Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jak Thunder wylecą w 1 rundzie ;-)

Na ten moment to faworyt do drugiej rundy z trójki Spurs/Wolves/OKC.

 

Fajnie, tylko ciekawe co zrobi, gdy Thunder nie zaoferują mu maksa. :smile:

Chyba jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, gdzie mu nie zaoferują maksa IMHO.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Artest ma dużo większy arsenał, niż tylko danie z łokcia. 

 

Ehhh, serio czuję się staro, jak wspominam takie akcje. Już prawie 15 lat.

 

Jako Artest tak ale jako Metta kojarzy mi się już tylko z łokciem :)

Podobne zdanie w tym temacie będzie miał prawdopodobnie najlepszy defensor Houston Rockets :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, ale trudno mi również wyobrazić sobie sytuację, w której Thunder za ten skład płacą 300 milionów wraz z podatkiem.

Przedłużenie George'a, rok dużego payrollu, a potem zejście umowy Melo i w międzyczasie zrzucenie Adamsa przy szukaniu oszczędności? Brak maxa na George'a oznacza w niedługim czasie trade Westbrooka de facto, a to chyba jeszcze gorsza perspektywa.

 

Tutaj alternatywą raczej było: kiepska gra OKC -> jakieś nieporozumienia -> handlowanie Georgem w lutym, ale w momencie gdy Oklahoma wygląda na 3. siłę Zachodu a Russ i PG są bros, to nie ma tutaj innego wyjścia jak dla mnie.

 

Na początku zbagatelizowałem tą wypowiedź, ale z tego co znalazłem, on tam chyba wypowiedział się najbardziej jednoznacznie ze wszystkich komentarzy do tej pory.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie George'a, rok dużego payrollu, a potem zejście umowy Melo i w międzyczasie zrzucenie Adamsa przy szukaniu oszczędności? Brak maxa na George'a oznacza w niedługim czasie trade Westbrooka de facto, a to chyba jeszcze gorsza perspektywa.

 

Tutaj alternatywą raczej było: kiepska gra OKC -> jakieś nieporozumienia -> handlowanie Georgem w lutym, ale w momencie gdy Oklahoma wygląda na 3. siłę Zachodu a Russ i PG są bros, to nie ma tutaj innego wyjścia jak dla mnie.

 

Thunder już osiągnęli swój cel (a przynajmniej jeden z celów) tej wymiany, gdy Westbrook podpisał extension. Pozyskanie i zatrzymanie top 5 gracza to chyba najważniejsze i najtrudniejsze zadanie w tym biznesie, Russ nigdzie się stąd nie ruszy.

 

"Duży payroll" - bardzo delikatnie to ująłeś. :smile: 300 baniek, dude. Zapłacą? Nie wiem, może. Mam wątpliwości. 

 

Rozmianka Adamsa też IMO nie wchodzi w grę. Z czym oni wtedy zostaną?

 

Na początku zbagatelizowałem tą wypowiedź, ale z tego co znalazłem, on tam chyba wypowiedział się najbardziej jednoznacznie ze wszystkich komentarzy do tej pory.

 

Yup, tu się zgodzę. To był dość mocny sygnał. Sam jestem ciekaw, jak to się dalej potoczy.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się zgadzam, że finansowo to może być cholernie trudne do zrealizowania, tylko zakładasz, że po extension Westbrooka mogą robić cokolwiek zechcą, a on tam i tak zostanie, a to IMHO nieprawda, powiedzenie ''sorry Russ, nie mamy kasy na George'a'' to dosyć brutalny sygnał gdy PG13 będzie chciał tam zostać, a wygląda na to, że chce.

 

OKC od grudnia mają 18-7 (a przegrane to m.in. b2b z Knicks po tym chorym meczu z Sixers i fake game winner Giannisa), więc sportowo na razie wyglądają na zespół na drugą rundę + sensowną serię z Rockets/Warriors przez matchupy, bo w ataku grają bardzo dobrze jak Westbrook po prostu zaczął robić to co umie najlepiej.

