Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, fluber napisał:

Ja nadal nie ogarniam czemu @MarcusCamby pisal 2 tygodnie temu ze tyler johnson po dostaniu minimum w ofertach nie bedzie juz  nawet odbieral telefonu od knicks niezaleznie od oferty a teraz to skandal ze ludzue nie glosuja na knicks:) 

Dlatego dobry byłby pomysł Qcina, by reoferta mogła stanowić jakiś procent od pozycji startowej. Sam chyba widzisz absurd sytuacji, gdy dajesz Ibaka minimum, a potem 54mln.

1 godzinę temu, Ashigaru napisał:

Skąd w Tobie @MarcusCamby tyle nienawiści w stosunku do Blazers? Jest to całkowicie niezrozumiałe patrząc na urząd który piastujesz.

Ilość pomówień i oszczerstw skierowanych z Twojej strony może świadczyć jedynie, że jesteś płatnym trolem na usługach Knicks. Nie ma innej opcji. 

#NieMójRadny

W którym miejscu zostałeś pomówiony przez mnie? Wykaż, a składam mandat radnego z miejsca. Ja tylko punktuje znaczącą przewagę oferty Knicks nad Blazers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne fajne Eld , ale tak kazda osoba może sobie to rozpisać, fakty są takie ze wymieniłeś 11 z 15 graczy przed tym sezonem a z tego co wiem to Nurkiciem tez handlowałes a się przyjebales do Minnesoty , nie traktuj tego osobiście , ale ktoś kto tak pisze jest albo hipokryta albo ... no sam sobie dokończ bo ja nie chce jakiś kwasów rozpoczynać :D 

Larryego Nanca negocjowałem z Principie na długo przed końcem tej rundy w snt, ale nie chciałem oddawać Franka Jacksona , wiec daruj sobie jakieś swoje uwagi , bo ja tam się w to szambo nie zamierzam ładować , wole sobie GLeague w Chinach pooglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

No fajne fajne Eld , ale tak kazda osoba może sobie to rozpisać

To niech rozpisze. Nikt nikomu niczego nie broni. Ja zastałem OKC w określonej sytuacji która wymusiła na mnie określone działania. W mojej ocenie są to słuszne działania.

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

fakty są takie ze wymieniłeś 11 z 15 graczy przed tym sezonem a z tego co wiem to Nurkiciem tez handlowałes

Pitolisz. OKC miało 14 graczy w roosterze, z czego trzech UFA w tym Markieffa Morrisa który wiadomo co odjebał za moich czasów w Bostonie. Zostaje 11. G. Hill i Lou są starzy. Trzymanie ich to było by ze szkodą dla zawodników. Barnes już tyle razy pisałem, że się powtarzał nie będę.

Nurkiciem za czasów OKC nigdy nie handlowałem. Nie oddałem go nawet za ofertę zawierającą pick I rundy.

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

 

Larryego Nanca negocjowałem z Principie na długo przed końcem tej rundy w snt, ale nie chciałem oddawać Franka Jacksona

Czyli jednak o Larrego chodziło. Ta tura się jeszcze nie skończyła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Dlatego dobry byłby pomysł Qcina, by reoferta mogła stanowić jakiś procent od pozycji startowej. Sam chyba widzisz absurd sytuacji, gdy dajesz Ibaka minimum, a potem 54mln.

Oferty na minimum wynikaja z naszych nienaturalnych w stosunku do rl nba zasad gdzie warunkowanie jest przed ostatecznym podaniem kwot:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Portland Trail Blazers

Walczą mocno o Tylera

Jeśli nie wygrają Tylera, Bazemore niemal zdecydowany na podpis w Blazers

 

Zwróć uwagę Marcus, ile Gwiazd zmieniło u nas ostatnio kluby - Davis (dwukrotnie), połowa Knicks po mistrzostwie, Harden, czy Beal lub Porzingis.

Dla mnie oddanie przez Regisa Hardena jest zupełnie niezrozumiałe. Możemy tu różne kluby wymieniać - Ty oddałeś właśnie Hielda, zostawiając Griffina z młodzieżą na pograniczu playoffs. 

