Skocz do zawartości

[Liga Roto Keeper #2] sezon 2016/2017


szkoda-czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za ten sezon i przede wszystkim gratulacje dla Bulka za zwycięstwo.

Ja ze swojego pierwszego sezonu w fantasy jestem zadowolony, w tej lidze 5 miejsce na początek uważam za niezłe chociaz apetyt był większy ale pare kontuzji, kilka złych decyzji i braku zdecydowania zrobiły swoje. Mam nadzieje, że za rok bedzie lepiej choć pewnie trudniej z racji mniejszego budżetu i braku super keeperów.

W każdym razie złapałem zajawkę i na pewno wróce w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również dzięki za ten sezon :) gratulacje za zwycięzców :) ja też się nim czuję, bo moja taktyka okazała się skuteczna - power tanking (270 ruchów na FA, chyba jakiś rekord) i 19.miejsce z pełną ilością rozegranych spotkań. Jednak patrząc na przyszły sezon i poniższy zapis z regulaminu:

 

 

 

Regulamin Ligi Roto Keeper #2 :


13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo tj. łącznie 658 slotów = 5*82+3*82+2. W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.
14. Niewykorzystanie 50 slotów traktowane będzie jako podstawę do wykluczenia GMa z zaszczytnego grona Roto Keeper League Managers. Jedynie w nadzwyczajnych okolicznościach po głosowaniu i uzyskaniu większości pozytywnych głosów pozostałych GMów może nie zostać wykluczony.

 

widzę, że kilka ekip na pewno powinno zostać ukarane za niedograne mecze... niestety trzeba będzie wyciągnąć jakieś konsekwencje za psucie zabawy innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad każdym przypadkiem będzie się trzeba pochylić, bo jedynie Dnc zgłosił ten fakt, ale on w efekcie w limicie sie wyrobil (658-10). Ale są drastyczne przypadki jak: Clippers, Lakers,Timberwolves, Trail Blazers, w dalszej kolejności Bulls czy Thunder...

 

No jest to problem do rozwiązania. Ciąć wedlug przepisów, czy popatrzyć na movesy, kontuzje i inne przypadki? W sumie bez slotu IL kontuzje mogą być argumentem...

 

Też nie chciałbym od razu po przejęciu komisha wykonywać jakichś drastycznych posunięć, bo nie o to mi chodziło przejmując tą rolę. Ale wiem, że pewne kroki trzeba podjąć.

 

Jak wy się zapatrujecie na te poszczególne teamy?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad każdym przypadkiem będzie się trzeba pochylić, bo jedynie Dnc zgłosił ten fakt, ale on w efekcie w limicie sie wyrobil (658-10). Ale są drastyczne przypadki jak: Clippers, Lakers,Timberwolves, Trail Blazers, w dalszej kolejności Bulls czy Thunder...

 

No jest to problem do rozwiązania. Ciąć wedlug przepisów, czy popatrzyć na movesy, kontuzje i inne przypadki? W sumie bez slotu IL kontuzje mogą być argumentem...

 

Też nie chciałbym od razu po przejęciu komisha wykonywać jakichś drastycznych posunięć, bo nie o to mi chodziło przejmując tą rolę. Ale wiem, że pewne kroki trzeba podjąć.

 

Jak wy się zapatrujecie na te poszczególne teamy?

 

Myślę, że 640 meczy + bym nie karał (Detroit i Boston są w czołówce, więc raczej kontuzje i gapiostwo sprawiło mały problem - odpowiednio 12 i 14 meczy mniej niż max, Houston - tankowało i w zasadzie 3 meczy zabrakło, więc ok), ale reszta to trochę przegięcie i bym tu podzielił na jakiegoś kategorie... zresztą niech najpierw się wypowiedzą, dlaczego tyle meczów opuścili : czy to nieznajomość regulaminu czy wielkie gapiostwo (jak ktoś nie rozgrywa ponad 30 meczy, to tak uważam). Może nie tak drastycznie, jak w regulaminie, ale mimo wszystko odciąłbym im trochę $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad każdym przypadkiem będzie się trzeba pochylić, bo jedynie Dnc zgłosił ten fakt, ale on w efekcie w limicie sie wyrobil (658-10). Ale są drastyczne przypadki jak: Clippers, Lakers,Timberwolves, Trail Blazers, w dalszej kolejności Bulls czy Thunder...

 

No jest to problem do rozwiązania. Ciąć wedlug przepisów, czy popatrzyć na movesy, kontuzje i inne przypadki? W sumie bez slotu IL kontuzje mogą być argumentem...

 

Też nie chciałbym od razu po przejęciu komisha wykonywać jakichś drastycznych posunięć, bo nie o to mi chodziło przejmując tą rolę. Ale wiem, że pewne kroki trzeba podjąć.

 

Jak wy się zapatrujecie na te poszczególne teamy?

 

Ja na swój zapatruję się dobrze, bo jestem dwa mecze pod limitem ;) (-4 w podstawie, +2 na UTIL). Komuś więc pomyliły się nazwy.

 

A maruderów dzieliłbym inaczej niż MJ, który jak sam wspomniał wyrobił limit, ale na tankowaniu. Nieznośne jest to psucie tabeli (ale o rozwiązaniach jak rozumiem nie tutaj) i mimo, że mogłem spokojnie "wyciągnąć" niższą połowę tabeli cisnąłem po jak najwyższe miejsce, bo chyba na tym to powinno polegać, nawet kosztem kilkunastu dolarów. Wiem, że robi się tak w NBA, ale tam nie wiadomo nawet, z którym numerem będzie się draftować. Tu korzyści za ograniczanie zabawy innym są za duże.