 

I też mam wątpliwości, ale dlatego jakbym miał typować po tej wypowiedzi, to raczej tam zostanie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie George'a, rok dużego payrollu, a potem zejście umowy Melo i w międzyczasie zrzucenie Adamsa przy szukaniu oszczędności? Brak maxa na George'a oznacza w niedługim czasie trade Westbrooka de facto, a to chyba jeszcze gorsza perspektywa.

Jak już inni koledzy napisali dużego payrollu to "delikatne" określenie, ale mnie ciekawi coś innego: dopiero co twierdziłeś, że tworzenie składu w ekipie MIA to abstrakcja bo mając 11 zawodników kilka mln poniżej Apron to abstrakcja, a tu są prawie 10 mln ponad z 10 graczami (przy założeniu, że PG13 bierze PO, bo inaczej to jeszcze więcej) i problemu dla Ciebie nie ma... Grunt to konsekwencja! ;)

 

Oddanie Adamsa (abstrahując od tego, kogo stać na jego 25 mln rocznie), to podziękowanie za PO, bo zostają bez obrony po koszem i zbiórki ofensywnej. Niestety problemem było wzięcie Melo...

 

Pomijam już fakt, że nawet jeśli OKC odpadliby w 2 rundzie (w którą nie wierzę) to będąc właścicielem płaciłbyś za to fortunę?

 

Zgadzam się natomiast, że wylot PG13 to będzie policzek dla RW. Pytanie tylko co RW dałoby wymuszenie transferu? Przecież i tak nie trafi (ze swoim kontraktem) do real contendera, więc czy będzie odpadał w 1 rundzie z OKC czy inną ekipą to wiele nie zmieni...

 

OKC od grudnia mają 18-7 (a przegrane to m.in. b2b z Knicks po tym chorym meczu z Sixers i fake game winner Giannisa), więc sportowo na razie wyglądają na zespół na drugą rundę + sensowną serię z Rockets/Warriors przez matchupy, bo w ataku grają bardzo dobrze jak Westbrook po prostu zaczął robić to co umie najlepiej.

 

Trochę łagodnym okiem na to patrzysz, "tłumaczysz" porażki, a przecież oni ledwo wygrali z HOU (bez CP3), fartem z DEN (bilnas 1-1), Philla, czy MEM (pudło Evansa z wolnego), z SAS mają 1-1 ale Ci grali mocno rezerwowo (m.in. bez KAwhi i LMA), z MIN są 1-3, z POR 0-2, no i mają 1 wygraną z GSW na początku sezonu. No co by nie gadać nie sa lepsi od MIN czy SAS...

 

Ogólnie to chyba HOU i POR im najbardziej pasuje do match upowania, ale z CP3 nie wygrają z HOU, a z POR nie zagrają bo do tego min. 2 (3) seed by musieli mieć...

 

Do tego "prawdziwy" RW w PO to ceglarz (podobnie jak PG i Melo, ale tu ciekawy jestem jak by zagrali), musiałby się nauczyć grac jak CP3, a to chyba niemożliwe z jego głową.

Yup, tu się zgodzę. To był dość mocny sygnał. Sam jestem ciekaw, jak to się dalej potoczy.

 

Ja bym nie przywiązywał do tego aż takiej wagi, LBJ też deklarował miłość MIA a wrócił do Cavs jak jego przyjaciel Wade postanowił zostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz dwie zupełnie różne sytuacje, do których mają zastosowanie różne regulacje, więc prawdopodobnie nie przeczytałeś ze zrozumieniem tego, co podesłałem o CBA i kwestii s'n't. Trudno o konsekwencję, gdy mowa o diametralnie innych sytuacjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF nie wiem o jakim zrozumieniu mówisz, bo chyba sam nie zrozumiałeś co napisałem. Dlatego przypominam że w temacie MIA jak i OKC nie ma żadnego s'n't, więc nie rozumiem po co do tego się odnosisz. Mówimy o dwóch identycznych sytuacjach (już po ewentualnym dealu, po którym ekipa jest poniżej Apron) w obu masz niepełny rooster:

jedni (MIA) są ponizej Apron,

drudzy (OKC) powyżej...

i w 1 było to dla Ciebie problemem a tu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omawianym kilka dni hipotetycznym przypadku s'n't LeBrona do Miami, Heat nie mogliby przez cały sezon w ogóle przekroczyć luxury tax apron, mając 3 mln do apron i 10 zawodników w rosterze.

