Skocz do zawartości

beGM - Random shit.


january

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie, to ta reformę draftu wchodzi w życie od 2019 ale już będzie powiązana niejako z 2018 rokiem (ten co ma #1 Max może mieć #4) czy będzie pierwszym rokiem i dopiero 2020 będzie odnosił się do nie? Ktoś coś?

 

2019 będzie pierwszym rokiem tej reformy. Ona sprawia, że mając 1. miejsce od końca możesz mieć 5. pick, a do 2018 mogłeś mieć w najgorszym przypadku #4. Ogólnie nic się nie zmieni u nas w grze, ale coś myśleli, żeby wprowadzić zasady, że jak ktoś miał picka w top5, to nie może dostać w następnym roku top5 czy coś takiego, ale nie wprowadzili i dobrze dla naszej gry, bo to by mocno skomplikowało grę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze nie bo to oderwanie od rzeczywistosci i zawsze istnieje ryzyko ze ktos bedzie podnosil ze losowanie bylo wypaczone

 

ale za legalność będzie odpowiadal totalizator sportowy

 

ustalimy kombinacje dla każdej drużyny a później według wylosowanych cyfr jedności ułożymy winning combinations ;)

 

da się to zrobić przejrzyście i z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej :

 

Po co są te ograniczenia ? Jeżeli Melo weźmie swoją opcje to Clippers mogą tylko wziąć udział w III turze i dlaczego tutaj są promowane kluby ,które mają wyższy pick to jeszcze na dodatek łakome kąski na F.A ?

 

To jest dla mnie głupie i ja oponuje za tym i proponuje :

 

a) każda drużyna może dostać najlepszy pick (nawet GSW mogą mieć pierwszy pick)

lub

b ) III tury po 5 ofert każda drużyn bez limitów i IV tura jako uzupełnienie gdzie ilość ofert jest dowolna.

 

 

 

Redick jak już.

 

LAF, powiem Ci szczerze. Najpierw sądziłem, że ktoś trolluje całe forum po mistrzowsku. Teraz mam wrażenie, że masz 13 lat, obrazek CP3 w ramce nad łóżkiem i co dzień pocierasz jego plakat przed snem.

 

Wszystko było milion razy tłumaczone i wszystko ma swoje odzwiercciedlenie. W ogóle pisanie o tym, że mistrz ma mieć 1 pick... k****, weź się zastanów trochę nad tym co piszesz. Czy Ty przypadkiem for nie pomyliłeś i nie powinieneś do jakiegoś klubu miłosników pudli się zapisać, czy coś podobnego? Przepraszam bardzo, ale wszystko ma swoje granice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podałeś jakiś przykład Redicka, którego chciały tylko 2 kluby i to były oferty 16/1 defacto. 

2. Nie wiem w jaki sposób Ci wyszła korelacja między niskim pickiem, a szansami na FA. Wszystkich najlepszych graczy zgarnęły druzyny z końcowymi pickami. Do klubu z lottery to trafił tylko Nerlens Noel, szanujmy się.

3. Pomysł z draftem. Ja bym to usunął póki czas i zwalił na przepitą noc

4. Masz CZTERECH GRACZY Z 30 MLN KONTRAKTAMI, na co liczysz? 

5. Dwie tury po 3 oferty i kolejne 2-3 po 5 to optymalny wynik, akurat FA poszło bardzo fajnie pod tym kątem i to rozwiązanie wygląda na optymalne.

6. Naturalnym jest to, że jest to model i proponowanie czegoś takiego jak tury bez ograniczeń jest głupotą w najczystszej postaci. Już to wiele razy tłumaczyłem Ci ja, January czy Camby. 

 

Zrobiłeś ruchy, jak Ci je ludzie przeanalizowali i wskazali, że zDocowałeś to szukasz winnych na całym świecie. Po raz kolejny to przerabiamy z Tobą i jest to już męczące.

 

Jeśli chodzi o zmiany na FA to wyszły 2 kwiatki i pamiętam, że od FA 2018 ma wejść wysyłanie ofert z już przygotowaną ofertą wymiany (nieodwracalną)  i mieliśmy się zastanowić nad S&T. 

Na pewno nie nad usunięciem limitów w turach.

 

Chyba zaspokoiłem Twoją ciekawość, choć pewnie napiszesz, że nie mam racji i jak Ci kolejne 28 osób napisze, że masz pomysły rodem z SciFi to i tak będziesz non stop sie upierał, co pokazują wszystkie inne tematy i rozmowy, w których bierzesz udział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w realu żadna drużyna nie poleci z ofertami do wszystkich agentów tylko stargetuje określonych i się uda albo się nie uda, a opcje rezerwowe zostaną sprzątnięte

 

te limity w turach to trochę odpowiednik uciekającego czasu w pierwszych dniach lipca

 

tak jak Riley zaatakował Haywarda, nic z tego nie wyszło, a w tym czasie prawdopodobna opcja rezerwowa czyli Gallo został łyknięty przez LAC

 

ja tam nie zauważyłem szczególnych wypaczeń w FA, które nakazywałyby zwiększać limity w turach

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FA to można pomyśleć nad tym czy lekko nie zmodyfikować progów lub no i popracować nad zwartością głosowań. Ale to tyle.

 

Z innej beczki. Czy w lidze obowiązuje ten wyjatek jaki maja Celtics za Haywarda w real NBA? Disabled Player Exception czy jakoś tak? Z ciekawosci pytam, bo po prawdzie to nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tego użyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FA to można pomyśleć nad tym czy lekko nie zmodyfikować progów lub no i popracować nad zwartością głosowań. Ale to tyle.

