Skocz do zawartości

beGM - Draft 2019 [komentarze]


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja teraz ocenię swój własny draft :smile:

 

Moje wybory w pierwszej rundzie mogą wydawać się słabe. Thomas i Robinson zostali wybrani w drugiej rundzie w realu, czyli jest duża różnica między moim oszacowaniem a oszacowaniem wielu managerów NBA. To nie może dawać podstaw do entuzjazmu :smile:

Dodatkowo dostałem od Was trochę opinii, że wybrałem wafla w postaci Thomasa a wiadomo, że Robinson to wielka niewiadoma.

To jest jedna sprawa a drugą jest to dokąd trafili poszczególni gracze a tu wydaje mi się, że mogę mieć podstawy do umiarkowanego zadowolenia.

Thomas - Detroit . Trafia mu się możliwość udowodnienia, że jest bardzo dobrym graczem, gotowym na granie od pierwszego meczu. Nie ma wielkiej konkurencji i powinien dostawać od początku minuty. Pewnie nie pierwszy skład od razu, ale wystarczające by udowodnić swoje możliwości i od niego będzie zależało czy wygra sobie duże minuty czy też nie. Konkurencja to Bullock - wydaje mi się, że będzie grał raczej jako SF i Kennard. Casey lubi takich graczy jak Thomas, więc jest spora szansa na pokazanie się a to jest najważniejsze.

 

Robinson - NYK. Wielka niewiadoma, ale jak zostanie podpisany to akurat w NYK, którzy prawdopodobnie będą tankować i ogrywać młodych, jest dla niego miejsce. Konkurenci to Kanter i Noah. Może dostać minuty i szanse na grę i wtedy też wszystko będzie zależało od niego.

 

Spellmann - Atlanta. PF/C - konkurencja na tych dwóch pozycjach to Collins, Dedmon, Muscala i Plumlee. Niby sporo, ale na dwóch pozycjach i Plumleem raczej nie będą grać. Może zostać pierwszym zmiennikiem pary Collins/Dedmon, choć możliwe, że Atlanta będzie Dedmonem handlowała. Czyli jest szansa na dwadzieścia minut a jak będzie grał dobrze to być może pod koniec sezonu nawet pierwsza piątka.

 

Brunson - Dallas. Tu też wydaje mi się, że dobrze trafił. Carlisle lubi grać dwoma a nawet trzema PG a konkurencja to Smith i Barea. Także szansa na spore minuty od początku, Carlisle lubi takich graczy jak Brunson, który także jest gotowy do gry od samego początku.

 

Jackson - Orlando. Tu wszystko zależy, czy będą go widzieć jako PF czy SF. Raczej nie będzie grał większych minut na początku, ale przy tankujących prawdopodobnie Orlando, może dostawać minuty w miarę rozwoju sezonu. Oczywiście jeżeli go podpiszą :smile:

 

Clark - undrafted. Dostał już TWC od Houston. Różnie może być, ale to gotowy do gry gracz, prawie 24 lata i prawdopodobnie Houston nie będzie stać na jakąś wielką głębie wśród wysokich i jest jakaś szansa, że trochę pogra. Zobaczymy.

 

Oczywiście ocena konkurencji w zespołach na podstawie aktualnych składów a tu wszystko jeszcze się może pozmieniać przy FA i tradach.

 

Jest jakaś nadzieja, wszyscy z nich mają szansę się pokazać, wszystko zależy od nich i pierwsze oceny mojego draftu będę mógł zrobić pewnie dopiero pod koniec roku.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czas na moje podsumowanie - 7 wyborów w drafcie i różnie wypadają moi gracze względem rl NBA ;P

 

Ayton - ma szansę się wykazać, będzie starterem w PHX, a także u mnie, więc liczę na fajny debiutancki sezon ;)

 

KBD - spadku do 48. miejsca się nie spodziewałem ;P w sumie zobaczymy, czy Minny przedłuży Bjelicę, bo jak nie, to te 15 min powinien dostawać co mecz, nawet u Thibsa ;)

 

Carter - w Memphis dostanie swoją szansę jako 6th man (?), dobry fit w rl NBA, idealnie pasuje do stylu Grizzlies, słyszałem opinię, że to "Tony Allen z rzutem" ;) według mnie może grać zarówno bez, jak i z Conley'em i mam nadzieję na niezły steal ;) szczerze, to brałbym go z #25 u nas, dlatego trade down zrobiłem ;P

 

Holiday - również powinien dostać szansę w Pacers jako rezerwowy i zobaczymy, co z tego wyjdzie :) na pewno wzięcie go z #40 nie wygląda źle ;)

 

McCoy - może w Lidze Letniej się pokaże :P jakoś w rl NBA oprócz czołówki odpuścili tych C, co widać po pozycjach R.Williamsa i M.Robinsona, ale nie skreślam go, poza tym to #47, więc taki strzał typu: a może akurat? ;)
 

Kostas - Dallas go wzięli i pewnie dopiero za minimum rok/dwa dadzą mu szansę, teraz niech się ogrywa ;) zobaczymy, co z niego będzie, bardziej przyszłościowy pick szczególnie, że brałem wielu NBA ready graczy (Carter, KBD, Holiday)

 

Colson - Bonzie mi bardzo zaimponował swoją grą i liczę, że ktoś mu się przyglądnie i ogarnie, jaki to cenny gracz jest. Zobaczymy, jak będzie, ale według mnie zasłużył sobie na szansę i w NBA by wyglądał dobrze, jeśli by dostał okazję do gry, ale może się tak dobrze nie skończyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robinson to niestety inna para kaloszy. Tu scoutingu za dużego nie było, bo i nie ma tego za dużo w sieci :smile: Ten draft jest bardzo marny w wysokich po top10, zaryzykowałem i zobaczymy co z tego będzie. Pewnie i tak by nie dotrwał do 31ego picku, co byłoby dla mnie idealne.

