Skocz do zawartości

Oklahoma City Thunder 2017/18


barcalover

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś odpady na ławkę się znajdą. Moim zdaniem Singler albo będzie do kogoś upchnięty albo stretch provision na nim, dla oszczędności. Potrzebny głównie rozgrywaj, po powiedzmy, że pod koszem Kanter pogra jako backup C i pare minut razem z Andamsem wiec stykają we 4 plus Collison i może ktoś z SummerLeague. Market sie kurczy ale okc i tak czeka na kogoś za minimum lub jakiś tani wyjątek (BAE?) bo nic wiecej nie mogą.

 

Troszkę finansowo czkawką odbija się ten kontrakt Enesa. Bo o ile to spoko zawodnik na rezerwę, ktoś kto daje szansę innego grania, to jednak gdyby ten backup pf/c zarabiał ta dyche mniej to lepiej by się budżet spinał, no ale było, minęło.

 

Tak czy inaczej bedę pewnie dużo okc oglądał w tym roku i może jakieś stojące miejsce na bandwagonie by sie znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ spacing Westbrook/Roberson/PG/Patterson/Adams też nie urywa.

 

Masz całkowitą rację, ale plus jest taki, że na ławce są Abrines, McDermott i Kanter, więc można w razie czego kombinować.

 

Natomiast kwestia, która jest wg mnie ważniejsza, to obrona. Westbrook będzie miał w obronie za plecami kolejno Robersona-George'a-Pattersona-Adamsa co naprawdę wygląda dość kozacko na papierze. Zobaczymy jak to ogarną na parkiecie. W każdym razie w poprzednim sezonie Thunder byli top10 obroną, grając często Sabonisem i Singlerem, więc tutaj trzeba będzie celować w top5 obronę z dwoma kozackimi opcjami w ataku.

 

Jeśli Billy ogarnie podział minut tak, żeby przy odpoczynku Westbrooka był PG z pasującymi do niego graczami, to Thunder naprawdę mogą mieć przed sobą ciekawy sezon. Sufit to imo 2 miejsce w konferencji. 5 miejsce to raczej worst-case jeśli RW i PG nie będą mieć kontuzji.

Brak rezerwowego PG jeszcze, 

 

Prawdopodobnie wezmą Christona na backup PG, jeśli nic lepszego nie będzie w zasięgu. To nie jest tragiczna opcja.

 

 

 

Pick Fergusona wygląda słabo.

 

Wiem, że nie lubiłeś gościa jeszcze przed draftem, ale z tego co czytałem, to sporo osób widzi u niego duży upside po obu stronach parkietu i ciekawą opcję 3&D, jeśli dobrze się rozwinie. Zobaczymy, PG to w teorii idealny mentor dla niego w rookie year.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook/

Roberson/Albrines/Ferguson

George/McDermott/Singler/Huestis

Patterson/Grant

Adams/Kanter

 

Pick Fergusona wygląda słabo.

Brak rezerwowego PG jeszcze, głębi na PF/C, a swingmanów jest od cholery.

+ spacing Westbrook/Roberson/PG/Patterson/Adams też nie urywa.

 

 

czyli w sumie to co ostatnio, czyli zero gra wszystko sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję, jest super, ale do słów PG nie przywiązuję wielkiej wagi. Patrzę na sytuację Thunder pod kątem jednego sezonu, a ta wygląda znakomicie, bo po 1 roku przerwy prawdopodobnie Thunder będą znów w 2 tierze contenderów zachodu, co powinno dać sporo emocji, jeśli nikomu kluczowemu nie przytrafi się groźna kontuzja.

 

Słowa PG rozdmuchano wcześniej, on cały czas mówił, że preferuje LA, bo to jego dom, ale cały czas też przewijały się w tych doniesieniach teksty o chęci gry o mistrzostwo. Zobaczymy jak się sprawy potoczą, póki co jest znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo lubię OKC. 

 

Życzę Wam conajmniej finału konferencji, choć myślę że znajdą się tam Worriors i Rockets. 

 

Ale do rzeczy, kochałem Melo i nadal go kocham, za jego serducho i to co dał Knicks , nam fanom. 

 

Uwierzcie, mi że oglądam ponad 70 spotkań Live Knicks co sezon od lat, a od 2010 mus. 

