Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2016/2017


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tak na dobrą sprawę, czemu ma służyć TD?

Jeśli ktoś zrobi fajną wymianę ze słabszą ekipą, to chwała jemu. Załóżmy, że walczę o misia, ale sam nie chcę/nie umiem/boję się zrobić wymiany - ale rywal ma w planach się wzmocnić, żeby nawiązać walkę jeszcze bardziej. TD to uniemożliwia a sprzyja trejdowym maruderom.

Ale ok - jest jeszcze opcja ustawienia TD na 16.03. Naprawdę nie widzę powodu, dla którego w przyszłości ma również widnieć ten 09.03. Miesiąc przed końcem rozgrywek to nie za krótko.

Co do drugiego tematu poruszonego przez Strydera - mi to nie przeszkadza, ale popieram. Ten przepis śmierdzi tym, że słabsze ekipy w końcówce mogą nie wystawiać gwiazdy a uzupełnić slot cieniasem, co może bezpośrednio uderzyć w tabelę i de facto bardziej wypaczy rozgrywki niż TD. Już widzę oczami wyobraźni apele osób z czołówki do tych słabszych: wystaw tego a tego gracza bo to leży w moim interesie. Po czym widnieje odpowiedź: "ale nie leży w moim"...

Losowanie to lepsza opcja. Im niższe miejsce tym większe prawdopodobieństwo na większą ilość $ ale nie gwarancja. Nie wiem ilu drużyn by dotyczyło lottery, 8, 10 czy wszystkich (no trzecia opcja jest chyba najgorsza) ale to niezły pomysł. Choć całkowicie problemu też nie wyeliminuje, bo załóżmy ktoś zechce mieć te kilka % więcej szans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że procenty i kasa raczej nie zmienią nastawienia... jestem za tym, aby wszyscy mieli równy budżet bez względu na miejsce, bo wtedy wiadomo, że wszyscy walczą o jak najlepsze miejsce i choć dla niektórych bez różnicy czy 12 czy 15, to jednak wyższe miejsce daje satysfakcję, skoro za niższe miejsca nie ma żadnych handicapów na przyszłość :P

 

Taka ciekawostka: wykorzystałem już wszystkie mecze w lidze ;) teraz mogę patrzeć, jak jeszcze bardziej lecę w dół tabeli ;) dlatego jestem przeciwnikiem bonusów za ostatnie miejsca, bo przez to grałem tak, jak grałem ;p 269 ruchów na FA ;)

 

pozdrawiam i życzę udanej końcówki sezonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej żeby nie bylo kombinowania miejsca np od 10 w dół czy coś takiego dostaja np po równo czyli powiedzmy po 10 dolarów więcej może to dałoby jakis dodatkowy zastrzyk i pomoc a z kolei nie wypaczało rywalizacji. Kolejne miejsca po 1 dolarze mniej od nich i tak az do drugiego delikatny bonus jest a z kolei nie na tyle wielki zeby kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej żeby nie bylo kombinowania miejsca np od 10 w dół czy coś takiego dostaja np po równo czyli powiedzmy po 10 dolarów więcej może to dałoby jakis dodatkowy zastrzyk i pomoc a z kolei nie wypaczało rywalizacji. Kolejne miejsca po 1 dolarze mniej od nich i tak az do drugiego delikatny bonus jest a z kolei nie na tyle wielki zeby kombinowac.

 

To już wygląda dużo lepiej ;) przynajmniej nie trzeba tankować na maxa, aby mieć jak najwięcej kasy ;) a w lidze i tak chyba ponad połowa drużyn walczy o dobre lokaty, więc dla tankujących nie byłoby sensu tak ostro tankować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni pomysł jest ok, podpisuję się pod nim. Męczące jest to, że od listopada już niektóre drużyny tylko czekają na nowy sezon. To od ręki wypacza rywalizację i gdybym wykminił, że tak będzie, to nie zawalałbym choćby FT%. Bonus 38$ nad pierwszym jest zdecydowanie zbyt znaczący i zmierza do tego, że potencjalnie druga strona tabeli zrobi to samo w kolejnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba coś z tym zrobić. Aktualnie liga jest niezbyt ciekawa również dlatrego iż tankerzy walczą o jak najgorsze miejsce, zaniżając sobie punkty roto, co tylko ułatwia sprawę ekipom z góry tabeli na podreperowanie sobie poszczególnych kategorii. No i faktycznie, celowe tankowanie jednej z kategorii tylko tutaj utrudnia sprawę, bowiem gdyż ekipy, które tego nie robią, mają szansę na sporą ilość pkt roto w większości kategorii, zbytnio się nie wysilając. Choć to też nie do końca, bowiem ja wynik osiągam nie szlifując absolutnie wszystkiego, wyraźnie odpuszczając straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam posadę komisarza. W sumie im szybciej tym lepiej. Nie mam już cale wcale zapału do roto więc zaglądam tu max raz na miesiąc. Nie ogarnę tej zabawy, która teraz czeka komisarza. 

 

Więc ogólnie w lidze chciałbym zostać i chyba to będzie jedyna lub jedna z 2 lig jakie zagram, ale komisarzem już nie będę.

