Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

@Ignazz

 

Mam wrazenie że masz dziwną misję ale nie wiem po co skupiasz się na indywidualnym przypadku

Większosć fanów młodych zespołów zachowuje się podobnie

 

Poczytaj sobie co od 3 lat wypisuja fani 76ers ( chocby tekst o Thunder że też w 3 sezonie miała być eksplozja a nawet nie było jej w 4)

Gdzieś tam fani Suns mieli moment pisania o Bookerze teraz w wątku Denver mozesz poczytać że Nuggets ma TOP5 perspektywy

 

Nie wiem po co taka krucjata akurat w wątku Lakers. Młodzi to potencjał a potencjał zawsze się przecenia.

W zasadzie Lakers niekoniecznie potrzebują tegoroczny wybór draftowy. Mają dużo młodzieży, mają weteranów którzy choć przepłaceni to moga dać twardość by się Zubac nie musiał przepychać z Gasolem bo jest na to po prostu za słaby jak na razie

 

A fani mają prawo wierzyć , że akurat oni wybrali dobrze - a gdybyś miał wątpliwości to obejrzyj sobie Giannisa w pierwszych trzech sezonach i tym co niektórzy pisali na temat jego talentu lub braku zrozumienia dla fascynacji nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja doskonale rozumem ignazza

fanom lakers i spurs nigdy nie bylo po drodze w zasadzie ostatnie 20 lat opluwalismy sie wzajemnie w internecie

mozna sobie bylo szanowac fanow spurs, popa, tima, manu, kałaja i paru innych ale koniec koncow zawsze mialem nadzieje, ze spurs nie wygraja ligi. szanuje ich ale nie przepadam i cieszylem sie jak rok w rok ktos inny okazywal sie jednak od nich lepszy.

obecnie mi to w sumie wisi, przedtem w gre wchodzila rywalizacja o to, kto jest lepszy w danym okresie postjordanowskim + tim czy kobe

teraz w zwiazku z tym, ze szorujemy dno ligi, pozostaje zajac sie innymi rzzeczami i cierpliwie poczekac

 

i taka sama przyjemnosc z naszego szorowania ma ignazz i pewnie paru innych fanow spurs

i tak jak ja mam nadzieje, ze spurs nie wygraja ligi, tak ignazz probuje sobie wmowic, ze wiecznie bedziemy na dnie.

byc moze tak, byc moze nie. ciezko to przewidziec. ciezko sie tez z nim nie zgodzic, ze kontrakty mozgova czy denga troche utrudniaja nam budowe zespolu ale nie zgadzam sie, ze przeszkadzaja w rozwoju mlodziezy.

 

co bedzie z mlodych, nie wiadomo, byc moze russ z ingramem wystarcza i za pare lat kogos mocno zaskocza a byc moze przyszle franczajsi jezioranow naparzaja gdzies w hs obecnie...

 

tak czy siak, wesolych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Serio oceniasz rzut po FG%? 

 

Ja wskazuję na to co mnie niepokoi. W przypadku strzelca dwa słabe sezony w FG%, w tym drugi gorszy od pierwszego, to powód do zmartwień. PO odejściu Bryanta liczyłem jednak, ze to Russell bardziej poprawi się w PTS/G niż Lou Williams i że będzie to robił na lepszych procentach. Nie będę się odnosił do poszczególnych zarzutów, tylko wrzucę taką statystykę która może niepokoić odnośnie rzutu Russella. 

 

Lista graczy, którzy w ciągu dwóch pierwszych sezonów w NBA mieli co najwyżej 41% z gry i powyżej 10 PTS/G od 2000 roku (kolejność chronologiczna)

Kirk Hinrich

Raymond Felton

Brandon Jennings

Jordan Crawford

Ricky Rubio

Trey Burke

Michael Carter-Williams

Emmanuel Mudiay

D'Angelo Russell

 

Za dużo jest statystyk stawiających Russella w negatywnym świetle, z których próbujesz go tłumaczyć, żebym nie był zaniepokojony. Postępy tez nie wiem dlaczego uważasz za "szybsze niż się spodziewałeś". Spodziewałeś się kroku wstecz pod odejściu Bryanta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że z RPM jest wtf. Bo to nie jest kwestia eye0testu już nawet, tylko dokładnego przyglądania się D Russella  O ile sam jestem fanem statystyk, o tyle tu mam mocny mindfuck. 

zgadzam się : Twój argument z RPM jest tu dla mnie bolesny, ale zwracam uwagę jak on poszybował od ASG wraz z on/off (znów dochodzimy do tego samego paradoksu)

Ogólnie dla Ciebie są bolesne te statystyki i te opinie, które Ci nie pasują do własnej tezy.

