Skocz do zawartości

beGM - Draft 2019 [komentarze]


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2019 o 00:36, january napisał:

Oficjalne wyniki preloterii,

Jeśli jedna z tych ekip podskoczy to u nas będzie to Dallas, jeśli dwie ekipy z tamtego przedziału podskoczą to u nas będzie to Dallas (lepszy pick) i Raptors (gorszy pick), jeśli wszystkie trzy podskoczą to u nas w kolejności od najwyższego wyboru Dallas, Raptors, Blazers, miejsca ewentualnych pozostałych ekip, które nie podskoczyły z tego tercetu pozostają bez zmian).

Chciałem tylko zapytać - czy to oznacza, że drużyny z miejsc 10,11,12,13,14 mają szansę na pick nr 1 a drużyny z miejsc 7 i 8 nie bo tak czy inaczej w tym wypadku drużyna #9 będzie nad nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, cvbe napisał:

Chciałem tylko zapytać - czy to oznacza, że drużyny z miejsc 10,11,12,13,14 mają szansę na pick nr 1 a drużyny z miejsc 7 i 8 nie bo tak czy inaczej w tym wypadku drużyna #9 będzie nad nimi?

Tak.

Wśród drużyn z miejsc z tie-breakerami kolejność ewentualnego awansu do TOP4 jest taka jak wylosował Julek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomek9248 napisał:

Tak.

Wśród drużyn z miejsc z tie-breakerami kolejność ewentualnego awansu do TOP4 jest taka jak wylosował Julek.

Tak też jest w RL NBA? Bo trochę to bez sensu chyba? Oczywiście jeśli tak jest to spoko, ale jeśli nie to na przyszły rok jest dużo lepsze rozwiązanie (w tym to już wiadomo, że się nie zmienia zasad w trakcie gry) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta loteria była w ogóle potrzebna, skoro Mavs, Raptors i Wolves mieli różną ilość zwycięstw?

Raptors powinni przejąć po prostu klub z największą ilością losów czyli Pels z RL NBA, którzy wygrali loterie.

Dziwna akcja tu u Nas zaszła. Po za tym czy w tej sytuacji Mavs nie zyskali ogromnego handicapu uzyskując trzy sloty do wygrania Ziona?

Może coś źle interpretuje, ale mam wrażenie, że Raptors i Blazers zostali tu mocno skrzywdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Znowu muszę to tłumaczyć :P ?

W RL NBA ekipy 7-9 mają po 6% na Ziona (będę rozpisywał pod #1 pick, to samo odnosi się proporcjonalnie do szans na pick w top4)

Krzywdzi to u nas ekipę 7 (7.5% powinno być), zyskuje na tym ekipa 9 (4,5%). 

Tak Mavs mają teraz 18% na #1, ale mieli przecież 25% na te 18% i aż 75% na 0. Jedyny paradoks jest czasowy. Ale postloteria byłaby chyba znacznie gorsza niż preloteria nieprawdaż ;> ?

A czemu nie było preloterii na numery 2 i 3, tak jak Suns i Cavs?

I w sumie Mavs podskoczyli z 4,5% szans na Ziona na 18%.

Nie mieli wiele do stracenia, a od pyty zyskali.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Tak Mavs mają teraz 18% na #1, ale mieli przecież 25% na te 18% i aż 75% na 0.

No tak, ale było 100%, że któraś z tych trzech ekip będzie miała 18% szans, czyli jednak szanse większe niż te 3 topowe picki. Czyli Dallas zajmując 9 miejsce w beGM, ma teraz sporo (względnie sporo bo niby tylko 4% ale to dość dużo) większe szanse na Ziona niż np Clippers. Mało realistyczne po prostu, gdzie przecież można to rozwiązać tak, że losowanie (które w ogóle jest niepotrzebne skoro drużyny miały inne bilanse) jest nie o całość szans tych trzech ekip a tylko o ewentualne odwrócenie kolejności picków (typu: Dallas jest "jakby" na 7, Toronto na 8 a Portland na 9) - to nie byłoby łatwiejsze i realniejsze? :)

E: Jak coś, to gdyby pick Toronto był tym wartym 18% to też bym był za zmienieniem tego bo to po prostu mi się nie kalkuluje ;) 

Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwsze byłoby poczekanie na loterię i przyporządkowanie nr 7-9 wg naszej kolejności do tego jak w realu wypadną NOP MEM DAL.

Czyli Nasz nr 7 ma pick najlepszego z tej trójki, Nasz pick 8 drugiej drużyny, a Nasz pick 9 najsłabszej. 

To co zrobiliście jest trochę oderwane od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sam na to wpadłem i chciałem wykasować swój post🙂

Co nie zmienia faktu, że Wasze rozwiązanie też nie jest dobre. 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Nie rozumiem, czemu.

Myślę podobnie jak Regis.

