Skocz do zawartości

LA Clippers 2016/2017 - last dance ?


Jeszka

Rekomendowane odpowiedzi

Z Bryantem już nie gra czwarty rok.

 

jesli juz za kogos odpowiadasz to chociaz rob to z sensem ,a jesli nie to wyp.... i nie trwon po raz nty mojego czasu.

january jest fanem lakers i konkretnie odnioslem sie do sytuacji z lakers ale ty poraz ktorys wpierdalasz sie miedzy wode i zagryche i probujesz byc madry - nie nie jestes.

Wow, Austin River i Raymond Felton bestię ofensywy, ludzie boją się ich zostawić na iso i podwajają

 

 myslalem ze twoje podniecenie ofensywnymi skillami daja jest overall a nie ze spuszczasz sie  nad ostatnimi meczami . pozatym napisalem gdziekolwiek felton , ???? griffin i kazdy penetrujacy jest zawsze podwajany od daja. jestes kretaczem do wiekszosci posta sienie odniosles ,wybrales sobie fragment i go przekreciles. Tak jak pisal eld dyskusja z tona nie ma najmniejszego sensu.

Napisałem, zaprzeczaj sobie jak chcesz

 

napisales ze deandre skupia na sobie obrone a to bzdura bo od niego sie podwaja blakea albo innych penetrujacych graczy . To griffina broni lepszy podkoszowy obronca . 

 

Z powodu braków w obronie, nie w ataku. Zresztą Memphis to żaden contender także, który nie dał rady nawet ze zdrowymi clippers w ich debiucie w PO i przez ostatnie 5 lat wygrał jedną serię ze zdrowym przeciwnikiem.

 

napisalem ci juz na poczatku i napisze jeszcze raz bo chyba nie rozumiesz slowa pisanego zupelnie. jak juz odpisujesz za kogos rob to z sensem bo inaczej stajesz sie kretynem, czy ja gdziekolwiek napisalem ze uwazam grizzlies za contendera albo z jakiego powodu clippersi nie sa ???????? Naucz sie czytac ze zrozumieniem. 
Nie dam ci sie wciagnac w nastepna bezsensowna dyskusje .

Bredzisz - koleś odmawiał gry pnr z Nashem i Bryantem,bo chciał grać postup.

Jako rollman w Lakers robił 1,29ppp , w postup 0,74 ppp. Ale chciał sobie grać postup...

Kto niby był problemem w Rockets? Bo w Houston też po nim nie płaczą.

LOL bryant ewidentnie chcial zeby drwal glownie zajal sie obrona i zbieraniem jego cegiel  a z nasha chccial zrobic schootera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales ze deandre skupia na sobie obrone a to bzdura bo od niego sie podwaja blakea albo innych penetrujacych graczy . To griffina broni lepszy podkoszowy obronca .

 

To ze obrona skupia sie na kreatorze z gala w rekach to nic dziwnego chyba? Poza tym ktos twierdzi ze obrona powinna się skupiac na Jordanie kosztem griffina?

 

Stwierdzenie ze ktos robi spacing rozumiem w ten sposob ze swoim bytem na boisku ulatwia innym gre poprzez stwarzanie wiekszej przestrzeni. Skrajnie taki shaq ktory byl bez rzutu dla mnie robil zajebisty spacing. Jak Ty to rozumiesz? Tylko long range shooterzy robia spacing?

 

Pozostawienie centra samego pod koszem jakiegokolwiek powoduje latwe 2 pkt ale wziales to zbyt doslownie. W wypadku zbyt agresywnego wyjscia do pomocy idzie natychmiastowy lob do Jordana nie ma juz szans na powrot. On jest w stanie złapać byle jak rzucona pile plus ma niesamowite czucie ustawiania sie do tego. (jak przeszedl paul do Clippers wszyscy sie nastawiali co to za loby do griffina beda lecialy a zdecydowanie lepiej wchodziło to z Jordanem). W przypadku kiedy piła nie idzie nad obrecz jak do Jordana obronca w wielu przypadkach jest jeszcze w stanie wrócić i contestowac rzut.

 

Nie chce DAJ w jakichs rankingach umieszczać ale wydaje mi sie ze jego poziom w rolowaniu screenach ofensywnych zbiorachj i konczeniu jest na tyle wysoki by nazwac go bardzo dobrym ofensywnym centrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce DAJ w jakichs rankingach umieszczać ale wydaje mi sie ze jego poziom w rolowaniu screenach ofensywnych zbiorachj i konczeniu jest na tyle wysoki by nazwac go bardzo dobrym ofensywnym centrem

 

Tylko że tutaj RappaR postawił tezę że Jordan jest lepszym ofensywnym centrem od MArca Gasola no i jordan to najlepszy center tej ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tutaj RappaR postawił tezę że Jordan jest lepszym ofensywnym centrem od MArca Gasola no i jordan to najlepszy center tej ligi.