 

Nawet nie wiecie ile razy wypowiedziałem słowo na K, patrząc co Melo robił w ataku w tej drużynie, oczywiście mnóstwo razy się jarałem jak kościoły w Norwegi z jego gry. 

 

Życzę Wam Olimpic Melo w ataku, ale bronić tego faceta w wieku 33 lat już nie nauczycie, także będzie trzeba przykryć jego braki w defensywie. On w obronie nie nadaję się absolutnie na 3jkę, na wschodzie go zjadali, a co dopiero będzie na zachodzie. Tylko PF 4 w ataku i obronie. 

 

Czy tak łatwo będzie wyrzucić przyzwyczajenia z 14 lat kariery, 15 sekundowe Iso , czyli jego największa broń w ataku. 

 

Kolejna sprawa , PG13 i Melo to zawodnicy na tej samej pozycji, Russ będzie musiał decydować komu więcej dogrywać, oboje mają pewnie równie wielkie ego (Melo i Pg) , nie wiem czy to wszystko pyknie, Russ z Durantem nie funkcjonował idealnie, a teraz dostanie jeszcze dwóch all-starów, może pyknie zobaczymy.

 

Jeszcze 3 lata temu to był inny Melo, nie spodziewajcie się też , penetracji, tego że będzie wchodził pod kosz, walczył o każdą zbiórkę w ofensywie, to za co go kochałem jeszcze kilak late temu (sezon 2012/2013) 

 

Melo dziś z Knicks ? To Carmelo #Iso #Jumperki (do zerzygania) #No defense Anthony

 

Mam nadzieję , że Russ zmieni Carmelo w chłopaka z olimpiady, ale mam watpliwości. 

 

Na koniec.

 

Melo to gość, który we krwi ma rzut, to gość który NIE PODAJE PIŁKI , to rasowy strzelec finisher. Ile razy jebałem go na meczach kiedy miał dwóch wolnych nie krytych Kp i Lee w Crunch Time, on wolał jebnąć cegłę przez ręce i przegrać nam mecz, życzę Wam żebyście tego nie oglądali. 

 

Ja wbrew forumowym opiniom , cieszę się z tej wymiany dla Knicks, bo oglądałem regularnie gościa przez jego ostatnie 7 lat w Knicks i wiem że oprócz super nowego Teamu Oklahoma City Thunder z Melo , może też być super klapa Oklahoma City Thunder , niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presti się zrehabilitował z nawiązką za swoją jedyną w sumie wtopę z Hardenem.

 

Gratsy dla barcylovera i innych fanów okc.

 

Presti i Morey nieźle ostatnio odstają od reszty.

 

Facet dopiero co przepłacił Kantera, Oladipo i Adamsa co skończyło się utratą Duranta i było bardzo prawdopodobne utracenie też Westbrooka. Facet zgasił pożar w domu, który sam rozpalił. Te peany są przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet dopiero co przepłacił Kantera, Oladipo i Adamsa co skończyło się utratą Duranta i było bardzo prawdopodobne utracenie też Westbrooka. Facet zgasił pożar w domu, który sam rozpalił. Te peany są przesadzone.

po 1 Kantera przepłacili Blazers on tylko wyrównał

Generalnie byli o krok od pokonania Warriors więc raczej się to opłacało

 

Odszedł Durant i wtedy Kanter zaczął ciązyć

 

Potem wymienił Ibakę za pakiet Sabonis Oladipo i Ilyasova

Wymiana na plus

Ilyasove wymienił na Granta - tu akurat raczej neutralnie ale kto wie

Wymienił Payne zbędnego w sumie na Taja Douga i drugą rundę byków

 

Potem wiadomo co zrobił więc tak naprawdę wymienił spadający kontrakt Ibaki i Payne na Melo , Granta i George'a. Podpisał tanio PAttersona. Adamsa przepłacił ale nie jakoś kosmicznie dużo

 

Liczy się efekt końcowy a ten jest świetny bo w rok po odejściu supergwiazdy mają znów świetny pewnie drugi w lidze skład

 

No masz rację nie ma co chwalić go za jego robotę tylko trzeba być malkontentem i czepiać się jakiś popierdółek

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację nie ma co chwalić go za jego robotę tylko trzeba być malkontentem i czepiać się jakiś popierdółek

Tak jak pisałem wcześniej, niektórzy mają niezrozumiały ból dupy, nie wiem wynikający z jakichś swoich uprzedzeń? Facet zrobił świetną robotę i jest w tym co robi po prostu bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely,

 

w 2012 roku Thunder mieli Westbrooka, Hardena i Duranta.