 

Z innej beczki. Czy w lidze obowiązuje ten wyjatek jaki maja Celtics za Haywarda w real NBA? Disabled Player Exception czy jakoś tak? Z ciekawosci pytam, bo po prawdzie to nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tego użyje.

 

Dobre pytanie ;) Jak Celtics w realu z kontuzją Haywarda mogą go wykorzystać, to ja też powinienem móc ;) rozumiem, że to dopiero w okolicach grudnia, przy głosowaniach, bo teraz nie możemy zmieniać rosterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FA to można pomyśleć nad tym czy lekko nie zmodyfikować progów lub no i popracować nad zwartością głosowań. Ale to tyle.

 

Z innej beczki. Czy w lidze obowiązuje ten wyjatek jaki maja Celtics za Haywarda w real NBA? Disabled Player Exception czy jakoś tak? Z ciekawosci pytam, bo po prawdzie to nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek tego użyje.

 

Pelicans też dostali jakiś wyjątek i wykorzystali go na Josha Smitha. To ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ;) Jak Celtics w realu z kontuzją Haywarda mogą go wykorzystać, to ja też powinienem móc ;) rozumiem, że to dopiero w okolicach grudnia, przy głosowaniach, bo teraz nie możemy zmieniać rosterów?

 

jak najbardziej injured player exception wchodzi w grę, dopracujemy zasady do przerwy grudniowej  

 

@TuPalnik

 

zgadzam się. że proces FA można ulepszyć ale to ostrożnie - obecny działa chyba nieźle, michodził po głowie pomysł, żeby zamiast progów finansowych klasyfikować zawodników wg tierów  i jechać po kolei 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laf, Twój pomysł mi się nie podoba. Chciałbym by było tak jak w real nba nie mniej chciałem zwrócić uwagę że Tomek nie musisz tak odpowiadać chłopakowi.

Ja rozumiem że cierpliwość się wyczerpuje ale myślę że napisane to na spokojnie by bardziej trafiło i nikogo nie obrażało

Okej nie będę psuł humorów sobie jak i Wam więc nie będę już pracował nad polepszeniem zabawy skoro naczelny z rady jedzie po każdym z moich pomysłów bez skrupułów.

 

Skupie się z ciekawości i będę aktywny jak 90 % użytkowników z tej zabawy czyli zajmę się tym co będzie obowiązkiem jako GM Clippers.

 

Ciekawe jest określenie użyte przez Tomka 28 innych GM z czego przy moim pierwszym zwróceniu uwagi na ten precedens tylko kilka osób się do tego odniosła reszta miała to w dupie ale może i racje mieli nie odzywając się ...

 

Także z mojej strony tyle odpuszczam już różnej maści pomysły, może jakiś news do media room i to tyle z mojej strony. Nic na siłę.

LAF, powiem Ci szczerze. Najpierw sądziłem, że ktoś trolluje całe forum po mistrzowsku. Teraz mam wrażenie, że masz 13 lat, obrazek CP3 w ramce nad łóżkiem i co dzień pocierasz jego plakat przed snem.

 

Wszystko było milion razy tłumaczone i wszystko ma swoje odzwiercciedlenie. W ogóle pisanie o tym, że mistrz ma mieć 1 pick... k****, weź się zastanów trochę nad tym co piszesz. Czy Ty przypadkiem for nie pomyliłeś i nie powinieneś do jakiegoś klubu miłosników pudli się zapisać, czy coś podobnego? Przepraszam bardzo, ale wszystko ma swoje granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że problemy LAFa są wyimaginowane. Zaczął od pytania o to, czy Redickom ligi trzeba będzie płacić maksy. Cały wywód jest już tu położony, bo ten Redick dostał raptem dwie oferty 16/1. Więc o co pretensje? Jako jedyny dał mu 50 mln, czyli zdeecydowanie błędnie ocenił wartość gracza.

 

Podział na tury i progi 20/10 mln są po to żeby w jakiś sposób to uporządkować i przenieść system FA na realia forumowe. Trzy oferty na największe tuzy to odpowiednik tego, że jak chcesz przekonać do siebie takiego Hardena to bierzesz ze sobą coacha, gwiazdę lub dwie (o ile Twój zespół takowe posiada), jakiegoś gościa z zarządu i bukujesz najlepszą knajpę w mieście. Potem do hotelu, w którym z kranów leci Dżoni Wolker, podsyłasz mu najlepsze panienki albo zabierasz go do muzeum lotnictwa. No to ile takich rekrutacji można przeprowadzić?

Później progi. Dzięki progom unika się sytuacji gdy trzeba wybierać pomiędzy szansą na ofertę za Duranta/Kawhia a Nicka Younge'a. Doprowadziłoby to do tego, że po 1-sze byłby niesamowity bałagan, a po 2gie część graczy mogłaby dostać raptem jedną, mega nieadekwatną ofertę. 

Tu January bardzo zmyślnie to poprowadził i system sprawdził się w 99%. Po dodaniu możliwości przygotowania wymian wraz z ofertą myślę, że będzie wręcz perfekcyjnie.

 

Dalej. Narzekasz, że bedziesz mógł wziąć udział w III turze. A w której masz wziąć, skoro masz 125/130 mln gwarantowanych umów na przyszły rok i pozostają Ci tylko minima? To co Ty byś chciał robić wcześniej, skoro nie masz żadnych możliwości składać innych ofert? 

 

Denerwuję się, bo -parafrazując - LAF bohatersko radzi sobie z problemami, które innym graczom nie są znane. 

 

@Camby, wyjątek Pelicans u nas nie występuje, bo oni dostali z uwagi na jednoczesne kontuzje Rondo, Ajinci, Asika i kogoś jeszcze. Ty tych graczy nie masz, są rozsiani po całej lidze więc odpada. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
  • Eld zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.