Skocz do zawartości

Draft 2017


falcao

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie wygrają mistrzostwa to będzie dla mnie sensacja - nikt nie ma w tej chwili nawet cienia szans z nimi. I każdy kto bierze Balla ponad Jacksonem przegra draft. Takie jest moje zdanie

 

Jackson jest ok. rok starszy od pozostałych czołowych prospectów. Ba, jest prawie rok starszy od Ingrama.

 

Ja biorę Balla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnowskiego nikt nie wybierze w drafcie.

Knicks zgarną go w miejsce Plumleego.

Będzie mecz w którym zawodnicy mają imiona na plechach zamiast nazwisk. 

Będę mieć koszulkę Knicks z moim imieniem na plecach. 

Problem?

:cool-new:

 

Nie wejdzie na parkiet a piątki przybijać będzie w dresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackson jest ok. rok starszy od pozostałych czołowych prospectów. Ba, jest prawie rok starszy od Ingrama.

uważasz, że to ma takie znaczenie gdy jest freshmanem? trajektoria kariery chyba jest ważniejsza, gdyby grał rok dłużej w college'u miałoby to dużo większe znaczenie IMHO.

 

chociaż w sumie też mam Balla przed Jacksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,może teraz wyjdzie że gówno się znam na koszykówce,ale możecie mi wytłumaczyć fenomen Lonzo Balla?Co on takiego ma że jest murowanym kandydatem do top3 draftu?Ja widzę tylko podanie,przegląd pola i stosunkową szybkość jak na ten wzrost.Rzutu nie liczę,ponieważ NBA nie musi,ale może bardzo szybko zweryfikować jego technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,może teraz wyjdzie że gówno się znam na koszykówce,ale możecie mi wytłumaczyć fenomen Lonzo Balla?Co on takiego ma że jest murowanym kandydatem do top3 draftu?Ja widzę tylko podanie,przegląd pola i stosunkową szybkość jak na ten wzrost.Rzutu nie liczę,ponieważ NBA nie musi,ale może bardzo szybko zweryfikować jego technikę.

Mam podobne odczucia - ja nie widzę go rzucającego na takim procencie w NBA

 

A JJ to może być świetny 3&D , do tego bardzo dobrze podaje , nie jest egoistą, dużo widzi - naprawdę gracz kompletny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne znaczenie ;)

1. Fizyczność

2. (tu już zależne, bo są wyjątki typu Embiid), ale po prostu - ilość czasu spędzonego na koszykówce, np zwykła ilość oddanych rzutów w życiu.

 

Ball vs Jackson to u mnie ta sama półka i zależnie od teamu pickowałbym różnie.

fizyczność? przecież to nie ma związku stricte z wiekiem, no chyba, że ''rok starszy'' jest skrótem myślowym do ''bardziej NBA ready'' ale według mnie to nieprawda w przypadku Jacksona. ilość czasu spędzonego na koszykówce? no właśnie dlatego zwracam uwagę na fakt, że jest w college'u freshmanem, a nie drugoroczniakiem - dlatego ten wiek nie ma takiego znaczenia, bo na tym samym poziomie spędził tyle samo czasu co reszta. zmierzam do tego, że niie ma co fetyszyzować tego wieku skoro Jackson jest na dokładnie tym samym etapie kariery co reszta prospektów. co innego, gdyby grał w NCAA o rok dłużej, a w wielu miejscach ten zarzut jest przesadnie podnoszony.

 

@ely3, Jackson świetnym 3&D? gracz kompletny? whaaat?

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię kim może być a nie kim jest bo jak na razie za bardzo się gapi na piłkę i gubi swojego gracza gdzieś za plecami

jego NBA comp to lepszy Iggy, trudno wróżyć kolesiowi który rzuca ft na poziomie ~60% bycie 3&D. tzn. w moim rozumieniu tego zwrotu.

 

I treningi to nie tylko zespół w HS/NCAA. To też choćby tysiące (dziesiątki tysięcy) oddanych rzutów na treningach, wszelakie gierki, rozwój handles...

nie mówię, że nie ma to żadnego znaczenia, po prostu nie uznaję tego za istotną kwestię w kontekście gracza, który, po pierwsze, na poziomie NBA będzie topowym atletą, po drugie - który ma w porównaniu do całej czołówki draftu chyba największy upside jeżeli chodzi o progres w fundamentals (rzut).

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że to ma takie znaczenie gdy jest freshmanem? trajektoria kariery chyba jest ważniejsza, gdyby grał rok dłużej w college'u miałoby to dużo większe znaczenie IMHO.

 

Decydujące może nie, tylko zastanawiam się, co taki Jackson może jeszcze poprawić. Zreperują mu technikę rzutu? To rzadkość.

Nauczy się kreować na ISO? Jeszcze mniej prawdopodobne.

 

Czy będzie tak skutecznie mijał, gdy naprzeciwko dostanie obrońców, którzy nie odstają od niego atletyzmem? W NBA nie pogra na czwórce.

 

Nie wiem,może teraz wyjdzie że gówno się znam na koszykówce,ale możecie mi wytłumaczyć fenomen Lonzo Balla?Co on takiego ma że jest murowanym kandydatem do top3 draftu?Ja widzę tylko podanie,przegląd pola i stosunkową szybkość jak na ten wzrost.Rzutu nie liczę,ponieważ NBA nie musi,ale może bardzo szybko zweryfikować jego technikę.

 

Dla mnie Ball to rzadki przypadek gracza, który wnosi egzekucję całego zespołu o poziom w górę. I robi to nie potrzebując piłki w takim stopniu, jak inni rozgrywający.

 

A JJ to może być świetny 3&D , do tego bardzo dobrze podaje , nie jest egoistą, dużo widzi - naprawdę gracz kompletny

 

Tak, jest bardzo wszechstronny i stanowi świetne uzupełnienie dla guardów Kansas, na których opiera się atak.

 

Tylko że z top 3 pickiem w mocnym drafcie ja szukam raczej kogoś, kto będzie miał predyspozycje by stać się centralną postacią mojego zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ball to rzadki przypadek gracza, który wnosi egzekucję całego zespołu o poziom w górę. I robi to nie potrzebując piłki w takim stopniu, jak inni rozgrywający.

A czy to nie jest tak,że tam cały system gry jest zrobiony w oparciu o niego i dlatego tak się wydaje,że przy nim cała drużyna gra lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jaki sposób system jest na nim oparty? To nie jest przypadek gościa holującego gałę, pod którego trzeba dopasowywać resztę składu.

 

Przeciwnie - dba o ruch piłki i potrafi być przydatny bez niej. Ktoś taki dopasuje się do każdej sytuacji, choć fakt faktem ma mocny skład wokół siebie i nie wszędzie w NBA dostanie wysokich rozciągających obronę, jak w UCLA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.