Z teza że najlepszy center ligi nie zgadzam sie na pewno. Ale jesli chodzi o porównanie Gasola i Jordana to juz zalezy od okolicznosci i roli jaka mieliby pelnic jak dla mnie?

W ogole to po bronionej stronie mozna między nimi postawic znak rownosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teza że najlepszy center ligi nie zgadzam sie na pewno. Ale jesli chodzi o porównanie Gasola i Jordana to juz zalezy od okolicznosci i roli jaka mieliby pelnic jak dla mnie?

W ogole to po bronionej stronie mozna między nimi postawic znak rownosci?

Postawiłem tezę, że jest najlepszym centrem w lidze w zeszłym sezonie, kiedy Gasol był kontuzjowany. Jak dla mnie Gasol jest lepszy z powodu znacznie lepszej obrony, ale jednak po atakowanej stronie znacznie ustępuje DAJ. Jest za słaby na bycie pierwszą, drugą, jego rzut jest w miarę wolny i odkąd liga się przyzwyczaiła do jego trójki, to po powrocie do składu Conleya i Zacha ma 28% za 3 z 0,8 próby na mecz i jest po prostu z łatwością closoutowany przez niskich z obwodu. Gdyby DAJ i MGasol byliby w obronie równi sobie, wybieram DAJ all day long. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem tezę, że jest najlepszym centrem w lidze w zeszłym sezonie, kiedy Gasol był kontuzjowany. Jak dla mnie Gasol jest lepszy z powodu znacznie lepszej obrony, ale jednak po atakowanej stronie znacznie ustępuje DAJ. Jest za słaby na bycie pierwszą, drugą, jego rzut jest w miarę wolny i odkąd liga się przyzwyczaiła do jego trójki, to po powrocie do składu Conleya i Zacha ma 28% za 3 z 0,8 próby na mecz i jest po prostu z łatwością closoutowany przez niskich z obwodu. Gdyby DAJ i MGasol byliby w obronie równi sobie, wybieram DAJ all day long.

Nawet np w takich memphis? Jak dla mnie na wymianie ich obie drużyny traca ofensywnie

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę DAJ jako dobrego ofensywnego centra...

 

ma te swoje kocie ruchy I zasięg małpiego skoku ale żebym nazwał go dobrym ofensywnym? nie wiem moze inne mecze oglądamy, moze mamy inne wymagania co do definicji?

 

jak dla mnie to gość ze skilem wyskakania I mobilności ale tak ubogi ofensywnie, ze bliżej mi do definicji aofensywnego skaczącego patafiana...

 

blizej czyli nie twierdzę że nim jest... ma po prostu braki w wyszkoleniu technicznym I spore dziury mentalne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze obrona skupia sie na kreatorze z gala w rekach to nic dziwnego chyba? Poza tym ktos twierdzi ze obrona powinna się skupiac na Jordanie kosztem griffina?

 

oczywiscie ze nie ma w tym nic dziwnego ale we wczesniejszych postach inny uzytkownik wspominal o tym jak to jordan skupia na sobie obrone i ulatwia gre innym graczom. mysle ze w clippersach obrona najbardziej skupia sie paulu,jj-u , griffinie a pozniej mozna sie zastanowic kto jest bardziej odpuszczany balamute czy jordan - to od nich sie pomaga. Oczywiscie odpuszczenie jordana moze sie skonczyc lobem . ale ile takich lobow jest w meczu 1-3 ?

Stwierdzenie ze ktos robi spacing rozumiem w ten sposob ze swoim bytem na boisku ulatwia innym gre poprzez stwarzanie wiekszej przestrzeni. Skrajnie taki shaq ktory byl bez rzutu dla mnie robil zajebisty spacing. Jak Ty to rozumiesz? Tylko long range shooterzy robia spacing?

 

jak deandre stwarza wiecej przestrzeni skoro najczesciej jest w pomalowanym razem ze swoim obronca.?? on musi byc w trumnie wiekszosc czasu bo tam jest najefektywniejszy , moze dostac loba albo cos zebrac, blake majacy dosyc slaby jumper ,atakujacy pomalowane mialby zdecydowanie latwiej gdyby sie nie potykal caly czas o jordana i jego obronce. podobnie kazdy gracz atakujacy obrecz. oneal byl one of a kind   ilu jeszcze takich onealow znasz? deandre nie nie gra postupow i nie sciaga podwojen caly czas jak shaq

Pozostawienie centra samego pod koszem jakiegokolwiek powoduje latwe 2 pkt ale wziales to zbyt doslownie. W wypadku zbyt agresywnego wyjscia do pomocy idzie natychmiastowy lob do Jordana nie ma juz szans na powrot. On jest w stanie złapać byle jak rzucona pile plus ma niesamowite czucie ustawiania sie do tego. (jak przeszedl paul do Clippers wszyscy sie nastawiali co to za loby do griffina beda lecialy a zdecydowanie lepiej wchodziło to z Jordanem). W przypadku kiedy piła nie idzie nad obrecz jak do Jordana obronca w wielu przypadkach jest jeszcze w stanie wrócić i contestowac rzut.

