Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam, że January ręczył za Presti co trochę nie daje mi spokoju.

 

Jasiek konsultował się że mną w sprawie Prestiego, myślę, że ten cytat wyklucza Twoje obawy:

 

"mam dylemat, bo napisał mi PM koleś co ma zero postów czy może wziąć OKC ;d, nie wiem może zaryzykować, bo wydaje się że fan OKC (nick SamPresti XD), pisze że ogarnia CBA, nie wiem kurczę ;d"

 

Po prostu bardzo mu zależało by każda ekipa miała Gma, a że się pomylił w osądzie? Bywa i tyle.

 

LBS opróżnij w końcu tą skrzynkę.

UPS, sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umirm z telefonu cytować -komentarz shevcu co do tradu z 20tego lutego:

 

Moze jestem postronny przez znajomosc z Czarkiem ale ten deal ma sporo sensu. Widocznie DMC nie byl rozchwytywany. To ile ekip nastawia sie na tank to jednak szok. Wezmy pod uwage, ze odzyskuje picki od Sixers. Oddanie gdziekolwiek DMC skutkowaloby fajnymi pickami dla Sixers poza 2018.

 

Z 24tego lutego:

Pomyliłem was chłopaki. Sorry...

Z tego co wiem, to Czarek zaproponował taki kształt dealu. Jak mi to uzasadniał, to stwierdził, że chce zbudować ten team od zera i że te kontrakty aż tak bardzo mu w tym nie przeszkodza...zobaczymy...

 

Zresztą ten drugi deal to był rozbój w biały dzień i wg mnie najbardziej nierówny deal z wszystkich jakie były dokonane.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z pojawiającymi się sugestiami dodałem w arkuszu do każdej drużyny nick GMa. Gdyby kogoś pominął to sobie dodajcie.

Żeby działało w dwie strony to proponuję też wrzucić w sygnaturę/tytuł użytkownika (Profil ->edycja po prawo u góry, Tytuł użytkownika) proste beGM: nazwa drużyny

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma, chyba trzeba mieć x postów napisane, żeby to można było samemu ustawić. :grin:

 

Jak wchodzisz w profil, a później jeszcze w PROFILU JUŻ, po prawej u góry "Edytuj profil" i dopiero w tym okienku gdześ nad datą urodzenia. Serio nie ma? 

Jeśli nie, to sygnatury. Byle było widac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest jak życie. Biedacy nic nie robią i ciągną socjal (picki), a bogaci są ciągle uprzywilejowani. Tylko klasa średnia ciągle dostaje po dupie.

 

Wytłumacz mi proszę swoją chęć oddania Davisa.  Masz jednego z najlepszych graczy w lidze, który jest jeszcze gówniarzem wręcz, a już był blisko MVP. Czemu Ci się on nie podoba? Przecież nawet takich assetów nie ma, żeby go realnie wziąć :D

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi proszę swoją chęć oddania Davisa. Masz jednego z najlepszych graczy w lidze, który jest jeszcze gówniarzem wręcz, a już był blisko MVP. Czemu Ci się on nie podoba? Przecież nawet takich assetów nie ma, żeby go realnie wziąć :D

To był sprzeciw przeciw próbie zmiany regulaminu za 5 12ta tak to odczytuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zacznę od tego, że cieszę się, że zmiana nie zostaje jednak wprowadzona na wariata w momencie, kiedy rynek FA tak na prawdę trwa i byli GMowie, którzy celowo czyścili salary, tracąc przy tym assety, nie raz nawet przy tym przepłacając. To byłoby czyste sk****syństwo, teraz to wprowadzić. Byłem w pracy i się musiałem bawić w Rejtana, by mój krzyk rozpaczy został zauważony, a nie miałem czasu na argumentacje swojego stanowiska.

 

Myślę, że mamy spokojne pół roku, by przedyskutować tą sprawę.

 

Zacznijmy od tego, że nasz pierwszy rynek FA bardzo szybko ewoluuje. Kiedy zaczynałem budowę NOP, nie było nawet mowy o zrzucaniu capholdów, większość z Was też o tym nie wiedziała. Myślę, że ta zmiana była jednak na plus, bo nasi gracze mają zabezpieczenie, ale też nie ograniczają Nam ruchów. Nikt nie jest tutaj pokrzywdzony.

 

Tu sytuacja jest inna i premiuje tylko jedną grupę - contender. To oni szukają poprawy swojej sytuacji, mają mocne karty, ale szykują dalszych usprawnień, problem w tym, że bez żadnego ryzyka. Mogą sobie szykować kilka takich tradeów i mieć mnogość rozwiązań. Gdzieś w tym wszystkim znika to szaleństwo FA, ta moc niewiadomej, gdy oni mogą optymalizować swoje szanse.

 

Wolę, by działali jak każdy. Przykładowo: "Ok, mam mocny zespół, Ryan Anderson swoje wnosi, ale z przykładowo z Ibaką byłbym mocniejszy". I teraz GM kalkuluje czy lepiej trzymać się sprawdzonego modelu czy szukać szans na rynku FA i uwolnić trochę gotówki. A tak skończy się ofertą "jak wygram 1, to Anderson + 2 picki, jak dwójkę to Anderson + pick + filler, jak trójkę to Anderson + 2nd rounder pick. Nie ma w tym szaleństwa, wiem...

