Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, że teraz różni się definiuje, który zawodnik jest na jakiej pozycji, ale TOP 5, to ja go nigdzie nie widziałem i nawet nie za bardzo widzę, żeby miał tam być w najbliższej przyszłości.

 

W rankingu na bleacher wstawili go na 6 miejsce, niby wysoko, ale pozycję za nim jest Beverley...

 

Szrot, bo oczekuje maxa, a nie jest TOP 50 graczem w lidze. O ile określenie szrot do samego Pope'a nie pasuje, to do Pope'a na nowym kontrakcie raczej będzie trafne.

 

Ja już nawet nie mówię, jak się ma wartość KCP przez 4 lata na maksie, do wartości 3 picku w drafcie na rookie kontrakcie przez 4 lata, który Sixers musieliby oddać. No i to Pistons ma problem, bo wyrównanie KCP sprawia, że z salary nie jest różowo.

 

KCP w RPM jest na swojej pozycji w lidze na 28 miejscu, w DRPM poza 50-tką ( wśród SG), więc tutaj parę dobrych momentów na Currym nie zmienia ogólnej oceny.

 

No nie tej bez przesady jak można nazwać kogoś szrotem kto za chwilę zostanie wyceniony przez ligę na maksa?? kupy się to nie trzyma, co najwyżej będzie obrzydliwie przepłacony tak jak rok temu Conley, a w tym roku Millsap. 

 

Szrot to dla mnie ktoś kogo nie da się zwolnić z kontraktu, ale zajmuje miejsce w salary jako fringe rotation albo rezerwowy z litości. Szrot to dla mnie taki DJ Augustin albo Afflalo.

 

Ale no do c***a wacława no przecież nie KCP, który ma 23 lata, potrafi lockdownować, umie rzucić trójkę, ma niezły midrange, zawsze zapierdala do transition i coraz  lepiej podaje. Nie mówię już o tym, że to zajebisty teammate. Każdy by chciał takiego pope'a mieć, choć może niekoniecznie za ten hajs który dostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego gracza ocenia się poprzez pryzmat umowy... Wielu graczy, którzy dostają nagły skok kasy, za którym nie idzie jeszcze lepsza gra powoduje, że zmienia się percepcja. Przykład NYK sprzed kilku lat powinien być idealny. W momencie podpisywania Amare za maksa wyglądał legitnie. Jak zaczynał grę i wygrywali, a on szalał to nikt nie mówił o szrocie i pieniądzach wyrzuconych w błoto. Ale potem kontuzje, spadek produktywności i rzadka gra uczyniła z niego szrot. W Miami za to grał za minimum i czy nadal był szrotem? Otóż nie. Grał za śmieciowe pieniądze po kilkanaście minut w meczu, gdzie zdobywał kilka punktów spod kosza, zebrał parę piłek i schodził. Jak gra za minimum i robi minimum albo nawet trochę więcej to nikt gracza nie określi mianem szrotu. Ale jak KCP dostanie maksa to tak - to będzie szrot, bo nijak poziom nie jest dopasowany do wartości. A nawet odwrotnie - jego wartość jest cholernie przeszacowana na tle innych graczy ligi. I KCP jest na prostej drodze by z 'perspektywicznego (coraz mniej, ale nadal ciągle...), fajnego obrońcę z niezłym rzutem' stać się przepłaconym przeciętnym obrońcą ze słabym rzutem, choć statystyki mogą się niewiele tylko zmienić. Bo za kasę z rookie kontaktu to co robi jest fajne, tak na maksie musiałby rzucać, bronić i robić wszystko ze 2 levele wyżej. Inaczej to pieniądze wypieprzone w błoto. A to, że ktoś chce mu dać maksa... W tej lidze 17 melonów dostaje Biyombo, Parsons więcej od M.Gasola, Portland na rolesów powywalali ponad 10 grubych baniek na głowę... W Detroit Harris, Jackson czy Leuer zarabiają ponad 10 mln.... To nie jest najmądrzejsza organizacja na pewno. Ale ekipa, która da maksa KCP to może serio bić się o miano najgłupszej. Jeżeli Detroit, to w końcu Pistons będą w czymś znowu najlepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za kasę z rookie kontaktu to co robi jest fajne, tak na maksie musiałby rzucać, bronić i robić wszystko ze 2 levele wyżej. Inaczej to pieniądze wypieprzone w błoto. A to, że ktoś chce mu dać maksa... W tej lidze 17 melonów dostaje Biyombo, Parsons więcej od M.Gasola, Portland na rolesów powywalali ponad 10 grubych baniek na głowę... W Detroit Harris, Jackson czy Leuer zarabiają ponad 10 mln.... To nie jest najmądrzejsza organizacja na pewno. Ale ekipa, która da maksa KCP to może serio bić się o miano najgłupszej. Jeżeli Detroit, to w końcu Pistons będą w czymś znowu najlepsi.