 

- Przed ASG Russell miał +3,6 w on/off.

- Lakers początek sezonu grali na 2 różne piątki. s5 pod wodzą DLO (a roster jaki był pamiętamy) grała zupełnie inaczej niż ławka. Kontuzje w młodym teamie zmusiły zmiany. I np s5 z Russellem będącą +7.6 nagle z BI lub Calderonem szła na -30. Owszem każdy team radzi sobie z INJ w sezonie, ale akurat system LAL (a raczej dwa oddzielne) ucierpiał na kontuzjach bardzo mocno.

- ja tylko napiszę, że Russell wciąż grał z Randlem. A +- poszybowało od momentu gdy :

1. zabrano mu z s5 ostatniego gracza dającego spacing

2. zwiększono w samej koncówce sezonu grę z piłką innych, a DLO stać musiał w rogu

Kolejne "usprawiedliwianie" DAR, dlaczego nie usprawiedliwiałeś tak samo innych graczy LAL? Poza tym już Ci napisałem, że mijasz się ze swoimi tezami:

- DAR miał on-off +3,6 przed ASW? Skąd Ty bierzesz te dane? http://on.nba.com/2ofCCyQ Koleś miał przed ASW on-off +1,3, +/- miał -5,4 a net rtg -4,7.

Dla porównania on/off Lou miał +14,8, Black +10,3, Young +3,5, Nance +2,9, Deng -0,6, Ingram -1,6, Randle -3,0

Wiesz jacy gracze LAL mają jako jedyni dodatni Off court (czytaj ekipa gra lepiej bez nich)? Tylko DAR i Randle... A jacy gracze mają najgorszy on court? DAR, Randle i najgorszy Nick Young

Dla formalności dodam, że najlepszy on-off po ASW mają Ennis, Nwaba i Nance http://on.nba.com/2pgc9p5

 

Bo akurat oglądając nie jeden raz każdy mecz Lakers z tego sezonu, twierdzę dalej - Russell wykonał gigantyczny progres w obronie.

- nie mam pojęcia jakiego progresu kto oczekiwał, dla mnie rozwija się szybciej niż myślałem.

Może miałeś mikre oczekiwania, a może źle oceniasz grę DAR? Piszesz, że oglądałeś wszystkie mecze LAL nie raz - niedługo nic innego nie będziesz robił, niż oglądanie DAR w LAL, może warto obejrzeć więcej innych meczów i mieć skalę porównawczą?

Moim zdaniem porawił grę - rzekłbym gra bardziej dojrzale, ale zbyt zachowawczo, bez determinacji (również w obronie), dobrze prowadzi ruch piłki, ale absolutnie nie pełni roli lidera na boisku.

Nie jestem jakimś hejterem DAR, poczytaj wcześniejsze opinie moje, piszę jak wg mnie wygląda DAR w tym sezonie i nie wpadam w samozachwyt nad nim.

 

 

- wrzucasz usg z bkref : używaj formuły z bkref i jak dla Ciebie 0.44 x TO (jakby jeszcze każdy pass się tak kończył) podwyższa USG wyżej niż rzut to cóż - wróć do szkoły.

Gdzie ja napisałem, że rzut jest mniej ważny we wskaźniku USG (jakkolwiek byś go nie stosował)? Napisałem przecież, że wzrost u Nanca USG o kilka % da mu de facto kilka rzutów i podań więcej, które mogą mu pomóc poprawie pewności siebie.

 

- to Ty wyważasz obrotowe drzwi z usg i efficency, ja na pewno nie będę marnował czasu na udowadnianie Ci oczywistych rzeczy w NBA (mniej rzutów = lepsze pozycje, lepsze eff).

- jedyne o czym piszesz to swoje wrażenia (fochy, nonszalancja bla bla  - zawsze te same teksty bez jakichkolwiek dowodów) i jakieś dziwaczne psychologie, bez jakichkolwiek konkretów dotyczących DLO, jedynie poza tym, że wg Ciebie to gnojek i wywaliłbyś ich do d-leage, więc z mojej strony EoT. 

