Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Alonzo napisał:

Wiem, że Lakers to Wasz przeciwnik w tej słabszej Konferencji ;) , ale u nas Dozier to debiutant olany przez Suns, którzy go wybrali w drafcie 2017 i nagle po 3 latach aktualny mistrz mu proponuje od razu 3 gwarantowane lata. Dla mnie tu sprawa jest prosta :) 

Ogólnie trochę słabe, że u nas LeBron nie jest w stanie zwerbować jakichś ciekawych vetów i Jasiek musi dopinać skład rookasami.. 😐 

C_M domagający się Doziera:

 

Gdyby Dozier dostał 1 ofertę to nie byłoby dyskusji, a On dostał 3(?) oferty, jak jesteś młody i wchodzisz do ligi a dostajesz 3 oferty w tym 2 od zespołów które zdobyły rok po roku tytuł to nie czujesz się jak wafel który musi iść na niewolniczy kontrakt tylko dlatego ze będzie o rok dłuższy, tylko zostawiasz sobie furtkę w razie gdyby się okazało, ze jednak coś tam potrafisz, jakby Knicks dali 1+TO to tutaj faktycznie Lakers byliby faworytem, ale oni dali 3lata vs 1(w razie gdyby Dozier wypalił) lub 2 (w razie gdyby sie okazał kasztanem) - to w której konferencji graja Lakers nie ma znaczenia, Minnesota gra zawsze fair w głosowaniach, a to ze Lakers walczą jak o lwa o Doziera świadczy tylko o tym, ze w tym roku nie są żadna dla nas konkurencja, bo takich wafli to my nawet na TWC nie rozważamy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qcin_69 napisał:

 Minnesota gra zawsze fair w głosowaniach, a to ze Lakers walczą jak o lwa o Doziera świadczy tylko o tym, ze w tym roku nie są żadna dla nas konkurencja, bo takich wafli to my nawet na TWC nie rozważamy ;) 

Oooo.. naprawdę nawet na 2way nie rozważalibyście Doziera??? 

Jestem pod wrażeniem ;) 

ja tam Jaśkowi roboty nie będę robił, ale moi rl Heat podpisują debiutantów na 3 lata i do tego umowy są tylko częściowo gwarantowane, a Heat sukcesywnie przedłużają je w odpowiednim czasie i gracz nie wie na czym stoi. Tu Jaśiek zapewnia już Dozierowi kasę na 3 lata. Jak będzie dobry, to następny kontrakt podpisze wyższy. Już nie bądźmy hipokrytami ;) 

Ogólnie to fajnie nie brać udziału w FA :P Głowa czysta od walki o swoich FA i z boku to nieźle wygląda ;) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Oooo.. naprawdę nawet na 2way nie rozważalibyście Doziera??? 

Jestem pod wrażeniem ;) 

ja tam Jaśkowi roboty nie będę robił, ale moi rl Heat podpisują debiutantów na 3 lata i do tego umowy są tylko częściowo gwarantowane, a Heat sukcesywnie przedłużają je w odpowiednim czasie i gracz nie wie na czym stoi. Tu Jaśiek zapewnia już Dozierowi kasę na 3 lata. Jak będzie dobry, to następny kontrakt podpisze wyższy. Już nie bądźmy hipokrytami ;) 

Ogólnie to fajnie nie brać udziału w FA :P Głowa czysta od walki o swoich FA i z boku to nieźle wygląda ;) 

Nie byłby u nas w top102 graczy :) 

Tak, tyle ze Heat wynajdują tych graczy na Orlikach, a Dozier dostał oferty innych zespołów a bie tylko od Lakers i Sydney Kings, to jest zupełnie inna sprawa, Rybak niech się sam tutaj wykłóca k swoich graczy, po prostu w przypadku Soziera wziąć 3lata minimum zamiast 2 z furtka odejścia już po roku jest idiotyczne, a Lakers niech płaca normalnie swoim graczom czy tym o których walczą a nie żebrzą na każdym kroku, po tym jak Lebron został nazwany głupkiem ze chce extension to jego proces w rekrutacji byłby zbliżony do fitu Butler-Lebron-Ingram-Russell, wiec tak Alonzo, bez hipokryzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Nie byłby u nas w top102 graczy :) 

