Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Już pomijając zdrowie i wszystko inne co napisaliscie

To jaki sens dla Celtów ma podpisywanie kogoś takiego jak griffin? Co on może wnieść do drużyny? Gwarancję nawiązania walki z Cavs? Z Warriors? Poprawę wyników i możliwości zespołu?

Nic z tych rzeczy!

 

Sięgnięcie po Blejka to krok w tył, mają już sLbo broniacego, mało atletycznego jak na warunki horforda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczac jest kurcze slowem ktore z jednej strony jakos nie pasuje, z drugiej no ciezko w sumie jakis synonim odpowiedni znalezc

 

ale to jest cos po prostu na zasadzie Kevina Love w Cavs teraz

goscia stac na wiecej niz robi, ale po prostu przy tym ile pilki ma LeBron i przy tym co w ataku potrafi wyczyniac Irving, to Kevin nie tyle nawet ze nie moze wziac pilki na 5-6 metrze, wziac kogos na plecy popracowac nad nim i punktowac, co po prostu nie ma tyle okazji

 

i tutaj po prostu dla samego Kevina Love, rola w Cavs jest ograniczajaca w pewien sposob

ale dla samych Cavs takie rozwiazanie jest lepsze

po 5 posiadan w rece LeBrona i Kyriego jest lepsze niz 10 Love'a i tyle

 

mniej wiecej o cos takiego tutaj chyba chodzi, z tym ze po prostu Blake moim zdaniem ma wyzszy sufit niz Kevin Love

 

 

edit:

dodam jeszcze ze nie zawsze tak jest i wlasnie GSW w tym roku sa idealnym przykladem, w tamtym zreszta tez

tam taki Klay czy Draymond imo zyskuja na calej synergii z druzyna i oddzielnie byliby gorsi (nawet jesli Klay mialby wiecej pts srednio czy cos takiego, to koszykarsko bylby gorszy jesli to ma jakis sens)

 

Ale Blake Griffin był najlepszym strzelcem Clippers w każdym sezonie, w którym Paul był w drużynie, więc porównanie do kolesia, który obniżył swoje punkty o 40% po dojściu do Cavs są wyjątkowo nietrafione. Sugerujesz, że bez Paula to Blake robiłby 38 punktów na mecz? Przecież Paul jak mało który zawodnik ułatwia swoim kolegom z zespołu zdobywanie punktów, a nie utrudnia. Zobacz, co się stało z Davidem Westem, jak przestał grać z Paulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Blake Griffin był najlepszym strzelcem Clippers w każdym sezonie, w którym Paul był w drużynie, więc porównanie do kolesia, który obniżył swoje punkty o 40% po dojściu do Cavs są wyjątkowo nietrafione. Sugerujesz, że bez Paula to Blake robiłby 38 punktów na mecz? Przecież Paul jak mało który zawodnik ułatwia swoim kolegom z zespołu zdobywanie punktów, a nie utrudnia. Zobacz, co się stało z Davidem Westem, jak przestał grać z Paulem

 

wyjatkowo nietrafione to jest patrzenie na to przez pryzmat ppg i w kontekscie Griffina i w kontekscie Love'a

 

porownanie do Westa tez srednie, bo West nigdy nie byl graczem kalibru Griffina, to byl gosc bez kreatywnosci ktory sypal super z poldystansu i byl silny jak tur wiec sie przepychal pod koszem i tyle, w ataku byl bardzo jednowymiarowy i albo dostawal pilke pod koszem albo na 5-6 metrze zeby sypnal i tyle, taki gracz jest idealny do systemu gdzie masz dostac pilke po wykreowanej akcji i rzucic

 

ja 15 razy napisalem o rozgrywaniu akcji przez Blake'a i o tym zeby atak szedl przez niego wiecej i to nie chodzi koniecznie o zdobywanie pts

 

nie wiem tez czy jest sens ta dyskusje przedluzac, bo to wszystko gdybanie

 

napisze tylko to co na samym poczatku napisalem, bo jak ludzie pytaja po co Griffin w Bostonie to po prostu napisalem widzialem sporo opinii na redditach czy nawet w podcastach znanych gosci, z ktora sie zgadzam

