Skocz do zawartości

beGM - dyskusja nad regulaminem


january

Rekomendowane odpowiedzi

Głosowanie playoffowe robimy w oddzielnym temacie razem z jakimś uzasadnieniem czy wysyłamy komuś same wyniki na PW?

 

PS. Może skrócić trochę głosowanie na te pierwsza rundę? Serio potrzeba aż 11 dni? To trochę marnotrawstwo czasu i hamowanie zabawy

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze o oferty FA:

 

czy będą dogrywki w przypadku graczy np. powyżej 15 mln - udział mogłyby brać np. trzy teamy, dwa z najwyższą ofertą i obecna drużyna wolnego agenta.

 

 W przypadku FA  wiadomo, że jest dużo rozgrywania przez agenta GMów przeciwko sobie w celu podbicia oferty, a czasem klub z bird rightsami nie da maksa tylko mniej, ale później na skutek ofert od innych GM, klub macierzysty podwyższa swoją ofertę i agent zostaje. Trochę jak te przepychanki z Horfordem rok temu. Ogólnie chodzi mi o to, żeby np. GM Hawks mając Millsapa nie musiał licytować przeciwko sobie rzucając od razu maksa i nie wiedząc jaki jest rynek, tylko miał drugą szansę na ew. podbicie oferty.

 

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

 

edit: i jeszcze jedna kwestia - co robimy z RFA którzy są max players w drużynach poniżej capu? Chodzi mi o sytuację Beala i Drummonda sprzed roku i wykorzystanie przez ich drużyny niskich cap holdów do podpisywania wolnych agentów. Czy możemy uznać domyślnie, że jeśli ktoś składa max ofertę swojemu RFA do którego ma Bird rightsy, to ten deal jest rozpatrywany na końcu, a przy podpisywaniu FA na dostępne miejsce w salary wpływa tylko cap hold tego gracza?

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będą dogrywki w przypadku graczy np. powyżej 15 mln - udział mogłyby brać np. trzy teamy, dwa z najwyższą ofertą i obecna drużyna wolnego agenta.

[...]

Co sądzicie o tym pomyśle?

Najwyższa oferta to nie zawsze najlepsza oferta. Czyli i tak trzeba przeprowadzić głosowanie, które są te najlepsze, a później jeszcze zarządzić dogrywke. Myślę, że nasz uproszczony model FA i tak jest obfity w głosowania i na razie nie dokładałbym dodatkowych elementów.

 

edit: i jeszcze jedna kwestia - co robimy z RFA którzy są max players w drużynach poniżej capu? Chodzi mi o sytuację Beala i Drummonda sprzed roku i wykorzystanie przez ich drużyny niskich cap holdów do podpisywania wolnych agentów. Czy możemy uznać domyślnie, że jeśli ktoś składa max ofertę swojemu RFA do którego ma Bird rightsy, to ten deal jest rozpatrywany na końcu, a przy podpisywaniu FA na dostępne miejsce w salary wpływa tylko cap hold tego gracza?

Też o tym myślałem i zgadzam się, że tak powinno być

 

 np. GM Hawks mając Millsapa nie musiał licytować przeciwko sobie rzucając od razu maksa i nie wiedząc jaki jest rynek, tylko miał drugą szansę na ew. podbicie oferty.

I tak na marginesie, jako GM Hawks chciałbym powiedzieć, że Millsap od razu dostanie ode mnie maxa, więc nie ma sensu składać mu ofert. Podkreślam - nie ma sensu składać mu ofert  :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa oferta to nie zawsze najlepsza oferta. Czyli i tak trzeba przeprowadzić głosowanie, które są te najlepsze, a później jeszcze zarządzić dogrywke. Myślę, że nasz uproszczony model FA i tak jest obfity w głosowania i na razie nie dokładałbym dodatkowych elementów.