 

Ale pi****lenie, na tej zasadzie każdy kto nie jest superstarem jest szrotem bo za dużo zarabia. Zawsze tak było i będzie, że są zawodnicy przeszacowani i niedoszacowani, ale czasem nie masz wyjścia tylko musisz płacić. A KCP dostanie maksa bo gra na pozycji gdzie jest bieda,a on jest rzadkim two-way zawodnikiem a takich się ceni, patrz obecne finały i w ogóle playoffy. Parsons i Biyombo to tak z dupy przykłady, że nie będę nawet odpowiadać. A KCP jest wart "w próżni" pewnie 17-18 mln ale ttak to sobie można teoretyzować a rynek i tak mówi co innego.

 

No ale fotelowi GMowie z Polszy są oczywiście dużo mądrzejsi niż FO klubów NBA co nie?

 

edit: myślicie, że taki KCP by się nie przydał Cavs w finałach patrząc na to co ich backcourt odpierdala?

 

osobna ważna kwestia - ten hajs jaki Pope dostanie będzie za lata 23-27 czyli jego prime - nie ma tu sytuacji, że dostajesz dobre dwa lata a potem się modlisz  o zdrowie typa jak przy weteranach +30 

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja wcale nie byłbym tak optymistyczny co  do tego, czy Sixers podpiszą klasowego PG. A Redick za 20+ na długim konrakcie też trochę śmierdzi.

 

Więc oferty typu  Fournier+6, 5+10 bym rozważał.

 

 

Co do Hielda - w tym drafcie szedłby w drugiej dziesiątce.

Co do KCP - pamiętajcie, że tacy 3&D są bardzo cenieni w lidze.

Taa ,,, rzeczywiście 3 ( a facet rzuca w karierze 33% za 3 ) i taka sobie D skoro pogarsza i to mocno obronę Detroit

 

Taki casus Solomona Hilla, który też oszukał że umie rzucać za 3...

Po ASG KCP rzucał z 30% skuteczności i większośc kariery rzuca z taką skutecznością. Vs 500+ rzucał z 33% skutecznościa.

 

Więc o jakim 3&D mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pi****lenie, na tej zasadzie każdy kto nie jest superstarem jest szrotem bo za dużo zarabia. Zawsze tak było i będzie, że są zawodnicy przeszacowani i niedoszacowani, ale czasem nie masz wyjścia tylko musisz płacić. A KCP dostanie maksa bo gra na pozycji gdzie jest bieda,a on jest rzadkim two-way zawodnikiem a takich się ceni, patrz obecne finały i w ogóle playoffy. Parsons i Biyombo to tak z dupy przykłady, że nie będę nawet odpowiadać. A KCP jest wart "w próżni" pewnie 17-18 mln ale ttak to sobie można teoretyzować a rynek i tak mówi co innego.

 

No ale fotelowi GMowie z Polszy są oczywiście dużo mądrzejsi niż FO klubów NBA co nie?

 

Lepsi GMowie z Detroit, co teraz nie mają ani pomysłu na zespół, ani liderów, ani wartości, ani nic. Wielkie zero. I chcesz dodać kolejne dając maksa przeciętniakowi, co kilka razy zamknął w meczu czy drugim Stepha, a za trzy rzuca przeciętnie. Więc wracaj do słuchania dalej FO z NBA, skoro to takie wyrocznie. A potem płacz, że ekipa śmierdzi kupą od lat. I to łagodnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ,,, rzeczywiście 3 ( a facet rzuca w karierze 33% za 3 ) i taka sobie D skoro pogarsza i to mocno obronę Detroit

 

 

 

oglądałeś mecze czy tylko stastytyki czytasz?