 

Nie jestem na 100% zadowolony z draftu, ale z pewnością podekscytowany :smile:

 

Póki co możesz być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mi coś. Na tym forum panuje przekonanie, że więcej jak połowa GMów to dyletanci i kilku chłopaków z forum byłoby lepszych :tongue:

Ten który zagłosował na Aytona jako steal draftu to chyba jest dyletant, albo chociaż niezły śmieszek ;) O ile wogóle GMowie głosowali sami, a nie przekazali formularza do wypełnienia stażyście.

 

Swoją drogą, przecież o zdobyciu posady GM-a też nie zawsze decyduje to, jak dobrze rozumiesz koszykówkę ale też charyzma, social skills, znajomości itd. No i także fart. Oni też mogą być biased i robić głupoty. No i też nie działają samemu, więc kwestia umiejętności dobrania dobrych doradców i innego personelu wydaje się kluczowa.

 

Przez te aspekty trudno raczej wyrokować kto tutaj miałby szanse poradzić sobie jako prawdziwy GM, za to myślę że gdyby prawdziwi GMowie zagrali z nami w BeGM to niejeden Gar Forman pucowałby buty co lepszym forumowiczom  :rugby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak oceniacie teraz swoje wybory?

 

Kto się załapał a kto nie do składu?

Z mojej strony: Shake Milton mimo kontuzji pleców trafił do #15 Sixers

 

Musa zbiera bardzo dobre recenzje w nets ( jest 7 najmłodszym graczem NBA)

 

Kenny Atkinson told reporters he liked what he saw and considering Musa is so young —the seventh youngest player in the NBA this season— any contribution would be a big deal. “He definitely showed some pick-and-roll ability today,” Atkinson said of Musa, who he later compared to Mike Dunleavy. “I’m not ready to put him at the starting point guard, but I think he could eventually be a secondary or third ball-handler.” 2 weeks ago – via NetsDaily

 

A Metu w spurs pokazuje taki postęp ze z marszu jest 3 podkoszowym spurs który poprzez szybkość nóg może przejmować SF

 

​​As Charania writes, the team is high on Metu. It's rare for a second-round pick to secure a three-year deal straight away, but Gregg Popovich and Co. clearly see very real promise in the 21-year-old.

 

Od razu na 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaren Jackson Jr raczej spoko, trochę dziwny stat 18 pkt, 0 zbiórek, 6 strat w ostatnim meczu ale ogólnie nie narzekam

Elie Okobo przed sporą szansą w rl Suns, bardzo słabo obsadzona pozycja PG i może grać duże minuty już od początku

Kenrich Williams okazał się undrafted co mnie biorącemu go z bodajże 41. pickiem się nie spodobało, ale wygląda na to że do rosteru Pelicans się załapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie powoli:

 

Shake Milton w tym pierwszym meczu pokazał potencjał a statystycznie: https://stats.nba.com/players/speed-distance/?sort=AVG_SPEED_DEF&dir=1

pokazuje szybkość top w obronie

wraca po kontuzji powoli i może oddanie Fultza i jakiś kłopot z JJ zrobią mu minuty

 

Metu:

 

w nocy pobił rekordy w karierze rzucając 5/10 z pola i pokazując przydatność z ławki gdy nie idzie wszystkim

czekam

 

Musa

 

kolejny talent na następne lata który czekam kiedy dostanie minuty w Nets gdy już jest druga ważna kontuzja i czekam kiedy Carroll zmieni otoczenie. Tank mode w Nets by się przydał

 

to były odległe picki i takimi też talentami są

 

mimo wcześniejszej krytyki dalej są w obróbce w NBA i nikt nie wyleciał jako bust

 

niespodziewanie słaba gra spurs może da trochę minut Metu

szybka decyzja o tankowaniu Nets pomoże Musie

Milton ma w przeładowanym 76ers najtrudniej do przebicia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knox - jeśli chodzi o niego to nie spodziewałem się wielkiej gry od początku i do tej pory gra tak jak się spodziewałem. Pokazał w kilku spotkań na co go stać, ale wciąż jest inconsistent. Powoli szlifuje swój charakter między innymi dzięki Fizdale'owi. Potrafi też całkiem nieźle zbierać. Ogólnie jestem zadowolony

 

Wagner - tu za wiele nie mogę powiedzieć bo zagrał raptem 2 spotkania w sezonie(oba poniżej 10 min), ale już pokazał, że trójką potrafi postraszyć.

 

Trent Jr. - po oddaniu go do Portland byłem wręcz pewien że nie dostanie żadnych minut do pokazania się i tak się stało. Obecność Stauskasa i Curry ego daje praktycznie 0% szansy na grę. Cały czas liczę że dostanie szansę pokazać się

 

No i na koniec mój skarb w którego wierzę najbardziej ze swoich 2nd rounderów.

Mykhailiuk - dostał kilka szans gry i według mnie pokazał się z dobrej strony. Fajnie wygląda na boisku razem z Wagnerem, ale obawiam się że przez obecność Brona i parcie na wynik. Za dużo razem w akcji ich nie zobaczę. Trochę słabo zaczął z trójkami, ale liczę że wraz z sezonem ogarnie się bo bardzo liczę na to że kiedyś zostanie moim startującym guardem/forwardem

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 points and 15 rebounds for Kevin Knox. He joins Patrick Ewing as just the second Knicks rookie over the last 40+ years with at least 25 & 15 in a game. Knox joins LeBron James as just the second player in NBA history with at least 25/15 as a teenager.

 

https://youtu.be/Lx4OJg3ulOA

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - Draft 2019 [komentarze]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.