Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja tu nie widzę gambitu. 

Ja tu widze: " o, blazers wygraja kenta a maja go warunkowego od tylera wiec jak dam tyle a tyle za tylera to wygram a oni wygraja kenta i teraz moge dac dodatkowa kase dla riversa zeby zmiescil sie razem z tylerem i nie bede sie przejmowal ze nie stac mnie na kenta i riversa razem bo przeciez kent trafi do blazers a nie do mnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ja tu widze: " o, blazers wygraja kenta a maja go warunkowego od tylera wiec jak dam tyle a tyle za tylera to wygram a oni wygraja kenta i teraz moge dac dodatkowa kase dla riversa zeby zmiescil sie razem z tylerem i nie bede sie przejmowal ze nie stac mnie na kenta i riversa razem bo przeciez kent trafi do blazers a nie do mnie"

a na koncu tej historii byl ten swistak co zawijal w sreberko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja tu widze: " o, blazers wygraja kenta a maja go warunkowego od tylera wiec jak dam tyle a tyle za tylera to wygram a oni wygraja kenta i teraz moge dac dodatkowa kase dla riversa zeby zmiescil sie razem z tylerem i nie bede sie przejmowal ze nie stac mnie na kenta i riversa razem bo przeciez kent trafi do blazers a nie do mnie"

człowiek morza nie wiedział, że wygra Tylera. Przecież Ashigaru mógł usunąć TO, ja mogłem podbić stawkę. Dużo mogło się wydarzyć.

Dał sobie możliwość wygrania dwóch graczy wykorzystując część MLE. Ja tu nie widzę nic niedozwolonego, ale dopiero po tym wpisie i tym wcześniejszym Jaśka o dodaniu warunku ( umownie ;) )zrozumiałem o co Wam chodzi.

Dla mnie oferta była jasna albo Bazemore + Johnson albo Johnson + Rivers albo Bazemore + Rivers. Oczywiście Bazemore + Tyler wyznaczeni byli priorytetowo, ale konieczność podniesienia stawki na Tylera wykluczyła tą możliwość. Zostały więc dwie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 00:11, MarcusCamby napisał:

 

Bardzo dużo chamskiego gamblowania. Skoro dla wielu kolejność ofert ma znaczenie to dzwonienie z ofertą minimalną powinno być potwarzą. U mnie każdy gambler jest na ostatnim miejcu, bo jako agent nie odbieram już telefonu z reofertą.

Tak mi sie przypomnialo apropos tego jaka zajebista oferte zlozyli knicks johnsonowi i jaki to najwiekszy skandal w historii begm ze wiekszosc na nich nie glosuje:) z tego wynika ze Ty bys ich mial na ostatnim miejscu ale to skandal ze nie wygrywaja:) grunt to konsekwencja:)

A dzis piszesz ze w ofertach knicks nie widzisz gamblingu:) a widziales gambling tydzien temu:) 

W dniu 21.08.2019 o 00:19, MarcusCamby napisał:

Tyler dostał masę ofert za minimum.

Hańba każdemu z tych GMów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Ale o czym ty mówisz?

Tu w pierwszej części ofert latały minimalne umowy typu 1+1 PO dla Ibaki, Tylera, Patty Millsa i plejady całkiem niezłych zawodników, niektóre nawet z team option. A ja walę w c***a, bo dałem tylko jeden milion mniej niż najmniejsza oferta?

Na tyle wycenił go rynek. Normalnie z Tylerem prowadzę negocjacje i przedstawiłem dobrą umowę. Taki Tyus Jones był dwa razy starterem PO teamu i został nagrodzony za to przez jedną z najbardziej porządnych organizacji w lidze. Tyler nie ma dla Pels żadnych zasług, dostał dobrą rynkową ofertę.

I skoro nazywasz ofertę dla Tylera za 6mln rocznie stealem to czemu za najlepszą uważasz haniebną ofertę Blazers zakończoną TO? Przecież te 7mln za cztery lata to będzie wartość 3-4mln na obecne realia. Czy ja mam finansistę i bankowa uczyć o inflacji i dewaluacji pieniądza? Dlaczego osoba, która pięć lat temu zarabiała 5000 na rękę jest bogatsza od tej która dzisiaj zarabia 6000?

Jak ktoś nie wierzy w Tylera i sądzi, że następny jego kontrakt nie będzie się kręcił w okolicach MLE jak obecnie to może jeszcze wybrać Blazers nad Pels, ale zupełnie nie da się uzasadnić głosów nad Knicks finansowo.

