Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na jakiś czas sobie czytam co piszecie jeśli na prawde nie mam co robić,moje wnioski:

LAF chce całkowicie wolnego rynku.Przecież w „realu” nikt nikomu nie zabrania podpisania kogoś za minimum już w 1 dniu okienka.

Reszta chce jakiejś kontroli bo z powodu systemu turowego łatwo doprowadzić do sytuacji w której podpisze się gościa za jakąś śmieszną kwotę.Oba pomysły mają swoje wady i zalety.Gdyby dodać możliwość negocjacji z zawodnikami(coś w stylu aukcji np.LAF daje 19 mln A.Bradley’owi i jest to jedyna oferta w 1 turze.To przeprowadza się głosowanie czy dany gracz przyjmuje ofertę czy czeka na inne).

Nie moja gra,dla mnie obecny system jest najlepszy bo jest prosty.Jednak w pewnym sensie rozumiem LAF-a,jego jest bardziej realistyczny ale przy tym mniej nadający się do gry turowej.

Pozdro i miłej gry ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas sobie czytam co piszecie jeśli na prawde nie mam co robić,moje wnioski:

LAF chce całkowicie wolnego rynku.Przecież w „realu” nikt nikomu nie zabrania podpisania kogoś za minimum już w 1 dniu okienka.

Reszta chce jakiejś kontroli bo z powodu systemu turowego łatwo doprowadzić do sytuacji w której podpisze się gościa za jakąś śmieszną kwotę.Oba pomysły mają swoje wady i zalety.Gdyby dodać możliwość negocjacji z zawodnikami(coś w stylu aukcji np.LAF daje 19 mln A.Bradley’owi i jest to jedyna oferta w 1 turze.To przeprowadza się głosowanie czy dany gracz przyjmuje ofertę czy czeka na inne).

Nie moja gra,dla mnie obecny system jest najlepszy bo jest prosty.Jednak w pewnym sensie rozumiem LAF-a,jego jest bardziej realistyczny ale przy tym mniej nadający się do gry turowej.

Pozdro i miłej gry ;) .

 

Dzięki fajnie że czytasz :)

 

Generalnie masz rację, że nikt nikomu nie broni podpisywania za minimum w 1-szym dniu okienka. Jednak w praktyce takich przypadków jest mało, jeśli jakiekolwiek. GM najpierw zajmują się tym, co ważne, czyli gwiazdami. Dopiero później, gdy już istnieje trzon zespołu, dokoptowuje się coraz mniej znaczące elementy. Tym sposobem wiadomo jaki profil zawodnika się przyda. Inaczej obudowuje się Currego, a inaczej Lebrona. Z drugiej strony ci gracze, których wartość to okolice minimum, też nie rzucają się na umowy day 1. Dla nich również ważne jest ocenienie szans. Część (głównie weterani) oceniają szanse na pierścień po wykreowaniu się core, część szacuje ilość minut która im przypadnie, by później iść dalej grać za większe pieniądze/ wrócić do ligi po przejściach. Tu np. Tyreke Evans jest świetnym przykładem.

 

Także te tury to nie tylko sposób na przeniesienie do forumowej rzeczywistości, ale jednak też utrzymanie pewnego stopnia realizmu, choć wiadomo, że 1:1 się nie da idealnie Mimo to system FA sprawdził się naprawdę bardzo, bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas sobie czytam co piszecie jeśli na prawde nie mam co robić,moje wnioski:

LAF chce całkowicie wolnego rynku.Przecież w „realu” nikt nikomu nie zabrania podpisania kogoś za minimum już w 1 dniu okienka.

Reszta chce jakiejś kontroli bo z powodu systemu turowego łatwo doprowadzić do sytuacji w której podpisze się gościa za jakąś śmieszną kwotę.Oba pomysły mają swoje wady i zalety.Gdyby dodać możliwość negocjacji z zawodnikami(coś w stylu aukcji np.LAF daje 19 mln A.Bradley’owi i jest to jedyna oferta w 1 turze.To przeprowadza się głosowanie czy dany gracz przyjmuje ofertę czy czeka na inne).