Tak, tyle ze Heat wynajdują tych graczy na Orlikach, a Dozier dostał oferty innych zespołów a bie tylko od Lakers i Sydney Kings, to jest zupełnie inna sprawa, Rybak niech się sam tutaj wykłóca k swoich graczy, po prostu w przypadku Soziera wziąć 3lata minimum zamiast 2 z furtka odejścia już po roku jest idiotyczne, a Lakers niech płaca normalnie swoim graczom czy tym o których walczą a nie żebrzą na każdym kroku, po tym jak Lebron został nazwany głupkiem ze chce extension to jego proces w rekrutacji byłby zbliżony do fitu Butler-Lebron-Ingram-Russell, wiec tak Alonzo, bez hipokryzji.

O Duncana Robinsona rywalizowali jeszcze z jakimś teamem (ale już nie pamiętam jakim), Nunna podpisali po tym jak grał w GLeague Golden St. , derricka Jonesa Jr. przejęli na 2way jak zwolniło go Phoenix Suns. 

Jak dla mnie Dozier bierze więcej gwarantowanej kasy i to dodatkowo od aktualnego mistrza. Spójrz na los mojego Allonzo Triera - jak bezwzględnie przez większość naszych GMów został pozbawiony kasy - a ja też gwarantowałem mu 3 sezony.. 

Eot o Dozierze z mojej strony, bo to w końcu nie mój gracz. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qcin_69 napisał:

po prostu w przypadku Soziera wziąć 3lata minimum zamiast 2 z furtka odejścia już po roku jest idiotyczne

Ja wiem ,że BeGM ma mało współnego z prawdziwą NBA ale gracze tego typu zawsze wezmą 3 lata gwarantowane bo za rok przyjdzie nowa fala młodych i mogą wylecieć z gry. W NBA gracze nie wybrani w drafcie czy drugorundowcy prawie zawsze dostają 1 rok gwarantowany. 2 lata to rzadkość a 3 lata to ostatnio kojarze tylko w Blazers u Trenta  więc taki Dozier zawsze i wszędzie by brał 3 lata gwarantowane.

Popatrz jakie umowy dało Oniemu ( 3 lata z czego tylko jeden gwarantowany) i Niangowi ( dokładnie tak samo). Więc pisanie ,że 3 letnie w pełni gwarantowana umowa dla gracza typu Dozier jest idioryczna to oderwanie od realiów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Ja wiem ,że BeGM ma mało współnego z prawdziwą NBA ale gracze tego typu zawsze wezmą 3 lata gwarantowane bo za rok przyjdzie nowa fala młodych i mogą wylecieć z gry. W NBA gracze nie wybrani w drafcie czy drugorundowcy prawie zawsze dostają 1 rok gwarantowany. 2 lata to rzadkość a 3 lata to ostatnio kojarze tylko w Blazers u Trenta  więc taki Dozier zawsze i wszędzie by brał 3 lata gwarantowane.

Popatrz jakie umowy dało Oniemu ( 3 lata z czego tylko jeden gwarantowany) i Niangowi ( dokładnie tak samo). Więc pisanie ,że 3 letnie w pełni gwarantowana umowa dla gracza typu Dozier jest idioryczna to oderwanie od realiów

Ale czemu porównujesz kontrakt gracza wydrafyowanego przez Jazz jakim jest Oni do sytuacji Doziera?

Jak jesteś graczem na dorobku ale z potencjałem który już udowodniłeś (to jest rozmycie między rl NBA a beGM największe w kwestii FA) i dostajesz propozycje 2 kontraktów od zbliżonych do siebie zespołów, z czego jeden daje Ci opcje gracza w 2 roku, a w drugi 3lata gry za minimum, to byłbyś głupcem gdybys wziął 3 lata. 
 