59 minut temu, fluber napisał:

Oferty na minimum wynikaja z naszych nienaturalnych w stosunku do rl nba zasad gdzie warunkowanie jest przed ostatecznym podaniem kwot:)

Dla mnie np. niezrozumiałe jest to, że dla ponad połowy GMów u nas ważniejsza była oferta warunkowa od Pacers dla Oubre, niż to, że dla Magic był absolutnym priorytetem. Tylko kasa, kasa, kasa.. :)  Dla mnie to wyciskanie maxymalnej kasy na krótkich kontraktach to krótkowzroczność, taka narracja to zakładanie, że w NBA są same krótkowzroczne pazery na kasę i nikt nie szanuje tam klubów, a jak nie dostanie 1+PO, to przecież czeka na nich El Rej w Chinach - marzenie wszystkich graczy NBA :)  

Takiego Triera mogłem zaczekać na IV rundę FA, jak ktoś mu zaproponuje jakieś ochłapy i spokojnie wyrównać,  a tak sezon spędzi u mnie na końcu ławki rezerwowych z QO.. i Chiny lub jednoroczne minimum z PO za rok czekają na niego z otwartymi ramionami :) 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele Alonzo co ty bijesz pianę o tego Oubre jak dałem o wiele lepsza finansowo ofertę ? zrozum ze nasz system wymaga warunkowania ofert bo nie każdego kogo wytypujemy wygramy i jak mam do dyspozycji 4 oferty a tylko jeden spot to czemu miałbym nie korzystać z tej możliwości i nie wysyłać ofert trzem innym zawodnikom? Dlaczego mam tracić głosy przez to warunkowanie, skoro jest taki a nie inny system FA ? Wiadomo chyba ze w normalnych warunkach najpierw negocjowalbym z graczem X który jest priorytetem a dopiero gdy ta oferta skończyłaby się fiaskiem umówiłbym się na rozmowę z graczem Y. Brak ci wyobraźni? Nikt w NBA raczej nie proponuje komuś kontraktu tylko gdy Jeremy Lamb z nami nie podpisze.... trochę wyobraźni, po co bic pianę? Jak w dodatku  przebiłem cie grubo wiec wybrałeś najgorszy przykład ?

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Pozdrawiam serdecznie głosujących na Looneya w GS, który to miał otrzymać tam max możliwy kontrakt ze względu na hardcap, a tu już ma być płaski lub spadający 😉 

Jak wczoraj liczyłem głosy to chyba minimalnie prowadziło w ogóle Nuggets, więc ciekaw jestem czy to się nie skończy "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Ja pierdziele Alonzo co ty bijesz pianę o tego Oubre jak dałem o wiele lepsza finansowo ofertę ? zrozum ze nasz system wymaga warunkowania ofert bo nie każdego kogo wytypujemy wygramy i jak mam do dyspozycji 4 oferty a tylko jeden spot to czemu miałbym nie korzystać z tej możliwości i nie wysyłać ofert trzem innym zawodnikom? Dlaczego mam tracić głosy przez to warunkowanie, skoro jest taki a nie inny system FA ? Wiadomo chyba ze w normalnych warunkach najpierw negocjowalbym z graczem X który jest priorytetem a dopiero gdy ta oferta skończyłaby się fiaskiem umówiłbym się na rozmowę z graczem Y. Brak ci wyobraźni? Nikt w NBA raczej nie proponuje komuś kontraktu tylko gdy Jeremy Lamb z nami nie podpisze.... trochę wyobraźni, po co bic pianę? Jak w dodatku  przebiłem cie grubo wiec wybrałeś najgorszy przykład ?

Ronnie,

Twoja oferta była lepsza finansowo pod dwoma warunkami:

1. Że Oubre będzie graczem aspirującym do ASG

2. Że Oubre nie złapie w tym okresie żadnej poważnej kontuzji.

W jego poziom sportowy u nas mało kto wierzy oprócz Ciebie i mnie.

Zupełnie olane zostały przy tym głosowaniu przez wielu relacje klub- gracz oraz właśnie to warunkowanie do którego się tu odniosłem. I akurat mi wyobraźni nie brakuje, bo właśnie o niej tu piszę, to nie ja spłycam wszystko do kilku mln$ przy krótszym kontrakcie (i nie chodzi mi tu bynajmniej o Ciebie). Po co są priorytety, jeżeli gracze nie biorą tego pod uwagę - sądzę, że z moją wyobraźnią wszystko tu jest ok.  Oubre tu jest podany jako przykład, a nie bicie piany. Skoro oddałem dla niego Lamba i Kuzmę, to logika nakazuje dostrzeżenie tego przez gracza. A u nas to nie miało miejsca - bo gracz chce więcej kasy i na krótkim kontrakcie w obojętnie jakim klubie. Nikt nie odniósł się też do tego, że Oubre nie gra w tankujących Suns, tylko w chcących walczyć o contenderowanie Magic w pierwszej piątce.

Ronnie.. to nie z moją wyobraźnią jest coś nie tak. Kumaty agent doradziłby graczowi odpuszczenie paru mln$$ w jednym roku (bo tu jest mowa o jednym gwarantowanym roku), względem pokazania się w teamie, który powinien mieć dużą oglądalność, by powalczyć o dużo większy kontrakt rok później. Skoro gracz w siebie wierzy, to gdzie jest problem? 

