Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

nie do końca bo ja nie dyskutuję o samym fakcie w PO czy nie tylko w ocenie całej układanki podczas gdy skończyliście bottom 3 czyli jeden z najgorszych sezonów w historii

 

 

z optymistycznych całej masy wpisów to nie wynika....

 

 

w tematach Bulls NYK fani sie denerwują krytykują a nie udają że wszystko jest OK

 

w temacie o Lakers nawet jeżeli nie było wprost o PO ( o czym nie piszę zbytnio) to wszystko było raczej zamiatane pod dywan....


po prostu jak na tak beznadziejny wynik sezonu optymizmu było sporo za dużo a krytyki tak za mało jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniane w lato Lakers na walkę o PO zaliczyło bottom 3 ligii i jest ŚREDNIO?

 

 

1 lipca data gdy wypłynęła informacja o propozycji dla Mozgova miałem przyjemność zobaczyć następujące reakcje w temacie i tu musicie wybaczyć jeżeli ktoś z powyzszych jednak nie jest fanem Lakers

 

zaczął:

 

@Danny - rozpoczął litanie, ze to nic takiego

 

poprawił

 

@Reikai - w podobnym tonie

 

@matek utrzymał zdanie, ze nadal nie chce Hassana nie opisując nic co by sugerowało że to koszmarny kontrakt

 

@KB81 poszedł krok dalej i napisał wprost że nie rozumie rozpaczania nad tą ofertą

 

@jedras - nie jest zawiedziony

 

nastapiły negatywne wpisy fanów innych ekip plus dywagacje kogo tak na prawdę kupiono czy wersję Mozgow 2015 czy 2016?

 

@Eld poszedł w KRYTYKĘ

 

@Kubas mimo wszystko tłumaczył okoliczności

 

nastąpiły dyskusje że i tak trzeba było kasę wydać więc salary jak salary.......

 

@SlaKB KRYTYKA

 

@laker25 KRYTYKA

 

wpisów było na parę stron tylko w połowie tego dnia......

 

 

 

 

reszta wpisów na dzień 1 lipca była niejednoznaczna......

 

28 października po wygraniu z Houston 

 

@January i @Raven zaczęli optymistycznie sezon który po 3:0 nasunął wspomnienia o zeszłorocznej podniecie PO u LBS

było zwycięstwo na wyjeździe i seria chyba 2-3 zwycięstw

@January określił zespół jako zdecydowanie lepszy niż ten KB 

 

Panie i Panowie, i tak właśnie wygląda manipulacja.

 

Mamy tezę, że oczekiwania w lato dotyczyły okolic PO.

 

Po czym szeroki materiał dowodowy, w którym nie ma ANI JEDNEJ WZMIANKI o play-off latem, tylko cała masa wypowiedzi zupełnie nie na temat, które mają odwrócić uwagę.

 

Specjalnie się cofnąłem do tamtego okresu, by zobaczyć kilka postów prognozujących bottom 3 i 25-30 zwycięstw. Widziałem bodaj jedną prognozę na 30-35 wygranych. IGNOR albo strata czasu i energii, wasz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jedną z najgorszych organizacji szeroko krytykowanych na forum jest Kings które zrobiło lepszy wynik oddając swoją jedyną gwiazdę

oceniane niżej Denver otarło się o PO

oceniane w lato Lakers na walkę o PO zaliczyło bottom 3 ligii i jest ŚREDNIO?

kontuzjowana i zdziesiątkowana 76ers wyśmiewana za "tank mode on 5 years"z którą szły największe iskry fanów LA też 2

No to po co takie głupoty pisać? Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tematach Bulls NYK fani sie denerwują krytykują a nie udają że wszystko jest OK

 

w temacie o Lakers nawet jeżeli nie było wprost o PO ( o czym nie piszę zbytnio) to wszystko było raczej zamiatane pod dywan....

 

może jest tak dlatego, że wbrew temu co piszesz fani Lakers nie mieli zbyt wygórowanych/sprecyzowanych oczekiwań ? 

 

nie śledziłem za bardzo tematu o Knicks, ale może denerwują się i krytykują ich kibice bo oczekiwania były jednak większe niż kibiców Lakers a wynik końcowy niewiele lepszy ?

 

Ja tak bez zbytniego rozpisywania się rozczarowany jestem postawą naszych letnich nabytków Mozgova i Denga. Młodzi właściwie wszyscy zrobili postępy, można dyskutować czy w wystarczającym stopniu, ale oprócz tych dwóch weteranów mnie trzon tego zespołu się podoba. Ważne, że wszyscy kończą sezon bez kontuzji także mogą się spokojnie skupić nie na rehabilitacji czy wracaniu do zdrowia jak chociażby prospecty Sixers tylko na normalnych treningach i rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rappar, panie nieomylny

powiedz mi jaka jest roznica pomiedzy osobami, ktore pisaly, ze licza na fajny sezon mozgova a tymi, ktore pisaly o tym samym w kontekscie younga?

roznica jest zadna. przed sezonem wiekszosc postawilaby pieniadze, ze mozgov bedzie fajnym grajkiem a young nie dotrwa w jezioranach do konca pazdziernika. jak bylo, wszyscy widzimy. tak to jest z przewidywaniami na dany sezon, i pewnie gdybym poszperal, znalazlbym w kazdym watku zesspolu X jakies wpisy,ktore dzis wygladaja glupio, bardoz glupio.