Griffin moglby by tam grac na 5-ce przez ktora szloby sporo akcji

 

powtorze sie znowu CP3 na boisku wiele ulatwia, ale czy ktokolwiek wyobraza sobie sytuacje w ktorej i CP3 i Blake jest na boisku i 4, 5, 6 akcja z rzedu idzie przez Blake'a? Ja sobie nie wyobrazam

i to jest te jedyne "ograniczenie", Blake nie mogl w ten sposob nigdy rozwinac gry bo kiedy ma sie elitarnego PG w druzynie to tak sie nie gra

a o taki styl tutaj chodzi i tyle, bo ja widze ze Wy zaczynacie sie spinac jakby to byl jakis atak w strone CP3

 

chodzi o common sense, o sklad jaki mieli LAC i wszystkie te inne zmienne ktore tez na to wplywaly

 

takze prosze przestancie sie skupiac na Griffinie i CP3 i LAC, a bardziej jak juz podyskutujmy w kontekscie potencjalnego fitu Griffina w Bostonie i dlaczego moglby tam pojsc, co moglby tam robic, jak moglby to robic, bo o to od poczatku chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bostonie potrzebny koleś co stanie pod koszem i nie da się przepchnąć i zagra w PO bo RS damy sobie radę

 

tak ogolnie, zastanawiales sie nad tym

masz jakies konkretne nazwiska ktore chcialbys widziec w Cs?

bo tak szczerze to takich gosci w NBA juz coraz mniej, a polowa wydaje sie byc kompletnie nie przydatna

 

bo jak ja patrze na ta liste to kolorowo nie jest

http://hoopshype.com/2017/06/15/nba-free-agency-2017-centers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ogolnie, zastanawiales sie nad tym

masz jakies konkretne nazwiska ktore chcialbys widziec w Cs?

bo tak szczerze to takich gosci w NBA juz coraz mniej, a polowa wydaje sie byc kompletnie nie przydatna

 

bo jak ja patrze na ta liste to kolorowo nie jest

http://hoopshype.com/2017/06/15/nba-free-agency-2017-centers/

 

Można szukać centra też w wymianie, a z FA szukać graczy na inne pozycje. Więc to, że jest posucha centrów na FA to żaden problem jak się ma tyle assetów.

 

Co do Griffina to oczywiście, że ma jeszcze potencjał być lepszym w dystrybuowaniu piłki, ale tylko w tym. Lepszym scorerem niż u CP3 to raczej nie będzie. Co z tego, że więcej by piłka przechodziła przez niego jakby to odbiło się na jego skuteczności? Przy Jordanie, który zabezpiecza mu tyły i CP3, co dopieszcza każde podanie to naprawdę sporo punktów to ma wyłożone na tacy. Przy Horfordzie, Thomasie i Bradleyu aż tak dobrze by nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tak ja wiem ze w wymianach tez, ale takie wymiany chyba za bardzo nie istnieja

 

niezadowolony Gortat?

Dwight Howard?

Ciezko w ogole wymyslic takiego goscia, a co dopiero wymiane

bo ani Atlanta ani Wiz ich nie powinni chciec oddac, bo jak to zrobia zostana z dziura pod koszem sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczylo sie granie na boisku to mozna sie wlaczyc w spekulacje poza nim... ;-)

 

1. Kevin durant – tutaj mysle ze no-brainer i kazdy zdrowo myslacy wie, ze KD w GSW bedzie jeszcze conajmniej kilka lat

2. Stephen Curry – tutaj tak samo jak wyzej, Curry w GSW i tu sie dyskusja konczy

Ta przewidywalnosc maskuje jakosc tej klasy FAsowej bo dwoch niedawnych MVP zwykle prowadziloby do wyscigu ze zwalnianiem cap space przez wiele druzyn i ogolnej goraczki plotkowej... a tu dwa zdania jak powyzsze i po temacie.

 

3. Gordon Hayward – widze tutaj 3 opcje. Dwie sa bardzo popularne czyli zostanie w Jazz lub odejscie do Bostonu. Wydaje mi sie, ze niezlym fitem jest jeszcze Miami, ktore jesli bedzie chcialo to maxa moze wylozyc. Super pogoda i miasto, a do tego chytry Pat potrafiacy przekonywac ludzi do siebie wydaje sie byc naprawde realna opcja, [...]

Ma fajny wybor miedzy 3 dobrymi opcjami i w sumie na jego miejscu bym mial dylemat. A jeszcze przez okolicznosci - tzn Durant i Curry zostajacy w Warriors oraz plytka grupa wingow - moze byc wokol niego najwiecej zainteresowania ze strony roznych druzyn.