Nie moja gra,dla mnie obecny system jest najlepszy bo jest prosty.Jednak w pewnym sensie rozumiem LAF-a,jego jest bardziej realistyczny ale przy tym mniej nadający się do gry turowej.

Pozdro i miłej gry ;) .

 

a nie chcesz wejść do gry jak bedzie jakiś opening? nawet jako element board of governors bo widać,że mas duzą wiedzę? ja się teraz męczę w excelu z u stawieniem optymalnego luxury tax system i każda mądrai życliwa głowa  by pomogła ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chcesz wejść do gry jak bedzie jakiś opening? nawet jako element board of governors bo widać,że mas duzą wiedzę? ja się teraz męczę w excelu z u stawieniem optymalnego luxury tax system i każda mądrai życliwa głowa by pomogła ;)

Zależy od ilości czasu wymaganego na ten cel.Od początku października dopiero teraz miałem czas na cokolwiek,im bliżej grudnia tym i czasu mniej bo sesja się zbliża ;)

Pomóc mogę ale nie będę deklarować ,że zawsze będę miał na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie mu Sonics, robimy external draft a potem się odsterzeli jakąs ekipe co nie gra jej GM :tongue:

 

to jest dobry pomysł W CHOOJ

 

dawać Sonics!

Np. Magic ;)

 

btw w realu rynkiem do odstrzelenia jest NOLA, ale nie miałbym serca tego zrobić panu Cambiemu, który tak kocha swój roster ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźny power ranking Wschodu:

 

1. Sixers

 

Na plus:

 

- Ben Simmons przyćmiewa swoimi występami samego Embiida.

- Patrick Beverley daje mi lekkiego pstryczka w nos, świetnie się spisując z obu stron parkietu

- Embiid jest zdrowy, wygląda bardzo dobrze, ale ze względu na oczekiwania i grę Simmonsa przechodzi to trochę bez echa

- Covington wciąż jest kotem i chyba nawet lepiej wygląda w ofensywie

- Chyba nikt nie zawodzi, Snell się stara obronić swój kontrakt, a słynący z defensywy Temple potrafił czasem pociągnąć atak.

 

Na minus:

 

- Klay Thompson jak i całe GSW broni bardzo słabo. Ale to wciąż Klay Thompson i dołoży cegiełkę do wygranych.

 

2. Washington Wizards

 

Na plus:

 

- Świetna forma Otto Portera

- Gortat coś tam znowu broni i więcej daje w ataku.

 

Na minus:

 

- Forma Walla i Beala solidna, ale bez fajerwerków

 

3. Orlando Magic

 

Na plus:

 

- Tatum jak na rookie wygląda super. mało kto tak wchodził do ligi.

- Aaron Gordon z formą mocno pracującą na maxa

- Wysoka forma Lamba, Augustina, Oubre czy Kuzmy

- Zamiast beznadziejnego Biyombo - Noel i Mahinmi.

 

Na minus:

 

- Nie ma Fourniera, Simmonsa i Vucevica, ale też jest zajebiście.

 

4. Charlotte Hornets

 

Na plus:

 

- Doskonałe wejście w sezon: Kembe Walker, Evan Fournier i Nikola Vucevic

 

Na minus:

 

- Duże minuty dla Wade z powodu wąskiej rotacji. Każda jego minuta na parkiecie to jak granie 4 na 6.

 

5. Milwaukee Bucks

 

Na plus:

 

- Giannis w formie na MVP

- Collison mogący pociągnąć ofensywę i rozruszać Bucks, gdy rywal ograniczy Freaka

 

Na minus:

 

- Katastrofalna forma Middletona na początku sezonu

- Brook Lopez zaskakująco bezbarwny w ofensywie ( gdzie ta praca nóg aka Hakeem? )

 

6. Cleveland Cavaliers

 

Na plus:

 

- Król LeBron James

- Bardzo dobra forma Irvinga

- Dziadek Korver wciąż grozi swoim kosmicznym rzutem.

 

Na minus:

 

- Cała reszta składu

 

7. Toronto Raptors

 

Na plus:

 

- Siakam i Poeltl w rewelacyjnej formie

- McDermott stara się udowodnić, że jeszcze za wcześnie by robić z Niego drugiego Fredette.