 

 

racja - dwie oferty z najwyższą liczbą głosów + ostatni klub zawodnika

 

można też wprowadzić jakiś dodatkowy warunek finansowy oferty od ostatniego klubu, żeby nie było zachęty do chamskich zagrywek tj. np. rzucam temu Millsapowi nędzne 15 mln bo i tak będę miał szansę zmienić ofertę - ja bym proponował, że jeśli oferta ostatniego klubu jest niższa niż 75% najlepszej oferty, to wypada z gry bo zawodnik strzela focha

 

Przykład 1:

 

Denver daje 35 baniek Millsapowi

Atlanta daje 30 baniek

 

efekt: robimy dogrywkę i Atlanta ma szansę dać maksa na 5 lat

 

Przykład 2

 

Denver daje 35 baniek Millsapowi

Atlanta daje 25 baniek

 

efekt: Millsap każe Hawks spadać na drzewo i rzuca słuchawką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja - dwie oferty z najwyższą liczbą głosów + ostatni klub zawodnika

 

można też wprowadzić jakiś dodatkowy warunek finansowy oferty od ostatniego klubu, żeby nie było zachęty do chamskich zagrywek tj. np. rzucam temu Millsapowi nędzne 15 mln bo i tak będę miał szansę zmienić ofertę - ja bym proponował, że jeśli oferta ostatniego klubu jest niższa niż 75% najlepszej oferty, to wypada z gry bo zawodnik strzela focha

 

Przykład 1:

 

Denver daje 35 baniek Millsapowi

Atlanta daje 30 baniek

 

efekt: robimy dogrywkę i Atlanta ma szansę dać maksa na 5 lat

 

Przykład 2

 

Denver daje 35 baniek Millsapowi

Atlanta daje 25 baniek

 

efekt: Millsap każe Hawks spadać na drzewo i rzuca słuchawką

Zgadzam się. Obecne kluby mogą mieć jakąs przewagę - jak to jest i w rl NBA - ale do pewnych granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez dogrywek, zwykly vote, bo sa kwestie vets za min (w poszukiwaniu pierscienia) etc. 

Aha przy naszej zasadzie (+20, +10) => by sie to liczylo musi byc przynajmniej 2 lata kontraktu bez zadnych TO (bo inaczej to byloby ciut nierealne), mysle nad wyjatkiem 1+1 max oferty.

 

Trzeba powoli ogarnac terminarz na : draft, wymiany, PO(vote), TO, dec capholdowe i guaranteed umowy (te ostatnie chyba trza bedzie po prostu wg nba robic).

 

Jesli bez dogrywek to za każdym razem klub który ma RFA musi dać maxa. No chyba że może wyrównać po wszystkim ale to też swojego rodzaju dogrywka.

Ona musi być bo będzie bez sensu, zbyt duża strata dla klubu macierzystego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dogrywki to slaby pomysl. Kompletnie wypacza element niepewnosci i brak jaj moze poskutkowac tym ze tracisz gracza. A tak to wiekszosc wyluka ile ich gracz od innych dostal i dadza skromnie piaty rok i bedzie po zabawie. Nie idzmy ta droga. To akurat z wiekszosci pomyslow bardzo mi sie nie podoba.

 

Juz robienie 3 tur w Fa jest dziwne ale jedbak potrzebne zeby nie bylo promocji z fa. Mozna samemu pogdybac kto moze komu podpieprzyc gracza i pomyslec jak zatrzymac swoich graczy u siebie. W koncu to jest robota gm-a no tak czy nie? U mnie musze naglowkowac sie zeby nie przesadzic z kontraktem Ibaki ale tez nie przedobrzyc w druga strone. No i ro jest fun w tej zabawie. A jak zobacze ze ludzie daja mu maxa na 4 lata to mu dam na 5 rok jakies 10 mln z jego licznikiem to chyba styknie i zostanie u mnie. Troche dla mnie to bedzie slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bez dogrywek to za każdym razem klub który ma RFA musi dać maxa. No chyba że może wyrównać po wszystkim ale to też swojego rodzaju dogrywka.

Ona musi być bo będzie bez sensu, zbyt duża strata dla klubu macierzystego

Nalezy w koncu oddzielic rfa od ufa. Pakujecie wszystkich do jednego wora. Rfa dostaje QO i mozna dogadac sie za mniej, nie dogadac albo max deal. No ale nikt nie lyknie ze taki Towns idzie bedac rfa za mniej niz max. W Socie kcp wyrownam ale watpie, by np. Kings mogac miec foxa lub smitha w ogole chcialo wyrownac Burke biorac pod uwage akurat fakt ze jest rfa. Rzucenie przez Nets na przyklad maxa takiemu Noelowi moze spowodowac ze Magic nie wyrownaja albo wyrownaja w ciagu 2 dni ale beda mieli ograniczone pole manewru na fa. Ten element jest akurat spoko i tutaj bym nie mieszal.