 

tak jak  wspominalem wczesniej kara za podwojenie od deandre jest lob do niego . takich lobow wynikajacych z  podwojenia jest srednio 1-3 na mecz , ale podwajac mozna caly czas, pozatym gdy obronca jordana podwaja od niego deandre jest zastawiany przez kogos innego, tworzy sie mismatch bo najczesciej jest to jakis gurad/forward ale co z tego skoro  deandre niepotrafi sie sam wykreowac.

Nie chce DAJ w jakichs rankingach umieszczać ale wydaje mi sie ze jego poziom w rolowaniu screenach ofensywnych zbiorachj i konczeniu jest na tyle wysoki by nazwac go bardzo dobrym ofensywnym centrem 

 

nie chce sie klocic o semantyke ale ja od ponoc dobrego ofensywnego centra wymagam troche wiecej, daj w prawie polowie meczow nie zdobyl wiecej niz 9 punktow, miewa mecze gdzie nie przekracza 6-7 punktow. Jest bardo efektywny w zdobywaniu punktow ale  nie jest w stanie zdobywac wiekszej ilosci punktow  w tej chwili clippers graja bez paula i griffina ktorzy daja jakies 40 punktow. Daj sie poprawil  tylko o jeden punkt a przeciez stracil najwiekszego konkurenta do gdy podkoszowej . niestety jego jednowymiarowosc powoduje ze nie jest w stanie zdobywac wiecej punktow ,deandre przeciwko okc w po robil srednio 7 punktow.
 
Z teza że najlepszy center ligi nie zgadzam sie na pewno. Ale jesli chodzi o porównanie Gasola i Jordana to juz zalezy od okolicznosci i roli jaka mieliby pelnic jak dla mnie?
 

 

samo to porownanie jest niedorzeczne i bezsensowne , jak mozna porownywac rolesa ofensywnego ktory oddaje srednio 6.8 fga do kogos kto jest pierwsza/ druga opcja i oddaje srednio 16 fga.  Gdybys wepchnal gasola pod dziure i kazal mu oddawac 7 fga pewnie mialby podobna albo i lepsza skutecznosc . ale to jest najglupsze rozwiazanie z mozliwych i bardzo go ograniczajce . Gasol jest najlepszym kreatorem wsrod centrow , regularnie notuje duzo asyst z highpostu, ma najlepszy midrange wsrod C na poziomie 43% 

.Daje spacing. Gasol bez problemu moze byc pierwsza opcja na RS i wprowadzic team do PO. Gdybys zamienil ich miejscami  memphis wlasnie walczyliby o jak najwyzszy pik moim zdaniem.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo to porownanie jest niedorzeczne i bezsensowne , jak mozna porownywac rolesa ofensywnego ktory oddaje srednio 6.8 fga do kogos kto jest pierwsza/ druga opcja i oddaje srednio 16 fga. Gdybys wepchnal gasola pod dziure i kazal mu oddawac 7 fga pewnie mialby podobna albo i lepsza skutecznosc . ale to jest najglupsze rozwiazanie z mozliwych i bardzo go ograniczajce . Gasol jest najlepszym kreatorem wsrod centrow , regularnie notuje duzo asyst z highpostu, ma najlepszy midrange wsrod C na poziomie 43%

.Daje spacing. Gasol bez problemu moze byc pierwsza opcja na RS i wprowadzic team do PO. Gdybys zamienil ich miejscami memphis wlasnie walczyliby o jak najwyzszy pik moim zdaniem.

Zgadzam sie ze memphis by walczyło o Pick 1 ale po prostu Gasol jest zdecydowanie lepsza 1 opcja,

 

Czy Korver wedlug Ciebie z przed 2 lat to dobry ofensywny gracz czy nie? Przecież jakvy zabrać wtefy millsapa i horforda np to nie zaczalby on rzucać 20 pkt co noc.

 

 

To ze sa 3 loby co noc to nie jest malo jesli obrona zdaje sobie sprawe z tego ze trzeba to bronic. Topowi strzelcy za 3 tez trafiają tylko po 1-3 trojki.