 

Presti wolał dać extension Ibace zamiast maksa Hardenowi.

 

po trzech sezonach wymienił Ibakę za Victora Oladipo ani razu nie robiąc w tym czasie finałów gdy Harden ugruntował pozycję ~top8 graczy w lidze.

 

Durant uciekł z Oklahomy - ciekawe czy by to zrobił gdyby Oklahoma dalej miała Hardena.

 

Presti dał w międzyczasie kilka debilnych kontraktów (Kanter, Oladipo) zapychając salary.

 

gdyby nie kuriozalna decyzja Indiany (której nie da się w żaden sposób obronić), Presti byłby skończony jako GM Thunder - w normalnych warunkach nikt nie wziąłby Oladipo, 28/30 GMów (bo jeszcze Vlade) odrzuciłoby po 10 sekundach tą ofertę Oklahomy, a tym samym Melo nie poszedłby do Thunder, w obliczu CY Westbrooka to byłaby sytuacja nie do pozazdroszczenia.

 

więc tak, Oklahoma świetnie wyszła na tym offseason, ale jest powiedzenie ''więcej szczęścia niż rozumu'', i ono idealnie pasuje do tej sytuacji - dlatego te pochwały Prestiego są nużące, koleś popełniał kiepskie decyzje przez lata i gdyby nie fart, Thunder byliby skończeni jako poważny zespół. przecież tego nie da się inaczej opisać, Pacers oddali George'a za nic, bo nie chcieli go zostawić na Wschodzie/wysłać do Lakers, no błagam.

 

nikt nie kwestionuje tego, że Oklahoma jest głównym wygranym offseason, ale przekonywanie o jakiejś sile sprawczej Prestiego to jakieś nieporozumienie. i tu nie chodzi o samego Prestiego, przecież to samo można powiedzieć o Moreyu - gdyby nie wielki błąd Prestiego z Hardenem, Houston do dziś mogliby szukać franchise playera. to samo z Aingem i dealowaniem z Brooklynem, Kupchaku, który zbudował contendera Lakers na fatalnym (wtedy) trejdzie dla Memphis, etc. potem ten sam Kupchak zawalił salary Lakers kontraktami Mozgowa i Denga - czyli w 2008 roku był geniuszem, a w 2016 - idiotą? może po prostu w 2008 roku to ktoś inny był debilem (wiadomo, że skończyło się na MArcu, ale wtedy nikt tego nie mógł brać pod uwagę)? przecież analogicznie to wygląda tutaj.

 

i mogę tylko powtórzyć - dla mnie lepiej o jakości GMa świadczą sytuacje, gdzie samodzielnie musi podjąć decyzje które nie są zależne od innych czynników tj. decyzje innych organizacji - Presti odpuścił Hardena i zawalił złymi kontraktami salary Thunder. więc brawo, że złożył Pacers kuriozalną ofertę która nie miała prawa przejść, ale przeszła - ale jako GM ma wiele za uszami i daleko mu do statusu geniusza. bo o to chodzi w tej całej sprawie.

 

co, jak wyżej, nie zmienia faktu, że Oklahoma niesamowicie skorzystała i trzeba będzie im w przyszłym sezonie kibicować jak dojdą do WCF.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

 

Po1 Jednak nie do końca rozumiesz czym jest klub NBA. Dla większości to biznes . 14 klubów NBA w zeszłym roku było na minusie. Z czego 9 na pernamentnym

Decyzja z Hardenem to nie było dać maxa Hardenowi czy Ibace. To było ,że oni chceli by Harden zszedł z maxa. Ale on nie chciał.. Thunder nie było wtedy stać na 3 maxy a przynajmniej tak myśleli. To była decyzja na styku właściciel-GM . Finansowe decyzje zawsze muszą być klepnięte przez właściciela.

Dlatego poleciał GM Cavs bo się zachowywał jakby to byly jego pieniądze a Cavs przynoszą 40 baniek straty

 

A Wam się wydaje że można nimi rzucać na lewo i prawo bez patrzenia na rachunek ekonomiczny.