 

Dodałbym też absolutną krótkowzroczność, że po roku sytuacja się wyrówna. Tego utraconego picku, Rakietom nikt nie zwróci w przyszłym sezonie. Polityka klubu była nastawiona na jakiś rodzaj ryzyka, którego np. inny contender nie podjął.

 

Dla mnie nowa zmiana to po pierwsze, zupełne zabicie całej magii nadchodzącego FA i przygotowań do Niego. Kalkulowania potencjalnych zysków i strat oraz kolejna pomocna dłoń dla contenderów. I tak są uprzywilejowani w głosowaniach, mają handicap. Nie trzeba ich promować, niech też będą obarczeni jakimś ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby nie masz racji. Ci którzy chcieliby zrzucać picki w trakcie FA zamiast przed, muszą zapłącić taką samą cenę jeśli nie wyższą. A czyszczenie capu bez gwarancji że się podpisze agentów to nie jest jakiś heroizm tylko lekkomyślność i zamiłowanie do ryzyka. Tak robił Vlade i skończył z Rondem, Koufosem i swoim pickiem w Filadelfii. Dobrą praktyką jest za to to co robią Spurs, którzy podpisując Aldridga zrzucili Splittera do Hawks. Jeśli będziemy wymagać czyszczenia cap space przed FA i trzymania się tych liczb to będzie całkowicie nieżyciowe i będzie mniej ofert przez co będzie mniej ciekawie. A co np. ze stretchowaniem kontraktów - nie mogę tego zrobić jeśli mam szansę na wolnego agenta? Nie tak działa NBA.

 

To mówiłem ja, głównodowodzący szorującego dno tabeli Suns tank-commando z 70 bańkami w cap space ;)

 

edit: no i gdzie w oryginalnym regulaminie jest punkt, że żeby złożyć ofertę na FA trzeba mieć cap space a nie można stretchować/dumpować salary po wygraniu licytacji?

 

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: no i gdzie w oryginalnym regulaminie jest punkt, że żeby złożyć ofertę na FA trzeba mieć cap space a nie można stretchować/dumpować salary po wygraniu licytacji?

 

 

Regulamin jest pisany na biegu, ale sam temat się pojawiał jeszcze przed twoim pojawieniem i January dwukrotnie stawiał weto. Ja wiem, że karpik mocno lobował w tej sprawie i że tak to wygląda w RL NBA. Ale czy musimy, aż tak go papugować to wszystko, wiedząc że ten system jest daleki od ideału?

 

Co sezon narzekamy jak wiele tych przepisów jest dziurawych. Sama liga stara się temu przeciwdziałać i np. taki trade jak teraz Paula w przyszłym roku już by nie przeszedł.

 

Ja uważam, że rynek będzie zabetonowany, jeśli FA będzie mógł podpisać każdy, co na dobrą sprawę ma miejsce w RL NBA odkąd pamiętam. Mi się to "niepotrzebne ryzyko" podoba. Dodaje smaczku. Trade kompletnie padną, bo każdy będzie czekał na decyzje FA. No i nie będzie jak uszczknąć contendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest pisany na biegu, ale sam temat się pojawiał jeszcze przed twoim pojawieniem i January dwukrotnie stawiał weto. Ja wiem, że karpik mocno lobował w tej sprawie i że tak to wygląda w RL NBA. Ale czy musimy, aż tak go papugować to wszystko, wiedząc że ten system jest daleki od ideału?

 

Co sezon narzekamy jak wiele tych przepisów jest dziurawych. Sama liga stara się temu przeciwdziałać i np. taki trade jak teraz Paula w przyszłym roku już by nie przeszedł.

 

Ja uważam, że rynek będzie zabetonowany, jeśli FA będzie mógł podpisać każdy, co na dobrą sprawę ma miejsce w RL NBA odkąd pamiętam. Mi się to "niepotrzebne ryzyko" podoba. Dodaje smaczku. Trade kompletnie padną, bo każdy będzie czekał na decyzje FA. No i nie będzie jak uszczknąć contendera.

 

ok jak już tam chcecie, nie będę naciskał - dla mnie lepiej bo mniej ofert i mniejsza konkurencja, choć stawiam, że wyjdą jakieś dziwne kwiatki bo rynek będzie ograniczony

 

 

Ja uważam, że rynek będzie zabetonowany, jeśli FA będzie mógł podpisać każdy, co na dobrą sprawę ma miejsce w RL NBA odkąd pamiętam. 

 

No nie, rynek to jest zabetonowany jak połowa klubów nie może wystretchować ani zrzucić kontraktu i przez to nie składa oferty. A dla mnie to żaden fun, jeśli przez takie egalitarystyczne zasady będę mógł jakimś cudem wyrwać top tier FA, bo to nie ma z rzeczywistością nic wspólnego. Szlag mnie trafi jak z jakiegoś powodu za chwilę Hayward będzie biegał w Nets a Durant w Hawks, bo sobie ograinczyliśmy rynek i nie było lepszych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nie będzie miała miejsca nigdy, bo zawsze czołowi agenci mają capholdy. W dodatku mamy max cap space i aż 3 sloty na turę. Twoje zagrożenia są po prostu nierealne.

 

Ale na pewno ograniczy powstawanie superteamów, bo ich potencjalne tworzenie będzie obarczone większym ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.