Skocz do zawartości

Jazz 17/18 - In Gob we trust


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam pisanie o tym, jak to genialną przebudowę Jazz robią i jakim to są wzorem dla reszty ligi. Cóż - mam nadzieję, że Magic zrobił sobie notatki z tego :smile:

 

Wiem, że to cytowanie tego postu jest w zasadzie "zagrywką" niskich lotów ale po zakończeniu tego sezonu nie mogłem sobie darować :P:)

 

A co do całości to jednak trzeba Jazz pochwalić, mnie osobiście przez większość rs wkurzali, ale po tych wszystkich roszadach i po tym jak zafiniszowali( pomijam ten mecz z PTB  :hopelessness: ) myślę że spokojnie na jakieś 4+ zasłużyli

Niemniej władze ligi chyba powinny to jakoś określić bo stawianie obaj siebie rookie 19-21 latkow bez związku z profesjonalną koszykówka wcześniej (czytaj tylko szkoły/uczelnie) z graczami 23-25 letnimi w stylu Embiid, Saric, Bogdanovic itd. ktorzy z probasketem mieli związek w Eurolidze czy w NBA organizacji, to jest pewne nieporozumienie.

 

Osobiście uważam, że za bardzo się spinacie z tą nagrodą, która i tak Ben dostanie, bo zasłużył na to.

Zasłużył, jedyny argument to ten z tym stażem w pro ekipie, ale w zasadzie nie może być on determinujący. Z Mitchela może być kozak ale choćby to nieszczęsne spotkanie z Blazers pokazał, że chokerem solidnym tez może być od czasu do czasu, szczególnie jesli dać mu wolna rękę, co zdecydowanie zbyt często robił Snyder. W 1rd będzie zatem ciekawy pojedynek Westbrick vs Choka znaczy przepraszam Spida :P;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto nie rozegrał nawet 50% dostępnych minut i opuścił koło 30 spotkań, nie powinien być brany w ogóle do DPOY. Takie restrykcje są chyba przy all-team i podobnie powinno być z nagrodami indywidualnymi.

 

Scottie Pippen dostał 3rd All-NBA Teams po rozegraniu 44 meczów (chyba nie muszę przypominać za jaki sezon?). To ogólnie jest największy skandal w historii tych nagród, bo wyprzedził Shawna Kempa, który zagrał 80 meczów i zrobił play-off z trzema rookie w pierwszej piątce (czwarty rookie wchodził pierwszy z ławki). Żeby było śmieszniej Pippen w tym samym sezonie był również w pierwszym (!) składzie defensorów.

 

No i Ewing dostał ROTY z 50 meczami, ale notował świetne statsy i właściwie nie miał żadnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o rozwój zawodników to Jazz jest w czołówce ligi. TOP5 a może i TOP 3 pod tym względem

 

Możesz to rozwinąć to powiem szczerze, nie widzę tego. Hood i Gobert są dowodami, że to nie do końca prawda. Jeśli porównasz rozwój Capeli i Goberta to Rudy zatrzymał się w rozwoju. Jak dwa lata temu zjadał Clinta, rok temu było 50/50 to teraz to Clint mu odjeżdża. 

Hood to dołująca historia, robi to co robił 2 lata temu.

Rozumiem, że są progresy u innych zawodników, ale jeśli dwaj zawodnicy, który byli kilka lat w Jazz gdzieś się zatrzymali to topowanie Utah jest na wyrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clint w niczym mu nie odjeżdża. Zagrał fajna serie ale nadal Gobert jest nieporywnywalnie lepszy

Czysto statystycznie w tym sezonie wielkiej różnicy między nimi nie ma, przynajmniej wg bball ref

 

https://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.fcgi?request=1&sum=0&player_id1_hint=Rudy+Gobert&player_id1_select=Rudy+Gobert&player_id1=goberru01&y1=2018&player_id2_hint=Clint+Capela&player_id2_select=Clint+Capela&y2=2018&player_id2=capelca01&idx=players

 

Do tego Clint ma 2 lata mniej. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że Gob walczyl z urazami w tym sezonie i nie pokazał w 100% wszystkiego, ale z tym dużo lepszym jednak bym nie szalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon z rzędu nie doceniłem jazz. Przed sezonem typowalem ze ledwo wejda do playoffs z 8 miejsca i dostana sweep od warriors, w trakcie sezonu gdy gobert byl kontuzjowany porownalem ten zespol bez goberta do poziomu phoenix suns za co teraz bije sie w piersi.

 

Trzeci rok z rzedu ich nie zlekcewaze. Za rok beda jak rowny z rownym grac z rockets i warriors.

 

Co do rozwoju graczy to w jazz chyba jest cos innego. Potrafia wykorzystywac mocne strony graczy i maskowac slabe, potrafia wylawiac perelki z draftu, natomiast nie nazwalbym tego rozwijem graczy. Raczej to magia snydera i umiejetnosc dostosowania graczy do systemu. Podobnie jak w celtics gracze kepiej graja pod snyderem/stevensem niz w innych klubach. Nie staja sie lepsi jako jednostki ale tworza lepsza druzyne jako calosc niz jako suma elementow skladowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boxie może faktycznie różnicy nie ma ale defensywie to jest jednak różnica sporą i wszystkie staty lepsze niż DBPM to potwierdzają

Box jak i te "mniej zaawansowane" adv stats (w sensie TRB%, jakieś TSy itp) są dosyc bliskie stosunkowo, do tego Capela robi postęp, a Gob zagrał (znowu -statystycznie) na pewno nie lepszy sezon niż rok temu. Trzeba oczywiście pamietac o okolicznosciach - Clint gra z dwoma AllNBA caliber (a może i All Time) kreatorami, Gob jest po urazach itp. Jednak trzeba przyznać, że Capela mocno podgryza już Goba w kwestii poziomu. Ciężko mogą mieć Rox go zatrzymać, jeśli bedą długo o Brona walczyć (chyba, że Clintowi jest tam tak z CP3 i Hardenem dobrze, że poczeka ?)