 

O ile więc przymknąłbym nawet oko na minimalny poślizg Bostonu czy Detroit, bo grały do końca (i może po prostu trzymaja keeperów, nie mając kogo wystawiać), o tyle Houston zmieniał skład mogąc wyrobić limit, ale celowo nie wystawiał tych, którzy mogliby go wywindować do góry tabeli. To jest więc jeszcze inny case niż olewusów, którzy po prostu go nie zmieniali.

 

Jeśli zaś nie chcemy tak tego rozróżniać, bo wszyscy są równi wg prawa/regulaminu, to ciąłbym wszystkim.

A co do samego sezonu... Zwycięstwa bym się pewnie nie doczłapał, ale na podium miałem realne szanse. Zaorał mnie luty (i dużo słabszy niż przewidywany sezon Millsapa): wypadł najpierw LaVine, wypadł potem Lowry, Sap grał różnie bądź nie gra, a DeMarre drugi sezon był borderline cuttable. Jak do tego dorzucić spadki value Masona Plumlee i Taja Gibsona po trade'ach, to odpadło mi 5-6 z 8 zawodników z głównej rotacji. To, że skończyłem na 6. miejscu w tych okolicznościach tylko jest zasługą tego, co dociułałem do All-Star break i paru dobrych FA (Ulis, Zubac, Curry).

 

Najbardziej mi jednak brakuje tego, że nie można utrzymać kogoś za mniej niż 10$. Nad takim Ulisem zastanowiłbym się może za piątala, ale za dychę (przy ograniczonym budżecie w stosunku do 13 drużyn niżej) już mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii meczów trzymałbym sie regulaminu. Tak jak pisał asq powyżej skoro brak rozegranych meczów mógł kogoś przesunąć niżej w tabeli i dać mu więcej dolarów na draft to uważam, że powinno się egzekwować regulamin i zabierać dolary. Co do taryfy ulgowej dla niektórych walczących byłbym za ale pewnie za chwile podniosa się głosy że są równi i równiejsi i uważam, że w tej sytuacji nalepiej trzymać się zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój zapatruję się dobrze, bo jestem dwa mecze pod limitem ;) (-4 w podstawie, +2 na UTIL). Komuś więc pomyliły się nazwy.

Sorry, oczywiście chodziło o będący tuż pod Tobą Charlotte Hornets.

 

Tutaj razi Chandler będący w teamie od długiego czasu no i 10 tylko ruchów z FA. 

 

 

 

 

 

 

Najbardziej mi jednak brakuje tego, że nie można utrzymać kogoś za mniej niż 10$. Nad takim Ulisem zastanowiłbym się może za piątala, ale za dychę (przy ograniczonym budżecie w stosunku do 13 drużyn niżej) już mniej.

Słuszna uwaga. Czyżbym widział materiał na kolejną ankietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sezon. Gratulacje dla podium: Bułka, bulls 2006 i ozzy110.

 

Moje 4 miejsce uważam za małe rozczarowanie, zwłaszcza po 3/4 sezonu gdzie ciągle siedziałem na 2 miejscu. 

 

W kwestii ilości rozegranych meczów proszę o stosowanie regulaminu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty dla top3, dobry game

 

widząc po sobie, stwierdzam że trzeba ukrucić tankowanie bo to bez sesnu, powinna być walka o jak największa lokatę, (loteria i jeden mniej kasy - to mój faworyt!)

 

no ja prez gapiostwo czy problemy z apką spieprzyłem sprawę ale cisnąłem do końca ile się dało by się wyrobić

udało się w ostatnim dniu także jestem happy

przez to oczywiscie podskoczyłem w tabeli co nie było mi w smak więc teamy które się nie spinały na ilość meczów i dlatego są nisko trzeba ukarać

a że ciężko stwierdzić kto się zagapił a kto specjalnie to chyba trzeba wszystkich karać

 

także jestem za zmianę kasy na keepera mam Tylera Johnsona za 2$ i nie wiem dalczego mam za niego bulić 10$ jak mógłbym 6$

powinna być moja zasługa że tak tanio kogoś wyciągnąlem a nie zabieranie mi kasy :P zmieńmy to! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, założę dzisiaj kolejną ankietę. Trzeba jednak wziąć pod wzgląd, iż jest to już zmiana bardziej rewolucyjna i w ten sposób odchodzimy od zasad keepera#1. Ale oczywiście jesteśmy osobną ligą i nie musimy w 100% powielać tamtejszych zasad, zresztą może jedynka założy podobną ankietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas na podsumowania ligowe i ilość $, jeśli każdego będziemy traktować wedle regulaminu.

Ustaliłem liczbę bazową 646 slotów. Bug, to bug, jest to atut jednak, nie konieczność jego wykorzystania.

 

Lakers. 238-32=206$

Spurs. 236$

Rockets. 234-1=233$

Bulls. 232-10=222$

Hawks. 230$

Magic. 228$

Clippers. 226-60=166$. Podstawy do wyoutowania ligowego.

Knicks. 224$

76-ers. 222$

Suns. 220$

Thunder. 218-9=209$

Timberwolves. 216-42=174$. Podstawy do wyoutowania ligowego. (Oj, panie komish...)

Jazz. 214$

Hornets. 212-22=190$

Trail Blazers. 210$

Raptors. 208$

Warriors. 206$

Pistons. 204$

Celtics. 202-2=200$

Grizzlies. 200$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czas na podsumowania ligowe i ilość $, jeśli każdego będziemy traktować wedle regulaminu.

Ustaliłem liczbę bazową 646 slotów. Bug, to bug, jest to atut jednak, nie konieczność jego wykorzystania.

 

 

Timberwolves. 216-42=174$. Podstawy do wyoutowania ligowego. (Oj, panie komish...)

 

 

to żeby nie trzeba było się zastanawiać - rezygnuję sam. Powodzenie w nowym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.