Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Ignazz zapominasz o jednej rzeczy to MY jestesmy Aldridgem. My nie wiemy nic na temat wymiany Leonarda, kto za kogo i kiedy. Dla mnie Spurs jawia sie teraz jako organuzacja, ktora robi cos na szybko. W Bucks LMA wie co ma. Przyklad Elda pokazal ze jasne komunikaty i szybkie dzialanie moga sprawic, ze przekonasz do swojej wizji wiekszosc. Gdyby ktos jeszcze miesiac temu zapytal na ile oceniam szanse pozostanie George w Bostonie to bym powiedzial 0%. A sytuacja dwoma ruchami - transfer i kontrakt zmienila sie szybko.

 

wiem że nie ładnie jest ujawniać korespondencję ale to mnie bardzo dotkęło więc ujawnię jedno zdanie....

 

cytuje od Ciebie początek PM:Wysłano 16 lipiec 2018 - 19:05

Panie cisza u Ciebie jak makiem zasiał a może byś 

jak to się ma do zarzutu?

Ale jak są dogadani że Leonard ląduje np. w Sixers/Nyk to mozna w tym temacie zarzucic info ze Leobard zmienia chate a w druga strone przychodzi ktos tam...przeciez priv tez istnieje jakby co, tego nikt nikomu juz nie zabroni...

 

na razie poprzez całe to zamieszanie czuję że tracę w rozmowach o Leonardzie...

i tak za dużo napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber napisał wprost i ja wychodzę z podobnego założenia, że Leonardem nie musisz a wręcz nie powinienes handlować. To że o niego pytałem to czysta ciekawość co do ceny. Ale mimo wszystko zobaczyłbyś jak sytuacja się z nim rozwija to raz, dwa zamieszanie jest Ci niepotrzebne, trzy w czasie sezonu moglbys go upchnać drozej na moje oko bo ludziom moze zalezec na prawach birda, cztery poki sytuacja z nim jest niepewna w Spurs to sprzedajesz go ponizej wartosci. Ale mimo wszystko czekam na deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że jest, nie mówię ze jej nie ma tymbardziej jeśli LMA zagra podobny sezon do poprzedniego. Tylko pytanie czy lepiej odpaść w pierwszej rundzie czy powalczyc o finał. :smile:

Moim zdaniem na niepodpisaniu LMA możesz wyjść lepiej niż na podpisaniu. Masz 3 ludzi, którzy potrafią zdobywać 20+PPG, myślę że na FA ze swoim budżetem możesz ich obudować naprawdę świetnymi rolesami, zwłaszcza, że gracze z pozycji PF/C raczej nie będą strasznie drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na niepodpisaniu LMA możesz wyjść lepiej niż na podpisaniu. Masz 3 ludzi, którzy potrafią zdobywać 20+PPG, myślę że na FA ze swoim budżetem możesz ich obudować naprawdę świetnymi rolesami, zwłaszcza, że gracze z pozycji PF/C raczej nie będą strasznie drodzy.

Lepiej mieć LMA i rolesow niz samych rolesow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć LMA i rolesow niz samych rolesow ;)

Myślę, że nie w takim zespole jak Twój, gdzie opcje 1-3 są już właściwie załatwione. Za tę wolną kasę możesz zbudować naprawdę potężny skład i świetną rotację na miejscach 4-8 czego zabrakło Ci w ostatnich play-offs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale przecież w moim memmo jest jak wół wpisane ze lma wchodzący do pokoju zwierzeń dostał info:

 

 

Próba poprawienia relacji z Leonardem i dopiero gdy się nie uda to obietnica ze nie pójdę w tank biorąc tylko picki przez co oszukałbym lma

 

Zobaczcie list otwarty który powtarzał moja narracje wcześniejsza.

 

Dodatkowo jedynym przyspieszeniem rozmów o kl była bardzo pasująca opcja otrzymania za niego w dealu trojstronnym pakietu idealnego pod lma.

 

To mnie bardzo zainteresowało i stad taka opcja i próba opisania w media room tych bardzo obiecujących rozmów.

 

Co do zasady to wszystko co piszecie wiem bo tak zachowują się prawdziwi spurs.

 

I jeszcze raz.

 

Moja sytuacja jest dużo lepsza niż popa.

 

Mam lepsza atmosferę.

Lepszy skład

Brak dwóch najgorszych kontraktów w historii spurs

 

 

Oraz brak sytuacji lakers którzy w realu za rok są bardziej groźni niż u nas.

Myślę, że nie w takim zespole jak Twój, gdzie opcje 1-3 są już właściwie załatwione. Za tę wolną kasę możesz zbudować naprawdę potężny skład i świetną rotację na miejscach 4-8 czego zabrakło Ci w ostatnich play-offs.