 

Chyba, że przy takim obrocie sprawy chcecie mnie zastąpić innym GM to dajcie po prostu znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tez mam sprawę.

własnie coś mi nie pasowało że ciągle mam tyle meczy w plecy w fnatasy a ustawiam co tydzień składy na aplikacji mobilnej i co dwa tygodnie wpadam na kompie by zobaczyć czy wszystko gra (na appce moblinej nie ma podanej ilości meczów nierozegranych jeszcze więc muszę wbijać na kompa w obecnej sytuacji) i własnie zauważyłem że ustawienia z apki mi sie nie zapisują, nie wiem dlaczego teraz ściągnąłem nową wersje - może to coś zmieni

ale tylko przez przypadek na kompie zauważyłem że cos jest nie tak

 

podsumowując mam plecy strasznie w nierozegranych meczach przez błąd apki a nie z mojego lenistwa czy nieumiejętnego taknowania

da radę coś z tym zrobić? jakaś taryfa ulgowa?

bo widzę że się nie wyrobię do konca sezonu i bedę miał spore minusy więc pytam już teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudna to jest sprawa, jeśli chodzi o mnie to mógłbym to rozważyć, ale jestem tutaj zwykłym GM, a taką decyzję tu powinien podjąć szkoda-czasu, póki jeszcze jest komishem. Uważam, że pewne złagodzenie mogłoby być,  ale ponieważ wchodzenie codziennie w apkę to nie jest jakaś większa trudność (choć ma ona wady, bo nie wskazuje ilości slotów wykorzystanych) jakieś konsekwencje być powinny. Słowem, złagodzenie, ale nie anulowanie, np. 1$ mniej na każde 5 slotów poniżej ustalonego minimum coś takiego, ale to moja opinia.

 

A jeśli chodzi o post szkoda-czasu, to wiem z doświadczenia, iż niełatwo znaleźć komisha, a że jego zasadnicza rola to kontrolowanie keeperów i $ każdego na przyszły sezon + ewentualne ankiety w celu zmian w regulaminie, to ewentualnie mógłbym przejąć tą rolę, chyba, że ktoś chciałby również tudzież byłyby jakieś sprzeciwy.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podsumowując mam plecy strasznie w nierozegranych meczach przez błąd apki a nie z mojego lenistwa czy nieumiejętnego taknowania

da radę coś z tym zrobić? jakaś taryfa ulgowa?

bo widzę że się nie wyrobię do konca sezonu i bedę miał spore minusy więc pytam już teraz

Mysle ze bez problemu powinienes nadrobic mecze. trzeba by ylko pokorzystac troche z FA większość z druzyn ma rozegrane miedzy 70 a 71 meczow wiec brakuje Ci na pozycjach niewiele, troche gorzej jest na Utility ale trohe rotujac FA chyba bez problemu do nadrobienia. Ja szeroka rotacja na ostatnich dwoch tygodniach nadrobiłem 17 meczów.

Co do złagodzenia ja nie mam problemu z tym ale pewnie lepiej zeby sie wpowiedział komish i gracze ktorzy sa blizej Ciebie w tabeli bo na nich to moze najmocniej wpływać.

 

Jeśli chodzi o komiszowanie to jakby co Bulek masz moj glos.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za commisha, postaram się, żeby jakoś to wyglądało.

 

Sezon zbliża się ku końcowi, więc można już pewne przemyślenia na ankiety dać:

 

1) zwiększenie liczby keeperów - 4 to za mało - od tego sezonu?  od następnego?

2) zrewidować system premiowania za najniższe miejsce. Padały rózne propozycje. Zbiorę je do kupy i poddam pod głos. Ale to już na pewno od następnego sezonu. Nie zmienia się zasad w trakcie gry.

3) coś jeszcze? jakieś przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Slot IL to następna rzecz jaką damy pod głos. 

 

Co do liczby keeperów to opcja jest już gotowa pod ankietę.

 

Natomiast co do zmiany systemu premiowania słabszych teamów, mamy kilka propozycji.

 

a) lottery dla najsłabszych

B) miejsca 11-20 po równą ilość $, pozostałe systematycznie o 1 mniej - żeby przeciwdziałać sztucznemu tankowaniu

c) zmniejszenie premii o połowę, czyli z 2 do 1. Najsłabszy będzie mieć 220$.

 

Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, jest teraz czas zapodać.

 

No i ewentualnie dalsze pomysły odnośnie zmian ustawień ligi. Wszystko rzecz jasna będzie głosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do keeperów to tak jak kiedyś rozmawialiśmy ja jestem za 5 ale od kolejnego sezonu w tym zostaje 4 ( nie zmieniać zasad w trakcie trwania ponieważ decyzje podejmowane sa wg obowiązujących zasad)

 

W kwestii budżetu tez tak jak rozmawialiśmy po 2 dolary więcej za miejsca od 2 do 10 pozostali czyli od 11 do 20 po 220$ zeby nie było sztucznego tankowania.

 

Co do spotu IL to jestem za wprowadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.