 

Przeplacisz to przeplacisz ale promocje tez moga byc w czasie fa szczegolnie pod koniec jak wiekszosc wyprztyka sie z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie dogrywki powinny być ale tylko dla najważniejszych graczy np. tych którzy dostaną oferty powyżej 20 mln. Inaczej wolna agentura to będzie totalna loteria, a drużyny które wydały assety żeby sobie ściągnąć bird rightsy zawodnika będą trochę pokrzywdzone. Nie chodzi o to żeby się szczypać o agentów na MLE bo to wiadomo gruba przesada.

 

Ale nie będę się spierał, ja i tak latem będę prawdopodobnie po obu stronach barykady tj będę zarównał miał wystarczający cap space żeby komuś kogoś podkraść, ale też bird rightsy Gallo i rozkminkę z jego umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezy w koncu oddzielic rfa od ufa. Pakujecie wszystkich do jednego wora. Rfa dostaje QO i mozna dogadac sie za mniej, nie dogadac albo max deal. No ale nikt nie lyknie ze taki Towns idzie bedac rfa za mniej niz max. W Socie kcp wyrownam ale watpie, by np. Kings mogac miec foxa lub smitha w ogole chcialo wyrownac Burke biorac pod uwage akurat fakt ze jest rfa. Rzucenie przez Nets na przyklad maxa takiemu Noelowi moze spowodowac ze Magic nie wyrownaja albo wyrownaja w ciagu 2 dni ale beda mieli ograniczone pole manewru na fa. Ten element jest akurat spoko i tutaj bym nie mieszal.

 

Przeplacisz to przeplacisz ale promocje tez moga byc w czasie fa szczegolnie pod koniec jak wiekszosc wyprztyka sie z kasy.

ok, ok 

 

macie racje pomieszałem RFA z resztą FA

czyli jak teraz Noel ma player option to będzie RFA i musze mu sypnąć kasą - dobrze kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok

 

macie racje pomieszałem RFA z resztą FA

czyli jak teraz Noel ma player option to będzie RFA i musze mu sypnąć kasą - dobrze kumam?

Noel po sezonie musi dostac QO lub nie dajesz mu QO i staje sie ufa.

 

Zakladamy ze mu dajesz bo niby czemu nie. Liczy ci sie wtedy jego cap hold i troche ogranicza Ci to pole manewru na FA ale i tak jestes bardziej elastyczny jak mu dasz od razu maxa.

 

Ale gdy dostaje od kogos maxa masz 48 h na wyrownanie. Do 48 h nadal masz jego cap hold i mozesz podbijac po innych FA ale przed 48 h musisz go wyrownac.

 

Przyklad:

Noel dostaje od Lakers maxa 100/4 czy podobna kase. Daje to 25 mln za sezon czyli oferta MUSI byc zlozona w pierwszej turze glosowania. Po ogloszeniu wynikow mozesz podpisac ufa jak wygrywasz, a Noela masz obowiazek wyrownac w ciagu 48 godzin od ogloszenia wynikow pierwszej tury. Jak nie wyrownasz to idzie do Lakers.

 

Mysle ze w miare jasno to opisalem. No i ja to tak widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noel jest RFA. Nie bawmy się, że jakiś gracz zrobi jak Monroe, bo to nie ma sensu. A głosować na to nie ma sensu. Po 4tym roku wg mnie wszyscy rokie są RFA.

Byla dyskusja w trakcie sezonu miedzy januarym a karpikiem. Ustalenia byly po tym takie:

 

Kazdy rfa ma QO chyba ze ktos rezygnuje z gracza bo mu sie nie przyda. Podam przyklad np. Sacramento nie daje QO Trey Burke.

 

Nie bawimy sie w wycofywanie QO jak OKC tamtego lata z Waitersem.

 

Mozesz podpisac gracza przed sezonem, kiedy staje sie RFA pod warunkiem ze dasz mu maxa. Nie ma zadbych promocji, obnizek jak Giannis w Bucks w realnej NBA.

 

Po ogloszeniu oferty dla Twojego RFA masz prawo ja wyrownac. Jak nie wyrownasz przed druga lub trzecia tura glosowania to go tracisz.