Wtedy Raptors mają zbyt duży bonus. Najlepiej byłoby chyba zostawić jak było, lepiej mieć 6 procent zamiast 7.5 niż 0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest odklejone od rzeczywistości. 

Myślę, że w real NBA wielu GM zaryzykowałby te swoje 4.5 procent w takiej pre-loteri gdyby mogli zyskać 18 procent kosztem ryzyka ich utraty. 

Tym bardziej w drafcie, gdzie jest tylko jedna główna nagroda🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

To potwierdzałoby, że są głupi :D Ja z marszu brałbym 6% zamiast 4,5%, a nie dzielił sobie losowania na 25% szans na 18% szans 😉 

Teoretycznie to w obu przypadkach jest ta sama szansa przecież :P

Ale fakt, że to 18% działa ogromnie na wyobraźnie. Zwłaszcza po przeskoku z 4,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

No jest, enty raz to piszę.

Te 6% to byłoby przy kontrpropozycji, która poszła by nie robić żadnej preloterii. I to byłoby właśnie opłacalne dla 9 teamu (6% zamiast 4,5%)  i niesprawiedliwe.

Takie rzeczy zawsze lepiej wyjaśniać i dawać kawę na ławę, zwłaszcza gdy zyskuje szara eminencja ligi - Pan Karp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzimy od początkowego:
Raptors 7,5%
Blazers 6%
Mavs 4,5%
Robimy (niepotrzebną bo bilanse były inne więc po co to robić?) loterię. Wygrywają Mavs, przed Raptors i Blazers. Czemu więc nie zrobić (dajmy przy losowaniu 33% szans dla każdej z drużyn, już trudno):
Mavs 7,5%
Raptors 6%
Blazers 4,5%
zamiast:
Mavs 18%
Raptors 0%
Blazers 0%
?
Rozumiem, że matematyka się zgadza w kwestii tego 18% dla pierwszego picku ale tak naprawdę to nie do końca. Bo przecież teraz zakładając, że KTÓRAKOLWIEK drużyna skacze w górę, to u nas skacze Mavs. Szanse na to że skoczą dwie drużyny są tak niskie, że Raptors i Blazers ogranicza się całkowicie w tym losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cvbe napisał:


Robimy (niepotrzebną bo bilanse były inne więc po co to robić?) loterię. u

 

Nie, bilanse były takie same w drafcie NBA, który przykładamy do naszego. To, że u nas nie były takie same to nie jest powód, by nic nie zmieniać, a wręcz odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek9248 napisał:

 

Nie, bilanse były takie same w drafcie NBA, który przykładamy do naszego. To, że u nas nie były takie same to nie jest powód, by nic nie zmieniać, a wręcz odwrotnie. 

Pisząc czemu się z tym nie zgadzam, chyba właśnie zrozumiałem że jednak się zgadzam... Nadal uważam to rozwiązanie które jest aktualnie za nieodpowiednie do końca ale jest już logiczne. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Takie rzeczy zawsze lepiej wyjaśniać i dawać kawę na ławę, zwłaszcza gdy zyskuje szara eminencja ligi - Pan Karp :D

Jak rok temu w preloterii straciłem szansę na Doncicia pomimo trzeciego najgorszego bilansu, to nikt się biednymi Mavs nie przejął. 

To jak ludzie nie ogarniają tu rachunku prawdopodobieństwa jest lekko przerażające 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Jak rok temu w preloterii straciłem szansę na Doncicia pomimo trzeciego najgorszego bilansu, to nikt się biednymi Mavs nie przejął. 

To jak ludzie nie ogarniają tu rachunku prawdopodobieństwa jest lekko przerażające 😛

Nie chodzi o rachunek prawdopodobieństwa. Matma się zgadza tylko dziwnie patrzeć jak w dniu draftu 14 najgorszy bilans ma szanse na Ziona a 7 nie :)

Co do obrony Mavs - jakbym wtedy grał to bym bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Jak rok temu w preloterii straciłem szansę na Doncicia pomimo trzeciego najgorszego bilansu, to nikt się biednymi Mavs nie przejął. 

To jak ludzie nie ogarniają tu rachunku prawdopodobieństwa jest lekko przerażające 😛

Jakieś cyfry ktoś polosował i nagle Karp z 18% szansami na Ziona, większymi niż Clippers. Nie dziwne, że ludzie zaczęli szukać spisku :P

Dobrze, że zostało wyjaśnione, matematycznie wszystko się zgadza.

A, że nad krzywdą Mavs się nikt nie pochylił, to się nie ma co dziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Jakieś cyfry ktoś polosował i nagle Karp z 18% szansami na Ziona, większymi niż Clippers. Nie dziwne, że ludzie zaczęli szukać spisku :P

Dobrze, że zostało wyjaśnione, matematycznie wszystko się zgadza.

A, że nad krzywdą Mavs się nikt nie pochylił, to się nie ma co dziwić ;)

Czyli mavs maja 60% szans na pick w top 4?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - Draft 2019 [komentarze]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.