Skocz do zawartości

[West 2nd Round] San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder


Przem

  

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kogo wygrzmoci i w jakim stosunku?

    • Spurs w 4
      0
    • Spurs w 5
      12
    • Spurs w 6
      31
    • Spurs w 7
      5
    • Thunder w 4
      0
    • Thunder w 5
      0
    • Thunder w 6
      10
    • Thunder w 7
      10


Rekomendowane odpowiedzi

a Russell tak naprawdę szkodzi tym zespołowi, pałując się na TD, zamiast po prostu ganiać za swoim zawodnikiem.

 

Masz jakieś poparcie tej tezy? Wg Ciebie Westbrook tak zbiera, bo chce nabić TD, tak? Powinien zostawiać zbiórki Ibace i Adamsowi, tak? Zbieraliby wtedy jeszcze lepiej?

 

Naprawdę jestem ciekaw, jakie masz uzasadnienie, bo czego jak czego, ale umiejętności i nosa do zbiórek Westbrookowi nie można odmówić, bo jest w tym genialny.

A co ważne - idzie za tym również ogólna dominacja Thunder jako zespołu na tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś poparcie tej tezy? Wg Ciebie Westbrook tak zbiera, bo chce nabić TD, tak? Powinien zostawiać zbiórki Ibace i Adamsowi, tak? Zbieraliby wtedy jeszcze lepiej?

 

Naprawdę jestem ciekaw, jakie masz uzasadnienie, bo czego jak czego, ale umiejętności i nosa do zbiórek Westbrookowi nie można odmówić, bo jest w tym genialny.

A co ważne - idzie za tym również ogólna dominacja Thunder jako zespołu na tablicach.

 

 

nie wazne tylko najwazniejsze. All in all liczy sie tylko team +/- rebs per game a nie czy zbiera PG czy masażysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne tylko najwazniejsze. All in all liczy sie tylko team +/- rebs per game a nie czy zbiera PG czy masażysta.

 

Wydaje mi się, że ważniejsze jest czy liczba rzuconych punktów przez własną drużynę jest większa niż przed drużynę przeciwną. A w przypadku OKC istotne jest by przez pierwsze 3Q wypracowali na tyle dużą przewagę, że przegrana 4 nie będzie miała znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ważniejsze jest czy liczba rzuconych punktów przez własną drużynę jest większa niż przed drużynę przeciwną. A w przypadku OKC istotne jest by przez pierwsze 3Q wypracowali na tyle dużą przewagę, że przegrana 4 nie będzie miała znaczenia.

Alternative Ci się włamał na konto? Analiza przypominająca jego: dajmy Curry'emu rzucać, aż mu się ręka zmęczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w tej serii OKC robi Spurs pomimo tego że to tylko OKC.Powody to:

 

-Zdrowy Serge Ibaka, który pomimo słabego sezonu jest koszmarem Popa.
-Wybitnie im nie leżą przez swój atletyzm
-Duncan niby cały sezon się oszczędza ale po prostu nie wierze w to, że cały sezon grając na chodzonego, nagle w przeciągu tygodnia- dwóch w wieku 40 lat wskoczy na poziom 20 - 10.

-Załóżmy, że mamy 2:1 dla OKC, którzy G4 grają u siebie, Spurs w 4 kwarcie przegrywają 5 punktami, publiczność szaleje, presja wzrasta.Lat temu sto, w takim momencie piłę bierze Manu Ginobili i zaczyna coś kombinować,W 2016 roku mamy Manu, który od jakiś 3 lat jest bardziej Turnobili, niż tym w którym zakochał się Barkley.Mamy Parkera, który zaliczył regres(podejrzewam , że krył go będzie Roberson.Westbrook spokojnie może hasać za Greenem, który i tak nie trafia).

Spurs nie mają obecnie star power, a w PO jednak jest to ważny czynnik.System, to co wystarczyło na wypalone Miami w 2014 i resztę ligi, może nie wystarczyć tak jak nie wystarczyło rok temu na Clippers.