 

Oklahoma ma prawa Birda do George'a, więc nie dość, że mogą przekroczyć luxury tax apron, to jeszcze mieliby do dyspozycji mniejsze MLE, jakieś Early Bird Rights etc. na uzupełnienie rosteru. Oczywiście sytuacja takich zespołów jest gorsza (nie mają np. Bi-Annual Exception), no i kosztowałoby to do momentu zejścia kontraktu Melo fortunę, ale to jest jak najbardziej możliwe, i moim zdaniem, to być może najlepsze ze złych alternatyw, jakie stoją przed Thunder, bo inaczej ryzykują kompletnym rozbiciem drużyny.

 

Tym samym to dwie zupełnie inne sytuacje, o czym nie wiesz, bo najwidoczniej nie czytasz postów dyskutantów.

 

Dlatego uprzejmie proszę, żebyś nie odnosił się do moich postów, bo ja szczerze nie mam zamiaru tego robić pod Twoim adresem. :smile:

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest win z Bulls i to mimo fatalnej postawy za trzy (raptem 20%). Gracze Hoiberga fatalnie pod względem osobistych (a myślałem, że gorszej drużyny pod tym względem w starciu z Lakers zobaczyć się nie da).

 

Ingram zanotował świetną linijkę - 25/9/5 i po nieco niemrawych pierwszych minutach przez resztę spotkania grał już bardzo dobrze.

 

Wreszcie solidny mecz Lopeza. Nie wiem czy to brat tak na niego podziałał, ale dzisiaj wreszcie dało się zobaczyć kilka jego akcji w pomalowanym, gdzie solidnie zakręcił kryjącym go rywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy walka z Bykami i chyba trzeba się przygotować na porażkę.

 

Szczerze? Co Twoim zdaniem decydowało o tym, że przed owym meczem szykowałeś się na porażkę? To wciąż są „tylko” (bez urazy dla fanów) Bulls.. Rozumiem, że ekipa która przyszła z Soty gra swoje, do tego Mirotic i Markannen czy Holiday ale my tez sobie dobrze radzimy ostatnimi czasy. ;)

 

Jeżeli zmienną decydującą było to, że graliśmy na wyjeździe to kolejny raz przytoczę, że to wciąż „tylko” Bulls i musimy starać się wygrywać takie mecze jeśli chcemy trafić do PO pewnego pięknego dnia. ;)

 

A co do wygrywania.. Lakers w ciągu ostatnich 10 meczy maja 8W i 2L (teraz seria 4W).. A terminarz nie należał do najłatwiejszych, bo w tych 10 meczach graliśmy między innymi z Celtics, Thunder czy Spurs..

 

Tak sobie patrzę na tabele i myśle.. Kurde jeszcze trochę meczy do końca jest.. Do Denver (Playoffs) dzieli nas 6 wygranych meczy.. Ostatecznie czasu chyba jest już za mało jednak szczerze powiedziawszy co by się nie działo od dawien dawna nie byłem tak dumny z chłopaków! Ostatnie kilka lat kibicowania mojej ukochanej drużynie było związanych z rzucaniem wiązanek przekleństw, wyłączaniem meczy i stwierdzeniem „Jak długo jeszcze?!”.. I wiecie co sobie dość odważnie i całkiem poważnie myśle? - Chyba już niedługo. :)

 

Go Lakers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie się patrzy na wyniki w ostatnim czasie, wygranie 8 z 10 meczów itp, ale nie mogę się powstrzymać od zadawania pytania " co by było gdyby Luke od początku grał Juliusem w S5 tak jak powinien ? " Jak patrzę na tabelę zachodu to jestem przekonany, że Lakers byliby teraz w okolicach 8-9 miejsca i walczyli do samego końca o PO... 

 

Trudno pozostaje liczyć, że ten bilans w drugiej połowie sezonu z jednej strony sprawi, że pick będzie niższy i jednocześnie pokaże, że drużyna może byc atrakcyjna dla FA.

