonie wynika tylko z CY, jeśli tak będzie to nie ma tematu :smile:

 

Randle rozgrywa swój trzeci sezon i tak naprawdę nadal nie wiemy, czy to może być starter na pf, czy tylko small ball c z ławki. Do tego zawsze jest ryzyko, że po otrzymaniu nowego kontraktu jego zaangażowanie trochę spadnie.

 

Kuzma już teraz ma określoną rolę w NBA jako rozciągająca obronę czwórka, składa się do rzutu z szybkością Klay'a Thompsona, ma rewelacyjną pracę nóg, potrafi minąć i zagrać tyłem, a do tego jest utalentowanym passerem.

 

Owszem, ma 22 lata, ale przypominam, że on poprzednie trzy sezony spędził w college'u, w którym nikt nie poznał się na jego talencie, nie wiem czy to aż taka przewaga. Często mu się wypomina wiek, a przecież taki Simmons czy Mitchell są tylko rok młodsi.

 

Nie to, żebym za wiele Lakers oglądał, ale mimo tego że Kuzma wygląda nieźle, to jednak Randle wydaje się gościem, ktory może się rozwinąć na kogoś na pograniczu AS playera, a Kuzma mimo wszystko bliżej do fajnego rolesa z ławki z dobrą 3, niezłą zbiórką i słabą obroną.

 

Kuzma już w debiutanckim sezonie wygrywa mecze swoim scoringiem, a Ty z niego robisz rolesa z ławki?

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie bedzie Woj przypisywał, że to on pierwszy raportował. Vincent Goodwill #pamiętamy

 

goodwill to fajny typ. nieco szkoda,ze sie do was 'wytransferowal' :(...

cena za miro troche wysoka. coz,w pels tez,jak widac,mocne cisnienie na po...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyszło nie najgorzej, 1 runda plus Tony do domu wraca i może wnieść sporo doświadczenia w drugiej części sezonu. Jak na geniusz negocjacyjny GarPAx to jestem zadowolony.

Allen wraca do domu, bo Bulls zamierzają go zwolnić od razu:) Pewnie jakiś mocny zespół za minimum się skusi, żeby dorzucić go do składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.