 

bez Pope'a ta obrona to sito, RPMy i inne c***emuje są do tutaj dupy bo KCP zgarnia w nich burę za to, że gra z RJ czy Drummondem którzy byly w zeszłym roku tragiczni

Lepsi GMowie z Detroit, co teraz nie mają ani pomysłu na zespół, ani liderów, ani wartości, ani nic. Wielkie zero. I chcesz dodać kolejne dając maksa przeciętniakowi, co kilka razy zamknął w meczu czy drugim Stepha, a za trzy rzuca przeciętnie. Więc wracaj do słuchania dalej FO z NBA, skoro to takie wyrocznie. A potem płacz, że ekipa śmierdzi kupą od lat. I to łagodnie mówiąc.

 

A Ty masz pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałeś mecze czy tylko stastytyki czytasz?

 

bez Pope'a ta obrona to sito, RPMy i inne c***emuje są do tutaj dupy bo KCP zgarnia w nich burę za to, że gra z RJ czy Drummondem którzy byly w zeszłym roku tragiczni

Wiesz na pewno oglądałem ich mniej niż Ty niemniej jakoś nie widze w KCP mistrza obrony... Bo wiesz jedna statystyka może być bulszitem. Ale jeśli wg SUV KCP pozwala rzucać rywalom z 53% skutecznością o 4 % więcej niż normalnie. Jeśli wg danych pogarsza obronę i bez niego Detroit broni lepiej i nawet nie idealny ale jakiś tam DRPM pokazuje że jest ujemnym obrońcą to ja bym jednak przynajmniej zastanowil się .... Ale powtarzam może go za rzadko oglądam niemniej w tych kilku meczach które widziałem nie wyglądał na dobrego obrońcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na pewno oglądałem ich mniej niż Ty niemniej jakoś nie widze w KCP mistrza obrony... Bo wiesz jedna statystyka może być bulszitem. Ale jeśli wg SUV KCP pozwala rzucać rywalom z 53% skutecznością o 4 % więcej niż normalnie. Jeśli wg danych pogarsza obronę i bez niego Detroit broni lepiej i nawet nie idealny ale jakiś tam DRPM pokazuje że jest ujemnym obrońcą to ja bym jednak przynajmniej zastanowil się .... Ale powtarzam może go za rzadko oglądam niemniej w tych kilku meczach które widziałem nie wyglądał na dobrego obrońcę

 

z KCP jest tak, że faktycznie był kiedyś lepszym obrońcą i nieco spuścił z tonu jak dostał nieco większy workload w ataku, ale tutaj trzeba brać pod uwagę kłopoty całego zespołu. A z KCP jest trochę jak z LeBronem, że tego effortu nie będzie zawsze tyle samo, ale w ważnych momentach będzie grał bardzo dobrą, jeśli nie elitarną obronę. Jeśli chodzi o zamykanie guardów i bieganie za zasłonami to moim zdaniem jest ten sam tier co Bradley i Roberson, a wyżej jest już chyba tylko Kawhi i Tony Allen. Ostatni sezon jest moim zdaniem mylący bo ta drużyna zagrała kilkanaście trudnych do wytłumaczenia meczów. Np potrafili wygrywać z Cavs i walczyć do końca z Warriors, a dostawali baty od Nets i Sixers. Te statystyki mogą mieć trochę racji ale bym im na ślepo nie ufał w tym przypadku, poszperam jeszcze i spróbuję znaleźć na to dokładniejsze wytłumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne totalnie choojowe porównanie, ale nie mam już siły się kłócić, widzę że tutaj ludzię wolą hajpować Devina Bookera albo Nurkica, który grał jeden dobry miesiąc...     

 

a ze Stuckeya to się nie śmiej bo nadal jest w lidze i latem jeszcze będą drużyny , które się będą zabijały, żeby go za miniMLE zatrudnić [tak Clippers patrzę właśnie na was]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne totalnie choojowe porównanie, ale nie mam już siły się kłócić, widzę że tutaj ludzię wolą hajpować Devina Bookera albo Nurkica, który grał jeden dobry miesiąc...     

 

a ze Stuckeya to się nie śmiej bo nadal jest w lidze i latem jeszcze będą drużyny , które się będą zabijały, żeby go za miniMLE zatrudnić [tak Clippers patrzę właśnie na was]

 

A KCP zagrał chociaż jeden dobry miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KCP zagrał chociaż jeden dobry miesiąc?