 

ignaz, qrwa, sredni sezon to dla mnie slaby sezon. jak ci sie kumpel pyta, jak bylo z laska i odpowiadasz ŚREDNIO, to oznacza, ze bylo hujowo. spodziewalem sie wszystkiego ale nie tego,ze przypieprzysz sie do tego. ale moze tak po prostu musi byc:D

 

fluber, stroje to moj konik, wiec nie moglo tego nie byc na liscie. a, ze jestesmy w takiej dupie i pewnie pare lat jeszcze pobedziemy, to te stroje wypadaja wysoko w moich rankingach

 

jednras +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, bylismy juz nizej, 2 poprzednie sezony...

 

edit:

zaczely sie posezonowe wywiady z graczami

mwp nie bedzie juz jezioranem w przyszlym sezonie (magic mu podziekowal)

natomiast nick young chce grac w koncu o cos... i podobno nie brzmial jakby mial powrocic.

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem ignazza, to chciałby żebyście (fani Lakers) przyznali, że macie (przynajmniej na razie) bardzo słabą drużynę TOP3 bottom (wynik) a może minimalnie lepszą (tanking) a nie udawali, że drużyna jest super, gracze są super i robią kapitalne postępy i wszyscy zaraz będą all-star a wynik nie ma znaczenia, bo tankujemy a tak naprawdę to jesteśmy drużyną play offową przynajmniej.

Denerwuje go rozdźwięk między rzeczywistością, którą kreujecie a rzeczywistością rzeczywistą.

Zaznaczam, że to nie są moje poglądy a domysły o co chodzi ignazzowi.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakty Denga i Mozgova, też was w niczym nie ograniczają? 1/3 salary zawalone na zwłoki do 2020 roku, a tutaj jeden jegomość pisał:

 

by Jednras

Salary nie jest zawalone, Lakers będą mieć latem cap space, w 2018 prawdopodobnie także

 

 

No i nie wiem według jakich standardów mają zawalone salary, skoro stać ich na maksa.

 

Także, powodzenia. Jeszcze słówko o młodych talentach Lakersów. Najpierw ich nauczcie sprzedać swoje umiejętności na parkiecie, bo z tym mają największe problemy Wasi mistrzowie, a potem dopiero piejcie z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus minus o to mi chodziło.

 

Na dziś po prostu jest dużo gorzej niż średnio a pewna nadzieje co do rozwoju młodych zabijają dwa koszmarne kontrakty.

 

Ciężko z nich wyjść a jak już to będzie wychodziło z księgowości to trzeba sypnąć młodym maksy.

 

Czyli lakers nie maja takiego okienka w którym skorzystają z tego ze maja dobrych graczy czy prospektów na rookie kontraktach.

 

Przyszłość po prostu słaba.

 

Ale powtórzę ze gra jest daleka od mitycznej średniej łaski w klubie.

 

Podoba mi się to porównanie.

 

Wyszło ze w klubie nagle zapalono światło.

Łaska okazała się kaszalotem

Nie dala kosza. Na nieszczęście.

 

A jak stracicie Pick to tak jakby jeszcze na odchodne twoja najlepsza koszule okrasiła pawiem ;).

 

Wiec przed kumplem nie ma co kixaczyc ze było średnio.

 

A na sam koniec na złocie fanów lakers dowiadujesz się ze nie tylko Ciebie to spotkało ale jakoś dziwnie każdy przy piwku powiedział ze było średnio.

 

Tymczasem koszule wyglądają jak wyglądają. :).

 

Przebudowałem bo mnie jednak zaskoczyło takie porównanie do średniej łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do rzeczywistości.

Ja obstawiałem przed sezonem wynik 25-30W i to udało się osiągnąć + Ingram jako jedyny z młodziaków pod koniec sezonu pokazał dla mnie wyraźny progres względem tego, co było.

W zeszłym sezonie mieliśmy ledwo 17W, a teraz o 9 więcej, co jakby nie było jest sporym progresem. Ktoś już wcześniej przywoływal jak OKC z Durantem i Westbrookiem też mieli fatalny bilans ok 20 W, a byli w podobnym wieku do narybek LAL.

