Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Cavs Flubera dociągnęli Warriors do 7 spotkań a Rockets do 6 z tego co kojarzę

W rl Houston przegrali z GSW 3:4 a nie 2:4 i Lebron ich olał.

Ja jestem w stanie sobie wyobrazić (choć jest to po prostu dla mnie mniej prawdopodobne od opcji Lakers), że Lebron odwlekłby u nas LA ale zrobiłby to na kontrakcie 1+1, no i raczej w rodzinnych stronach.

Tak bylo choc uczciwie trzeba przyznac ze rockets nie mieli mozliwosci podpisania maxa z lebronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs Flubera dociągnęli Warriors do 7 spotkań a Rockets do 6 z tego co kojarzę

 

W rl Houston przegrali z GSW 3:4 a nie 2:4 i Lebron ich olał.

 

Ja jestem w stanie sobie wyobrazić (choć jest to po prostu dla mnie mniej prawdopodobne od opcji Lakers), że Lebron odwlekłby u nas LA ale zrobiłby to na kontrakcie 1+1, no i raczej w rodzinnych stronach.

 

Wszystko prawda, tylko nie wiadomo czy LeBron ich olał czy po prostu oni nie mogli nic zrobić, bo mieli już Hardena na supermaxie i obiecanym maxie dla CP3 ( którego wtedy by nie mogli dać, a LBJ raczej nie chciałby bruździć wieloletniemu przyjacielowi ). Musieli by w dodatku mega zaczarować w dealach, chociażby zrzucić Ryana Andersona, a to się Moreyowi od rok nie udaje. Już rok temu miał słabe trade value, a teraz to już w ogóle wygląda tragicznie. Cała liga, zarówna ta w RL NBA jak i u Nas szuka strech czwórek, a nikt nie chce go przygarnąć. To jest wymowne.

 

U Nas nie ma CP3, nie ma Ryana Andersona. Jasne, Jasiek tam nieźle ujebał Regisa z tym Capelą o czym przyznam nie wiedziałem, co trochę komplikuje sytuacje GM Rockets. Ale ciągle jest to co najważniejsze Harden-Gordon-Capela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad LBJ:

 

January zrobił kilka błędów:

  • Zasugerował, że GM-owie głosujący na Cavs są debilami
  • Powiedział, że nie będzie handlować Ingramem
  • ZASUGEROWAŁ, ŻE GM-OWIE GŁSUJĄCY NA CAVS SĄ DEBILAMI :grin:

Z tym Ingramem to już typowe overthinking. LeBron James ma zapewne GDZIEŚ rozwój Brandona Ingrama, ale pewnie Magic mu wytłumaczył, że zamiast oddawać BI, lepiej jest poczekać rok i wziąć Kawhiego za darmo jak chce powalczyć o tytuł, bo wtedy będzie miał Kawhiego oraz Ingrama/Ingrama pod wymianę + resztę młodzieży.. U nas tego nie ma, bo raczej nie upcha Butlera, LeBrona i Kawhiego, więc to januarowe podejście do Ingrama to dla mnie realnie spory mankament. Zwłaszcza, że january autentycznie nie odda tego Ingrama za Kawhiego, nawet jeśli wtedy by miał big3 Butler-Kawhi-LeBron z pewnymi extensions tej dwójki IMHO. :grin:

 

That being said, Cavaliers są po prostu słabą opcją sportową. Fluber czasami grubo tworzy, ale chapeau baus, bo ja tak bym nie umiał przekonywać, że ci Cavs są dobrzy – ale bądźmy poważni, te szanse na tytuł flubera to nadzieja, że DeAndre Jordan wróci do formy, dobre wyhandlowanie Love’a w CY (jakie on ma value?) i przekonywanie, że CJ McCollum (który w obecnej lidze nie łapie się na półkę borderline allstara) to dobry sidekick. 3-4 to jest fake, gdyby za rok wyszedł na Warriors w tym składzie, to by się okazało przy dobrym gameplanie, że McCollum jednak blado wygląda przy Currym/KD, Love to poziom Niko Miroticia (nie ma w tym żadnej przesady) naprzeciw Warriors, a i powrót Jordana do sensownej formy to przecież nie jest pewniak. Brawo dla flubera mimo wszystko, wzór GMa tak obiektywnie, to, że zrobił z tego wyrównany pojedynek - lol, nie spodziewał się on nawet tego, ale to nie ma prawa się udać.

