Skocz do zawartości

LA Clippers 2016/2017 - last dance ?


Jeszka

Rekomendowane odpowiedzi

Tu trzeba zrobić porządne wietrzenie szatni, bo z tym składem i coachem nigdzie się nie zajedzie. Oczywiście wszystko zależy od decyzji w sprawie CP3, jeśli zostanie to trzeba mu dać nowych partnerów, wymienić (mówię to z bólem serca) Blejka.

Redick jest do spakowania, w PO odcięło mu prąd a młodszy już nie będzie.

LMaM to roles nie na pierwszą piątkę, ofensywny impotent.

SF jak nie było tak nie ma...

Felton to jakieś nieporozumienie, Benny kuleczka nie nadaje się do poważnego grania.

Jamal jest stary...

Austin to tylko Austin.

 

Wygląda to nie za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszyscy zostaną w LAC. Paul nie po to negocjował sobie szanse na max aby teraz odpuszczać. Nie będzie pierścionka? Życie. Redick zrobi to co CP3. A Blake lubi blask fleszy i też zostanie. Zostanie status quo. Ciekawe czy CP3 dostanie klauzulę no-trade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP3 wynegocjował sobie CP3 rule więc pewnie zostanie w Clippers i otrzyma gruby kontrakt.

 

Paul jak na top ligi wcale nie ma jakiś mega wpływów z "endorsement" w 2015 to było ~6 mln$. Jego główne źródło dochodu to kontrakt.

Kasa kontra pierścień, cóż kasa będzie pewna, a pierścień nie niezależnie od tego gdzie pójdzie. NBA to zbyt nieprzewidywalne środowisko jedna kontuzja i pewniak do tytułu, przestaje być pewniakiem.

 

Co do Blake - Ringer jakiś czas temu wrzucił tekst gdzie wypunktował jego kontuzje.

https://theringer.com/2017-nba-playoffs-blake-griffin-injury-los-angeles-clippers-5ae27e377c45

Choć w statach Blake wygląda bardzo poprawnie i praktycznie tak samo jak wcześniej to w eye teście widać spadek atletyzmu, to już nie jest facet, który przeskakuje samochody, zabierasz mu krzesło i leży. Ten spadek atletyzmu widać w ilości dunków.

 

Jak dla mnie formuła CP3+Blake się wyczerpała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie na nasz bilans z czołowymi drużynami obu konferencji (TOP 7 Zachodu i TOP 8 Wschodu) i mieliśmy 20-12.

 

Całkiem dobry biorąc pod uwagę ,że byliśmy 0-4 z GSW to odjąć GSW byśmy mieli 20-8.

 

Oczywiście jest jedno ale : brałem pod uwagę te mecze w których grali CP3 i BG32 (z wyjątkiem GSW gdyż ich obecność by nic nie zmieniła) a tam gdzie grał tylko jeden z nich to uznałem ,że przy porażkach obecność drugiego mogła by znacznie wpłynąć więc brałem zwycięstwa dlatego ,że skoro potrafili wygrać bez CP3/BG32 to z nim również.

 

Oczywiście dla równowagi odliczyłem spotkania w których przeciwnik nie grał w pełnym składzie (jak np: Cavs)

 

srednio mi sie chce w to wierzyc ze liczyles tak dokladnie, bo spojrzalem na szybko mecze z Grizzlies,Utah i Rockets i jestem pewny ze w przypadku Grizz mecze bez Parsonsa (ich max $ playera) liczyles, z OKC jak nie gral Adams tez czy z Rockets jak siedzial Nene, Lou i Capela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobrze, że awansowało Utah. Co by czekało LA w drugiej rundzie? Zapewne brutalny gwałt , a jednocześnie wyrównanie najlepszego osiągnięcia ery CP3 czyli półfinał konferencji. Ta drużyna już się skończyła. Potrzebna jest gruntowna przebudowa, łącznie z trenerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zespole cokolwiek jest warte zostawienia? Począwszy od tańczącego właściciela poprzez managment, Doca, CP3, DAJ, Rudego, JJ i resztę grajków? I nie mówię 'zostawmy CP3, dodajmy mu LeBrona i Unibrow i będzie ekstra', ale o to, co mogą zrobić.. Są uwiązani na lata i tego nie zmienią. Wymienić ich nie wymienią, bo nic ciekawego za nich nie dostaną. Podpisać nikogo nie mogą, bo nie mają kasy.. I jak słyszę narzekania na Wesleya Johnsona, Austina i resztę grajków.. Od lat to samo - CP3 taki genialny, Rudzielec wspaniały, DAJ daje topową defensywę, a tylko przez resztę przegrali.. Po pierwsze to ta 'reszta' zmienia się od kilku lat, a SF nadal nie mają przyzwoitego, ławka nadal jest żartem, ale co się dziwić jak wtopili tyle kasy na te umowy? Jak w burdelu źle idzie to ósma wymiana firanek nie zmieni niczego.. Dziewczynki po prostu słabo przędzą.