 

Ja oczywiście nadal mam Goba wyżej, szczegolnie przez impact jaki ma na styl gry rywali swoją obroną (czego w statach nie widać) oraz tym jaka jest różnica w roli w drużynach i w szatni, ale na pewno Clint tendencję ma mocną.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box jak i te "mniej zaawansowane" adv stats (w sensie TRB%, jakieś TSy itp) są dosyc bliskie stosunkowo, do tego Capela robi postęp, a Gob zagrał (znowu -statystycznie) na pewno nie lepszy sezon niż rok temu. Trzeba oczywiście pamietac o okolicznosciach - Clint gra z dwoma AllNBA caliber (a może i All Time) kreatorami, Gob jest po urazach itp. Jednak trzeba przyznać, że Capela mocno podgryza już Goba w kwestii poziomu. Ciężko mogą mieć Rox go zatrzymać, jeśli bedą długo o Brona walczyć (chyba, że Clintowi jest tam tak z CP3 i Hardenem dobrze, że poczeka ?)

 

Ja oczywiście nadal mam Goba wyżej, szczegolnie przez impact jaki ma na styl gry rywali swoją obroną (czego w statach nie widać) oraz tym jaka jest różnica w roli w drużynach i w szatni, ale na pewno Clint tendencję ma mocną.

 

 

Javal Mcgee..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci rok z rzedu ich nie zlekcewaze. Za rok beda jak rowny z rownym grac z rockets i warriors.

 

Tak jak ich nie doceniałeś to teraz ich przeceniłeś. Po pierwsze nie wiadomo co będzie z Rox, jeśli zaliczą jakoś spektakularną wtopę to CP3 może odejść. Nie mówiąc już, że ten sezon był dziwaczny bo 1/3 ligi grała po to by nie wygrywać.

Jazz to zespół w którym Snyder zaimplementował system i nawet jak wypadają jakieś elementy to dalej idzie do przodu. Ale talent, który posiadają nie jest aż tak ogromny, żeby zrobić różnice i wskoczyć na wyższy poziom.

 

W serii z Rox walczyli dzielnie, ale wygrali tylko jedno spotkanie gdzie Joe grał na kodach. Oczywiście rozumiem narracje, że jakby był Rubio to wtedy by było (choć jej nie kupuje).

 

Zespoły, które mają system są dobre w RS, w PO ważniejszy jest talent. A Mitchell to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zespoły, które mają system są dobre w RS, w PO ważniejszy jest talent. A Mitchell to trochę za mało.

 

Jazz rok temu wygrali w PO z drużyną z Paulem, Griffinem i Jordanem w skłądzie

 

A w tym roku wygrali z drużyną z Westbrookiem, Georgem i Adamsem w składzie

 

i od żadnej z tych drużyn nie zaliczyli lepszego bilansu w RS

 

Nie wspominając o Bostonie, który już wywalił po drodze Giannisa, Middletona, Simmonsa i Embiida...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz rok temu wygrali w PO z drużyną z Paulem, Griffinem i Jordanem w skłądzie

 

A w tym roku wygrali z drużyną z Westbrookiem, Georgem i Adamsem w składzie

 

1 runda, a co było dalej? Oklep. A jak Blake grał w 3 z 7 to nadal jest talent czy pół talentu?

 

Ale kumam o co chodzi powinienem doprecyzować. Gdy spotykają się dwa zespoły z systemem to różnice robi talent. Clippers mieli więcej talentu, ale słabszy system + wypadł im talent. OKC więcej talentu, ale brak systemu. 

Nie umniejszam w żaden sposób Jazz, ale co innego wygrać w 1 rundzie, a co innego walczyć jak równy z równym.

 

 

Nie wspominając o Bostonie, który już wywalił po drodze Giannisa, Middletona, Simmonsa i Embiida..

 

Na wschodzie papierkiem lakmusowym w PO jest LeBron James, a nie Giannis czy Philly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co by musiało zrobić Jazz, kogo spuścić, jakie picki dorzucić aby było miejsce na jakieś głośne nazwisko. Favors mnie nie przekonuje i tu widzę największą bolączkę Jazz. Ewentualnie + dobry backup PG.

 

Kogo widzę? Noel? Może by się cholera ogarnął pod Snyderem? I do tego będzie tani. Randle? Mało prawdopodobne i średnio by chyba pasował głównie z powodu braku 3pt co przy Gobertcie i Rubio odpada poza tym swoje krzyknie. Jabari Parker?

 

Mokry sen to Tobias Harris.

 

Przyznam się szczerze, za dużo Was nie oglądałem. Dopiero od momentu jak Mitchell wybuchł. Ingles pogra na 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda, że Jazz nie dogadali się z Bulls w sprawie Mirotica w sumie. Nie piszę dlatego, że chciałbym wiecej za Niko czy coś, ale to mógłby być niezły fit na prawdę dla Jazz.

Też o tym pomyślałem ale on chyba bo udanym sezonie w NOP niekoniecznie musi chcieć się gdzieś wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.