Gdyby Dozier nie zagrał ani minuty w rl NBA to luz, tutaj wiadomo ze 3 lata gwarantowane byłyby nobrainerem, ale Dozier w rl NBA gra i to w semi contenderze wiec tutaj jest zwykła próba zakłamania rzeczywistości pisaniem ze 3 jest lepsze niż 2 z możliwością odstąpienia już po 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qcin_69 napisał:

a w drugi 3lata gry za minimum, to byłbyś głupcem gdybys wziął 3 lata.

Odwrotnie -- Dozier byłby głupcem jakby nie wziął 3 lat gwarantowanych. Bo taka propozycja praktycznie nigdy sie nie zdarza. Powtarzam ja kojarze tylko Trenta. Więc gracz zawsze weźmie 3 lata gwarantowane bo za 2 lata się okazę ,że zespoły wolą znowu brać jakiegoś durgorundowca bo jego umowa zacznie się od 900tys i sie zmieszczą pod podatkiem niż mieć na umowie gracza 10-12 z rotacji .... Zawsze i wszędzie agent powie takiemu graczowi bierz 3 lata w pełni gwarantowane ponad

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Gdyby Dozier nie zagrał ani minuty w rl NBA to luz, tutaj wiadomo ze 3 lata gwarantowane byłyby nobrainerem, ale Dozier w rl NBA gra i to w semi contenderze wiec tutaj jest zwykła próba zakłamania rzeczywistości pisaniem ze 3 jest lepsze niż 2 z możliwością odstąpienia już po 1.

A Ty w ogóle wiesz jaką 3 letnią umowe on podpisał w Denver? Mimo tego ,że grał i Denver go zna to nawet jednego roku nei dostał gwarantowanego. Więc jakby mu podsunęli 3 letnią to nawet nie pół sekundy by się zastanawiał

Tworzysz tutaj alternatywną rzeczywistość ,że gracz który najpewniej będzie wchodził od czasu do czasu odrzuci 3 lata w pełni gwarantowane zwłaszcza ,że jeśli to jego pierwsza umowa to pierwszy rok będzie poniżej miliona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Odwrotnie -- Dozier byłby głupcem jakby nie wziął 3 lat gwarantowanych. Bo taka propozycja praktycznie nigdy sie nie zdarza. Powtarzam ja kojarze tylko Trenta. Więc gracz zawsze weźmie 3 lata gwarantowane bo za 2 lata się okazę ,że zespoły wolą znowu brać jakiegoś durgorundowca bo jego umowa zacznie się od 900tys i sie zmieszczą pod podatkiem niż mieć na umowie gracza 10-12 z rotacji .... Zawsze i wszędzie agent powie takiemu graczowi bierz 3 lata w pełni gwarantowane ponad

A Ty w ogóle wiesz jaką 3 letnią umowe on podpisał w Denver? Mimo tego ,że grał i Denver go zna to nawet jednego roku nei dostał gwarantowanego. Więc jakby mu podsunęli 3 letnią to nawet nie pół sekundy by się zastanawiał

Tworzysz tutaj alternatywną rzeczywistość ,że gracz który najpewniej będzie wchodził od czasu do czasu odrzuci 3 lata w pełni gwarantowane zwłaszcza ,że jeśli to jego pierwsza umowa to pierwszy rok będzie poniżej miliona

No a ile ofert kontraktów w zeszłym sezonie otrzymał Pj Dozier ze miał możliwość wyboru jaki kontrakt byłby dla niego lepszy? Czemu rok temu Lakers nie zaproponowali mu 3letniego kontraktu? BeGM nigdy nie będzie jak R NBA bo tu jest przesunięcie czasowe- jakbyś był graczem rotacji semicontendera w rl NBA i miał możliwość wybrania opcji1+PO lub 3lata gry za minimum to bez jaj ze zdecydowałbyś się na 3lata gry za minimum :) Zawsse w interesie gracza jest wtedy wzięcie umowy 1+PO nad niewolniczym kontraktem kiedy już pokazałeś swoją przydatność w rl NBA i to jest rglowna różnica między rozumowaniem gracza z rlNBA a gracza z beGM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