 

4. Blake Griffin – mysle ze zostanie w Clippers, bo nie wydaje mi sie zeby jakas druzyna nawet z top10 zaoferowala mu maxa, a z drugiej strony Clippers nie maja wyjscia i musza to zrobic, bo inaczej zostana z niczym

Zgodzilbym sie z ta opinia gdyby Doc byl wciaz GMem, ale dolaczenie Westa wg mnie sporo zmienia sytuacje bo to raczej nie sugeruje trzymania sie tego co bylo. Wg mnie sa duze szanse, ze Blake lub Paul zmienia druzyne i z grubsza Clippers wybiora sobie na kim chca budowac dalej [zakladam, ze dwoch pelnych maxow raczej nie rzuca].

 

5. Chris Paul – tutaj juz jest nieco ciekawiej niz z Blakiem, bo mysle ze chetnych by sie znalazlo wiecej mimo wieku Paula. Widzialbym 3 opcje – zostaje w LAC, idzie do SAS o czym sporo osob pisze (ta opcja dla mnie wydaje sie nierealna, chociaz Pop lubi sciagac weteranow) i trzecia to powrot do Nowego Orleanu. [...]

Podobno ma sie spotkac ze Spurs, Rockets i Nuggets, wiec ta opcja z Pelikanami to raczej zyczenia, ich organizacja nijak nie zacheca do rzucenia wszystkiego by walczyc o najwyzsze cele.

 

BTW, wiele osob podaje argument, ze nie po to Paul bral udzial w negocjacjach supermaxa w CBA by go nie podpisywac z Clips, ale wg mnie to duze uproszczenie bo 1) Clippers go moga nie zaoferowac oraz co wazniejsze 2) Paul mogl zmienic zdanie przez pol roku. Pamietacie ten rewelacyjny poczatek sezonu Clippers? Przy takim latwiej sie planuje dlugoterminowa przyszlosc w klubie niz gdy znowu sie odpadlo w 1 rundzie!

 

6. Kyle Lowry – sporo mowi sie o zmianie otoczenia przez Lowry’ego, chodza plotki o jego grze w 76ers. Ja to widze tak, ze 76ers nie beda chcieli wykladac ogromnego hajsu na PG, ktory bedzie mial 35 lat kiedy oni potencjalnie stana sie mocna druzyna. Uwazam tez ze Toronto ma troche taki problem z Lowrym jak LAC z Griffinem – nie do konca pewnie nawet sami wiedza czy go chca, ale lepszej opcji tez nie maja, wiec trzeba wylozyc hajs

Pytanie czy go podpisza zeby zostal na wiele lat czy zeby go sprzedac w przeciagu roku...

 

7. Paul Millsap – tutaj juz zaczyna sie robic ciekawie, bo Millsap to gosc ktory nadaje sie do kazdej druzyny i gra po obu stronach parkietu. Tutaj wszystko zalezy od tego, czego Paul oczekuje, a jako ze przez cala kariere gral na znizkach, to wydaje mi sie ze $$ bedzie waznym czynnikiem. Kompletnie nie wiem gdzie moglby wyladowac jesli nie zostanie, po prostu nie wiem...

Miami jesli Hayward ich nie wybierze? Wg mnie z topowych FAsow on ma najwieksze szanse na zmiane druzyny - Hawks nie lubia dawac maxow starszym graczom, wiec opcja "zostanie" jest duzo slabsza niz u Haywarda.

 

Uwazam w ogole, ze od decyzji Hilla zalezy w duzej mierze to czy zostanie Hayward, bo jak zobaczy ze traci jednego z lepszych zawodnikow w Jazz, to tylko latwiej bedzie mu podjac decyzje zeby odejsc.

Tu raczej bedzie odwrotna kolejnosc ;-)

Tzn najpierw zapadnie decyzja Haywarda i ja wezmie pod uwage GHill przy swojej.

 

ZjKYSNF.png

Gdzie sa takie fajne zestawienia? ;-)

 

pamiętajcie, że tax się liczy na ostatni dzień regular season, czyli można spokojnie zrzucić w trade deadline niekoniecznie teraz, [...]

