Skocz do zawartości

Random Shit 2016/2017


Fudzi

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o to, czy był soft czy nie, ale w Jazz backcourt to było dwóch białych. I to nie takich trochę białych jak Kidd tylko 100%.

Wygranie w finale z zespołem, który ma dwóch białych zasługuje nie na gwiazdkę, ale całą galaktykę przy mistrzostwie.

W zwiazku z tym, ze najwiekszy mofo w historii NBA byl bialy (Larry) to srednio celna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie lebronowi 3/7 a powinno być 3/5, nie liczmy 2007 i 2015. Jordan bez Pippena i Rodmana nie przeszedłby Jazz...

 

Jeżeli Cavs w tym roku przegrają, to Jamesowi to liczymy, czy też nie? Jordan nigdy nie grał przeciwko tak napakowanemu talentem zespołowi, więc nie wiem co o tym myśleć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W tej błotnej dyskusji na temat LeBrona i MJa zaskakujące jest to z jak dużej liczby rzeczy trzeba LBJ "wyczyścić" żeby ona się dalej toczyła. Jednak  temat BTPH to nie był głupi pomysł (wyłączając ten fragment o obrażaniu i jechaniu po zawodnikach),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Again - patrzysz na suche staty, a nie na uwzględnienie koegzystencji z LJ, która nie działała dobrze np na DW (LeBron gdy Wade miał piłkę, kochał się cofać na 8-9 metr w celu ponowiena akcji, bez spacingu dla dW ofk, bo to były czasy krycia LeBrona na radar), która z Bosha zrobiła spotup shootera.

Przed chwilą na forum mignęło mi, że Love był top10 ligi.

Może coś z tym LeBronem jednak jest nie tak, skoro kolejni topowi gracze grają gorzej z nim i tracą status SS?

 

Zresztą to jest moja teza sprzed X lat - LJ to absolutny GOAT w wyciągania maxa z role-playerów, ale nie z innych gwiazd, które muszą ograniczać większość swoich zalet do jumperków i defensywy.

lebron psujacy spaceing - 3p% z miami z kazdego sezonu - 33, 36, 40 , 38  - wytlumacz gdzie psuje spaceing?

 

casus love czy bosha jest chyba oczywisty - to ludzie ktorzy grali w slabych/srednich teamach i byli liderami tych temow. idealni liderzy na RS w grze o pietruszke  i rozstawienie typowi stat paderzy, zaden z nich nie jest dobry w graniu izolacji a niestety w po gdy obrona jest zintensyfikowana czesto gra sie sprowadza do izolacji. Zaden z nich nie wezmie galy pod pache i nie trafi kilku izolacji pod rzad. kompletnie nie nadaja sie na liderow w PO , to typowi rs motherfuckerzy.

Wade zanim sie nie polamal wcale nie gral gorzej niz wczesniej ,dostal nawet lejce od lebrona w finalach. Irving zostal jednym znajlepszych robinow all time. W jaki sposob sie ograniczyl irving?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january, masz dziwną manierę do powtarzania od dawna sfalsyfikowanych teorii. Więcej kreatywności.

 

Wade '11 w serii z Celtics w 2011 roku: 30-7-5 na 61%ts. LeBron miał wtedy 28-8-4 na 55%ts.
Wade '12 w serii z Celtics w 2012 roku: 21-6-5 na 52%ts. LeBron miał wtedy 34-11-4 na 59%ts.

 

Niby nie było Bosha, ale Boston też był słabszy niż rok wcześniej, zresztą, bądźmy poważni, superstar nie zjedzie ~10%ts i ~10ppg przez brak Chrisa Bosha.

 

Więc pisanie o Jamesie ograniczającym  Wade'a to mit. Tak, to nie był dobry fit, ale gdy Wade był w prime to nawet przy LeBronie wymiatał, patrz seria z C's 11 gdzie był najlepszym graczem Heat. Mam rozumieć, że jeszcze w 2011 roku superstar Wade był obok LeBrona superstarem, ale po 2012 roku superstar Wade był obok LeBrona od czasu do czasu allstarem, bo ... LeBron miał na niego taki zły wpływ?

 

Dlaczego ten zły wpływ LeBrona nie zmaterializował się w 2011 roku?

 

Oczywiście uznajmy za przypadek, że Wade po seonie 10-11 zaczął grać pierwszy raz w karierze ograniczone minuty, stopniowo spadała mu produkcja w RS i nie zagrał ani jednych playoffów w pełni zdrowia, a do tego zanotował 2-3 istotne serie gdzie był ujemnym zawodnikiem dla zespołu.