Pojawiają się głosy, że spowodowane to oddaniem Tylera. Mógłby to być jakiś argument, ale Blazers są obecnie po bardzo perfidnym tanku. Oddali Lillarda, serce Blazers, który kochał klub. Część osób z których hipokryzja, aż bije o mało nie zabiła się o możliwe oddanie Curry czy Giannisa, a tu lekką ręką odpuszcza temat.

Były pomysły, by bardziej finansowo nagradzać śreniaków lub mocniej karać tankerów. Ale ja mam lepszy pomysł, jeśli ktoś robi przebudowę i właśnie wjechał z workiem picków lub mocnych assetów na plecach niech zasłużenie cierpi na FA. Taki klub powinien był przepłacać.

Blazers nie mają pół argumentu. Nie wiem czy pamiętam bardziej absurdalne głosowanie w sprawie FA jak to obecne przy tak oczywistej sprawie.

Oferty są zawsze na wybadanie rynku. Przynajmniej w tym roku mocniej się to zaznaczyło. Prosty przykład to January i Looney z ofert 7/1+1 TO. O nich nie ma co gadać. Ja dałem sensowną ofertę ( nie reofertę ) od razu Zubacowi a później ją jeszcze podniosłem. Nawiązać tym należy od razu do Twojego drugiego akapitu "na tyle wycenił rynek". Rynek wycenia sensownych graczy reofertami a nie ofertami. Jakiś Dudlejów tej ligi to rzeczywiście ofertami. Więc jak wyceniłeś reofertą Tylera? Moim zdaniem najsłabiej oferując mu mniej niż zarobi #6 pick draftu. CM dał więcej i PO i może rzeczywiście zmienię tutaj głos, ale jednak 21-22M wyłożone przez Portland to jednak więcej niż Twoje 18M. 

Piszesz, że TO z 7M będzie stealem na poziomie 3-4M. Po pierwsze to nie 7M bo tam jest 5% co rok czyli TO będzie warte dokładnie 8.050.000. 8M za cztery lata ma być 'warte' 3-4M? Oznaczało by to, że w ciągu 4 lat salary pójdzie dwukrotnie do góry. Zdecydowanie niemożliwe. Termin 'dewaluacja' nie ma tutaj zastosowania. Nie ma nic do kontraktu. Znam zapewne inne jego znaczenie niż Ty. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę inflację to akurat w USA jest ona w miarę stabilna. Zakładając że jest to ~2% rocznie mamy 8% za cały okres trwania kontraktu. 5% raise na kontrakcie co rok rekompensuje inflację z nadwyżką. Nadal pozostaje potężna luka jaką sugerujesz że to będzie jak 3-4M. Nawet jeśli w 2023 salary będzie na poziomie 140M, czyli o 28% wyższe niż teraz + 8% inflacji daje mi 36% w 4 lata a nie 100-120%. No ale odbieram to jako skrót myślowy. W tym 2023 te jego 8M będzie pewnie jak dzisiejsze 6M z okładem. Wciąż więcej niż to co Ty proponujesz w każdym roku. Stąd decyzja co do mojego głosu, że Twoja oferta jako moja część agenta nie będzie brana pod uwagę.

Zostają Knicks i Blazers. Jedni i drudzy mają pod górkę. Knicks, bo Tyler był u nich i bla bla bla dalej wiemy, a Portland bo zaorali wszystko. No i co? To złe i to złe. Więc wybiera się mniejsze zło. 8M w 4 roku nie jest złe jak Blazers podejmą, a jak nie podejmą po 3 latach to Tyler i tak będzie 4M do przodu względem Twojej oferty. Jedyny argument mówiący na 'nie' w sprawie Knicks to ten zapewne fałszywie utarty 'o wciskaniu go połowie ligi'. Przyznam szczerze, że im więcej to czytam, tym bardziej jednak skłaniam się ku Knicks i jeszcze jak byłem w biurze parę godzin temu i czytałem Twój post pobieżnie pomyślałem sobie, że CM Ci będzie wisiał bo jak zmienię głos na Tylera to właśnie dzięki Tobie.