Kluczem jest pick, bez niego będzie bieda straszna. Z Dengiem i z Mozgovem nie wiem co zrobi zarząd, ale są oni problemem i tego nie da się ukryć. To, że póki co mamy miejsce na maxa tak naprawdę nic nam nie daje, bo franchise player, który miałby z nami ewentualnie podpisać maxa, zrobi to pod warunkiem, że będą okoliczności do podpisania innych niezbednych graczy, żeby bić się o coś sensownego, a na tą chwilę Deng z Mozgovem to uniemożliwiają, chyba że nasza młodzież zaliczy mega postęp i jeszcze na rookie kontraktach będą graczami o takim wpływie, że z odpowiednim liderem będą mogli powalczyć o coś więcej niż 1 runda PO, jednak sam uważam, że jest to niemożliwe.

Cel na przyszły sezon 30-35 W - zrobienie z Ingrama lidera pełną gębą. Randle'a nadal jestem gotów spakować, co do Russella to nie wiem, gość nie przekonuje mnie jako GTG, ale może być przyzwoitym starterem. Jednakże w zależności od loterii, może będzie trzeba się pożegnać z D'angelo jeżeli znajdziemy lepszą jedynkę. W sumie, jeżeli ktoś byłby chętny wziąć dwóch z trójki (DLO, Randle, Clarkson) + kogoś z duetu Mozgov/Deng, to zdecydowałbym się na taki ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję twórczości w tym temacie.

 

Thunder w sezonie 08/09 mieli sophomore Duranta, rookie Westbrooka (obecnie obaj to ~top5 ligi), kilku rolesów jak Collison - a wygrali 23 spotkania (z Brooksem mieli 22-47). Lakers mają sophomore Russella, rookie Ingrama (gdzie poza @januarym  chyba nikt nie pisze o nich jako o przyszłych superstarach), trochę więcej młodzieży (Clarkson, Randle, Nance, Zubac) i kilku doświadczonych rolesów jak Lou i Young - i wygrali 26 spotkań. Rzeczywiście, dramat.

 

P_M ma rację, przyszłość Lakers jest bardzo zależna od tego draftu.

 

Zakładając, że Lakers utrzymują pick w top3, biorą Balla/Jacksona/Fultza, mają super core młodych zawodników, kasę na maksa w 2018 roku, wygląda to świetnie, właściwie udany rebuilding, dużo talentu, big market, wciąż jakaś kasa, czego chcieć więcej.

 

Jak Lakers nie utrzymają picku w top3, to ich sytuacja staje się ... taka sobie. Wciąż mają fajny core młodych zawodników, tyle, że te kontrakty Mozgowa i Denga nagle zaczną dużo ważyć, a Lakers nie będą mieli szans na jakiegoś allstara/superstara na rynku - tzn. na starcie przyszłego sezonu LAL dalej będą bottom5 ligi bez jakiegoś mocnego prospekta z draftu 2k17, i skoro Greg Monroe (!)wybiera Milwaukee Bucks (!!!) ponad Lakers, bo może tam grać o coś, to nadzieje na to, że Paul George w wieku 28 lat pójdzie do młodego zespołu z wcale nie wybitnym talentem, na słabym poziomie sportowym tu i teraz, są wyjątkowo naiwne.

 

A tak to będzie wyglądać bez tegorocznego picku. Russell, Ingram, może Zubac - fajni młodzi zawodnicy, ale na samym Zachodzie okazałoby się, że lepsze perspektywy mają Warriors, Spurs, franchise playerów mają Wolves, Denver, Rockets, wciąż młody a już bardzo dobry zespół mają Jazz, Pelicans mają dwóch względnie młodych allstarów, do tego nawet Blazers z Lillradem i Nurkiciem w sumie niekoniecznie za kilka lat muszą być słabsi, ba, kto wie czy Suns nie mieliby lepszego rosteru pod względem prospektów, jeżeli mieliby wybór w top5 a Lakers nie zachowaliby picku. W kontekście rebuildingu, w gorszej sytuacji byliby tylko Mavs i Kings, ewentualnie Clippers gdyby odszedł Paul, za jakiś czas Memphis. Ergo - brak utrzymania picku oznacza, że prawdopodobnie na następne lata Lakers dalej będą ''nothing special'' teamem NBA, co dla każdej normalnej organizacji jest w sumie naturalne, ale nie dla LAL.

​Czytaj - wciąż nie byłoby źle, ale nagle Lakers staliby się ekipą która robi rebuilding na drugą rundę playoffów. Yeah, wiem, że dochodzę teraz do wyjątkowo ambitnych wniosków, że strata top3 picku w bardzo mocnym drafcie to przypał, ale zmierzam do tego, że pierdolicie w tym temacie jakieś smuty (to zarzut do nie-Lakersfanów), gdy wszystko sprowadza się do tego 16. maja.  

 

Więc te 46% to jednak cholernie dużo znaczy.

 

Jakbym był zwolennikiem teorii spiskowych, to bym napisał, że z tego powodu Lakers utrzymają swój pick, ale że nie widzę w dbaniu o swoje interesy żadnego spisku ze strony NBA, więc i tak to napiszę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.