- i dalej o tych sławetnych fochach, których nikt nie widział.

No tak po co Ty masz tracić czas na udowadnianie swoich tez z dupy, przecież Ty możesz pisać co Ci sie podoba a inni muszą udowadniać ;)

Z kolei jak 10 osób pisze, że widzi to samo co ja w grze DAR to znaczy, że mamy omamy...

 

- śmieszność gadek nt Jenningsa już Ci Jendras wyklarował

- obłudę (podawanie graczy z 3rd year w lidze) też

- per 36 też chyba Ci już Jendras wytłumaczył - u Russella cyfry idą takie same niezależnie od mpg

Śmieszny to Ty jesteś, skoro sam nie potrafisz się odnieść do twardych liczb i faktów i Jendrasem się wyręczasz...

- jak tonący brzytwy łapiesz się per36 3 statystyk, aby honor DAR ratować, ale o pozostałych gorszych już nie wspominasz...

- panicznie trzymasz się 3 roczniaków z porównania, choć miejsce DAR wśród 2 roczniaków jest takie same niskie. Co więcej moje zdanie odnosiło się do jakości gry a nie tego ile kto ma lat i ile gra, dałem waski zakres, ale jak każdy negatywny wskaźnik dla DAR szukasz pobocznego elementu...

- piszesz, że u DAR per 36 idą w parze? Chłopie, jak zacząłeś cytować per36 DAR żeby udowodnić nam wszystkim jakie to postępy zrobił, to w obecnym sezonie DAR zagrał raptem 2 mecze pow. 36 minut, a rok wcześniej zagrał całe 10 i wcale z nich nie wynikało, abyś mógł mieć takową pewność:

FG 42,5%, 3p 36%, FT 69%, 17,75 PTS, 4,5 REB, 5 AST, 1,5 STL i 3,2 TO

Idąc tym trybem, nie powinieneś negować 2 meczów z +36min Ennisa i brac jego per36 za wyznacznik jakości. Chyba, że znów stosujesz double standards...

 

- i to Ty komuś zarzucasz tendencyjność świadomie porównując 3rd year do sophomore... Ouć.

- to i tak nic w porównaniu do tego jak tendencyjnie anty-DLO (po prostu antypatia) teksty idą z Twojej strony

- i dalej o tych sławetnych fochach, których nikt nie widział.

Absolutnie tak nie jest, jestem przeciwnikiem naginania rzeczywistości tak jak Ty to robisz z DAR dla potrzeb propagandy jego talentu, kiedy większość widzi, że to bardziej chciejstwo niż realia...

Problem w tym, że on tego nie potrzebuje, on powinien jak najszybciej się ogranąć i profesjonalnie grać w każdym meczu, treningu itd. bez względu na to czy gra w S5 czy z ławy - czego mu życzę w przyszłym sezonie!

 

Podoba mi się to co przeczytałem o DLO - zacznie wygrywać, to nagle jego zachowanie będzie obiektem westchnień "o jaki fajny sku*wiel, ma wszystko ok". Teraz jest młody to nagonka.

Zacznie pozytywnie wpływać na ekipę LAL, grać pod drużynę i będzie liderem - będę go wychwalał ile wlezie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I think for us, if we get the lottery balls to bounce our way, yes, we have a great attack-plan for the draft. But if we don't, just like [many famous] sports moments, we have to find a way, and we do have a plan, to still get to where our ultimate destination is without the draft pick."

Słowa Pelinki.Ciekawe, czy to takie typowe gadanie do dziennikarzy, czy faktycznie mają jakiś pomysł.Może patrząc na demencje starczą Phila ten zgodziłby się za Clarksona, Randla(jak ten nie poprawi prawej ręki i wielu innych rzeczy) i Denga za Melo i Sashe? ;]

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Pelinki.Ciekawe, czy to takie typowe gadanie do dziennikarzy, czy faktycznie mają jakiś pomysł.Może patrząc na demencje starczą Phila ten zgodziłby się za Clarksona, Randla(jak ten nie poprawi prawej ręki i wielu innych rzeczy) i Denga za Melo i Sashe? ;]

Tylko czy nie można tego zrobić nawet mając pick?

 

np z draftu ktoś z big3 i wtedy:

 

fult/jackson/ball + dar + ingram + melo + nance

 

'problem' byłby tylko jakby został jackson, bo byliby on + melo + ingram, ale myślę, że spokojnie mogliby razem grać na 3/4 po 32min np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do życzeń świątecznych.