Generalnie zdaje sobie sprawee ze to w sumie kontrowersjyjna teza ale uwazam ze z perpektywy typowego obowdowego lidera trzymajacego pile lepiej miec elitę finishera niż kreatora ktory zabiera Ci piłkę

 

 

A co fo Shaqa chcialem tylko przestawic mysl ze nie trzeba byc shooterem zeby Tworzyć spacing;)

 

Porownujac np pachulie do Jordana mimo tego ze ten 1 ma lepszy rzut to obronca śmielej i wyzej pojdzie do pomocy niż do tego 2.( chodzi o zależność)

Edytowane przez lepos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAF jest niesamowity siedząc w swoim zamkniętym pudełku Clippersów do którego przez niewielkie wloty powietrza docierają od niego czasem informacje o Cavs i GSW, ale cała reszta ligi ginie.

 

Clippers grają w mniej więcej niezmienionym składzie (pierwszej piątki) od lat i od lat przydarza się im jakaś gówniana sytuacja, a to Josh Smith i Corey Brewer, a to twarz faceta od sprzętu, a to złamany palec i tak o to mając najlepszego floor generała (swoją drogą dlaczego Generał, a nie np Marszałek? czy Marszałek jest dopiero po awansie do finałów?) odbijają się ciągle.

 

3 miejsce w lidze zdrowi? Nie wydaje mi się, przez pierwszy miesiąc ligi, tak to wyglądało w pierwszych ~26 dniach, ale to dawno i nie prawda (a argument zdrowi wkładam do kosza bo to wyższa gdybologia)

 

Patrząc na potencjalne match-upy PO

 

LAC - Warriors cóż Warriors mają patent na LAC i choć Ci chcieliby, żeby to była rywalizacja, to tam jej nie ma, typuje Warriors

LAC - Houston  jak dla mnie Houston mają nad Clippers "mental edge" typuje Houston

LAC - Spurs ze Spurs jest jak z Borg oni uczą się i adaptują przy kolejnym kontakcie, sorry Clippers, typuje Spurs

LAC - Memphis Miśki grają to czego Clippers nie lubią, więc będzie zacięcie i zdecyduje G7.

LAC - OKC tu może decydować rzut monety

LAC - Jazz przez brak doświadczenia w PO przewagę mają Clippers 55-45

LAC - PTB czy Clippers są w stanie zatrzymać Lillarda i CJ, nie wydaje mi się, a z drugiej strony czy Blake może mieć na tyle monster game w PO by miało to znaczenie? Nie wydaje mi się. Typuje PTB

LAC - Nuggets przewaga doświadczenia po stronie Clippers, ale to były ciekawy match-up. 60-40 na rzecz Clippers

LAC - NOP przewaga doświadczenia po stronie Clippers, podobnie jak wyżej ciekawy match-up. 60-40 na rzecz Clippers

 

Na 9 zestawień Clippers byliby faworytami w 3. To trochę za mało jak na 3 siłę w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers grają w mniej więcej niezmienionym składzie (pierwszej piątki) od lat i od lat przydarza się im jakaś gówniana sytuacja, a to Josh Smith i Corey Brewer, a to twarz faceta od sprzętu, a to złamany palec i tak o to mając najlepszego floor generała (swoją drogą dlaczego Generał, a nie np Marszałek? czy Marszałek jest dopiero po awansie do finałów?) odbijają się ciągle.

 

Sęk w tym, że Paula za bardzo nie ma się co czepiać.

 

2012

Wygrana z Memphis, potem sweep z SAS. Paul w drugiej rundzie zagrał niezbyt dobrze, ale i tak Clipps by niewiele ugrali, bo zwyczajnie brakowało im mocnego składu.

 

2013

Przegrana z Memphis w first rund, ale przy stanie 2-1 dla Clipps Griffin musiał grać na jednej nodze.

 

2014

Wygrana z GSW, potem 2-4 z Thunder. Game 5 z Okla był decydujący dla serii i tam w ostatniej minucie Paul miał 2 straty i skończyło się przegraną jednym punktem. W game 6 CP miał 12 punktów w ostatnich 6 minutach, ale reszta drużyny nie stawiła się na końcówkę.

 

2015

Wygrana z SAS i wpadka z Rockets (Paul grał z urazem).

 

2016

Zaczęło się od dwukrotnego zmasakrowania PTB, ale potem wypadli zarówno Griffin, jak i CP.

 

Ogólnie można się tylko przyczepić do tego game 5 z Thunder w 2014 roku, reszta to zwyczajna klątwa Clippers. Parafrazując Ala Bundego - gdy Clippers mają szczęście, zaczynają natychmiast wytwarzać równą ilość pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.