 

początek tego roku miał bardzo dobry, listopad grudzień aż do stycznia lutował trójki na 40%, później miał kontuzję rozwalił ramię, gdy goniąc za swoim zawodnikiem przywalił w zasłone, już nie pamiętam chyba winowajcą był Zaza tak btw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPTH ma rację, odnośnie KCP, a niektórzy za bardzo siedzą w cyferkach i nie potrafią patrzeć na okoliczności. Przecież Detroit to ma fatalny ruch piłki, jedną z najgorszych ofensyw i kompletnie nikt go tam nie odciąża na obwodzie. KCP to zmuszony był tam grać ala Kobe Bryant. Ostatnie sekundy akcji, piłka do Niego i może trafi. Facet ma dobrą trójkę i w defensywie jest bardzo dobry. Porównanie do S. Hilla komiczne. W catch and shoot ma trójkę na poziomie Ilyasovy i Danny Greena. Po prostu oddaje masę rzutów za trzy kontestowanych ze względu na słabości Detroit.

 

Gdyby dało się to uczciwie zmierzyć czyli nie "cyferki", które czasem mówią, że Jokic to rim protector, a CJ Watson robił obronę Indianę Pacers szedłbym w zakład z każdym, że będzie lepszy niż Bradley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gracz lepszy niż statystyki i gorszy niż zakładany kontrakt.

 

Z oto porterem skorzystają na tym ze jest ich w sumie dwóch petspektywiczbych sf co i bronią coś i coś rzuca z dystansu.

 

Obaj się na tyle pokazali w lidze ze dostaną poprzez wyższe salary kasę o której John stok ton razem z karlem m nie marzyli nigdy.

 

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki PER 36:

 

KCP 16/17 14,9 PTS 3,5 REB, 2,7 AST 1,3STL 40%FG 35% 3PTS

Tyler Johnson 15/16 13,1 PTS 4,5 REB 3,3AST 1STL 48%FG 38% 3PTS

Allen Crabbe 15/16 14,2 PTS 3,7 REB 1,7 AST 46% FG 39% 3PTS

 

Mówimy o 3&D, który rzuca 33% w karierze za 3 ( 32%, 35%, 31%, 35% w kolejnych sezonach) i w DRPM jest poza TOP 50 na swojej pozycji. To jest pożyteczny zawodnik, ale nie za maksymalne pieniądze. Odejmując Bobana to piąty strzelec PER 36 19 zespołu w lidze z najgorszym DRatingiem wśród starterów. Jakiś potencjał ma, ale nie jest wart maksymalnego kontraktu i nie byłby, gdyby nie cała historia z podniesionym salary. Na swoim tegorocznym kontrakcie był fajnym graczem, na maksie to będzie szrot.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki PER 36:

 

KCP 16/17 14,9 PTS 3,5 REB, 2,7 AST 1,3STL 40%FG 35% 3PTS

Tyler Johnson 15/16 13,1 PTS 4,5 REB 3,3AST 1STL 48%FG 38% 3PTS

Allen Crabbe 15/16 14,2 PTS 3,7 REB 1,7 AST 46% FG 39% 3PTS

 

 

Per 36 to Boban powinien zostać MVP zamiast Westbrooka, nie wiem co chcesz udowodnić, Tyler Johnson za chwilę będzie miał płacone 19 mln i nie jest tak dobry jak KCP, a Crabbe to jest 3 bez D ostatnio i też ma płacone dużo za dużo. Taki już jest rynek, że brakuje SG i nie wiem o co Was tak boli dupa i po co tutaj statsami rzucacie. Napisałem, że KCP w próżni nie jest wart maksa, ale to bardzo dobry młody zawodnik, two-way gracz i top10 SG w lidze i trzeba mu zapłacić i tyle.

 

A KCP miał świetny początek sezonu, ale po kontuzji nie wyglądał już tak dobrze - jak już pisałem rozwalił ramię o tłustego paczhulię i mu rzut przestał funkcjonować tak dobrze jak w listopadzie i grudniu. A z tym, że nie jest liderem? No na pewno dowodzienia drużyną to nie jest jego rola, raczej to taki jest cichy gościu od brudnej roboty, ale kilka razy w tym sezonie miał 30+ punktów i był bardzo clutch, w pojedynkę nam w zasadzie wygrał mecz z Hornets, miał też fajny pojedynek z CJem McCollumem w meczu z Blazers wygranym po 2OT.

 

Proszę się zatem uprzejmie od Pope'a odpieprzyć bo to fajny gość i jeden z niewielu zawodników, którzy się u nas starali coś grać w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per 36 to Boban powinien zostać MVP zamiast Westbrooka, nie wiem co chcesz udowodnić, Tyler Johnson za chwilę będzie miał płacone 19 mln i nie jest tak dobry jak KCP, a Crabbe to jest 3 bez D ostatnio i też ma płacone dużo za dużo. Taki już jest rynek, że brakuje SG i nie wiem o co Was tak boli dupa i po co tutaj statsami rzucacie. Napisałem, że KCP w próżni nie jest wart maksa, ale to bardzo dobry młody zawodnik, two-way gracz i top10 SG w lidze i trzeba mu zapłacić i tyle.