 

A w ramach prezentu szczerze życzę obrony picku i lepszych czasów.

 

Wielokrotnie powtarzałem ze mocne lakers dla ligii jest dobre.

 

Wiec niech będzie stały nie na skróty rozwój.

Na spokojnie krok po kroku.

 

Do loterii pozostał miesiąc.

Powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Święta, więc życząc Wam wszystkiego co najlepsze, pozwolę sobie na refleksję dot. dyskusji z Januarym ;)

 

- bla bla o takich rzeczach mogę dyskutowac z ludzmi, ktorzy nie beda mi szyc że wiecej podan = gorsza eff, czyli nie z Tobą.

- wzrost USG jest zalezny od Nancea który odpuszczał open rzuty, to był zarzut dla niego -> Ty z tego robisz jego obrone. WTF? Wprost pisałeś, że korelacja USG i eff nie jest zależna. Jaaaasne.

Rozumiem nie potrafisz poprzeć swojego stwierdzenia, a przy podejściu blabla nie ma sensu i moja dyskusja.

Co do Nanca to pisałem, że koleś ma niezły rzut i nie rozumiem, dlaczego tak mało rzuca. Podałem następujące powody:

- trener widzi inaczej jego rolę na boisku, o czym być możenie wiemy i każe mu nie podejmowac rzutów

- ma problem po dosyć istotnej kontuzji nadgarstka, który nie wrócił do 100% sprawności

- brak mu pewności siebie poprzez zbyt małe wykorzystanie w ekipie (USG), gdzie kilka rzutów i podań więcej tylko poprawi jego confidence

Tak, to oczywiste, że gdyby więcej rzucał to USG mu wzrośnie, ale ja to pisałem w kontekście tego, że być może z w/w powodów on NIE ma rzucać!

I podałem, że większe wykorzystanie w ekipie Lanca przez Waltona, może tylko przynieść pozytywne efekty - co nastąpiło! Więcej grał, więcej rzucał, więcej wygrała ekipa LAL ;)

Nie rozumiem z czym tu dyskutujesz?

 

- ku*wa stąd : http://stats.nba.com/team/#!/1610612747/onoffcourt-advanced/?Season=2016-17&SeasonType=Regular%20Season&SeasonSegment=Pre%20All-Star

ja nawet nie wiem jak Ty myslisz skoro nawet linka nie umiesz ogarnac, że preASG :

Russell on court : 105.7/110.4

Russell off : 102.1/110.3

upoś jakiś z Ciebie? jak mam dyskutować? Nie widzisz diff (3.4 czy 3.5 zamiast 3.6 z pamięci jechałem, o pardon)???

Widziałeś mojej linki, ja Twoich nie, więc mogłeś zwrócić uwagę, że wg inne wskaźnika on-off prowadzimy dyskusję. Piszesz o NET RTG, który nie jest odpowiednikiem moich. Po co te nerwy i bluzgi? Niemniej ważne jak w tych rankingach DAR wygląda na tle kolegów z ekipy LAL i w każdym wygląda podobnie...

 

Swoją drogą na potrzeby dalszej dyskusji, zrobiłem małe podsumowanie, aby nikt nie mieszał niektórych wskaźników. Takie dane jak on-off pomimo oparcia o niby tę samą formułę per100 poss, są inaczej liczone na nba.com, b-r, 82games (choć jest napisane, że są oparte na b-r) i przez to dają różne wyniki. Żeby nie było niejasności, podaję dane za cały sezon:

http://on.nba.com/2laATt8 (DAR jest -2,9)

http://on.nba.com/2pfSaqU (DAR jest -3,2)

http://on.nba.com/2oFI0id (DAR jest -4,4)

http://www.basketball-reference.com/teams/LAL/2017/on-off/ (DAR jest -4,6)

http://www.82games.com/1617/1617LAL.HTM (DAR jest -4,2)

 

Jako ciekawostka, liczenie:

http://stats.nba.com/help/glossary/

http://www.basketball-reference.com/about/glossary.html

http://www.basketball-reference.com/about/ratings.html

 

- mikro oczekiiwania? W przeciwieństwie co do niektórych oglądam mecze i pamiętam Russsella rok temu, w listopadzie i teraz. Elo.