 

Wprawdzie nie uważam głosujących na Cavs za idiotów, ale szczerze dziwię się, że to kupiliście. Sorry, nie dziwię się irytacji @january’ego, bo to jest po prostu nieprawda. Gdyby dostał za Love'a jakiegoś Bradleya Beala (tak szczelam, pewnie nierealne), wyglądałoby to inaczej. 

 

Rockets mam na drugim miejscu, bo jak mają decydować argumenty sportowe, to Harden > Cavs bez LeBrona przez następne 25 lat, Regis miał trochę pecha, że wyczyścił cap space na to okienko, a skończy się pewnie z JJ Redickiem (powinieneś uderzać, bo u D’Antoniego to byłoby złoto). Ciekawe jakby to wyglądało, gdyby dał LeBronowi 1+1.

 

Ad LMA:

 

Bucks są lepsi sportowo, Spurs wg mnie mieliby realne szanse na pozostawienie Aldridge’a w obliczu jego trade request z ubiegłego lata. Ale nie chciałem krzywdzić SlaKB domysłami, więc przyjąłem obiektywne kryterium, czyli argumenty sportowe.

 

Tutaj Bucks są po prostu dużo lepsi. Giannis, Middleton lub Kemba pod extension lub jakieś snt, pieniądze na rolesów, Wschód – SlaKB jest w stanie zrobić skład Kemba-Redick-Middleton-Giannis-Aldridge, w warunkach normalnej ligi to byłoby top3 całego NBA. 

 

Ale żeby nie było tak słodko, dla mnie to z perspektywy Bucks jest po prostu taki sobie ruch. Aldridge jako pierwsza opcja, który robi te 23-10 jest graczem z top15 ligi, bo dobrze broni i można na nim oprzeć scoring swojej drużyny.

 

Tyle, że SlaKB ma ~30ppg scorera i dwóch 20ppg scorerów. I my widzieliśmy dokładnie ten schemat gdy Aldridge trafił do Spurs i stracił touches, bo obok miał Kawhiego i musiał się dostosować do koszykówki Spurs. Pamietacie te wszystkie rumors o otyłym past prime niezainteresowanym grą Aldridge’u, narzekania fanów Spurs i krytykę, że pierwszy FA który przyszedł do SAS okazał się niewypałem? No, to właśnie dlatego.

 

W tym sezonie nie było Kawhiego I, tadam, LMA był najczęściej postupującym-izolującym wysokim w NBA (50% jego ofensywy) i znowu mieliśmy 23-10 allstara Aldridge’a. Ale u SlaKB nie ma na to szans, bo po co grać heavy iso/post up offense wokół Aldridge’a, mając Kembę, Giannisa i Middletona? A LMA rozciągnię grę (ale bez szału, bo bez trójki) i zagra raz na jakiś czas picka, ale jego główna siła w ofensywie (obecnie) to post up + iso. A to jest słaby fit do super teamu, jaki powstaje w Bucks.

 

Trochę się czepiam, bo Bucks będą zajebiści (jak tam trafili), po prostu nie tak dobrzy jak na papierze.

 

Jak Aldridge trafi do Spurs, to mam nadzieję, że Ignazz odda Kawhiego za młodzież.

 

Ad reszta – PG13 stał się no-brainerem w Celtics, a to już pokłosie świetnej wymiany Elda i decyzji o zostaniu w OKC. ALE dla mnie Boston to będzie poziom OKC (Gasol zagrał najgorszy sezon od nie wiem kiedy i będzie miał 33 lata, serio myślicie, że się pozbiera?), a jego decyzja z Oklahomy nie ma jakiegokolwiek przełożenia na decyzję w Bostonie. Mój głos chyba nie ma znaczenia (Boston), ale może chociaż napiszcie mi, czego nie dostrzegam u tych Celtics. Na pewno nie dostrzegam assetów pod kolejne wymiany. Oczywiście pozycja C's i tak jest dużo lepsza - brawo! - po prostu w tym entuzjazmie dla mnie dalej wygląda to tak sobie, a rozmienienie Westbrooka i George'a może być bardzo ciężkie.

 

Miłych wakacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać, iż pisanie "robicie z LJ debila" =/= "Jesteście debilami".

 

Ale jak jesteście urażeni, to trudno.