Brak rotacji z okc.

 

Lma

Dragic

Green

Howard

Grant

Belli

Simons

Parker

Henson

DemarCaroll

Bertans

 

To 11 dobrych graczy.

 

A dodaj kontuzje Leonarda.

 

Masz głębszy skład???

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie w takim zespole jak Twój, gdzie opcje 1-3 są już właściwie załatwione. Za tę wolną kasę możesz zbudować naprawdę potężny skład i świetną rotację na miejscach 4-8 czego zabrakło Ci w ostatnich play-offs.

Ja i tak wolę Aldridge, szczególnie w erze superteamow. ;)

 

Nie wiem ogolnie z postów ignazza o co w końcu chodzi z tym Leonardem, ale ogolnie plan jest taki żeby chyba został więc LMA w Spurs tez będzie drugą opcją więc przewagi Spurs (LMA jako pierwsza opcja) tez nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz brak sytuacji lakers którzy w realu za rok są bardziej groźni niż u nas.

Brak rotacji z okc.

 

Lma

Dragic

Green

Howard

Grant

Belli

Simons

Parker

Henson

DemarCaroll

Bertans

 

To 11 dobrych graczy.

 

A dodaj kontuzje Leonarda.

 

Masz głębszy skład???

Ale ja to pisałem do Bucks, a nie do Ciebie przecież:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlogiczniej jest poczekać i wiecie o tym a jesteście tez LMA

 

nie może być tak ze sami jako gm na moim miejscu zrobilibyście identycznie ( tak radzicie) a jako LMA to krytykujecie.

Ale ja to pisałem do Bucks, a nie do Ciebie przecież:)

Sorrensen

 

Nie spałem w nocy dziś bo wujek dzwonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

That being said, Cavaliers są po prostu słabą opcją sportową. Fluber czasami grubo tworzy, ale chapeau baus, bo ja tak bym nie umiał przekonywać, że ci Cavs są dobrzy – ale bądźmy poważni, te szanse na tytuł flubera to nadzieja, że DeAndre Jordan wróci do formy, dobre wyhandlowanie Love’a w CY (jakie on ma value?) i przekonywanie, że CJ McCollum (który w obecnej lidze nie łapie się na półkę borderline allstara) to dobry sidekick. 3-4 to jest fake, gdyby za rok wyszedł na Warriors w tym składzie, to by się okazało przy dobrym gameplanie, że McCollum jednak blado wygląda przy Currym/KD, Love to poziom Niko Miroticia (nie ma w tym żadnej przesady) naprzeciw Warriors, a i powrót Jordana do sensownej formy to przecież nie jest pewniak. Brawo dla flubera mimo wszystko, wzór GMa tak obiektywnie, to, że zrobił z tego wyrównany pojedynek - lol, nie spodziewał się on nawet tego, ale to nie ma prawa się udać.

 

Wprawdzie nie uważam głosujących na Cavs za idiotów, ale szczerze dziwię się, że to kupiliście. Sorry, nie dziwię się irytacji @january’ego, bo to jest po prostu nieprawda. Gdyby dostał za Love'a jakiegoś Bradleya Beala (tak szczelam, pewnie nierealne), wyglądałoby to inaczej. 

 

Rockets mam na drugim miejscu, bo jak mają decydować argumenty sportowe, to Harden > Cavs bez LeBrona przez następne 25 lat, Regis miał trochę pecha, że wyczyścił cap space na to okienko, a skończy się pewnie z JJ Redickiem (powinieneś uderzać, bo u D’Antoniego to byłoby złoto). Ciekawe jakby to wyglądało, gdyby dał LeBronowi 1+1.

 

Wreszcie ktoś to wprost napisał :smile:

 

Ad LMA:

 

Bucks są lepsi sportowo, Spurs wg mnie mieliby realne szanse na pozostawienie Aldridge’a w obliczu jego trade request z ubiegłego lata. Ale nie chciałem krzywdzić SlaKB domysłami, więc przyjąłem obiektywne kryterium, czyli argumenty sportowe.

 

Tutaj Bucks są po prostu dużo lepsi. Giannis, Middleton lub Kemba pod extension lub jakieś snt, pieniądze na rolesów, Wschód – SlaKB jest w stanie zrobić skład Kemba-Redick-Middleton-Giannis-Aldridge, w warunkach normalnej ligi to byłoby top3 całego NBA. 

 

Ale żeby nie było tak słodko, dla mnie to z perspektywy Bucks jest po prostu taki sobie ruch. Aldridge jako pierwsza opcja, który robi te 23-10 jest graczem z top15 ligi, bo dobrze broni i można na nim oprzeć scoring swojej drużyny.