- skala porównawcza jest taka, że kazdy kto ogląda LAL + staty mowi wprost : trade Clarkson i pewnie większośc Randle ASAP, co  sumie mnie boli bo JC lubie, ale np Deng u niego nagle leci na 37% TS co boli i widać, że JC to statfiller.

Rozumiem, że wg Ciebie nikt inny meczów nie ogląda - cóż... moim zdaniem Ci co oglądają, mają inne odczucia od Ciebie (nie tak optymistyczne).

 

- poważnie nie rozumiesz tego, że u DLO zmiana minut z 26 na 33 nie odbiła się na per36 po ASG, a nagle jako arg wrzucasz per 36 + 36  mpg Enninsa na 2 meczowej dawce??

-panicznie 3roczniakow? Serio porównujesz sopho do 3rd year sezonów (w większosci starszych o 2-3 lata) i myślisz że to ok? Are you fkin kiddin me? może wrzuć od razu porównanie 10 sezonu Nasha by udowwodnić wydumaną tezę? Pogadamy o DLO za rok w 3rd year w stosunku do juniorów nie wcześniej, bo inaczej to jest po prostu pier*dolona głupota.

- Jendras juz Ci wytłumaczył (g.. a nie tak samo niskie wśród sopho, jego p36 to jest poziom zajebisty, breszesz w żywe oczy), ale dalej nie wiesz gdzie dzwony biją, więc po co mam się angażowac w dyskusję z typem, co nie ogarnia co i jak w każdej stats? Co widac wyzej. Po co mam powtarzać argumenty innego usera, skoro i tak do pewnego łba nie trafiają? 

Nie potrafisz rozmawiać racjonalnie podając rzetelne argumenty - jedynie wrzucasz tendencyjne (pasujące Ci staty jak per36, których na dzień pisania DAR nie potwierdzał, co pokazałem), bluzgi, a wystarczyło zrobić tabelkę dla drugoroczniaków żeby zobaczyć dokładnie to samo co powiedziałem - koleś jest na razie poniżej przeciętnej lub słabo wg kluczowych adv.stats (eFG, BMP, WS48, RPM , +/-, on-off itd.) i żadne Twoje obelgi tego nie zmienią.

Po prostu nie możesz się pogodzić ze stanem na dziś, bo nikt nie mówi, że jutro nie będzie grał lepiej - bo ma na tyle talentu, że każda inna opcja będzie jego porażką...

 

oburzenie jak w polskim parlamencie.

 

Ogolnie lubie czytać dyskusje na podstawie 20 różnych danych statystycznych, huj ze dobieranych pod teze. W sumie pewnie obaj piszecie prawde

Prawda jest tylko jedna - gdyby kolega January podawał linki do źródeł (jak ja to robię) a nie pisał o swoim chciejstwie, to uniknęlibyśmy wielu nieporozumień. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WS w drugim sezonie w NBA najlepszych rozgrywających aktualnie w NBA, wybieranych w loterii draftu:

 

Chris Paul 8,8

Russell Westbrook 6,1

Derrick Rose 6,0

Stephen Curry 6,6

James Harden 7,1

John Wall 3,5

Damian Lillard 9,6

 

Russell dla porównania  1,3 i dopiero 6 miejsce w Lakers, gdzie z Panów wymienionych powyżej najsłabiej w drużynie w swoim 2 sezonie wypadał Harden, który był w tej klasyfikacji dopiero czwarty. Nawet biorąc pod uwagę liczbę wygranych uzyskanych przez drużyny, w których grali wyżej wymienieni Panowie, to Russell i tak nie ma porównania Jedynymi drużynami, które nie mają rozgrywającego w TOP 5 WS w swojej drużynie są Spurs i Knicks.

 

Młode talenty, które stawiasz w okolicach poziomi Russella. 

Towns 12,6 

Jokić 9,6 

Porzingis 4,5 

Booker 2,0

Turner 7,9

Nawet Joel Embiid przez 31 spotkań w sezonie wykręcił wynik 1,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne że pick lepiej utrzymać, po prostu nietypowo wolę dostać #3 niż #2 bo wiem co zrobią z dwójką zapewne ;P

 

Mozgov, #28 i JC/Randle za Brooka.

A potem drugi z JC/Randle do Minny za KATa.

A tak poważnie to czemu Melo miałby się zgodzić przejść do Lakers?

road-trip-3.jpg?w=705&h=435&crop=1

Rozwody potrafią być nieprzyjemne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.