 

Więc mi się wydaje, że jednak delikatnie rozsądniejszym byłoby postawienie tezy, że Wade po 2011 roku sukcesywnie się zaczął po 30-tce sypać, niż że LeBron miał na niego tak zły wpływ, ale dopiero od pewnego momentu, bo na początku Wade'owi specjalnie to nie przeszkadzało. Za tym pierwszym przemawia ograniczanie minut, spadek produkcji, liczne kontuzje, dużo gorsza gra na dystansie sezonu, za tym drugim ... nie przemawia właściwie nic, skoro Wade 2k11 z tym samym przeciwnikiem wyglądał jak superstar a Wade 2k12 grał tak sobie.

 

Nie wiem jak można powtarzać tak nielogiczne stwierdzenia. Wade w 2011 roku był superstarem, w 2012 roku był słabszy, ale dalej był allstarem, w 2013 i 2014 roku miał przez kontuzje impakt rolesa. Oczywiście domyślam się, że ten regres to też wina LeBrona.


Mówię o playoffach, January kiedyś postawił tezę że dla niego playoffy to 95% wartości jakiejkolwiek oceny, więc z całą pewnością podbije.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tym LeBronem jednak jest nie tak, skoro kolejni topowi gracze grają gorzej z nim i tracą status SS?

 

Zresztą to jest moja teza sprzed X lat - LJ to absolutny GOAT w wyciągania maxa z role-playerów, ale nie z innych gwiazd, które muszą ograniczać większość swoich zalet do jumperków i defensywy.

 

Ale Kyrie już specjalnie nie cierpi.

 

Jak dla mnie kwestia fitu, ci pozostali All-Starzy, z którymi grał LeBron musieli poświęcić aspekty gry, którymi się z nim pokrywali - co w sumie miało sens, bo to LeBron był LeBronem, a nie oni. LeBron/Wade to jak teraz wstawić dwóch Westbrooków do jednego zespołu - 1+1 przy tak podobnych graczach raczej nigdy nie da 2.

 

Myślę, że jest sporo gwiazd, które nic by nie straciły z numerków grając z LeBronem - teraz choćby trzech celebrytów z GSW, dawniej np. Amare, Duncan, KG czy Billups. To, że miał graczy jakich miał ciężko użyć przeciwko niemu - chyba, że oceniamy go jako jednocześnie LeBrona-gracza i LeBrona-GMa, bo jakby nie było, sam sobie chciał grać z kumplem Wadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca nie wiem co sobie podawałeś, bo nie kumam skąd tu te per36, ale widzę, że Love w przegranych meczach w 4q spada do 48TS i i 41%efg przy usg ponad 30

 

sorry, znowu temat mi się pomylił, proszę o przeniesienie do randoma

 

edit: ło kurka to random, ja mawia klasyk - alkowtorek nie bierze jeńców

A o ile spada w meczach we wtorek?

Z twojego linku wynika, że w 4 kwartach na 5 minut przed końcem miał 29 punktów per 36 na 52% TS. Bardzo dobry wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że miał w składzie 3 gości bez rzutu, w lidze w której jest ciężko jeśli masz tylko 3 gości z rzutem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem -  był kryty na radar to trafiał (mówimy o sezonach z Heat) - jak najbardziej psuł spacing Wade'owi (plus w PO to rzucał w 2012 bodajże 26% np). Fakt. że LJ rzucał open, a Wade i Bosh w ch* contested (porówanie do OKC - Duranta, RW i Ibaki na seriach z Spurs) jest prosty. Poza tym wyście naprawdę nie oglądali Heat w PO i LeBrona bez piłki ustawicznie cofniętego na linię 9m co powodowało dla takiego DW grę z piłką przy megach* spacingu?

 

Jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że w 2016 roku znacznie starszy Wade bez LJ  nagle grał na poziomie między 2011, a 2012 rokiem , tak o playoffach mówię skoro chcesz się bawić?

ad 1 masz jakieś dane

ad 2 znaczy porównujesz grę przeciw Raptors i Charrlotte z grą przeciw Indianie, Bostonowi i Oklahomie? Już nie mówiąc o tym, że nie - nie grał lepiej nawet nie patrząc na różnicę klas oponentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na ławce siedział jak jakiś arcyprofesor, bo bez niego Cavs mieli lepszą obronę w 178 minut, w których nie grał. Grał tylko 158 minut, co troszkę dziwi, skoro bronił jak profesor.

 

W takim razie mój eye-test zawiódł. Na pewno jest to w jakimś stopniu spowodowane, że rywalizacją i powrotem Cavs jarałem się jak dzieciak i przeżywałem większe emocje niż przykładowo meczami Polaków na Euro2016. Emocje mogły tu wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem, a jakoś potem nie analizowałem tego w "cyferkach".

 

Ale już nie zaprzeczycie, że w G7 nie zagrał genialnie i na prawdę nie sprowadzam tego do tej jednej akcji z Curry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.