Fluber mnie zirytował :grin:

 

No właśnie, kiedy nazwałeś głosujących na Cavs debilami? Raczej kilkakrotnie wspomniałeś, że głosujący na Cavs robią z LeBrona debila. Nawet to podchwyciłem po tej słynnej "synowskiej" argumentacji.

 

O, BMF przykłada dużą wagę o fitu. Będzie się jarał moimi Pels. Dobrze wróży na PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coraz lepsze czucie tego co chce zrobić

 

Jeszcze chwilkę jeszcze chwilkę

 

Możemy starać się lać wodę ile wlezie ale podstawowym zadaniem każdego gm jest uważne słuchanie co mówi twój najlepszy gracz

 

Trochę smutno mi na takie krzyżowe oceny gdzie wcześniej skład oceniono nisko w serii z okc a teraz dragic i millsap mają być aż tak dobrzy że zabierają lma grę i on rzuca to w cholerę bo zero touches

 

Obudowuje go coraz lepiej

 

Nie mogę zdradzić co tam szykuje ale tu znowu mamy 180 stopni

 

Były zdania że jak wezmę młodego i draft to lma nie ma czasu czekać

 

Teraz narracja że jak wezmę gwiazdę na tu i teraz to lma odejdzie bo nie bedzie 1 opcja

 

Trudno dogodzić wszystkim

 

Dovodze lma może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps

 

Pytałem w kontekście głosowania czy Lakers mając Jimmiego mają opcje za rok brania Leonarda / co planują w realu/ bo nam już składy poleciały

 

Nie otrzymałem odpowiedzi ale też to uparte trzymanie młodych assetow przez januarego jest błędna kalka magica

 

Dwie odrębne sytuacje

 

ABC w bux jest coraz lepszy i bardziej medialny niż Leonard więc to jeszcze gorszy fit

 

Jeżeli chcesz być numer 1 to unikanie bestii medialnej lbj ABC czy Davisa to obowiązek

 

Ale Leonard z ta cała swoją cichą naturą to jest nie najgorszy fit aby robić swoje na pedestiale

 

Lma wadzil dwa lata temu cichy pracowity wyrobnik a greak freak na każdym rogu w Milwaukee już nie?

 

Przecież on wchodzi do obcego miasta i to nie swojego

 

Przychodząc do spurs miał ekstra atencje że to pierwszy super fa od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockets mam na drugim miejscu, bo jak mają decydować argumenty sportowe, to Harden > Cavs bez LeBrona przez następne 25 lat, Regis miał trochę pecha, że wyczyścił cap space na to okienko, a skończy się pewnie z JJ Redickiem (powinieneś uderzać, bo u D’Antoniego to byłoby złoto). Ciekawe jakby to wyglądało, gdyby dał LeBronowi 1+1.

Salary wyczyściłem teraz, bo to był ostatni moment, w którym miałem szansę na maksa przy zachowaniu Hardena Gordona i Capeli.

Za rok wchodzi nowa umowa JH plus wiadomo było, że Capeli trzeba będzie płacić ok.20 mln. To już jest ok. 73 mln plus nawet reszta z dead spotów daje ponad 80 mln, wystarczy tylko na maksa dla RFA, więc słabo.

Nie udało się, ale nie żałuję tego. Przynajmniej dałem sobie szansę.

 

Z perspektywy czasu trochę żałuję tego, że nie dałem wyższej umowy Capeli. Myślałem nad czymś w okolicach 100/5 ale zrezygnowałem, kiedy były problemy z przedłużeniem Capeli w HOU.

Nie chciałem wchodzić w 5-letnią umowę za 20 mln gdyby on trafił np do SAC albo wziął QO i trafił nie wiadomo gdzie. Inna sprawa, ze liczyłem na to że jeśli january będzie to przebijał to raczej czymś w rodzaju 18-19 mln * 4☺.

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz zapominasz o jednej rzeczy to MY jestesmy Aldridgem. My nie wiemy nic na temat wymiany Leonarda, kto za kogo i kiedy. Dla mnie Spurs jawia sie teraz jako organuzacja, ktora robi cos na szybko. W Bucks LMA wie co ma. Przyklad Elda pokazal ze jasne komunikaty i szybkie dzialanie moga sprawic, ze przekonasz do swojej wizji wiekszosc. Gdyby ktos jeszcze miesiac temu zapytal na ile oceniam szanse pozostanie George w Bostonie to bym powiedzial 0%. A sytuacja dwoma ruchami - transfer i kontrakt zmienila sie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kyzwa na szybko?