Co do ostatniej myśli. Definicja perfidnego tanku i zasłużone cierpienia na FA - no cóż. Poniekąd się z tym zgadzam, ale boję się o interpretację jeśli chodzi o beGM OKC. Jak mnie będziecie odbierać? Może to źle odbierzecie, ale nie powinniście mnie oceniać przez ruchy w Bostonie. Dlaczego? Inny team, inny sufit na dany moment oraz na początku nie do końca rozumienie zasad finansowych i konsekwencji co wymusiło kolejne wymiany .Chyba właśnie Ty jeszcze za czasów Kucia ( albo ktoś inny ale to dość długa dyskusja była po jednej z jego wymian ), że stoi w rozkroku. Że niby oddał Westbrooka dając sygnał do przebudowy, a jednak później nie poszedł dalej. Jak ja będę odbierany za to, że jednak w tym rozkroku stać nie chciałem? Czy zaorałem doszczętnie? W żadnym wypadku nie. SGA i Bagley to solidne fundamenty na przyszłość. Mogłem ich z łatwością oddać bo oferty na nich były więcej niż przyzwoite o czym sam wiesz. Za SGA to już ogólnie szaleństwo. Czy to są solidniejsze fundamenty niż Brown i Sabonis? Okaże się ale moim zdaniem tak. I Brown i Sabonis łącznie mogli kosztować mnie coś w okolicach ~40M. Przy tym co miałem, to na graczy z I tury FA za dwa lata raczej nie było by szans. Średniactwo. Ja natomiast wcisnąłem miękki reset. Lou i Hill nie wpisywali się w timeline innych graczy, Roberson chciał do Westbrooka, Barnesa nie lubię i nie planowałem go przedłużyć za rok, a z Markieffem wiadomo jakie miałem relacje mając jego cap hold. Nie chcąc wyrównywać za rok za duże pieniądze ani Browna ani Sabonisa oraz dodatkowo po odszukaniu błędu w zapisie picków dojść do tego, że tegoroczny pick należy bronić - nacisnąłem ów miękki reset. Dołóżmy do tego fakt, że poprzednicy zostawili mi zgniłe jajo w postaci -16M i mamy pełen obraz motywacji moich działań.

No i czy teraz ja, dokańczając to, czego nie zrobili moi poprzednicy ( Kucio i LTP ) będę skazany na cierpienie na FA? Dalej będę oceniany przez pryzmat Bostonu i innej charakterystyki zespołu, czy jednak ktoś się nad tym pochyli i zobaczy i pomyśli: "kurde, Eld posprzątał salary, ma bandę fajnych młodych, picki, spadające kontrakty, nie wali po żadną gwiazdę z workiem złota, rubinów i diamentów jak po Westbrooka, już odrobił 5,6M straty OKC co sprawiło że regulaminowo jestem poniżej 10% SC w karach, teraz na FA wystartował rozsądnie chcąc uzupełnić braki na istotnych pozycjach, a nie zaistnieć od razu"? Czy może jednak ktoś postawi mnie w jednym rzędzie z tymi, którzy w jednym roku mieli solidny zespół na półfinały konfy a w kolejnym bili się o #1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o zmiany w systemie FA, to moje 2 luźne propozycje na przyszły rok dotyczące wszystkich rund z reofertami :

1) drużyna która dała najwyższa ofertę w fazie ofert, ma możliwość wyrównania najwyższej oferty złożonej przez inny zespół w fazie reofert (nie dotyczy to wyrównywania oferty z kontrofert) 

- czemu? Żeby nie było sytuacji jak z Khrisem Minnesota i Miami w tym sezonie 

2)Reoferta może być maksymalnie o 25% wyższa niż oferta(chyba ze kontroferta innego zespołu jest wyższa niż te 25% niż najwyższa oferta) 

-czemu? Żebyśmy uniknęli „badania rynku” przez stosowanie ofert w postaci 1+TO w fazie ofert dla przysłowiowego Ibaki, żeby potem w kontrofertach złożyć jakieś 40/3 czy inna sumę po przeliczeniu inne zespoły biorące udział w walce o gracza mogą maksymalnie zaoferować - bardzo mi się takie podejście w tym roku nie podobało i jestem za mocnym ukróceniem tego typu zagrywek 

Jestem tez za wprowadzeniem klauzuli no-trade i nie rozumiem czemu nie mogłoby jej być - to chyba żaden problem dodać to do arkusza:) 

@MarcusCamby @ozzy110 @january To takie luźne propozycje, ale może coś z tego wprowadzicie w życie xq 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

Patty Mills w Celtics, chyba że Bucks nie wygrają żadnego z trójki Ed Davis, Len, Matthews

Emanuel Mudiday w Celtics, jeśli Patty Mills w Bucks

Charlotte Hornets

Serge Ibaka, Isaiah Thomas, Dwight Howard w Hornets

Wesley Matthews skłania się ku Bucks, ale Hornets traktuje jako drugą opcje wyboru.