 

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić Leonarda i LMA przejmujących pałeczkę i zamykających serie z OKC na wyjeździe.Za to jak najbardziej jestem w stanie sobie wyobrazić Westbrooka i Duranta wyrywających mecz w Spurs.Skoro Kawhi jest superstarem według ludzi, to musi grać jak superstar ale także być odpowiedzialny za wzięcie zespołu za mordę i zamknięcie meczu na tym etapie sezonu, jeżeli będzie taka konieczność.Chętnie to odszczekam, ale myślę że Leonard nie jest (jeszcze?w ogóle?) tym gościem.LMA to dla mnie niewiadoma.

 

OKC w 6, lub w 7.Duncan kończy karierę.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje najważniejszym czynnikiem po stronie OKC będzie miała gra RW. Jeśli będzie rozgrywał jak nalezy i nie podejmował głupich decyzji, a przy okazji pokaze ( zreszta jak zawsze ) serce do gry to nie widzę przeszkód żeby OKC nie miało szans ze Spurs. Kolejnym ważnym czynnikiem jest KD, który musi wjechac od pierwszego meczu na pełnym gazie - RS swoją drogą, pierwsza runda to spokojny trucht ... ale teraz czas pierdyknac jakiegos HITT'a panie KD.
Pamietajac że koszykowka to gra zespolowa - pozostała czesc skladu a w szczegolnosci Ibaka, Kanter i Waiters musza stawic sie na spotkanie w dobrej dyspozycji. Ogolnie duzo tych czynnikow ale wydaje mi sie ze da rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pisałem już że Spurs in six?

 

 

A masz zaniki pamięci czy jak ? :)

 

 

 

Damn. Z jednej strony sobie myśle, że jeśli Spurs zagrają swoją koszykówkę to OKC nie będzie miała szans, ale z drugiej widzę światło dla Durantów i Westbrooków ze względu na ich frontcourt i Ibakę. OKC nie ma mordercy z obwodu który nas męczył przez lata /Harden, jackson/, ale i tak ktoś musi u nich eksplodować. W San Antonio jest mniejsza szansa. 

 

Tak czy inaczej wiem że Pop będzie chciał zrobić z OKC 'one man show RW'. Trza go wpuszczać w obszary gdzie jest mniej skuteczny i trzeba usuwać p&r on i Durant.

Pop sporo testował w ich ostatnim znaczącym meczu - tym bardziej jestem ciekaw jak to będzie wyglądało od początku serii. Dnnovan jest do pyknięcia, a my musimy trafiać trójce i walczyć na zbiórce.  No przyda się również transition D i tu też ciekawe czy bedziemy chcieli atakować cokolwiek na atakowanej desce?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, skoro ten zespół zbiera najwięcej to znaczy że to działa tak jak powinno.

Nie można się z Tobą nie zgodzić, zespół zbiera najwięcej, różnicę robi przede wszystkim RW, tylko dlaczego chociażby w swoim 1 sezonie zbierał lepiej w ofensywie niż w tym roku (zbiórka ofensywna to dodatkowe posiadania, ciężko czegoś takiego nie pochwalić), mimo, że łączna średnia podskoczyła mu o blisko 3? Może dlatego, że woli się skupiać ma tych łatwiejszych czyli defensywnych, mimo, że ze swoim atletyzmem powinien niszczyć innych pg w defensywie na obwodzie? Nie widziałem, aż tylu meczy OKC, żeby stawiać jakieś twarde tezy, to tylko moja opinia. Pytanie ile zbiórek defensywnych by wyłapał kryjąc najściślej jak tylko natura mu pozwoli Currego?

Masz jakieś poparcie tej tezy? Wg Ciebie Westbrook tak zbiera, bo chce nabić TD, tak? Powinien zostawiać zbiórki Ibace i Adamsowi, tak? Zbieraliby wtedy jeszcze lepiej?

 

Naprawdę jestem ciekaw, jakie masz uzasadnienie, bo czego jak czego, ale umiejętności i nosa do zbiórek Westbrookowi nie można odmówić, bo jest w tym genialny.

A co ważne - idzie za tym również ogólna dominacja Thunder jako zespołu na tablicach.