 

Jestem dalej spokojny i od początku gry miałem taką strategię być popem

 

Z różnica że nie bałem się jak zysk był spory oddać starych

 

Zapytaj rozmówców którzy poganiali mnie o Leonarda

 

Ja tu wolno i spokojnie działam

 

Bardzo nietrafione ocena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kontekście tego co BMF pisał o Aldrige'u jako 1 opcji.

Jeśli on w real Spurs tą pierwszą opcją będzie i będzie grał jak w poprzednim sezonie kręcąc podobne cyferki, to obawiam się że niewiele osób tutaj będzie robiło głębsze rozkminy nad tym, że on przecież nie mógłby tak grać w Bucks przy Giannisie i Kembie.

Nie wiem jaka będzie narracja SlakB, ale np fluber wiedziałby jakby to przekuć w złoto. Jeszcze jednego 20 bieda scorera by wziąć i wyjdzie na to że s5 będzie robić 120 ppg. Tego i Warriors nie przeskoczą☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę

 

Ja miałem wyrzuty sumienia że wstrzymuje pół ligi w wymianach gdy szły pm a Ty mi to zarzucają????

Zarzucasz że szybki Lopez że mnie,?

Zobacz

 

Sam sobie przeczysz

 

W spurs jeszcze nic nie wiadomo inne karty rozdane i ja jestem za szybki?

Przed chwilą było że działam za wolno

I miałem czas aby wszystko zrobić przed głosowaniem

Straciłem głosy że nie zrobiłem tego przed

 

Teraz mam tracić że dostrzegasz mnie jako szybką zle zarządzana organizacje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kontekście tego co BMF pisał o Aldrige'u jako 1 opcji.

Jeśli on w real Spurs tą pierwszą opcją będzie i będzie grał jak w poprzednim sezonie kręcąc podobne cyferki, to obawiam się że niewiele osób tutaj będzie robiło głębsze rozkminy nad tym, że on przecież nie mógłby tak grać w Bucks przy Giannisie i Kembie.

Nie wiem jaka będzie narracja SlakB, ale np fluber wiedziałby jakby to przekuć w złoto. Jeszcze jednego 20 bieda scorera by wziąć i wyjdzie na to że s5 będzie robić 120 ppg. Tego i Warriors nie przeskoczą☺

Poki co to o moją narrację nie trzeba się martwić bo LMA się oddala :)

 

Co dla mnie jest trochę dziwne bo glosowanie na LMA powinno być proste, jeśli ktos bierze pod uwagę przede wszystkim aspekt sportowy to wybiera Bucks, jesli ważniejsze są jakies nie do końca potwierdzone plotki i domysły to wybiera Spurs, co jest trochę dziwne właśnie przy Leonardzie (ktory dalej jest w Spurs) LMA i tak będzie tym drugim, jesli za Leonarda przyjdzie jakis mocny gracz to LMA tez będzie tylko tym drugim. W przypadku oddania Kawhiego za picki i mlodych to Aldridge rzeczywscie będzie numerem 1, ale co z tego skoro w takiej sytuacji raczej nie wejdzie do PO?

Dodatkowo tak naprawdę nie wiemy co dokladnie wydarzy się z Leonardem więc to takie glosowanie w ciemno.

Nie wspominając o tym, że LMA w wieku 33 lat może zamiast być pierwszą opcją w borderline PO teamie to wolałby powalczyc o coś więcej. Dodatkowo myślałem, że najwazniejszy będzie aspekt sportowy, niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to LeBron byłby u mnie, a George u Ciebie☺

Spurs będą PO teamem - Dragic plus Millsap plus nieźli rolesi plus to co Ignazz dostanie za Kawhi. To już kwestia wyboru, czy LMA woli być w takim teamie 1. opcją czy 2-3 w Bucks z szansami na ECF.

 

Mnie trochę dziwi, że ignazz nie dorzucił jeszcze 1-2 mln/year do umowy - wtedy pewnie już LMA byłby u Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ten zakaz wymian w trakcie głosowania nie ma sensu. Skoro mamy być LMA a on by wiedział co Spurs zrobią z KL to my też powinniśmy to wiedzieć.

Ale jak są dogadani że Leonard ląduje np. w Sixers/Nyk to mozna w tym temacie zarzucic info ze Leobard zmienia chate a w druga strone przychodzi ktos tam...przeciez priv tez istnieje jakby co, tego nikt nikomu juz nie zabroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.