 

Odnośnie lata to jestem już teraz przekonany, że chciałbym by Lakers poszli all inn tylko w PG. Zostawić Randle'a i nawet Clarksona by z ławki z Kuzmą dawał kopa, podpisać tylko jakiś shooterów i sensownego zmiennika dla Lonzo, na środku wystarczy jakiś kołek na parę minut każdej połowy (nawet Zubac czy Bryant ) i potem niech wchodzi Kyle przesuwając Juliusa na środek.

 

 

EDIT: o zerwaniu achillesa przez Cousinsa przeczytałem dopiero po napisaniu powyższego także tym bardziej PG and that's it.

Edytowane przez Van
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Co Twoim zdaniem decydowało o tym, że przed owym meczem szykowałeś się na porażkę? To wciąż są „tylko” (bez urazy dla fanów) Bulls.. Rozumiem, że ekipa która przyszła z Soty gra swoje, do tego Mirotic i Markannen czy Holiday ale my tez sobie dobrze radzimy ostatnimi czasy. ;)Jeżeli zmienną decydującą było to, że graliśmy na wyjeździe to kolejny raz przytoczę, że to wciąż „tylko” Bulls i musimy starać się wygrywać takie mecze jeśli chcemy trafić do PO pewnego pięknego dnia. ;)A co do wygrywania.. Lakers w ciągu ostatnich 10 meczy maja 8W i 2L (teraz seria 4W).. A terminarz nie należał do najłatwiejszych, bo w tych 10 meczach graliśmy między innymi z Celtics, Thunder czy Spurs..Tak sobie patrzę na tabele i myśle.. Kurde jeszcze trochę meczy do końca jest.. Do Denver (Playoffs) dzieli nas 6 wygranych meczy.. Ostatecznie czasu chyba jest już za mało jednak szczerze powiedziawszy co by się nie działo od dawien dawna nie byłem tak dumny z chłopaków! Ostatnie kilka lat kibicowania mojej ukochanej drużynie było związanych z rzucaniem wiązanek przekleństw, wyłączaniem meczy i stwierdzeniem „Jak długo jeszcze?!”.. I wiecie co sobie dość odważnie i całkiem poważnie myśle? - Chyba już niedługo. :)Go Lakers!

Obawiałem się po prostu bardzo dobrej postawy Chicago w tym meczu ale okazało się, że zupełnie nie potrzebnie.

 

Cieszę się jak diabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-2 to my chybanie zrobilismy od czasow... 2013. koncowka sezonu, walka o playoffs, kobe rozwala achillesa... lakers robia 8-2 rzutem na tasme i mamy playoffs i wypad 0-4 ze spurs.

 

szmat czasu.

 

przed meczem z bulls wierzylem, ze mozna to wygrac, bo ekipy sa na podobnym poziomie.

duzo trudniej bedzie teraz w toronto, choc skoro utah jazz dali rade to czemu nie my?!

orlando i brooklyn to duze szanse na wygrane.

 

o playoffs raczej nie mamy co marzyc ale jesli opuscimy bottom 10 to bedzie to dla mnie dobry znak dla tej organizacji. 20 wygrana w zeszlym sezonie osiagnelismy 9 marca. jak dobrze pojdzie, 20W w tym sezonie osiagniemy w styczniu....

jedyny minus jest taki, ze ten 2 rundowy pick zamiast byc w okolicach 30-35 bedzie w okolicach 40-45:p

ale to chyba duzo lepsze niz np. 2 pick dla celtics...., nie?:)

 

 

pisalem to juz wczesniej ale sie powtorze: ingram bedzie kims w tej lidze.to nie jest spektakularny postep ale kazdy kto obserwuje jego gre zoabczy to, co powinien. jesli w przyszlym sezonie wykona podobny skok, dobije do 20ppg nagle wszyscy sie obudza. gosc jest niesamowity.

 

o randle'u juz jakis czas temu pisalem, ze jak dla mnie to keeper, gosc ktory moze spelniac podobna role, co draymond green. owszem nie ma takiej trojki i przegladu pola jak dray ale jesli zrobi postep i sie nie zatrzyma po CY bedzie perfekcyjnym fitem w rotacji pod koszem.

