Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, BMF napisał:

OK. Ale tak naprawdę sprawa jest dużo prostsza i wystarczyłyby wagi dla poszczególnych ról w zespole w oparciu o ranking dla poszczególnych zespołów, skoro chcesz sprecyzować wyniki, co raczej dałoby w przybliżeniu dokładniejsze wyniki (patrz przykład powyżej Bucks i Celtics).

Bucks (Kemba-Belinelli-Green-Giannis-Lopez) vs. Boston (Beverley-Smart-Bogdanovic-George-Adams)

czysty ranking: 34,4 vs 34,8 

z wagami (5-4-3-2-2 tutaj): 121.6 vs 117.1 

No ale ja nie mogę brać tych wag z powietrza, muszę się do czegoś odnieść, nie wiem, np. średni usage 1,2, 3 itd. opcji w zespole NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, w Raptors powinien być Harrell, nie Gallo, ale to różnica 0,1 x 2.

Teraz, fluber napisał:

No ale ja nie mogę brać tych wag z powietrza, muszę się do czegoś odnieść, nie wiem, np. średni usage 1,2, 3 itd. opcji w zespole NBA.

Indywidualny ranking zespołu -> poszeregowanie zawodników od 1-9 -> wagi dla zawodników z miejsc 1-9 (np. 10-8-6-5-4-3-3-2-1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Bucks (Kemba-Belinelli-Green-Giannis-Lopez) vs. Raptors (Fox-Lou-McCollum-Gallinari-Siakam*)

czysty ranking: 34,4 vs 36,8 (!)

z wagami (5-4-3-2-2 tutaj): 121,6 vs 117.4

 

Przecież Raptors mają maszynę do napierdzielania wygranych w RL season i nie wiem czemu Bucks mieliby być wyżej.

1 minutę temu, BMF napisał:

 

Indywidualny ranking zespołu -> poszeregowanie zawodników od 1-9 -> wagi dla zawodników z miejsc 1-9 (np. 10-8-6-5-4-3-3-2-1).

No ale to jest tworzone z powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

 

Indywidualny ranking zespołu -> poszeregowanie zawodników od 1-9 -> wagi dla zawodników z miejsc 1-9 (np. 10-8-6-5-4-3-3-2-1).

Po znormalizowaniu ( wziąłem oceny z rankingu NBA i składy za ubiegły sezon) wychodzi wg Twojej propozycji 31 wygranych różnicy między Warriors a Clippers. W RL NBA było 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Po znormalizowaniu ( wziąłem oceny z rankingu NBA i składy za ubiegły sezon) wychodzi wg Twojej propozycji 31 wygranych różnicy między Warriors a Clippers. W RL NBA było 9.

Warriors w składzie z poprzedniego sezonu to ogromni underachieverzy w RS (najbardziej stacked S5 ever wygrywający 50-kilka meczów), a zawodnicy Clippers z tamtego sezonu są dalej niedoceniani (np. Gallinari), więc słaby przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Mają na ten moment najlepszy w lidze zestaw 6-8, czyli pewnie będą ławką mecz wygrywać

Jedynym błędem tam miało być rzekome skrzywdzenie Ciebie -  nie wrzucenie Spurs do top9 w 1T z tego co pamiętam i pod co rozrywałeś szaty, a to było dość oczywiste akurat.

Oj 3x najłatwiejszy kalendarz dla lakers? Do tego bije 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

wg LAS VEGAS over/under kolejność wygląda tak:

Wschód

1. Bucks

2. 76ers

3. Raptors

4. Nets

5. Celtics

6. Pacers

Zachód:

1. Rockets 

2. Clippers

3. Lakers

4. Nuggets

5. Jazz

6. Warriors

Wg mojego rankingu Bez normalizacji ( i bez boosta dla starterów)

Wschód: 

1. Bucks

2. 76ers

3. Raptors

4. Nets

5. Pacers

6. Celtics

Zachód:

1. Clippers

2. Rockets

3. Jazz

4. Lakers

5. Nuggets

6. Blazers

 

Warriors są na 7 miejscu. Poza tym jest prawie identycznie ( i u Las Vegas i u mnie Jazz, Lakers, Nuggets są właściwie na remis). Skoro to wychodzi tak zbieżnie z bukmacherką, to może jednak ten ranking ma sporo sensu?

13 minut temu, january napisał:

 

Jak to sprawdzę i wyjdzie inaczej to odszczekasz?

Po 2T był najłatwiejszy, a w 3 to nie Ty robiłeś tylko ja, więc @ignazz się myli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BMF napisał:

Za to nie twierdzę, że te wagi powyższe są dobre, może powinny wyglądać inaczej.

Zrobiłem wagi, jako iloczyn minut i usage, wyszło następująco w zależności od opcji:

1,85    1,47    1,26    1,10    1,00
 

W robienie tego dla ławki bawić mi się nie chce ( po prostu zrobię taki sam podział i tyle, czyli ławka będzie miała dodatkową wagę 1,336 do normalizacji)

Stosunek siły s 5 do ławki wg minut to 3:2

Zatem 60% ratingu to będzie wynik s5 z uwzględnieniem proporcji między 1,2,3,4 i 5 opcją i 40% impatu ławki już bez dzielenia tego na pozycje.