 

No i co do CP3 to teraz już na pewno wie, że z Clippers nie wygra nic znaczącego. Jeżeli zostanie dla kasy to zrobi najlepszą rzecz z punktu widzenia człowieka, ale słabą z punktu widzenia sportowca. Ja bym brał kasę, ale ja nie zarabiam milionów, więc mam inne porównanie. Odejście do innego zespołu, który musiałby się pozbyć połowy składu, by go zmieścić też mu sukcesów nie przyniesie. Ma dylemat na pewno, bo nie ma za bardzo ruchu, który zapewniłby mu i awans sportowy i maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym by odpuścił maxa i spróbował gdzie indziej powalczyć, biedny raczej nie jest a chętnie bym go zobaczył w jakimś teamie który nie jest ciągle kontuzjowany i ma wymówki

 

niestety, nie po to negocjował maxa by go teraz nie brać

przeciez wtedy w grudniu na pewno był swiadom że mogą mieć wypad w max 2 rundzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balmer to niech lepiej się upewni czego chcą Paul i BG, czy chcą pracować z Riversem czy nie. Jeśli tak, to niech Doc sobie zostaje, a jak nie to trzeba typa wywalić. Zresztą nawet jak Paul i BG go chcą, to też go trzeba wywalić, ale można poczekać rok.

Clippers nic z nim nie wygrają w tej roli jaką on ma. Przewali wam wszystkie picki w wymianach za kiepskich weteranów, a wyników i tak nie będzie, bo wyniki to mu robiła wielka trójka w Bostonie. Doc jest po prostu overrated, głównie przez to, że bardzo dobrze sobie radzi z dziennikarzami i jest takim player's coach, dlatego opinia o nim ciągle jest lepsza niż on sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że przez 4 lata w Los Angeles nie zdołał stworzyć niczego co by przypominało ławkę rezerwowych, a Clippersi gdy ich przejmował mieli bilans 56-26 powoli zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie jest najgorszym trenerem w NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że przez 4 lata w Los Angeles nie zdołał stworzyć niczego co by przypominało ławkę rezerwowych, a Clippersi gdy ich przejmował mieli bilans 56-26 powoli zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie jest najgorszym trenerem w NBA. 

Znalazłby się ktoś gorszy pewnie, natomiast trudno ogólnie się nie zgodzić.Pamięta ktoś jakąś dobrą decyzje podjęta przez Doca od kilku lat, obojętnie czy jako GM, czy trener?Bo ja pamiętam tylko słabe kontrakty, ściąganie albo słabych FA, albo przyzwoitych którzy wysyłani są na ławkę , przy odpowiednim systemie by się odnaleźli(Brandon Bass w tym sezonie?Dlaczego nie grał?To samo Josh Smith kiedy jeszcze nie był skończony i był po niezłym sezonie w Rockets?

 

Od wielu lat Clippers mają te same problemy i nie mam tu na myśli kontuzji i ogólnych problemów zwanych klątwą Clippers.

-Brak ławki, gdzie najlepszym graczem jest Austin Rivers i stuletni Crawford który ma bogatą historie znikania w PO.

-Brak odpowiedniej trójki.Od paru lat Doc jako GM kombinuje z Jeffami Greenami i Mbah a Moutami tego świata.Co to w ogóle są za goście do grania w PO?

 

-Paul jest generałem, ale nie potrafi zadawać ciosów.Grifin jest albo skontuzjowany, albo skontuzjowany.Ma jedne bardzo dobre PO na koncie i jego prime już dawno minął.Fizycznie jest wrakiem w porównaniu do kilku lat wstecz, a ten jego jumper jest niby lepszy, ale to nadal nie jest pewna opcja na playoffy.O ile w nich gra, a nie siedzi na ławce.Brak im po prostu gościa, który będzie pierwszą opcją.

 

-Reddick nie broni i znika w PO.Paul ciągnie sam ten wózek z węglem w PO, z tym że max do G6, bo potem znika.Brak pierwszej opcji po raz drugi.

 

-Doc przejebał serie z Rockets kilka lat temu i okienko dla Clippers zamknęło się raczej bezpowrotnie.Takiej szansy jak wtedy na pokonanie nieopierzonych jeszcze GSW już nie będą mieli.Przejebać serie z Joshem Smithem(bo nawet nie z Hardenem, który był wtedy na ławce), to na prawdę sztuka.Brak im lidera nie tylko na boisku, ale i na ławce trenerskiej.