- DeRozan plusowy w defensywie ( mała próbka, ale godne odnotowania ) i nie pałujący rzutów

 

Na minus:

 

- Generał Lowry kiepski w ofensywie

- Trzeba chyba przemyśleć rotacje, bo Ilyasova to nie wygląda na wartościowe wsparcie z ławki, a co dopiero starter.

- Bardzo martwi pozycja SF po kontuzji Batuma.

 

8. Detroit Pistons

 

Na plus:

 

- Bardzo duży potencjał w ofensywie, kilku graczy w dobrej formie jak Harris czy Hood, a po niemrawym początku budzi się Teague.

- Coś tam znowu zaczyna grać "game changer" Clarkson

- Solidna forma, bez większych rozczarowań całego składu

 

Na minus:

 

- Prognoza na TOP5 najgorszych defensyw ligi.

 

9. New York Knicks

 

Na plus:

 

- Porzingod przejmuje z powodzeniem rolę w ataku Knicks

- Countrey Lee odwdzięcza się CM, że bronił go jak niepodległości

- John Henson odradza się jako rim protector?

 

Na minus:

 

- Wiggins jest ciągle Wigginsem.

 

10. Boston Celtics

 

Na plus:

 

- Cousins wygląda świetnie z obu stron parkietu. W tym momencie TOP3 ligi.

- Gay w lepszej organizacji otwiera oczy niedowiarkom, którzy za wcześnie go skreślili

- Randle walczy o kontrakt i to widać.

 

Na minus:

 

- Obaj PG kontuzjowani, gramy Calderonem?

- Boston dobrze zaczął w RL NBA, ale trzej najlepsi gracze to Al Horford, Irving i Tatum. Tu ich nie ma.

 

11. Atlanta Hawks

 

Na plus:

 

- Cieszmy się z małych rzeczy. Matthews mimo rzucania średnio sześciu rzutów za trzy w jednym meczu, notuje wysoką skuteczność. Ale i tak gra kiepsko.

- John Collins ma spory potencjał na ofensywnego finshera. Nie widzę powodu do wielkiej podjarki, ale jednak odnotujmy.

 

Na minus:

 

- Przepłacone towarzystwo, które chętnie sobie porzuca z marnym skutkiem dla drużyny. I trochę brak perspektyw, że będzie lepiej. Valanciunas musiałby zacząć liderować, a PJ Tucker bronić jak za najlepszych lat i przestać ceglić.

 

12. Chicago Bulls

 

Na plus:

- McCollum jako lider drużyny
- Crawford mimo lat, wciąż potrafi pociągnąć ofensywę z ławki w pojedynkę. Niezłe procenty notuje też Bjelica.

Na minus:

- Po kontuzji Hassana strefa podkoszowa wygląda kiepsko.
- Będzie potrzeba cudu, by Bazemore potrafił obronić, chociaż połowę swojego kontraktu
- Patty Mills w drodze po najgorszego ligowca

 

13. Indiana Pacers

 

Na plus:

 

- Są jakiekolwiek?

 

Na minus:

 

- Katastrofalna forma Milsapa

- I tak wąska kadra przetrzebiona kontuzjami.

 

14. Brooklyn Nets

 

Na plus:

 

- Prawdziwy wystrzał z formą Reggie Jacksona, w który chyba wierzyli już tylko fani Tłoków.

- Zwiększona rola RHF w składzie,daje nadzieję, że będzie z tego pociecha.

 

Na minus:

 

- Monroe, Seth Curry i Lin kontuzjowani

- Gallinari wygląda bardzo słabo na początku sezonu

- Najlepsi gracze w RL NBA jak Russell, Carroll i Dinwiddie tutaj są nieobecni.

 

15. Mami Heat

 

Na plus:

 

- Realizacja celu. W drodze po wymarzoną jedynkę draftu

- Niezłe wejście w sezon Gallowaya, Turnera i Harklessa.

 

Na minus:

 

- Puste hale na oglądanie nazwisk, które w większości teamów byłyby 7-10 w rotacji.

 

Ogólnie Wschód powiedziałbym, że powyżej oczekiwań. Za to na Zachodzie szykuje się sporo minusów i rozczarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większością się zgadzam, fajnie, ale po raz kolejny mówię żeby nie wrzucać żadnych power rankingów. Tym bardziej po freakin 7 meczach sezonu.