 

kuzma to no brainer, nawet jesli nie bedzie robil postepu, za te pieniadze to bedzie dla nas bardzo duza nadwyzka w stos kasa-poziom gry

 

clarkson...niby gosc sie zatrzymal w rozwoju ale w per36 jakis tam postep zrobil, szczegolnie w kreowaniu partnerow i wydajnosci ofensywnej. jesli nie bedzie dobrych ofert, ja bym z nim sie wstrzymal i zobaczyl czy nie wystrzeli jeszcze...

 

czas, czas, czas... mlodzi potrzebuja czasu. ale milo, ze mlodziez dostaje minuty i zaczyna wygrywac.

rok temu hejterzy pisali, ze nikt do nas nie przyjdzie jak nie bedzie postepu, jak wciaz bedziemy tkwili w gownie po uszy.

teraz mamy cholernie perspektywiczny core... i zacznijmy modlic sie o PG13. mam nadzieje, ze jakims cudem uda sie go przekonac bo na ten moment wyglada jak brakujace ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omawianym kilka dni hipotetycznym przypadku s'n't LeBrona do Miami, Heat nie mogliby przez cały sezon w ogóle przekroczyć luxury tax apron, mając 3 mln do apron i 10 zawodników w rosterze.

Po raz kolejny, gdzie ja napisałem o s,n,t LBJ do MIA? Pisałem o dealu równowartości jego PO. Więc nie ma s'n't i całej sytuacji. Takowa byłaby tylko w przypadku DMC i NOP.

 

Oklahoma ma prawa Birda do George'a, więc nie dość, że mogą przekroczyć luxury tax apron, to jeszcze mieliby do dyspozycji mniejsze MLE, jakieś Early Bird Rights etc. na uzupełnienie rosteru. Oczywiście sytuacja takich zespołów jest gorsza (nie mają np. Bi-Annual Exception), no i kosztowałoby to do momentu zejścia kontraktu Melo fortunę, ale to jest jak najbardziej możliwe, i moim zdaniem, to być może najlepsze ze złych alternatyw, jakie stoją przed Thunder, bo inaczej ryzykują kompletnym rozbiciem drużyny.Dlatego uprzejmie proszę, żebyś nie odnosił się do moich postów, bo ja szczerze nie mam zamiaru tego robić pod Twoim adresem. :smile:

Tu pełna zgoda, problemem będzie takie uzupełnienie roostera, aby coś ugrać w PO. O tym co potrafi ten się przekonamy.

Pytanie jest inne: czy OKC za 2 lata mając (na dziś) w składzie 4 graczy za 110 mln jak mają zbudować coś mocnego? Przypomnę, że OKC prawie picków nie ma w najbliższych latach...

Piszesz o rocznym payrollu ale jak chcesz dobrać 11 graczy do tego teamu?

 

Tym samym to dwie zupełnie inne sytuacje, o czym nie wiesz, bo najwidoczniej nie czytasz postów dyskutantów. 

Dlatego uprzejmie proszę, żebyś nie odnosił się do moich postów, bo ja szczerze nie mam zamiaru tego robić pod Twoim adresem. :smile:

Ja czytam (choć CBA niechętnie), ale Ty chyba uznałeś, że nie musisz i nie czytasz innych, o liczeniu kasy nie wspominając. Łatwo jest krytykować kogoś, gorzej przyznać się do błędu, prawda?

Ja od razu pisałem, że za eksperta od CBA się nie uważam, nie kojarzyłem (podobnie jak Ty chwilę wcześniej) problematyki s'n't w nowych zapisach CBA (patrz case DMC) i abstrahuję od tego, że pisałem z tel. nie patrząc dokładnie ile zawodnik zarabia. Mój błąd.

Niemniej nie piszę obraźliwie o innych - jak Ty, szczególnie, że nie sprawdziłeś dokładnie czy jest coś możliwe czy nie.

Więc skoro sam wiążesz innym pętle CBA w wypowiedziach przy "budowie zespołu" to proszę Cię abyś się trzymał tych wytycznych pisząc o budowaniu innej ekipy na najbliższe lata.

 

Miłego dnia Ci życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.