Żeby nie było, że ktoś jest skrzywdzony odnośnie tego kogo ma na ławce, to jako s5 będę brał 5 najlepszych graczy, a jako r5 będę brał pod uwagę graczy od 6 do 10 w rankingu.

Edit: Ale nie jestem przekonany, że to ma sens, bo wg tego systemu RL Clippers zrobią 63-19 prognozowane, moim zdaniem to już jest przeszacowanie impaktu superstarów.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

: Ale nie jestem przekonany, że to ma sens, bo wg tego systemu RL Clippers zrobią 63-19 prognozowane, moim zdaniem to już jest przeszacowanie impaktu superstarów.

To już wina rankingu dla graczy, że zakłada, że Kawhi ma impakt top3 gracza w RS, którego nigdy (w regular season) nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Poczekam na wyniki końcowe i wtedy się ustosunkuje. Przecież ciężko dyskutować bez twoich wyliczonych na podstawie dobranych parametrów wyników i porównania do rzeczywistości. 

Poczekamy zobaczymy. 

Masz podana w watku metodologie. Przeciez ja nie wiem co wyjdzie bo fa sie u nas nie skonczylo. Masz zrodlo ratingow ( ranking) i sposob obliczania. Albo masz do tego jakies zarzuty albo nie. 

Ten ranking i tak mi zanizy wynik chociazby ze wzgledu na to jak swietny mam fit pod najlepszego gracza a w rankingu tego nie bedzie widac.

Nawet bez liczenia jestem pewny ze knicks, bucks, magic, 76ers, raptors i heat nie wyprzedze, wiec nie wiem jakiego rezultatu sie spodziewasz. I od jakiego uznasz ranking za ustawiony. Ja naprawde nie musze go robic jesli tyle osob ma z tym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny fit pod kogo? Przecież to gracz antyzespołowy jeżeli myślimy o tym samym graczu? Nie widzę tu zapowiadanej twojej straty utraty czegoś czego nie ma. 

Ale masz racje poczekajmy na uzupełnienia składów i wyniki bo każdy GM chętnie się odniesie do „metodologii” 

Russell bierze piłkę pod pachę i ciśnie pod kosz przeciwnika. Tu średnio widzę sety zespołowe rodem z wczesnych OKC. Statystyki ma fantastyczne ale ustawić pod niego grę bardzo trudno a Ty już zgłaszasz akces ze tracisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Masz świetny fit pod kogo? Przecież to gracz antyzespołowy jeżeli myślimy o tym samym graczu? Nie widzę tu zapowiadanej twojej straty utraty czegoś czego nie ma. 

Ale masz racje poczekajmy na uzupełnienia składów i wyniki bo każdy GM chętnie się odniesie do „metodologii” 

Russell bierze piłkę pod pachę i ciśnie pod kosz przeciwnika. Tu średnio widzę sety zespołowe rodem z wczesnych OKC. Statystyki ma fantastyczne ale ustawić pod niego grę bardzo trudno a Ty już zgłaszasz akces ze tracisz? 

Chrzanisz Ignazz po całości. 10 apg to się znikąd bierze. Od prócz ciśnięcia pod kosz często ściągał dwóch obrońców na siebie i albo Adams na tym korzystał albo robił się piękny open look dla kogoś za trzy. To że selekcję ma c***ową i gorący łeb to swoją drogą ale nie rób z niego jakiegoś Melo. Otocz go trójkowiczami których w OKC nie miał i zobaczysz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tez problemu z tym ze robisz zestawienie. Tylko nie chciałbym tak jak było z kalendarzem ze stało się to wyznacznikiem istotnym dla wielu mało obecnych GM z braku „kontrpropozycji „ liczenia tej siły. Stad moja uwaga nie mająca nic wspólnego z tym ze chce abyś tego nie robił wcale. Przecież sama inicjatywę ankiety chwaliłem gratulowaliśmy frekwencji i byłem puerwszy do wypełniania. Ale oddzielam ocenę graczy od teraz metody zliczania sumy po prostu w beGM - do samej zabawy w temacie głównym zero zastrzeżeń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Chrzanisz Ignazz po całości. 10 apg to się znikąd bierze. Od prócz ciśnięcia pod kosz często ściągał dwóch obrońców na siebie i albo Adams na tym korzystał albo robił się piękny open look dla kogoś za trzy. To że selekcję ma c***ową i gorący łeb to swoją drogą ale nie rób z niego jakiegoś Melo. Otocz go trójkowiczami których w OKC nie miał i zobaczysz co się będzie działo.

Zobaczę w Houston którzy rzucają za 3.

wielokrotnie widziałem ze Russ pile oddaje gdy już totalnie nie ma co z nią zrobić - brak selekcji rzutowej - stad się zastanawiam co takiego wyjątkowego ma Russ w CHAR  

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.