Chicago Bulls

Reggie Bullock w Bulls

Austin Rivers może trafić do Byków, gdyby doszło do fiaska rozmów z Knicks.

Cleveland Cavaliers

Tremont Waters i Kyle Guy w Cavs

Dallas Mavericks

Delon Wright, Willie Cauley-Stein w Mavs

Fred VanVleet w Mavs, Raptors mogą wyrównać

Cody Martin w Mavs, jeśli Raptors wyrównają

Denver Nuggets

Alex Len raczej w Spurs, ale Nuggets zachowują szanse

Nuggets w ciężkiej walce o Looneya. Tylko gdy przegrają Lena.

Ed Davis nie wyklucza przeprowadzi do Denver, ale zależy od Lena i Looneya.

Jeśli cała trójka wybierze inaczej Aaron Baynes zawita do Nuggets

Detroit Pistons

Alex Caruso i Vince Carter w Pistons

Golden State Warriors

Walczą o Looneya

Zachowują szanse do James Ennisa

Houston Rockets

Elfrid Payton w Rockets

Prawdopodobnie Marvin Williams, jeśli nie dogada się z Blazers

Aaron Baynes w Rockets, jeśli nie podpisze z Nuggets

Indiana Pacers

Derrick Rose, Justin Holiday, Ersan Ilyasova, Daniel Theis w Pacers

Los Angeles Clippers

Guduric w Clippers

Los Angeles Lakers

Walczą o Looneya

Gdyby się nie udało, to planem B jest Ed Davis, ale i tu pewności sukcesu nie ma.

Przy porażce Looneya i Ed Davisa na pociechę zostaje Robin Lopez. I Lakers tym Robinem Lopezem otwierają oczy niedowiarkom i pokazują, że to nie jest ich ostatnie słowo!

Memphis Grizzlies

 @kungfubestia wyrówna Zubaca. Brakuje jednego głosu, by mógł zrobić to oficjalnie

Miami Heat

Terrence Ross, Markieff Morris, Richaun Holmes w Heat.

Milwaukee Bucks

Iguodala w Bucks

Na jakieś 80% Matthews w Bucks.

Minnesota Timberwolves

Christian Wood, Justin Robinson, Miye Oni w Wolves. Kluby D-League jadą z ławką Wolves jak z furą gnoju.

New Orleans Pelicans

Alec Burks, Matt Thomas w Pels

New York Knicks

Z niewielkimi szansami na Bazemore, ale wciąż w grze

Toczą irracjonalny pojedynek o Tylera. Prawdopodobnie mafia z Blazers przetrzymuje rodzinę Johnsona.

Rivers jest zdecydowany na Knicks, ale liga ma wątpliwości co do legalności oferty.

Oklahoma City Thunder

Wygrają Zubaca, którego GM Grizzlies wyrówna.

Wygrają Nance, a Celtics będą mogli wyrównać

Jeśli obaj gracze zostaną wyrównani zapropronują umowę Hartowi, którą Warriors będą mogli wyrównać. Hart nie wyklucza w jakimś stopniu wzięcia QO

Orlando Magic

Rodney McGruder, Udonis Haslem, Cory Joseph w Magic

Phoenix Suns

Shabazz Napier i Vincent Poirier w Suns

Portland Trail Blazers

Walczą mocno o Tylera

Jeśli nie wygrają Tylera, Bazemore niemal zdecydowany na podpis w Blazers

Mike Scott w Blazers

Walczą o Willy

Birch podpisuje z Blazers, jeśli Willy wybierze ofertę Bulls

Sacramento Kings

DeMarre Carroll w Kings

Robin Lopez w Kings, jeśli nie podpisze z Lakers

Jeśli nie Robin Lopez to Kings biorą Enes Kanter

San Antonio Spurs

Alex Len w Spurs

Toronto Raptors

Walczą o James Ennisa

Utah Jazz

Ish Smith i Raul Neto w Jazz

Washington Wizards

Torrey Craig, Rondae Hollis-Jefferson w Wizards

Walczą o Jeff Greena w dziwnym głosowaniu

Atlanta Hawks, Brooklyn Nets, Philladelphia 76ers - nic się nie wydarzy

W kwestii wyjaśnienia żadne głosowanie nie jest zamknięte, ale różnice są często już tak duże, a sama różnica ofert nie pozostawia raczej złudzeń co do wyniku końcowego. Mniej więcej mamy obraz jak to będzie wyglądać po zamknięciu głosowania 1 września i godzinie 21:59.