Szanuję wynik głosowania, ale za nic go nie rozumiem i nikt nie napisał niczego co pomogłoby mi go pojąć. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum raz a dobrze ze priorytety są nie po to, żeby gracz wiedział kogo wolisz zamiast niego, bo w normalnych warunkach nikt by nie szedł do oubre „słuchaj możemy dać ci 40/3 ale jesteś drugi w kolejce za lambem” tylko gm umówił by się z lambem i spytał ile potrzebuje czasu na zastanowienie albo wyznaczyl mu deadline a później umówiłby się się z oubre. Priorytety są po to żeby było wiadomo kogo bierzesz jak wygrasz obu, a nie po to żeby zawodnik się na ciebie obrazil ze jest drugi w kolejce. Jak tak ciężko co niektórym to pojąć to może rzeczywiście trzeba zmienić system na bardziej przystępny, bo dla mnie absolutnym absurdem jest głosowanie na orlando tylko dlatego ze oubre był ich priorytetem. Jak wyglądałoby to w normalnych warunkach opisałem wyżej ;) skoro mam możliwość złożenia czterech ofert na jedno stanowisko i taki jest system, to ja na serio nie rozumiem dlaczego miałbym tracić punkty za to ze ustawiłem kogos jako drugiego w kolejce. Nie widzę zadnego rozsądnego argumentu tutaj?

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Zrozum raz a dobrze ze priorytety są nie po to, żeby gracz wiedział kogo wolisz zamiast niego, bo w normalnych warunkach nikt by nie szedł do oubre „słuchaj możemy dać ci 40/3 ale jesteś drugi w kolejce za lambem” tylko gm umówił by się z lambem i spytał ile potrzebuje czasu na zastanowienie albo wyznaczyl mu deadline a później umówiłby się się z oubre. Priorytety są po to żeby było wiadomo kogo bierzesz jak wygrasz obu, a nie po to żeby zawodnik się na ciebie obrazil ze jest drugi w kolejce. Jak tak ciężko co niektórym to pojąć to może rzeczywiście trzeba zmienić system na bardziej przystępny, bo dla mnie absolutnym absurdem jest głosowanie na orlando tylko dlatego ze oubre był ich priorytetem. Jak wyglądałoby to w normalnych warunkach opisałem wyżej ;) skoro mam możliwość złożenia czterech ofert na jedno stanowisko i taki jest system, to ja na serio nie rozumiem dlaczego miałbym tracić punkty za to ze ustawiłem kogos jako drugiego w kolejce. Nie widzę zadnego rozsądnego argumentu tutaj?

Ostatnio czytałem początki gry i od początku było mówione, że kolejność listy priorytetowej nie ma znaczenia. Karpik to kiedyś sensownie tłumaczył.

A potem coraz częściej zaczęto robić z tego argumentacje.

@Alonzo dawał Oubre niecałe 12mln, a Ronnie ponad 14. Jakieś 2,5mln na każdym roku i ogólnie koło 10mln różnicy na przestrzeni kontraktu. I mimo to nie rozumie głosowania, bo Ronnie śmiał wyżej dać Lamba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie argument o priorytecie to miernik skali propagandy, jak ktoś go używa (np. Lakers i Looney) to w moich oczach raczej sobie nie pomaga. Oferta Pacers powinna wygrać do 0 w przypadku Oubre, była nieporównywalnie lepsza, Oubre i tak zostałby w Magic, ale na dużo lepszych dla siebie warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Zrozum raz a dobrze ze priorytety są nie po to, żeby gracz wiedział kogo wolisz zamiast niego, bo w normalnych warunkach nikt by nie szedł do oubre „słuchaj możemy dać ci 40/3 ale jesteś drugi w kolejce za lambem” tylko gm umówił by się z lambem i spytał ile potrzebuje czasu na zastanowienie albo wyznaczyl mu deadline a później umówiłby się się z oubre. Priorytety są po to żeby było wiadomo kogo bierzesz jak wygrasz obu, a nie po to żeby zawodnik się na ciebie obrazil ze jest drugi w kolejce. Jak tak ciężko co niektórym to pojąć to może rzeczywiście trzeba zmienić system na bardziej przystępny, bo dla mnie absolutnym absurdem jest głosowanie na orlando tylko dlatego ze oubre był ich priorytetem. Jak wyglądałoby to w normalnych warunkach opisałem wyżej ;) skoro mam możliwość złożenia czterech ofert na jedno stanowisko i taki jest system, to ja na serio nie rozumiem dlaczego miałbym tracić punkty za to ze ustawiłem kogos jako drugiego w kolejce. Nie widzę zadnego rozsądnego argumentu tutaj?