 

Po2 - Przypomniam po raz kolejny KAnter nie dostał tej propozycji od Thunder - oni ją wyrównali

 

Po 3 - Już po raz kolejny przypominasz o tej umowie Oladipo. To ja się zapytam --- ile sekund na tym kontrakcie Oladipo zagrał w Oklahomie?

Ty piszesz, że to głupota Pacers. Ciekawe że każda prawidłowa decyzja Prestiego jest dla Ciebie głupotą innych a jednocześnie wychwalałeś pod niebiosa Hinkiego choć w odróżnieniu od Prestiego facet niczego nie zbudował

 

Po 4 Presti w rok odbudował zespół - zrobił 4 odważne transfery w wyniku których znów ma zespół TOP 4 ligi

 

 

Po 5 Więc jakimi złymi kontraktami zawalił Thunder?

 

Kanter zagrał dwa lata i w pierwszym roku to się broniło bo z Durantem pokonali 60 w Spurs i byli o jaja Duranta od tego by pokonać 70 w Golden

 

Oladipo nie zagrał nawet sekundy w Thunder a Ty ciągle powtarzasz że zawalił im salary.. Niby jak?

 

Roberson gra na dobrym kontrakcie

Patterson jest poniżej jego wartości rynkowej

Adams ciut przepłacony ale nie jakoś tragicznie

 

Ogólnie ja patrzę na każdego GM pod kilkoma względami

 

A - draft -- tu naprawdę liczba dobrych wyborów i mała ilośc pomyłek przemawia na jego plus

B - finanse - thunder jest dochodowym klubem za czasów Hinkiego. Co jest naprawdę rzadkością na tak małym rynku

C - pozycja klubu - klub praktycznie nie wypada poza drugą rundę PO za jego czasów. Jak stracili gwiazdę to szybko odbudował zespół i znów są kandydatem do finału Zachodu

D - wymiany - można dyskutować, że przegrał wymianę z Houston ( tylko to wynikało z ostrożności finansowej) ale poza tym to wygrywa albo jest na remis . Jedna porażka a Ty machasz tą flagą aż do bólu

 

Nie ma GM , który by nie popełniał błędu ale całościowo Presti jest wysoko na liście. Ty się skupiasz na jego nielicznych pomyłkach i wręcz przesadzasz jak choćby z umową Oladipo a w ogóle pomijasz całościowy obraz

Jednocześnie zaś wychwalasz Hinkiego

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet ganić Prestiego za historię sprzed lat to zobaczymy, że wyszedłz tego obronną ręką. On wciąż się liczy. Nawet jeżeli uznać to za błąd, to koleś realnie ten błąd naprawia, a OKC niezmiennie są w grze. Ilu GMów to potrafi?

 

Natomiast wspomniany tu Hinkie będzie wytykany palcami jak Billi King jeżeli Sixers po tych latach tanku niczego sensownego nie zbudują. To jest pierwszy z sezonów prawdy, w którym zobaczymy ile to szorowanie dna na siłę było warte.

 

Póki co Presti to jest ścisła czołówka GMów, a przy Hinkiem to istny mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc bardzo fun2watch

albo

moze skonczyc sie tragedia.

 

nie wiem jaki beda mieli pomysl na ofensywe i jak carmelo poradzi sobie z byciem 2-3 opcja. jedno jest pewne, melo jako 2-3 opcja to swietna  sprawa. pokazywal to juz w team usa gdzie jako pf robil robote. niemilosiernie punktowal. od kilku lat pisalem, ze melo w odpowiednich warunkach jako uzupelnienie moze byc killerem. i chyba wreszcie bedzie mial okazje pokazac sie w warunkach, ktore zagwarantuja mu granie o cos. na papierze kazdy z tego big3 jest swietny w izolacji. w defensywie beda mieli z tym nie lada problem. kazdy sieka trojki, wiec nie powinno byc problemu z rozciagnieciem. w defensywie tez mi sie wydaje, ze uda sie ukryc wszystkie wady melo.

 

pytanie tylko, czy melo dojrzal do bycia 2-3 opcja?

i szkoda, ze trafiaja na czasy tak mocnych warriors i wzmocnionych rockets. a sa przeciez jeszcze spurs. niemniej bedzie ciekawie! mnie tylko zastanawia jak ten eksperyment sie zakonczy. mam nadzieje, ze totalna klapa, bo wtedy lakers zyskuja w offseason...

ale niewykluczone, ze to moze sie udac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.