 

 

:smile:

 

poprosilbym o top15 bardzo ladnie jesli mozna w takim razie az mnie ciekawi nie tyle ze jak na sile go tam wcisniesz, ale kogo wypchniesz z 10 na jego rzecz

 

edit:

 

dodam tylko ze nie chodzi o zadna zlosliwosc z mojej strony a czysta ciekawosc, moze i jest top10

Edytowane przez zalias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per 36 to Boban powinien zostać MVP zamiast Westbrooka, nie wiem co chcesz udowodnić, Tyler Johnson za chwilę będzie miał płacone 19 mln i nie jest tak dobry jak KCP, a Crabbe to jest 3 bez D ostatnio i też ma płacone dużo za dużo. Taki już jest rynek, że brakuje SG i nie wiem o co Was tak boli dupa i po co tutaj statsami rzucacie. Napisałem, że KCP w próżni nie jest wart maksa, ale to bardzo dobry młody zawodnik, two-way gracz i top10 SG w lidze i trzeba mu zapłacić i tyle.

 

A KCP miał świetny początek sezonu, ale po kontuzji nie wyglądał już tak dobrze - jak już pisałem rozwalił ramię o tłustego paczhulię i mu rzut przestał funkcjonować tak dobrze jak w listopadzie i grudniu. A z tym, że nie jest liderem? No na pewno dowodzienia drużyną to nie jest jego rola, raczej to taki jest cichy gościu od brudnej roboty, ale kilka razy w tym sezonie miał 30+ punktów i był bardzo clutch, w pojedynkę nam w zasadzie wygrał mecz z Hornets, miał też fajny pojedynek z CJem McCollumem w meczu z Blazers wygranym po 2OT.

 

Proszę się zatem uprzejmie od Pope'a odpieprzyć bo to fajny gość i jeden z niewielu zawodników, którzy się u nas starali coś grać w zeszłym sezonie.

 

Chcę udowodnić, że to będzie podobnego kalibru przepłacony gracz. Na kontrakcie 10-12 milionów byłby spoko, na kontrakcie za 20 to jest ujemna wartość dla drużyny. A wrzucam tych graczy, żeby pokazać, że mieli podobne contract year sezony. No i Bobana wykluczam w porównań, bo grał mało.

 

Jest około 10 miejsca na SG w lidze razem z kilkoma innymi graczami. Na najsłabiej obsadzonej pozycji w lidze. Pytanie, czy 15 najlepszych graczy na każdej pozycji w lidze powinni dostawać maksymalne pieniądze i w każdej drużynie powinny być 3 maxy?

 

Kilka meczów na +30 punktów, czyli dokładnie 2. Natomiast w co piątym meczu w tym sezonie rzucał 5 punktów lub mniej.co trzeci kończył z jednocyfową liczbą punktów. Rzucający obrońca z maksymalnym kontraktem raczej nie powinien kończyć co piątego meczu na 5 lub mniej punktów. Przypomnę, my tu nie twierdzimy, że KCP to jakiś ogór, ale twierdzimy, że nie zasługuje na maksymalne pieniądze, a przy takim kontrakcie jego stosunek ceny do jakości będzie niski.

 

 

No tak na granicy top 10, bo faktycznie jest bieda.

 

Bradley Middeltone Butler Klay Harden Reddick Mccollum DeRozan Beal to raczej stała, dalej to randomowo.

Redick też pod znakiem zapytania, ale ta ósemka na 100% jest nad KCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na granicy top 10, bo faktycznie jest bieda.

 

Bradley Middeltone Butler Klay Harden Reddick Mccollum DeRozan Beal to raczej stała, dalej to randomowo.

Nie chcę się czepiać, ale JB to SF i tak jest klasyfikowany.

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Harden to PG także tego ;)

 

bida jest i co zrobić, KCP powinien zarabiać 17 a dostanie 25 no i co? i jajco, nadal go lubię i wierzę, że się rozwinie jeszcze. A Pistons nie mają wyjścia mogą go albo zmatchować albo zrobić jakieś S and T ale to będzie trudne. Ale na pewno za darmo Pope nie odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.