Cały czas pewne mechanizmy naszej gry są dla mnie niezrozumiałe :) Ty mówisz Ronnie o czystej matematyce, ja o innych aspektach. Dla mnie priorytety w naszej grze mają znaczenie, bo jeżeli z nich rezygnujemy, to faktycznie nasze dyskusje o ciągłych zmianach w składach są bez sensu i możemy żonglować graczami do woli. Ok, spróbuję się dostosować - w miarę możliwości do Waszej narracji, pomimo iż kompletnie mi się nie podoba. 

11 minut temu, RonnieArtestics napisał:

A i o co ci chodziło z tymze moja oferta jest lepsza finansowo tylko gdy oubre bedzie w asg ? Dałem mu 4 mln mniej przez rok mniej, to jakim cudem to nie była lepsza oferta ? 

 

43/2+1 vs 47/3+1 

Tu wydaje mi się, że tylko 2 pierwsze lata jest sens podawać, bo jak gracz bierze u Ciebie PO w trzecim roku, to tym bardziej prawdopodobne, że weźmie u mnie też PO w czwartym a wtedy.  Twoja propozycja finansowo wygrywa tylko przy tych 2 pierwszych latach. Później finansowo moja. No i oznacza to wtedy, że gracz przelicytował. 

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ostatnio czytałem początki gry i od początku było mówione, że kolejność listy priorytetowej nie ma znaczenia. Karpik to kiedyś sensownie tłumaczył.

A potem coraz częściej zaczęto robić z tego argumentacje.

@Alonzo dawał Oubre niecałe 12mln, a Ronnie ponad 14. Jakieś 2,5mln na każdym roku i ogólnie koło 10mln różnicy na przestrzeni kontraktu. I mimo to nie rozumie głosowania, bo Ronnie śmiał wyżej dać Lamba

6,82mln. w 2 pierwszych latach kontraktu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo to jawi się jako top3 dusigroszy. Wszystkich ceni i uwielbia a każdemu skąpi kasy. No sorry ale Oubre musiałoby zdrowo popi*****ić, by jako rfa brać niższy kontrakt... Nie wiem o co toczy się to bicie piany ale jest to cholernie męczące...czekam aż Mitchell dostanie już tego maxa, trio Towns-Gordon-Mitchell będą kasować 90 mln i  Magic przestaną bazować na umowach rookie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

Dla mnie argument o priorytecie to miernik skali propagandy, jak ktoś go używa (np. Lakers i Looney) to w moich oczach raczej sobie nie pomaga. Oferta Pacers powinna wygrać do 0 w przypadku Oubre, była nieporównywalnie lepsza, Oubre i tak zostałby w Magic, ale na dużo lepszych dla siebie warunkach.

1st pick (może być jakiś z 3 dziesiątki) i Garland i Oubre jest Twój skoro tak bardzo go cenisz :) 

3 minuty temu, shevcu napisał:

@Alonzo to jawi się jako top3 dusigroszy. Wszystkich ceni i uwielbia a każdemu skąpi kasy. No sorry ale Oubre musiałoby zdrowo popi*****ić, by jako rfa brać niższy kontrakt... Nie wiem o co toczy się to bicie piany ale jest to cholernie męczące...czekam aż Mitchell dostanie już tego maxa, trio Towns-Gordon-Mitchell będą kasować 90 mln i  Magic przestaną bazować na umowach rookie

No właśnie o to, żebym się za 2-3 lata nie musiał wyprzedawać całego składu. 

Mogłeś mieć Oubre za Mikala Bridgesa :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Mogłeś mieć Oubre za Mikala Bridgesa :) 

:OOOOOOOOOOOOO

Handlowles Oubre???!!!!!

Toz z ta wiedza on wzialby QO zeby za rok uciec od gm'a ktory go nie chce!!!!!

ladnie nas oszukales

ps. teraz sobie przypomnialem ze nawet mi go oferowales. czyli polowie ligi byl wciskany. no ladnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, człowiek...morza napisał:

:OOOOOOOOOOOOO

Handlowles Oubre???!!!!!

Toz z ta wiedza on wzialby QO zeby za rok uciec od gm'a ktory go nie chce!!!!!

ladnie nas oszukales

Na początku sezonu - przecież to żadna tajemnica. :) Zanim wrócił Dnc i napisał, że chciałby, żeby Oubre i Kuzma zostali. - przecież o tym pisałem.

Orlando Magic nie stosują żadnych sztuczek i grają w otwarte karty. :) 

Zresztą Tobie proponowałem go za Winslowa i odpisałeś, że nie chcesz tego kasztana - za co Ciebie cenię, gdyż jesteś w jego ocenie konsekwentny na forum (pomimo, ze się z tą oceną nie zgadzam). 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.