 

Tyle, że SlaKB ma ~30ppg scorera i dwóch 20ppg scorerów. I my widzieliśmy dokładnie ten schemat gdy Aldridge trafił do Spurs i stracił touches, bo obok miał Kawhiego i musiał się dostosować do koszykówki Spurs. Pamietacie te wszystkie rumors o otyłym past prime niezainteresowanym grą Aldridge’u, narzekania fanów Spurs i krytykę, że pierwszy FA który przyszedł do SAS okazał się niewypałem? No, to właśnie dlatego.

 

W tym sezonie nie było Kawhiego I, tadam, LMA był najczęściej postupującym-izolującym wysokim w NBA (50% jego ofensywy) i znowu mieliśmy 23-10 allstara Aldridge’a. Ale u SlaKB nie ma na to szans, bo po co grać heavy iso/post up offense wokół Aldridge’a, mając Kembę, Giannisa i Middletona? A LMA rozciągnię grę (ale bez szału, bo bez trójki) i zagra raz na jakiś czas picka, ale jego główna siła w ofensywie (obecnie) to post up + iso. A to jest słaby fit do super teamu, jaki powstaje w Bucks.

 

Trochę się czepiam, bo Bucks będą zajebiści (jak tam trafili), po prostu nie tak dobrzy jak na papierze.

 

Jak Aldridge trafi do Spurs, to mam nadzieję, że Ignazz odda Kawhiego za młodzież.

 

Zgadza się, ale warto też wspomnieć, że w pierwszym sezonie miał słabiutki początek. Pierwsze 2-3 miesiące forsował bardzo swoje iso, był nieefektywny, ale Pop pozwalał mu to grać. Z czasem wyglądało to coraz lepiej i sezon kończył przez ostatnie 2 mesiące bodajże robiąc coś koło 23/9 na wysokiej efektywności. Później coś się popsuło w kolejnym roku. Faktycznie być może przez KL, a może to odwrotnie, roztył się i miał pretensje? W każdym razie w dzisiejszej lidze chyba już nie funkcjonuje pojmowanie, że lepiej mieć gwiazdę i 2 rolsów niż 2 gwiazdy. O ile gwiazdy są naprawdę graczami, a nie nazwiskami z wybubjałym ego.

 

Ad reszta – PG13 stał się no-brainerem w Celtics, a to już pokłosie świetnej wymiany Elda i decyzji o zostaniu w OKC. ALE dla mnie Boston to będzie poziom OKC (Gasol zagrał najgorszy sezon od nie wiem kiedy i będzie miał 33 lata, serio myślicie, że się pozbiera?), a jego decyzja z Oklahomy nie ma jakiegokolwiek przełożenia na decyzję w Bostonie. Mój głos chyba nie ma znaczenia (Boston), ale może chociaż napiszcie mi, czego nie dostrzegam u tych Celtics. Na pewno nie dostrzegam assetów pod kolejne wymiany. Oczywiście pozycja C's i tak jest dużo lepsza - brawo! - po prostu w tym entuzjazmie dla mnie dalej wygląda to tak sobie, a rozmienienie Westbrooka i George'a może być bardzo ciężkie.

 

Miłych wakacji.

 

 

 

Nikt raczej nie wskazywał co będzie z Bostonem. Nikt tego nie wie i na razie na to bardzo wcześnie. Jak zwróciłeś uwagę ich podstawą są RW i PG, którzy rok temu zrobili 1st round exit i od ich gry będzie zależeć też bardzo mocno ocena Bostonu. Czego nie dostrzegasz? Nie wiem, bo napisałeś, że głosujesz na Cs więc jak praktycznie każdy :grin: Wymieniać raczej nie ma kogo, ale zostało się sporo ccapholdów i w tym Eld musi rzeźbić. Zobaczymy czy dalej będzie mu szło tak dobrze jak na wejściu.

 

 

Było tyle zwlekać z tym postem i głosem? :grin: Nie no, bardzo fajne wyjaśnienia i na pewno w trakcie zabawy jeszcze nie raz będziemy z przyjemnością czytać Twoje posty i sugestie. Zwłaszcza, że jako osoba nowa wśród nas masz świeże spojrzenie z dystansu. Mam nadzieję, jak pewnie i reszta, że będziesz się aktywnie udzielał w trakcie sezonu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun fact/

zostało 6 głosów.

Ale 2 z nich (Regis, Sla) nie liczy się do niczego ;>

Z tego co liczyłem, jest 11 Lakers, 8 Cavs i brakuje Ci jednego głosu. Jeżeli wszystkie będą na Cavs to James zostaje. Oczywiście jeżeli nikt nie zmieni.

 

Lebron - Decision :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.