Skocz do zawartości

LA Clippers 2016/2017 - last dance ?


Jeszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem (albo czymś pomiędzy wnioskując po tym co mówią feministkopodobni). Cp3 jest z własnego wyboru na zachodzie. I od lat ma topowy (teoretycznie) skład. Niestety ten skład ma takie sobie przełożenie na wyniki.

Wow, twierdzić, że Paul ma lepszy skład od GSW, nawet jeśli tylko teoretycznie. Grubo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I według Ciebie który w topie jest na zachodzie?

Potencjalnie (i znów czysto teoretycznie) to stawiałbym ich na zachodzie tylko za Warriors i bardzo blisko Spurs (jako, że bardziej lubie San Antonio no to stawiam ich wyżej). Jednak tak na prawdę to ile oni w ostarnich 3-4 sezonach mieli meczy gdzie wszyscy trafili z formą(i starterzy i rezerwowi)? Z 15 - 20 łącznie? Dlatego uważam, że albo obecne(teraz i w ostatnich kilku sezonach) możliwości niektorych graczy clippers są przeceniane (mowię o CP3 i BG) albo jest to jedna z bardziej pechowyk ekip ever. Stawiam na to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie (i znów czysto teoretycznie) to stawiałbym ich na zachodzie tylko za Warriors i bardzo blisko Spurs (jako, że bardziej lubie San Antonio no to stawiam ich wyżej). Jednak tak na prawdę to ile oni w ostarnich 3-4 sezonach mieli meczy gdzie wszyscy trafili z formą(i starterzy i rezerwowi)? Z 15 - 20 łącznie? Dlatego uważam, że albo obecne(teraz i w ostatnich kilku sezonach) możliwości niektorych graczy clippers są przeceniane (mowię o CP3 i BG) albo jest to jedna z bardziej pechowyk ekip ever. Stawiam na to pierwsze.

Czyli stawiasz ich poza top2 ekip. Jeśli jest się poza top2, nie wchodzi się do WCF, tylko do WCSF. LAC wchodzili do WCSF. Więc w czym problem?

Rok temu kontuzję mieli oboje Paul i Griffin. Zdarza się. Dwa lata temu można powiedzieć, że dali dupę i przegrali też mocno pechowo z HOU(przegrać przez odpuszczanie Brewera i Smitha? To BYŁ dobry gameplan). 3 lata temu grali przeciw OKC z Durantem, Westbrookiem i Ibaką. Jak dla mnie przegrali po równorzędnej walce z lepszym zespołem. 4 lata kontuzja Griffina. 5 lat temu w debiucie w PO dostali wpierdol od SAS.

Po drodze pokonali jednak Grizzlies, Warriors i Spurs po razie, nie mieli łatwych przeciwników ani razu.

Jak dla mnie osiągnęli wyniki na miarę potencjału z wyjątkiem 2015 i tego nieszczęsnego g6. Jeśli sądzisz inaczej - rozpisz kiedy pokazali się poniżej potencjału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej się zgadzam Rappar ale dążę do zupełnie czego innego. Moim zdaniem z takim składem (czyli ten top konfy - nie walcząc o 1 mniejsce w tą czy tamtą) gdyby Paul był serio tym herosem na jakiego się go kreuje to wciągnąłby chociaż za uszy ich do tego ECF. Nie zrozumcie mnie źle. Paul to pewnie przyszły HOF i bardzo dobry zawodnik. Ale nigdy nie stał się graczem który odwracałby przebieg serii PO, nie stał się graczem przy którym drużyna gra ponad swój poziom - te cechy majà gracze z topu all time i Paul po prostu do nich nie należy. Po prostu, tylko i aż bardzo dobry PG. Tyle chciałem napisać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej się zgadzam Rappar ale dążę do zupełnie czego innego. Moim zdaniem z takim składem (czyli ten top konfy - nie walcząc o 1 mniejsce w tą czy tamtą) gdyby Paul był serio tym herosem na jakiego się go kreuje to wciągnąłby chociaż za uszy ich do tego ECF. Nie zrozumcie mnie źle. Paul to pewnie przyszły HOF i bardzo dobry zawodnik. Ale nigdy nie stał się graczem który odwracałby przebieg serii PO, nie stał się graczem przy którym drużyna gra ponad swój poziom - te cechy majà gracze z topu all time i Paul po prostu do nich nie należy. Po prostu, tylko i aż bardzo dobry PG. Tyle chciałem napisać w temacie.

Nie wiem jakim by musiałby być herosem, by wejść do ECF.

Zrobiłby mniej więcej tyle ile wynika z jego zdolności.

Daleko od alltime w stylu Lebrona czy Duranta, mniej więcej na poziomie na Hardena czy innego Paula Georga.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem

 

Okoliczności i kontekst mają znaczenie przy ocenie graczy.

 

Dwight Howard był 5 razy w All NBA First Team czyli tyle, co Robinson i Ewing razem wzięci. Ten pierwszy trafił na wyjątkowo słabych konkurentów na pozycji centra, ci drudzy na siebie nawzajem plus Hakeema i Shaqa. Dziwne byłoby przymknąć na to oko, prawda?

 

 Paulowi brakuje moim zdaniem jednego aby być idealnym pg. Możliwości włączenia modu "ostry wpierdol" pod koniec. Bo właśnie Paul niewiele meczy w PO przegrał clippersom w PO (nie będziemy się o pojedyncze mecze przekrzykiwać) ale jego problemem i tym o co moim zdanie można mieć zarzut jest fakt, że niewiele też meczy wyrwał, wyszarpał. Tylko i aż tyle.

Żeby osiągnąć więcej niż osiągnął przy tych samych okolicznościach musiałby zagrać jak LeBron czy Jordan w swoich najlepszych seriach (a i to niekoniecznie musiałoby wystarczyć). Tyle tylko, że nikt nie twierdzi, że Paul im dorównuje, zatem nie wiem gdzie widzisz problem.

Czyli stawiasz ich poza top2 ekip. Jeśli jest się poza top2, nie wchodzi się do WCF, tylko do WCSF. LAC wchodzili do WCSF. Więc w czym problem?

Rok temu kontuzję mieli oboje Paul i Griffin. Zdarza się. Dwa lata temu można powiedzieć, że dali dupę i przegrali też mocno pechowo z HOU(przegrać przez odpuszczanie Brewera i Smitha? To BYŁ dobry gameplan).

Warto wspomnieć, że w serii z Rockets Paul miał problemy ze zdrowiem. Pierwsze dwa mecze opuścił, w kolejnych dwóch grał tyle minut co Austin Rivers, potem w sumie wszedł w normalny tryb meczowy, ale w zasadzie nie wiadomo czy był w optymalnej formie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.