Nie mam żadnego poparcia, jak napisałem wyżej, to tylko moje przypuszczenia, być może bezpodstawne. Na pewno ma nosa do zbiórek, bez tego nawet skupiając się na nich nie osiągnąłby tak kosmicznych na guarda średnich. Pytanie brzmi czy po pierwsze większości tych zbiórek właśnie Adams i Ibaka by nie wyłapali, a po drugie czy zaangażowanie u pg na dużej ilości zbiórek defensywnych jest lepsze niż jego nieustanna walka w obronie? Czy OKC mając trochę gorszy bilans zbiórek a lepszą obronę byliby gorszym zespołem? Być może jedno nie ma z drugim żadnego powiązania, to zostawiam przede wszystkim kibicom Thunder, który znają się na swoim zespole na pewno lepiej niż ja.

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam co tu wypisujecie to nie wiem czy sie smiac czy plakac

 

westbrook szkodzi druzynie bo jest elitarny jako zbierajacy w historii ligi na swojej pozycji

 

durant ma kryc Aldridgea i kryl Gasola z powodzeniem, Lebron tez kryl Pau w Lakers z powodzeniem, przez kilka posessions

 

haslo dnia pany wear and tear i size, mecz nba 48 minut podpowiadam

 

klucz serii na pewno Danny Green na Durancie czy to zadziala

 

ogolnie to jest punkt zwrotny w okc, Kenny ostatnio fajnie wyjasnial gdzie jest klucz w OKC, chyba z reszta juz kazdy to wie, nie moga byc po prostu samolubni, extra podania, jak beda to robic to juz seria sie cala zmieni, zwlaszcza Durant ktory jak co sezon ma momenty ze zapomina jak sie wchodzi na kosz jak ruchal lige chyba sezon temu czy dwa co mial serie meczy gdzie dominowal przeciwikow mecz po meczu to wszystko zaczynalo sie od wejscia na kosz i tak musi byc teraz

 

wydaje mi sie ze moze tu zabraknac Splittera, obrona pod koszem Spurs Aldridge Duncan Marjanowic jako rim protectorzy? wydaje mi sie ze braknie jednego 7 footera, OKC jesli chodzi o size jest zajebiste pod koszem

 

Aldridge dobrze broni obreczy, ale tylko dobrze, i bedzie musial to robic przeciwko najlepszemu duetowi ofensywnemu ligi

 

Ibaka oczywiscie bedzie wazny i czy na rotacjach bedzie latal dziury, Aldridge powinien go przeruchac 1on1 ale to by far najlepszy matchup w strone spurs, Kawhi pokazal w tym sezonie juz ze potrafi sie zatrzymac w ataku, Duncan madrze ostatnio sie wypowiedzial probujac mu zalatwic pare gwizdkow ze sedziowie go nie traktuja jak superstara

 

OKC jak nie teraz to kiedy, potem beda mieli pewnie Warriors bez Currego, i Cavs ktorzy tak na prawde sa slabi jak barszcz

 

Lebrona legacy po raz kolejny wisi na wlosku, liga po raz kolejny oslabiona przez kontuzje i akurat przez przypadek Lebron znowu siega po mistrza?

 

jeszcze jedno Durant nigdzie nie odejdzie, jak odejda to za rok razem z Westbrookiem

 

plus Donovan jest niedoceniany, a co niektorzy juz zapomnieli ze Pop tez lubi wpierdalac serie

 

Spurs caly sezon chowali sie nie grali Duncanem z Warriors, chowali taktyki na GSW a tu z nienacka OKC moze ich wyjebac z po, wydaje mi sie ze banka tez mogla troche peknac wraz z kontuzja Currego

 

Spurs odpadaja w tej rundzie Duncan konczy kariere tak to widze

 

 

od 3 minuty, ta analiza tez pokazuje ze jesli ktos jest problemem to Durant i jego rozne shot selection nie Westbrook, pozdro Rappar bracie

 

Fajna historia, ale coś mi nie pasuje.

 

37579163725720657908.jpg

pierwszy sezon pod nowym trenerem przypominam.

 

widac ogolnie od jakos polowy sezonu ze Donovan w przeciwienstwie do Brooksa ma jakies tam sety w ataku i wierzy w nie

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w tej serii OKC robi Spurs pomimo tego że to tylko OKC.Powody to:

 

-Zdrowy Serge Ibaka, który pomimo słabego sezonu jest koszmarem Popa.