No a ile ofert kontraktów w zeszłym sezonie otrzymał Pj Dozier ze miał możliwość wyboru jaki kontrakt byłby dla niego lepszy? Czemu rok temu Lakers nie zaproponowali mu 3letniego kontraktu? BeGM nigdy nie będzie jak R NBA bo tu jest przesunięcie czasowe- jakbyś był graczem rotacji semicontendera w rl NBA i miał możliwość wybrania opcji1+PO lub 3lata gry za minimum to bez jaj ze zdecydowałbyś się na 3lata gry za minimum :) Zawsse w interesie gracza jest wtedy wzięcie umowy 1+PO nad niewolniczym kontraktem kiedy już pokazałeś swoją przydatność w rl NBA i to jest rglowna różnica między rozumowaniem gracza z rlNBA a gracza z beGM

Jedno zdanie - u nas Dozier jest debiutantem.

albo to rozumiesz, albo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dozier zagrał 500 minut w NBA i 3,5 tysiąca w G-Leage, gość popłakałby się ze szczęścia jakby dostał gdzieś gwarantowane 3y. 

Ale w sumie intrygująca jest desperacja january'ego, który musi walczyć o takich waflów, więc może faktycznie lepiej jak skończy w Knicks? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alonzo napisał:

Jedno zdanie - u nas Dozier jest debiutantem.

albo to rozumiesz, albo nie. 

który równie dobrze może przychodzić jako gwiazda z euroligi bądź Chin, która ma już dość uznaną markę i pieniądze jakieś zarobił.

Fakt jest taki.

Dozier nie jest anonimowym graczem. Ma spory potencjał na dobrego rolesa. Za 2-3 lata z pewnością nie będzie warty minimum, zatem w jego interesie nie leży wiązanie się na dłużej minimalną umową, gdy perspektywy ma dużo lepsze.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

który równie dobrze może przychodzić jako gwiazda z euroligi bądź Chin, która ma już dość uznaną markę i pieniądze jakieś zarobił.

Fakt jest taki.

Dozier nie jest anonimowym graczem. Ma spory potencjał na dobrego rolesa. Za 3 lata z pewnością nie będzie warty minimum, zatem w jego interesie nie leży wiązanie się na dłużej minimalną umową, gdy perspektywy ma dużo lepsze.

To samo słyszałem, o Allonzo Trierze jak odrzucał u mnie 3 gwarantowane lata za nieco więcej niż minimum ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alonzo napisał:

To samo słyszałem, o Allonzo Trierze jak odrzucał u mnie 3 gwarantowane lata za nieco więcej niż minimum ;) 

 

nie wiem co slyszales o alonzo tierze.

ja od pcozatku mowilem ze to totalnie nieefektywny wafel, z ato ty twierdziles przeciwnie. 

nieniej opinie w swiecie nba mial. bo ludzie lubia w sposob nieuzasadnony sie takimi grajkami jarac

 
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Nie ma za co. :) 

Jest za co, bo dzięki temu mam Nunna ;) 

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

nie wiem co slyszales o alonzo tierze.

ja od pcozatku mowilem ze to totalnie nieefektywny wafel, z ato ty twierdziles przeciwnie. 

nieniej opinie w swiecie nba mial. bo ludzie lubia w sposob nieuzasadnony sie takimi grajkami jarac

 
  •  

 

W dniu 26.08.2019 o 18:51, człowiek...morza napisał:

 

Alonzo Trier
-Magic 8,5/3+1 TO
-QO (Magic) 1,6/1
Głos : QO

Choć przyznaję, że na Priv pisałeś mi, ze Trier wg Ciebie to kasztan. Jednak głosowanie mówi co innego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Poezją jest jak CM w argumentacji minut dla Doziera wypiernicza z rotacji sobie Treya Burkea, a Davisa (chce grać na PF) Tuckera i Carmelo upycha na 1 pozycji.

Tyle warte pierdololo o minutach dla Melo legendy Knicks co nawet nie dostała opcji gracza, kiedy 3 dni po  podpisaniu umowy się dowiaduje że z rotacji to ja wstępnie wywala Dozier Dotson i Watson. 

Epickie xd

Zapomniałeś o minutach w rotacji dla Avery Bradleya i Jevona Cartera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.