Tak bylo do tej pory, ale od nowego CBA/sezonu sie to zmieni - bedzie sie liczyc faktycznie wydana kasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z Blakiem i Paulem i nie-maxymalizowaniem sie na wzajem [to okreslenie podoba mi sie bardziej niz 'ogarniczanie' ] to absolutna prawa. Nie bez powodow Blake najlepsze statystycznie momenty w karierze miewal pod nieobecnosc Paula [nie, nie podam zadnych statystyk na to], a to ze wzgledu na to ze Griffin lubi atakowac z pilka i  z daleka, a nie na low poscie. I w ogole jeden dominujacy kreator to melodia przeszlosci i znaczne ograniczenie ataku druzyny.  

Z jednej strony chlopaki ostatnio poprawili rzut, tak ogolnoligowo, ale to chyba jednak obrona zrobila najwiekszy postep [zniesienie zakazu bronienia strefa znacznie temu pomoglo].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najgorsze to co mogą zrobić Golden to poprosić Currego o obniżkę zarobków. Przypomniałem sobie rozdział książki o MJ gdzie opisane były negocjacje Jordana z Reinsdorfem. Wiadomo, że Steph nie odejdzie. To wie każda ze stron. Ale myślę, że jeśli Golden poproszą wprost o to aby Stefan wziął mniej, to Steph może się poczuć urażony i kiedyś (np. Przy następnych negocjacjach za pare lat) im to wypomnieć (lub się na nich wypiąć). Może też po prostu to zepsuć atmosferę w ekipie. Problem jest taki, że kasa Iggyiemy, Livingstonowi, Curremu należy się jak psu buda (Durant to jeszcze co innego, on wiedział na co się pisze podpisując 1+1). Każdy z nich ma prawo chcieć być doceniony. I może (oczywiście nie musi) poczuć się urażony, gdy GSW nie będzie choćby stwarzać pozorów, że chcą im należną kasę zapłacić. Tylko teraz oni, a dochodzi Zaza i reszta gawiedzi. Duży payroll się szykuje.

A historia lubi się powtarzać. Jerry Reinsdorf rozbił Bulls przez swoje skąpstwo, jego słowa ("Będę żałować, że ci tyle płacę") miały wpływ na odejście MJa, a z resztą niezadowolenie Pippena z niskiej umowy ciągnęło się przez lata. Przed Golden trudna droga aby nie było powtórki z rozrywki (na obecne warunki).

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Paul spotka się na rozmowach w sprawie nowego kontraktu z...

 

oczywiście Clippers.

 

również ze Spurs.

 

a także...

 

z Rockets ( czy oni mogą go zmieścić w ogóle?)

 

i co mnie najbardziej zszokowało, nie z Celtics, nie z Heat, a z Denver Nuggets!!!. No to już byłaby bomba, gdyby Paul podpisał maksymalny kontrakt z Denver :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP3 będzie już ugadany ze Spurs, Jordan pojedzie do niego do domu z Riversem, zabarykadują się i wypuszcza go dopiero wtedy, jak zmieni zdanie i podpisze z Clippers :nevreness:

 

Chyba, że CP3 ich nie wpuści i powie im przez drzwi to co Kowalewski Kasi Figurze w filmie poniżej :D 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fq02r-M-D8I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już tyle razy wałkowany.

 

Danny mówił ,że gdy Boston podpisze Hayward'a to Crowder jest do wyjęcia a Griffin to idealny fit pod względem gry o NBA Finals i jest też taka kwestia ,że teraz za Griffin'a możemy dostać coś wartościowego.

 

Coś nowego w tej drużynie i z pary CP3 / Griffin wolę aby został ten pierwszy mimo ,że za CP3 dostalibyśmy więcej.

 

No nie Pop go utuczy jak LMA !

 

 

Harden , Gordon , Lou , Ariza , Anderson i Beverley nie ma miejsca dla CP3 w tej drużynie.

 

 

Sama młodzież to raczej nie ten moment aby CP3 zajmował się szkoleniem młodzików.

 

A i jeszcze jedno : CP3 był na meczu WNBA Sparks.

 

Nie śledzę mega dokładnie tego sezonu, ale masz chociaż jedno źródło na potwierdzenie tego co piszesz. Pobieżnie często przeglądam info o Bostonie, ale nigdzie się takie nie pojawiło, raczej propsowanie JAE niźli tak bezpośrednie stwierdzenia. Jeśli masz coś to proszę poprzyj, jeśli to nie ma podparcia to eot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.