Bullshit. To nie kwestia czy Ibaka lezy czy nie Popowi tylko ze ibaka nie lezal kiepsko/mało rzucajacym z poldystansu a wpychajacym sie pod kosz nieatletycznym graczom typu Dancan/Diaw. Teraz Aldridge i West sa graczami wyciagajacymi go spod kosza i neutralizujacymi go. Z tymi spurs Ibaka moze jedynie pokontestowac fadewaye Aldridga.

 

 

-Duncan niby cały sezon się oszczędza ale po prostu nie wierze w to, że cały sezon grając na chodzonego, nagle w przeciągu tygodnia- dwóch w wieku 40 lat wskoczy na poziom 20 - 10.

Duncan nie musi wskakiwac na poziom 20/10 aby spurs wygrali.

-Załóżmy, że mamy 2:1 dla OKC, którzy G4 grają u siebie, Spurs w 4 kwarcie przegrywają 5 punktami, publiczność szaleje, presja wzrasta.Lat temu sto, w takim momencie piłę bierze Manu Ginobili i zaczyna coś kombinować,W 2016 roku mamy Manu, który od jakiś 3 lat jest bardziej Turnobili, niż tym w którym zakochał się Barkley.Mamy Parkera, który zaliczył regres(podejrzewam , że krył go będzie Roberson.Westbrook spokojnie może hasać za Greenem, który i tak nie trafia).

Spurs nie mają obecnie star power, a w PO jednak jest to ważny czynnik.System, to co wystarczyło na wypalone Miami w 2014 i resztę ligi, może nie wystarczyć tak jak nie wystarczyło rok temu na Clippers.

Czy ten sezon nie pomylil ci sie aby z poprzednim

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić Leonarda i LMA przejmujących pałeczkę i zamykających serie z OKC na wyjeździe.Za to jak najbardziej jestem w stanie sobie wyobrazić Westbrooka i Duranta wyrywających mecz w Spurs.Skoro Kawhi jest superstarem według ludzi, to musi grać jak superstar ale także być odpowiedzialny za wzięcie zespołu za mordę i zamknięcie meczu na tym etapie sezonu, jeżeli będzie taka konieczność.Chętnie to odszczekam, ale myślę że Leonard nie jest (jeszcze?w ogóle?) tym gościem.LMA to dla mnie niewiadoma.

Wystarczy jak aldridge pogra iso na poziomie tego z portland to pod koniec tego sezonu robil regularnie

 

OKC w 6, lub w 7.Duncan kończy karierę.

Jak SAS przegra z OKC czy Warriors to Duncan zagra jeszcze rok jak wygraja tytuł moze odejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wydaje mi sie ze moze tu zabraknac Splittera, obrona pod koszem Spurs Aldridge Duncan Marjanowic jako rim protectorzy? wydaje mi sie ze braknie jednego 7 footera, OKC jesli chodzi o size jest zajebiste pod koszem

 

Aldridge dobrze broni obreczy, ale tylko dobrze, i bedzie musial to robic przeciwko najlepszemu duetowi ofensywnemu ligi

 

 

 

 

Obronza ze Splitterem byla dobra zarowno przeciw GSW (i tamto SAS z temtego sezonu moglo ich pokonac) oraz przeciw OKC ale obecne SAS duzo lepiej machupuje sie z OKC. Aldridge z Westem wyciagaja Ibake spod kosza rabiac tam miejsce dla wysokich oraz Parkera. Adams cos broni ale w ataku malo daje. Kanter daje w ataku wiecej ale w obrobnie dupa.

SAS dobrze zbiera w obronie wiec nie jest tak jak Barkley mowil ze OKC wszystkich zgniecie na tablicy. Moze wszystkich z wyjatkiem SAS.

Dla mnie x-factorem SAS w serii moze sie okazac Boban wszystko wsadzajacy po wyskoku z kostek jak młodszy Gasol oraz lepszy za 3 Green

Głownym decydujacym po stronie OKC musi byc Durant ale nie taki jak z serii w I rundzie tylko prawdziwy skuteczny Durant. Z tym ze bedzie go bronil najlepszy defensor ligi

SAS w 6ciu

Edytowane przez marceli73x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.