W razie uwag proszę zgłaszać

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Barea do 4 rundy, bo miałem miejsce tylko na dwóch graczy 

Ta, zmiana będzie.

Barea do czwartej. Guduric do Clippers

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Camby będziesz przepraszał za Oniego i Wooda :)

Na ten moment Jahill Okafor najlepszym graczem ławki Wolves :)

Melton - F. Jackson - Oni - Wood - Okafor

Istny postrach ligi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Na ten moment Jahill Okafor najlepszym graczem ławki Wolves :)

Melton - F. Jackson - Oni - Wood - Okafor

Istny postrach ligi :)

Ej, nie zapomniałeś o czymś :) Melton i Ayton ten sezon spędzą razem w zespoleZnalezione obrazy dla zapytania deanthony melton jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 
8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Prawdopodobnie mafia z Blazers przetrzymuje rodzinę Johnsona.

Skąd w Tobie @MarcusCamby tyle nienawiści w stosunku do Blazers? Jest to całkowicie niezrozumiałe patrząc na urząd który piastujesz.

Ilość pomówień i oszczerstw skierowanych z Twojej strony może świadczyć jedynie, że jesteś płatnym trolem na usługach Knicks. Nie ma innej opcji. 

#NieMójRadny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Nie czytałem 

Masz tylko tą część która odpowiada na Twoje zarzuty. 

W dniu 29.08.2019 o 23:33, Eld napisał:

Co do ostatniej myśli. Definicja perfidnego tanku i zasłużone cierpienia na FA - no cóż. Poniekąd się z tym zgadzam, ale boję się o interpretację jeśli chodzi o beGM OKC. Jak mnie będziecie odbierać? Może to źle odbierzecie, ale nie powinniście mnie oceniać przez ruchy w Bostonie. Dlaczego? Inny team, inny sufit na dany moment oraz na początku nie do końca rozumienie zasad finansowych i konsekwencji co wymusiło kolejne wymiany .Chyba właśnie Ty jeszcze za czasów Kucia ( albo ktoś inny ale to dość długa dyskusja była po jednej z jego wymian ), że stoi w rozkroku. Że niby oddał Westbrooka dając sygnał do przebudowy, a jednak później nie poszedł dalej. Jak ja będę odbierany za to, że jednak w tym rozkroku stać nie chciałem? Czy zaorałem doszczętnie? W żadnym wypadku nie. SGA i Bagley to solidne fundamenty na przyszłość. Mogłem ich z łatwością oddać bo oferty na nich były więcej niż przyzwoite o czym sam wiesz. Za SGA to już ogólnie szaleństwo. Czy to są solidniejsze fundamenty niż Brown i Sabonis? Okaże się ale moim zdaniem tak. I Brown i Sabonis łącznie mogli kosztować mnie coś w okolicach ~40M. Przy tym co miałem, to na graczy z I tury FA za dwa lata raczej nie było by szans. Średniactwo. Ja natomiast wcisnąłem miękki reset. Lou i Hill nie wpisywali się w timeline innych graczy, Roberson chciał do Westbrooka, Barnesa nie lubię i nie planowałem go przedłużyć za rok, a z Markieffem wiadomo jakie miałem relacje mając jego cap hold. Nie chcąc wyrównywać za rok za duże pieniądze ani Browna ani Sabonisa oraz dodatkowo po odszukaniu błędu w zapisie picków dojść do tego, że tegoroczny pick należy bronić - nacisnąłem ów miękki reset. Dołóżmy do tego fakt, że poprzednicy zostawili mi zgniłe jajo w postaci -16M i mamy pełen obraz motywacji moich działań.

No i czy teraz ja, dokańczając to, czego nie zrobili moi poprzednicy ( Kucio i LTP ) będę skazany na cierpienie na FA? Dalej będę oceniany przez pryzmat Bostonu i innej charakterystyki zespołu, czy jednak ktoś się nad tym pochyli i zobaczy i pomyśli: "kurde, Eld posprzątał salary, ma bandę fajnych młodych, picki, spadające kontrakty, nie wali po żadną gwiazdę z workiem złota, rubinów i diamentów jak po Westbrooka, już odrobił 5,6M straty OKC co sprawiło że regulaminowo jestem poniżej 10% SC w karach, teraz na FA wystartował rozsądnie chcąc uzupełnić braki na istotnych pozycjach, a nie zaistnieć od razu"? Czy może jednak ktoś postawi mnie w jednym rzędzie z tymi, którzy w jednym roku mieli solidny zespół na półfinały konfy a w kolejnym bili się o #1? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.