 

Jezeli cos pomieszalem to mnie poprawcie.

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o UFA. RFA to inna bajka z karpikiem dyskutowaliśmy o tym kiedyś, zaraz poszukam tego, ale w skrócie RFA można wyrównać "między turami" z tego co pamiętam jeśli dało się QO.

Chodziło, żeby była bodajże jedna tura "przerwy". Czyli jeśli Noel dostaje maxa w pierwszej turze, to Ty musisz podjąć decyzję po drugiej. Daje to "bloka" ekipie, która dała maxa Noelowi na drugą turę, co nieco odpowiada rzeczywistości, kiedy podpisałeś jakiegoś RFA, ale masz przez pewien okres związane ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu

 

A dlaczego nie ma zrobić Monroe? Jeśli dostanie tylko QO i jego klub go oleje a nikt inny się nie włączy do zabawy to będzie przez rok grał na tym QO. Jaki tu problem?

Bo to jest bez sensu. Uzytkownik jest gm-em a nie graczem. Jezeli klub daje mu QO to z automatu kontrakt powinien byc wyzszy niz QO. Powinna byc w takim przypadku opcja obowiazku dania ofert 3 letniej z opcja na ostatni rok dla gracza/zespolu. Jak nie chcesz danego gracza to nie dawaj mu QO i niech od razu bedzie UFA i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tecu

 

A dlaczego nie ma zrobić Monroe? Jeśli dostanie tylko QO i jego klub go oleje a nikt inny się nie włączy do zabawy to będzie przez rok grał na tym QO. Jaki tu problem?

Chodziło mi o to, żebyśmy się nie bawili w to, że jakiś gracz zachowa się jak Monroe i będzie chciał zagrać za QO by nie być RFA. To jest margines i nie ma sensu sobie dokładać opcji. Tylko tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bez sensu. Uzytkownik jest gm-em a nie graczem. Jezeli klub daje mu QO to z automatu kontrakt powinien byc wyzszy niz QO. Powinna byc w takim przypadku opcja obowiazku dania ofert 3 letniej z opcja na ostatni rok dla gracza/zespolu. Jak nie chcesz danego gracza to nie dawaj mu QO i niech od razu bedzie UFA i nie ma problemu.

 

a jeśli chcę mieć gracza na QO przez rok, bo mi fajnie zapycha dziurę w rosterze, ale nie mam zamiaru mu dawać długoletniej umowy? QO to jest taki kompromis dla klubu i zawodnika. Nadal nie widzę tu problemu i kto ma być poszkodowany. Jeśli zachodzi taka sytuacja to zawodnik nie cieszy się zainteresowaniem. Zamiast robić go UFA, biorę go na rok za 125% ostatniego salary i wszyscy są happy.

Chodziło mi o to, żebyśmy się nie bawili w to, że jakiś gracz zachowa się jak Monroe i będzie chciał zagrać za QO by nie być RFA. To jest margines i nie ma sensu sobie dokładać opcji. Tylko tyle :smile:

 

ok, jasne tutaj się zgadzam

 

mi bardziej chodziło o drugą sytuację tj. mam RFA którego nie lubię, ale od biedy może być, więc mu nie daję umowy i próbuję przeczołgać, żeby jeszcze rok grał za drobniaki

 

bo w fochy zawodników to wiadomo, że się nie powinniśmy zagłębiać i decydować który jest wkuty na klub

 

edit: a dodam, że jest to dla mnie ważne bo teoretycznie mogę mieć taką sytuację ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chcę mieć gracza na QO przez rok, bo mi fajnie zapycha dziurę w rosterze, ale nie mam zamiaru mu dawać długoletniej umowy? QO to jest taki kompromis dla klubu i zawodnika. Nadal nie widzę tu problemu i kto ma być poszkodowany. Jeśli zachodzi taka sytuacja to zawodnik nie cieszy się zainteresowaniem. Zamiast robić go UFA, biorę go na rok za 125% ostatniego salary i wszyscy są happy.

No to temat do przedyskutowania. Bo dasz mu QO ale masz cap hold w czasie FA i wplywa to na Twoje ruchy. Troche siebie blokujesz wg mnie. W trzeciej turze gracze sa imo za minimum, to nie lepiej pobrac typka za minimum do uzupelnienia rosteru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.