 

 

Swoją drogą, co takiego Boston grał w ataku niesamowitego, żeby zawdzięczać cokolwiek Docowi?Przypominam, że Thibs był(bo mam wątpliwości, czy przy dzisiejszym NBA nadal jest)na tamte czasy zajebistym trenerem odpowiedzialnym za obronę w Celtics.Poza tym, filarem obrony był tylko minimalnie past prime Garnett w 2008, który z Lakers 2017 zrobiłby top 10 obronę ligi.Fajni weterani, bardzo niedoceniani.Przejechali się po lidze.Rok później już nie było to samo, kontuzja Garnetta i wypad na ryby, 2010 jednonożny Garnett,  zawieszenie Perkinsa, brak świeżości z ławki(Nate Robinson czołowym(najlepszym?)graczem z ławki w finałach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doc przejebał serie z Rockets kilka lat temu i okienko dla Clippers zamknęło się raczej bezpowrotnie.Takiej szansy jak wtedy na pokonanie nieopierzonych jeszcze GSW już nie będą mieli.Przejebać serie z Joshem Smithem(bo nawet nie z Hardenem, który był wtedy na ławce), to na prawdę sztuka.Brak im lidera nie tylko na boisku, ale i na ławce trenerskiej.

 

 

Wyjątkowo trafne spostrzeżenie. Wtedy to słynne 3-1 to powinien być formalny koniec Clippers a Doc, przehejpowany jak chyba nikt w tej lidze ( no może poza mega prospektami z tej drugiej drużyny LA ) powinien wylecieć z hukiem. Do tego wieczne poszukiwanie SF, choć jednego całkiem zacnego mieli ( pozdro Matt ).

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie dokąd pójdzie Reddick i ile hajsu dostanie?

 

ja stawiam Wolves, 18 baniek na 3 lata albo 16 na 4 i ostatni rok częściowo gwarantowany

 

zakładam, że Paul i Griffin zostają, a Ballmer może i jest obrzydliwie bogaty no ale bez przesady

 

No co do Griffina to daję jakieś 5% szans, że Riley wyciągnie pierścienie, położy c***a na stół i go przeciągnie do Miami, ale 5% to w sumie nie jest dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie dokąd pójdzie Reddick i ile hajsu dostanie?

 

ja stawiam Wolves, 18 baniek na 3 lata albo 16 na 4 i ostatni rok częściowo gwarantowany

 

zakładam, że Paul i Griffin zostają, a Ballmer może i jest obrzydliwie bogaty no ale bez przesady

 

No co do Griffina to daję jakieś 5% szans, że Riley wyciągnie pierścienie, położy ch**a na stół i go przeciągnie do Miami, ale 5% to w sumie nie jest dużo ;)

Znaczy 54/3 albo 64/4 z ostatnim rokiem częściowo gwarantowny?

Imo dostanie trochę mniej, jakieś 50/4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 54/3 albo 64/4 z ostatnim rokiem częściowo gwarantowny?

Imo dostanie trochę mniej, jakieś 50/4. 

 

tak tak chodziło mi o 18 mil na rok czyli 54/3

 

no właśnie ciężko mi rozszyfrować jaki będzie rynek, JR Smith dostał rok temu 57/4, C.Lee 48/4  a Reddick jest moim zdaniem od nich wyraźnie lepszy, mimo że miał słabe playoffy

 

wszystko zależy jak bardzo źródełko hajsu wyschnie w tym roku, bo już  takiej bonanzy jak rok temu nie będzie, choć wiadomo - wystarczy jedna zdesperowana drużyna, która potrzebuje shooterów i weteranów ;) gdyby moi pistons nie byli tak wjebani w kontrakty Jacksona i Drummonda i nie musieli dawać maxa Pope'owi to chętnie wziąłbym reddicka na 3 lata do Detroit żeby mu zrobić SVG reunion ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej LAF. Widzialbys porzingisa w clippers? Widziales jego twittera?

 

http://www.espn.com/nba/tradeMachine?tradeId=l4vv7zf

 

Co Ty na to ? Zamiast spieightsa moze byc utalentowany prospekt brice johnson

 

Cp3 ma zioma w postaci melo ktory lata dziure na sf. Porzingis jest zdrowszy od gryfa ma lepszy rzut wiec wiecej miejsca dla DeAndre. Zatrzymujecie reddicka po dobrej cenie bo on chce grac z cp3 i pragnie pierscienia. Cp3 zostaje bo widzi ze jest nowa druzyna po przebudowie. Z lawki Mamba Bu Te i Austin Rivers. Do tego jacys weterani typu David West, Pau Gasol albo Nene pod kosz za minimum plus moze jakis zmiennik na 1/2 jak livingston? Jak redick za drogi to kij z nim bierzesz kogos kto umie rzucac

 

Cp3

Redick

Melo

Porzi

DAJ

 

Na lawke rivers, mbam, gasol/west/nene/inny weteran. Do tego pazie na rs ale to nie wazne bo w PO LACzki nie do zatrzymania z rotacja 8-9 osobowa. Ja widze minimum WCF a Ty Laf?

Edytowane przez MVPrzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.