Następnym razem po prostu Ograniczenia się do opisu tego, co Cie tam smuci cieszy gryzie w każdej z ekip czy w poszczególnych, w których dzieją się najciekawsze rzeczy.

 

To taka ogólna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większością się zgadzam, fajnie, ale po raz kolejny mówię żeby nie wrzucać żadnych power rankingów. Tym bardziej po freakin 7 meczach sezonu.

Następnym razem po prostu Ograniczenia się do opisu tego, co Cie tam smuci cieszy gryzie w każdej z ekip czy w poszczególnych, w których dzieją się najciekawsze rzeczy.

 

To taka ogólna uwaga.

Ale dlaczego? Zawsze ciekawie poczytać coś takiego, powinien być oddzielny temat na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdzie tajne głosowanie, to wtedy faktycznie power rankingi mogą sugerować głosy. Ale jakoś zapomniałem o tym i w sumie nie wiem na czym ustalenia stanęły. Ja byłem przeciwny, bo wtedy takie uwagi jak człowieka morza nie będą mogły korygować swoich głosów.

 

Fakt, jest to trochę 1:1. Oczywiście patrzyłem jak to by wyglądało w wyjściowej piątce i wsparciu ławki. Ale nie zastanawiałem się, aż nadto na ile zawodnik straciłby przy innych partnerach. To był taki luźny power ranking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga jest taka, że ocena jest zbyt 1:1 względem tego co w realu.

 

Orlando oparte na samych młodych byłoby jedną z gorszych drużyn w lidze. Inaczej grałby Tatum, jako 1 opcja, a inaczej w Bostonie przykładowo.

Dokładnie, zwłaszcza, że Magic dysponują zabójczym backcourtem trafiającym 46 i 41% TS. Orlando w realu wygrywa jak dotąd głównie za sprawą Fourniera i Vucevicia, których już tam dawno nie ma. Fox, Noel czy Kuzma to fajni gracze w c***owych zespołach. Ogólnie nie ma w Magic nawet porządnej drugiej opcji, więc stawianie ich ponad Cavs z LeBronem i Kyrie czy choćby Knicks z KP i Wigginsem jest mocno na wyrost. Na pewno nie w tym sezonie, nawet jak bierzemy pod uwagę tylko 2 tygodnie.

 

Co do moich Mavs, to cieszy mnie mocno to co pokazują Isaac i Anunoby. Obaj od pierwszych meczów są dodatnimi graczami, a zwłaszcza Isaac ma duże możliwości na bycie kimś więcej niż role player. OG wygląda fizycznie lepiej niż myślałem + podejmuje dobre decyzje na boisku. Ogólnie Prince, OG i Isaac wyglądają na ten moment na fajne skrzydła na przyszłe lata. Collins najpierw był chory i trudno mu się przebić w rotacji na ten moment, a Jarret Allen zgodnie z moimi oczekiwaniami daję dobrą energię, ale jest bardzo surowy. Mam jeszcze Papagiannisa, który gdzieśtam się zawieruszył w rotacji Kings, ale ja dalej w niego wierzę, bo to kawał opa, który potrzebuje przede wszystkim ogrania. Mogę się też chyba już pochwalić, że zaliczyłem niezłego steala przejmując Brandona Paula, który już się zdążył przebić do rotacji Spurs.

Niestety to w sumie koniec pozytywów, bo mój backcourt w dalszym ciągu wygląda dramatycznie z Yogi, Ennisem, Stauskasem i Burksem. Najprawdopodobniej jest to najgorszy zestaw w całej lidze. Dodatkowo Dieng został zesłany na ławkę w Wolves, bo Thibs se sprowadził Gibsona i gra nim bardziej z przyzwyczajenia zapominając, że w zeszłym roku Dieng był jedynym graczem Minny zainteresowanym grą w obronie. Zamiast Dirka biega już obecnie jego cień. Także w tym sezonie raczej trudno będzie mi awansować do PO i nie ukrywam, że mam swoich ludzi na każdym meczu Arizony, Duke, Realu Madryt i Missouri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.